Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

bláznivé počasí

Vadí vám tropy v Česku? Vyrazte do Itálie, začalo tam sněžit

Současné tropické počasí, které v Česku panuje, nejspíš milovníkům zimy příliš nevyhovuje. Ne všude je ale na koupání. Třeba v takové Itálii dokonce začalo sněžit.

Boj se sněhem

To je jaro? Ve Švédsku svádí silničáři těžkou bitvu se sněhem

Zatímco ve zbývajících částech Evropy je jaro v plném proudu, švédský sever se nemůže vyprostit ze sevření zimy. Stále s ní bojují silničáři v hornaté oblasti na severozápadě země, kteří se marně pokouší odházet sníh. Na některých místech se sněhové závěje tyčí i do výšky šesti metrů.

boj se živly

DRSNÉ POČASÍ: Sníh, déšť, polomy, povodně zasáhly Česko

Záplavy na severovýchodě Moravy mají svou první oběť. Pětasedmdesátiletého muže z Příbora bezúspěšně hledali záchranáři od pátečního večera. Dnes ráno našli jeho bezvládné tělo na břehu potoka. Všechny řeky v regionu pozvolna klesají, jen na třech místech se drží druhý povodňový stupeň.

Prásk.tv píše:

Lucie Borhyová
čtěte o tématu sníh na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Spěte pár dní bez polštáře a můžete mít 20 tisíc!

Originální a neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak dostat 20 000 Kč na dovolenou dle vašich představ…

Velká voda
Aktualizováno 29.4. 2017 10:54
vysoký stupeň

Povodně nadělaly pěknou paseku, situace se ale uklidňuje! GALERIE

Stále platí vysoký stupeň nebezpečí povodňové pohotovosti pro Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj a to až do sobotního odpoledne. Trvalý déšť na jihu Moravy může komplikovat situaci až do neděle. Situace na horních a středních úsecích toků už se ale zklidňuje, vzestupy jsou ještě na dolních tocích. Dnešní počasí by mělo vést k dalšímu zklidňování situace.

Střepiny s Markétou Fialovou
Aktualizováno 24.4. 2017 21:57

Střepiny 23. 4. 2017

Sníh a mráz v dubnu. Co nás bude stát aprílový rozmar a jak se s ním vyrovnat? Severní Korea a její výhrůžky. Máme se bát? Co jsou plané řeči a co realita? Násilí na internetu – jak před ním ochránit děti? A poslechněte si také velmi zajímavý rozhovor s nejstarším stenografem Poslanecké sněmovny.

Počasí - ochlazení
Aktualizováno 24.4. 2017 13:16
týdenní předpověď

Počasí jako na houpačce: Nejdřív bude teplo, pak přijde sníh a déšť

Ani v následujícím týdnu nepřinese počasí výrazné změny. I když se během pondělí a úterý díky teplému větru mírně oteplí, v pátek teploty klesnou k 6 až 10 °C. Větší část týdne by měla být deštivá, na horách pak bude i nadále sněžit, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Teplo nebo zima
Aktualizováno 21.4. 2017 11:02
kdy se oteplí?

MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Aprílové počasí končí, na teplo si počkáme

Na teplé počasí si ještě nějakou dobu počkáme, o víkendu se teploty podle meteorologů budou pohybovat kolem 10 stupňů Celsia. Ve vyšších polohách bude i nadále sněžit, v nížinách se dočkáme zatažené oblohy s deštěm. Jarní počasí by se do Česka mělo začít vracet na přelomu dubna a května.

Rozdílné počasí
Aktualizováno 20.4. 2017 12:37
galerie z extrému do extrému

Srovnání: Na Moravě sníh a mráz, v Čechách slunce a teplo. FOTO

Zatímco na jedné straně je málem léto, sluníčko a pohoda, na opačném konci republiky jako by se lidé ocitli v hluboké zimě. Bojují s větrem a po kolena se noří do sněhu. Auta končí v příkopech, stromy padají lidem na hlavu. Připravili jsme pro vás fotografické srovnání obou extrémů...

Počasí na velikonoce
Aktualizováno 13.4. 2017 20:38
počasí na svátky

Vytáhněte kabáty, připravte se na sníh! VELIKONOČNÍ PŘEDPOVĚĎ

Pokud jste se těšili, že si během prodlouženého víkendu užijete sluníčka a teplého počasí, máme pro vás špatnou zprávu. Letošní Velikonoce totiž budou studené a proprší. Na horách bude dokonce sněžit.

KOŘENÍ: Hudba z ledu

Hudební nástroj, který vydává libé zvuky, je možné vytvořit téměř ze všeho.