Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Přívaly sněhu v Chile
aktualizováno 18.07.
Nečekané počasí

Nejhorší sněhová bouře za 20 let! Jižní Amerika čelí kalamitě

Jižní Ameriku zasáhly o víkendu extrémně nízké teploty a přívaly sněhu, které si vyžádaly i dva lidské životy. Bouře zasáhla především Argentinu a Chile. Největší škody napáchala v Patagonii a oblasti Buenos Aires, kde je pokrytí sněhem neobvyklé.

Filmový sníh v Liberci
aktualizováno 06.07.
galerie filmaři v akci

Sníh v červenci?! V Liberci napadlo v noci několik centimetrů

Sníh uprostřed července pokryl ulici v Liberci. Stalo se tak v noci na čtvrtek a na svědomí ho měli filmaři. Německá produkce tu chystá životopisný film o dramatikovi Bertholdu Brechtovi.

Počasí na jihu Evropy
aktualizováno 01.07.
extrémní počasí

Jedete na jih k moři? V Itálii i ve Španělsku je apokalypsa! VIDEO

Velká část Evropy směřuje za letním počasím na jih. Lidé jsou natěšení na slunce, moře a teplo. Ale pozor, v Itálii najdete místa, kde napadl čerstvý sníh. A ve Španělsku se vám může stát, že neprojedete kvůli hromadě krup.

Prásk.tv píše:

Koláč - 1
čtěte o tématu sníh na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kouzelným kartáčkem si děti čistí zoubky samy

Se sonickým kartáčkem Philips Sonicare for Kids už nemusíte dětem připomínat čištění zoubků.

Sníh v Itálii
06.06.
bláznivé počasí

Vadí vám tropy v Česku? Vyrazte do Itálie, začalo tam sněžit

Současné tropické počasí, které v Česku panuje, nejspíš milovníkům zimy příliš nevyhovuje. Ne všude je ale na koupání. Třeba v takové Itálii dokonce začalo sněžit.

Horská silnice ve Švédsku
09.05.
Boj se sněhem

To je jaro? Ve Švédsku svádí silničáři těžkou bitvu se sněhem

Zatímco ve zbývajících částech Evropy je jaro v plném proudu, švédský sever se nemůže vyprostit ze sevření zimy. Stále s ní bojují silničáři v hornaté oblasti na severozápadě země, kteří se marně pokouší odházet sníh. Na některých místech se sněhové závěje tyčí i do výšky šesti metrů.

Povodně a sněžení
29.04.
boj se živly

DRSNÉ POČASÍ: Sníh, déšť, polomy, povodně zasáhly Česko

Záplavy na severovýchodě Moravy mají svou první oběť. Pětasedmdesátiletého muže z Příbora bezúspěšně hledali záchranáři od pátečního večera. Dnes ráno našli jeho bezvládné tělo na břehu potoka. Všechny řeky v regionu pozvolna klesají, jen na třech místech se drží druhý povodňový stupeň.

Velká voda
aktualizováno 29.04.
vysoký stupeň

Povodně nadělaly pěknou paseku, situace se ale uklidňuje! GALERIE

Stále platí vysoký stupeň nebezpečí povodňové pohotovosti pro Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj a to až do sobotního odpoledne. Trvalý déšť na jihu Moravy může komplikovat situaci až do neděle. Situace na horních a středních úsecích toků už se ale zklidňuje, vzestupy jsou ještě na dolních tocích. Dnešní počasí by mělo vést k dalšímu zklidňování situace.

Střepiny s Markétou Fialovou
aktualizováno 24.04.

Střepiny 23. 4. 2017

Sníh a mráz v dubnu. Co nás bude stát aprílový rozmar a jak se s ním vyrovnat? Severní Korea a její výhrůžky. Máme se bát? Co jsou plané řeči a co realita? Násilí na internetu – jak před ním ochránit děti? A poslechněte si také velmi zajímavý rozhovor s nejstarším stenografem Poslanecké sněmovny.

Počasí - ochlazení
aktualizováno 24.04.
týdenní předpověď

Počasí jako na houpačce: Nejdřív bude teplo, pak přijde sníh a déšť

Ani v následujícím týdnu nepřinese počasí výrazné změny. I když se během pondělí a úterý díky teplému větru mírně oteplí, v pátek teploty klesnou k 6 až 10 °C. Větší část týdne by měla být deštivá, na horách pak bude i nadále sněžit, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Teplo nebo zima
aktualizováno 21.04.
kdy se oteplí?

MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Aprílové počasí končí, na teplo si počkáme

Na teplé počasí si ještě nějakou dobu počkáme, o víkendu se teploty podle meteorologů budou pohybovat kolem 10 stupňů Celsia. Ve vyšších polohách bude i nadále sněžit, v nížinách se dočkáme zatažené oblohy s deštěm. Jarní počasí by se do Česka mělo začít vracet na přelomu dubna a května.