Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Komplikace na dálnici D1 - Dan Ťok
aktualizováno včera 22:10
Kolaps na D1

Legrační výmluva ministra Ťoka. Doufal, že v prosinci nebude sníh

Ministr dopravy Dan Ťok, který je kvůli kalamitě na dálnici D1 terčem kritiky opozice, popudil zástupce ostatních stran dalším výrokem. Na tiskové konferenci ve sněmovně totiž řekl, že ministerstvo doufalo, že do půlky prosince nepřijde na Vysočině kalamitní sníh.

Auta na sněhu
aktualizováno 17.12.
On-line chat

I v zimě se dá jezdit bezpečně! Expert z ÚAMK poradil, jak na to

I na namrzlé vozovce se dá jezdit bezpečně. Na co si dát v zimním období pozor, poradil čtenářům v on-line rozhovoru na webu TN.cz odborník z Ústředního automotoklubu Igor Sirota.

Karel Gott sněhem zavátý
16.12.
Sněhem zavátý zpěvák

Karel Gott po vážné nemoci poslal vánoční vzkaz. Fanynky jásají

Ještě před měsícem ležel zpěvák Karel Gott v nemocnici s dalšími zdravotními potížemi. Nyní ale poslal fanouškům vzkaz, ze kterého je jasné, že už mu je lépe. Třetí adventní neděli tráví v přírodě.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka - 1
čtěte o tématu sníh na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Četl jsem reklamu Sberbank, kde nabízíte v rámci Vánoční akce bonusovou sazbu 2,89 % na půjčky a konsolidace. Dostane ji opravdu každý, nebo jsou v tom různé skryté háčky?

Kolony na dálnici D1
aktualizováno 14.12.
kolaps na dálnici

Lukáš trčel na D1 osm hodin! "Šéf ŘSD by měl rezignovat," vyzývá

Kolaps na D1 způsobený sněhem pořádně rozzlobil tisíce řidičů po celém Česku. Někteří při tom tvrdí, že k němu vůbec nemuselo dojít a mají jasno i o tom, kdo za to může.

Kolony na dálnici D1 - 2
13.12.
příběhy z kolony

Problémy na D1 trvaly tři dny, lidé museli na dálnici přečkat i noc

Provoz na D1 komplikovaly kolony i třetí den. Průjezdnost dálnice si ve středu vyzkoušel i štáb TV Nova. Kolony měly i třicet kilometrů a štáb se kvůli dlouhému stání nakonec otočil, spoustu lidí ale muselo přečkat na dálnici mrazivou noc.

Lavinové nebezpečí - 1
aktualizováno 13.12.
Neštěstí v Zillertalu

Čech v Rakousku ztratil lyži a upadl. Pohřbila ho lavina!

Český lyžař zemřel při pádu laviny v rakouském Zillertalu. Pohyboval se mimo sjezdovku a podle záchranářů nemohl najít cestu zpět, když ho strhla desková lavina.

Ochlazení - 1
aktualizováno 13.12.
Studený víkend

O víkendu přijdou pořádné mrazy! Bude sněžit, hrozí i ledovka

Do konce týdne nás čekají pořádné mrazy a náledí. Převážně bude zataženo až oblačno se sněžením, které bude přecházet v mrznoucí déšť. O víkendu se budou teploty pohybovat kolem -5°C, v noci klesnou až na -9 °C.

Kolony na D1
aktualizováno 13.12.
Dopravní komplikace

D1 opět kolabovala! Kilometrové kolony, zpoždění na několik hodin

Doprava na dálnici D1 na Brno mezi středními Čechami a Vysočinou ve čtvrtek dopoledne opět kolabovala. Kolony byly dlouhé desítky kilometrů, problémy začínaly už na 46. kilometru. Odpoledne se situace mírně zlepšila, i tak ale řidiči stáli v kolonách. Dopravu komplikuje sníh, nejhorší situace je stále na Vysočině, špatně sjízdné silnice jsou v okrese Pelhřimov, Třebíč a Havlíčkův Brod. Pozor by si měli dát řidiči i v Jihočeském, Pardubickém a Královehradeckém kraji. Problémy mají stále kamiony, pro které jsou některé silnice uzavřené anebo zůstaly uvízlé v kopci.

Kolona na dálnici D1
aktualizováno 12.12.
doprava kolabuje

V koloně na D1 se vzpříčil kamion, dálnice dvě hodiny opět stála!

Dopravu v Česku zkomplikovalo husté sněžení. Nejhorší situace byla na Vysočině, kde na dálnici D1 zkolabovala doprava kvůli zapadlým kamionům. Kolona ve směru na Brno měla až 35 kilometrů, na Prahu pak 20 kilometrů. Sypače nemohly kvůli stojícím autům projet, po dlouhých hodinách se podařilo zprovoznit směr na Brno, ten se však po chvíli opět zastavil, jelikož se na dálnici vzpříčil kamion.

Vánoce bez sněhu
aktualizováno 12.12.
jak bude?

Vánoce na sněhu, nebo na blátě? Předpověď do konce roku!

Vánoce se rychle blíží a většina lidí doufá, že bude letos hromada sněhu. Podle meteoroložky Dagmar Honsové se ho však v nížinách nedočkáme. Sněžit totiž bude jen na horách. Na Štědrý den by měly teploty dokonce vystoupat až na 5 °C.