Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Střepiny s Markétou Fialovou
Aktualizováno 24.4. 2017 21:57

Střepiny 24. 4. 2017

Sníh a mráz v dubnu. Co nás bude stát aprílový rozmar a jak se s ním vyrovnat? Severní Korea a její výhrůžky. Máme se bát? Co jsou plané řeči a co realita? Násilí na internetu – jak před ním ochránit děti? A poslechněte si také velmi zajímavý rozhovor s nejstarším stenografem Poslanecké sněmovny.

Počasí - ochlazení
Aktualizováno 24.4. 2017 13:16
týdenní předpověď

Počasí jako na houpačce: Nejdřív bude teplo, pak přijde sníh a déšť

Ani v následujícím týdnu nepřinese počasí výrazné změny. I když se během pondělí a úterý díky teplému větru mírně oteplí, v pátek teploty klesnou k 6 až 10 °C. Větší část týdne by měla být deštivá, na horách pak bude i nadále sněžit, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Teplo nebo zima
Aktualizováno 21.4. 2017 11:02
kdy se oteplí?

MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Aprílové počasí končí, na teplo si počkáme

Na teplé počasí si ještě nějakou dobu počkáme, o víkendu se teploty podle meteorologů budou pohybovat kolem 10 stupňů Celsia. Ve vyšších polohách bude i nadále sněžit, v nížinách se dočkáme zatažené oblohy s deštěm. Jarní počasí by se do Česka mělo začít vracet na přelomu dubna a května.

Prásk.tv píše:

Lucie Borhyová
čtěte o tématu sníh na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Rozdílné počasí
Aktualizováno 20.4. 2017 12:37
galerie z extrému do extrému

Srovnání: Na Moravě sníh a mráz, v Čechách slunce a teplo. FOTO

Zatímco na jedné straně je málem léto, sluníčko a pohoda, na opačném konci republiky jako by se lidé ocitli v hluboké zimě. Bojují s větrem a po kolena se noří do sněhu. Auta končí v příkopech, stromy padají lidem na hlavu. Připravili jsme pro vás fotografické srovnání obou extrémů...

Počasí na velikonoce
Aktualizováno 13.4. 2017 20:38
počasí na svátky

Vytáhněte kabáty, připravte se na sníh! VELIKONOČNÍ PŘEDPOVĚĎ

Pokud jste se těšili, že si během prodlouženého víkendu užijete sluníčka a teplého počasí, máme pro vás špatnou zprávu. Letošní Velikonoce totiž budou studené a proprší. Na horách bude dokonce sněžit.

KOŘENÍ: Hudba z ledu

Hudební nástroj, který vydává libé zvuky, je možné vytvořit téměř ze všeho.

nebezpečný sníh

Češku v Tatrách smetla lavina! Další pak zasypala muže z Polska

O velkém štěstí může mluvit česká skialpinistka, která přežila víkendový pád laviny ve Vysokých Tatrách. Ženu (33) ze sněhu vyhrabali svědci, zachránit se podařilo i Poláka, kterého sněhová smršť uvěznila o kus dál.

Ochlazení
Aktualizováno 3.4. 2017 13:34
Týdenní předpověď

PŘEDPOVĚĎ: Prudce se ochladí a začne pršet. Může i sněžit!

Po nezvykle teplém týdnu přijde prudké ochlazení. Teploty spadnou až o 15 stupňů, tepleji bude jen na východě republiky. Celé území navíc zasáhne déšť a na horách by mohlo i sněžit.

Mladík sjížděl sjezdovku na matraci a zemřel
Aktualizováno 29.3. 2017 11:47
smrtelný náraz

Tragédie ve Špindlerově Mlýně: Sjížděl svah na matraci a zemřel!

Chtěl si užít trochu legrace, jízda na matraci ze svahu ve Špindlerově Mlýně se ale 31letému muži v noci na středu stala osudnou. Jízdu nezvládl a ve vysoké rychlosti narazil do konstrukce pódia. Na následky svých zranění zemřel.

počasí v Evropě

Počasí blázní: V ČR je tepleji než na jihu Evropy. Jinde sněží. MAPA

Češi si v tomto týdnu mohou užívat sluníčka víc, než lidé ve Španělsku, v Athénách nebo třeba na severu Afriky. Počasí se úplně zbláznilo, meteorologové očekávají rekordní teploty po celé střední Evropě.