Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tající sníh
14.02.
Tání sněhu

Nádrže se kvůli oblevě rychle plní! Místo sucha hrozí jiné nebezpečí

Nádrže a přehrady po celé republice se kvůli oblevě rychle plní. Na horách je navíc stále hodně sněhu, a pokud se bude dál oteplovat, hrozí povodně. Podle hydrologů to zatím vypadá, že by vody mohlo být na jaře a v létě dostatek. Nemuselo by se tak opakovat loňské sucho, které v Česku zasáhlo 95 procent území.

Sníh a náledí komplikují dopravu
aktualizováno 10.02.
jako na houpačce

Řidiči nezvládají výkyvy počasí. Pojišťovny a autoservisy nestíhají

Pojišťovny v Česku mají v posledních dnech napilno. A to kvůli změnám počasí a kalamitám. Jen počet dopravních nehod se za poslední období podle odhadů zvedl až dvojnásobně. Pojišťovny tak denně řeší tisíce škod na autech, které zavinil sníh a led. A v autoservisech se kvůli tomu protahují čekací doby na opravy.

Sněhová kalamita v Tibetu
09.02.

VIDEO: V Tibetu za pouhé dva dny napadl metr sněhu

Dvoudenní husté sněžení doslova zasypalo Tibet. Na některých místech naměřili až 130 cm nového sněhu. Národní meteorologické centrum pro další dny předpovídá silný vítr, prudký pokles teplot a další sněhovou nadílku. Problémy jsou nejen s dopravou, ale také se zásobováním v celé oblasti.

Prásk.tv píše:

Ledové sochy - 1
čtěte o tématu sníh na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Počasí a závěje
aktualizováno 07.02.
předpověď počasí

Do Česka se přihnal silný vítr, odpoledne nás potrápí ledovka

Po mrazivých nocích nás o víkendu čeká pořádné oteplení, v neděli by mohlo být dokonce 12 °C, v noci pak bude kolem nuly. Na teplo si ale ještě počkáme, ve čtvrtek si podle meteorologů musíme dát pozor na ledovku a silný vítr.

Hazardování lidí v boudě pod sněhem
07.02.
Špindlerův mlýn

Šílená zábava. Děti riskují životy v přístřešku pod tunami sněhu!

Nebezpečnou zábavu si našly děti u Špindlerovy boudy v Krkonoších. Správci národního parku zveřejnili video, na kterém je vidět, jak se děti schovávají pod dřevěný přístřešek. Problém je, že na jeho střeše leží obrovské množství sněhu. Dětská hra se tak může během vteřiny změnit v obrovskou tragédii.

Lesníci varují před vstupem do lesů
aktualizováno 06.02.
lámání stromů

Riziko v lesích! Šumava je nebezpečná, varují lesníci

Lesníci varují před vstupem do lesů na Šumavě. Těžký sníh láme stromy a snadno by tak mohlo dojít k úrazu. Nejen běžkaři by proto měli zvážit, kam se vydají za bílou stopou.

Na náměstí v Nýrsku stojí stovky sněhuláků - 6
aktualizováno 05.02.
zimní radovánky

Invaze v Nýrsku? Náměstí tam obsadily stovky sněhuláků!

Česko v posledních dnech čelí sněhové kalamitě, která s sebou přináší mnohá úskalí. Obyvatelům Nýrska ale sníh nevadí - postavili si na náměstí stovky sněhuláků!

Laviny v Alpách o víkendu zabíjely ve velkém
04.02.
extrémní počasí

Tragický víkend v Alpách! Pod lavinami zemřelo nejméně 10 lidí

Extrémní počasí si o víkendu v Alpách vyžádalo krutou daň. Během soboty a neděle pod lavinami přišlo o život nejméně deset lidí, většina z nich zemřela v Itálii.

2240741
04.02.

Střepiny 3. 2. 2019

Cvičení německých extremistů na českých střelnicích. Proč se scházeli právě u nás, co na to říkají české tajné služby a koho dalšího z extremistů, ale i teroristů jsme tu hostili? Jedna z nejmocnějších českých političek - eurokomisařka Věra Jourová. Jaké jí život uštědřil lekce a jak dnes vypadá její běžný den. A mužské problémy, o kterých se nahlas nemluví aneb výročí zázračné modré pilulky.

Sněhulák
04.02.
jaký bude rok

Mrazy a sníh? Dobré znamení! Tohle nás čeká podle pranostik

Jaký nás čeká rok? Podle pranostik je to poměrně jasné. Stačí se podívat, jaký byl uplynulý měsíc. A nevypadá to vůbec špatně!