Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Popeleční středa
14.02.
popeleční středa

Začíná přísný 40denní půst: Víte, co všechno byste si měli odepřít?

Po týdnech oslav a bujarého veselí nastává křesťanům přísnější režim. Popeleční středou, která připadá právě na dnešek, jim začíná 40 dní dlouhý půst, který skončí až na Velikonoce. Velikonoční neděle letos vychází na 1. dubna.

Vánoce - ilustrační foto
aktualizováno 18.11.
Radikální myšlenka

Vzdejme se Vánoc, šokuje kněz. Prý ztratily původní význam!

Severoirský katolický kněz Desmond O’Donnell přišel s opravdu revoluční myšlenkou. Domnívá se, že by se všichni křesťani měli vzdát slov Vánoce a Velikonoce, protože podle něj oba tyto termíny už ztratily svůj význam.

Lidl - Kostel v Dolceacqua
12.10.
další průšvih

Lidl znovu smazal kříže a Češi zuří: Chtějí bojkotovat nákupy

Německý obchodní řetězec Lidl si znovu vykoledoval vlnu kritiky. A důvod je stejný jako přibližně před měsícem – v reklamních letácích znovu chyběly kříže na kostelech. Čechům už pomalu dochází s Lidlem trpělivost a hrozí dokonce bojkotem nákupů v tomto řetězci.

Prásk.tv píše:

Henriette Kara - 1
čtěte o tématu křesťanství na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Auto ESA otevírá již dvanáctou pobočku

Auto ESA otevřelo svoji dvanáctou pobočku. Dalším městem, kde tento prodejce působí, se stal Chomutov.

Den české státnosti ve Staré Boleslavi
28.09.
svatý václav

Češi slaví Den státnosti. Duka vyzval mlčící většinu, aby se ozvala

Tisíce lidí dnes dorazily na Národní svatováclavskou pouť do Staré Boleslavi, kde byl zavražděn kníže Václav. Odkaz světce a patrona země si připomněly davy poutníků na Mariánském náměstí při tradiční poutní mši, kterou sloužil biskup František Václav Lobkowicz. Kazatelem byl kardinál Dominik Duka, který mimo jiné připomněl blížící se parlamentní volby.

Řecko bez kříže
04.09.
Vyjádření řetězce

Český Lidl se vyjádřil ke smazaným křížům: My za nic nemůžeme

Česká pobočka Lidlu se vyjádřila ke skandálu, který pořádně naštval české zákazníky. Při přípravě fotografií k akci Řecký týden totiž řetězec ze střech řeckých kostelů odstranil kříže. Vysvětloval to snahou o zachování "náboženské a politické neutrality". Teď společnost vydala nové prohlášení.

Pouť na Velehradě 2017
aktualizováno 05.07.
cyril a metoděj

30 tisíc lidí na Velehradě. Věřící zlákaly i světské radovánky

Na Velehradě vyvrcholila jedna z největších církevních událostí v zemi, oslavy příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Národní poutě se zúčastnilo na třicet tisíc lidí. Slavnostní bohoslužbu celebroval kanadský římskokatolický kněz, kardinál Marc Ouellet, který byl před čtyřmi lety nejžhavějším kandidátem na papeže.

Muž ubodal dva cestující ve vlaku u Portlandu
27.05.
příměstský vlak

Muž nadával muslimkám. Když se jich cestující zastali, dva ubodal

Američan J. J. Christian začal v pátek urážet dvě muslimky v příměstském vlaku v Portlandu, žen se zastali další dva cestující. To se ale Christianovi nelíbilo, tak oba dva ubodal, informuje portál BBC.

Egyptské bezpečnostní složky střeží školu koptských křesťanů
aktualizováno 26.05.
koptské křesťanství

Neznámí střelci zaútočili v Egyptě na autobus s křesťany, 28 mrtvých

Páteční útok na koptské křesťany v Egyptě si vyžádal nejméně 28 mrtvých a 22 zraněných. Mezi oběťmi bylo i mnoho dětí. S odvoláním na egyptské ministerstvo zdravotnictví, ministerstvo vnitra a svědky o tom informovaly tiskové agentury. Zatím neznámí útočníci stříleli na vozidla s kopty v provincii Mínja jižně od Káhiry. Egyptská vláda velice rychle reagovala, egyptské letouny bombardovali "tréninkové kempy teroristů", uvádí BBC.

Tři králové
06.01.
Vědci šokují

Nová fakta: Tři králové nebyli králové, bylo jich 20 a byly to ženy

Překlad Bible je zapeklitý. Jeho výklad, se kterým před časem přišli odborníci, naznačuje, že řada faktů byla úplně jinak, než jsme si mysleli…

Petr Jašek
aktualizováno 15.11.
soudní proces

Čech v Súdánu čeká na verdikt soudu. Za mřížemi je skoro rok

Súdánský soud v pondělí opět odročil proces s českým občanem Petrem Jaškem, který byl začátkem prosince minulého roku zatčen na súdánském letišti. Petr Jašek, spolupracovník skupiny Hlas mučedníků, do země přicestoval, aby se setkal s několika křesťanskými představiteli a předal jim finanční dar. Až letos v srpnu byl obviněn ze špionáže a protistátní činnosti. Podle informací Černínského paláce nehrozí Jaškovi trest smrti.