Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nelegální obchod s tygry - 7
aktualizováno 19.07.
Využití v Asii

Drápy, oči, penisy. Kvůli čemu se zabíjeli tygři u Berouska?

Případ nelegálního zabíjení tygrů a rozprodávání jejich ostatků otřásl Českem. Celníci sbírali důkazy proti skupině Čechů a Vietnamců více než rok. Části těl šelem putovaly především do Asie, kde lidé věří, že mají léčivé účinky. Kvůli čemu jsou zvířata zabíjena?

Narkóza
16.07.
překvapivé výsledky

Vědci odhalili tajemství anestezie! Co se děje v těle a vnímá člověk?

Ačkoli pojem anestezie vychází z řeckého pojmu značícího stav bez vnímání, týmu vědců z finské univerzity v Turku se podařilo zjistit, že mozek při zákroku tak úplně "mrtvý" není. Některé jeho důležité části dál fungují, člověk tak například i přes narkózu dokáže vnímat věci, které se kolem něj odehrávají.

Maruška se utopila ve Váhu - nález těla
13.07.
Zbytečná ztráta

Máma utopené Marie promluvila! Řekla, kdo může za její smrt

Rodiče 17leté Marušky, která se utopila v řece, čeká nejhorší věc v životě. Musí pochovat milovanou dceru, která doplatila na špatné rozhodnutí. S kamarádkou chtěly přeplavat Váh, Marušce ale došly síly. Její maminka teď o těžké chvíli promluvila pro média.

Prásk.tv píše:

Teri Blitzen - 1
čtěte o tématu tělo na Prásk.tv
Nisa vyplavila mrtvé tělo - 1
aktualizováno 06.07.
záhadná smrt

Řeka vyplavila mrtvolu v rozkladu. Může jít o pohřešovaného muže!

Nisa v liberecké části Machnín v pátek vyplavila mrtvolu ve značném stadiu rozkladu. Zatím není jasné, o koho jde. Policie netuší ani to, jestli nalezený člověk zemřel násilnou smrtí. Vyšetřovatelé přitom nevylučují, že by mohlo jít o několik měsíců pohřešovaného muže.

Podezřelí z vraždy Lázní Bělohrad
aktualizováno 26.06.
detaily lázně bělohrad

Vražda sběratele mincí: Manželé šokovali dalšími hrůznými zločiny

Během výslechů manželského páru, který loni v Lázních Bělohrad podle obvinění zavraždil sběratele mincí z Prahy a dalšího muže se hned dvakrát pokusil zabít, vyšlo najevo, že manželé chystali další dvě vraždy. I v tomto případě měly být důvodem peníze a oběťmi další dva sběratelé.

Smrt na slovensku
16.06.
slovensko podivný případ

Prokletý panelák: Našli mrtvou ženu a syna, smrt je opět záhadou!

Podivné úmrtí matky (85) a jejího syna (66) vyšetřují policisté v Košicích. Těla příbuzných našli v bytě jednoho z tamních paneláků, jejich smrt zatím ale zůstává záhadou. Podle sousedů přitom nejde o první podobný případ. Před zhruba dvanácti lety tu totiž jen o patro níž bydleli nájemníci, kteří také zemřeli. A opět šlo o matku se synem.

Nález těla v Hradební ulici - 2
aktualizováno 07.06.
nález těla

Záhadná mrtvola v centru Prahy. Tělo leželo ve světlíku delší dobu

Pražští policisté vyjeli ve čtvrtek odpoledne do Hradební ulice, kde bylo nalezeno lidské. Mrtvý muž byl ve světlíku delší dobu, tělo se již rozkládalo a silně zapáchalo. Policie zatím neví, o koho šlo, ani jak se tělo do světlíku dostalo.

Nález mrtvoly v řece Bečvě
aktualizováno 30.05.
mrtvola v bečvě

Policie promluvila o vraždě muže z řeky! Třem lidem hrozí vězení

Kriminalisté vyšetřují tento měsíc už druhou vraždu v Olomouckém kraji. V pondělí našli v řece Bečvě mužské tělo. Teď se ukázalo, že muž s největší pravděpodobností zemřel násilnou smrtí. Policisté už zadrželi a obvinili tři muže. Policejní vyšetřovatel ve středu podal i podnět k vydání návrhu na vzetí všech obviněných do vazby.

¨Tělo leželo v mělkém hrobě za domem
aktualizováno 07.05.
smrt na svitavsku

Žena při venčení psa našla hrob s mrtvolou! Policie šetří vraždu

Kriminalisté řeší záhadný případ mrtvého muže, kterého někdo zakopal na louce v Bystrém na Svitavsku. Tělo leželo ve velmi mělkém hrobě zamaskovaném větvemi. Objevila ho žena, která venčila psa. Policie pracuje s několika vyšetřovacími verzemi včetně vraždy.

Vražda v Plzni
aktualizováno 02.05.
našli její mrtvolu

Nešlo o řádění vraha! Pitva o smrti pobodané dívky prozradila více

Kriminalistům se podařilo zjistit více o záhadné smrti dívky, jejíž tělo našli lidé v pondělí večer nedaleko Papírenské lávky v Plzni. Vedle jejího těla ležel nůž, a tak se vyšetřovatelé domnívali, že by mohlo jít o vraždu. Tuto verzi tragického příběhu ale výsledky pitvy vyvracejí.