Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uma Thurman, Harvey Weinstein
04.02.
MeToo nekončí

Uma Thurman prolomila mlčení: "Weinstein mě nutil k sexu!"

Herečka Uma Thurman se přidala k ženám, které obvinily producenta Harveyho Weinsteina ze sexuálního obtěžování. Weinstein ji prý před lety napadl, povalil na zem a požadoval sex. Jeho právníci už se proti tvrzení ohradili.

Alyssa Milano, Ashley Judd, Rose McGowan
aktualizováno 06.12.
měly největší vliv

Osobnostmi roku podle časopisu Time jsou ženy kampaně MeToo

Letošními osobnostmi roku podle časopisu Time se staly ženy, které podpořily nebo přímo samy zapříčinily vznik kampaň MeToo. Hollywoodské herečky a další ženy byly v prestižním žebříčku oceněny za to, že veřejně upozornily na rozsáhlý problém, který je ve společnosti často tabuizován.

Uma Thurman
aktualizováno 24.11.
kampaň MeToo

Uma Thurman přeje Weinsteinovi pomalý, bolestivý konec

V USA se slaví Den díkůvzdání a většina obyvatel a celebrit vyjadřuje vděk nejen během slavnostní večeře, ale také na sociálních sítích. Herečka UmaThurman na svém Instagramu také poděkovala, a to konkrétně za rozpad kariéry producenta Harveye Weinsteina. A nepřála mu vůbec nic hezkého.

Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

MeToo
aktualizováno 15.11.
Anketa

"MeToo" děsí muže: Bojí se dvořit ženám. Kde je hranice obtěžování?

Bouřlivé debaty, které se vedou na sociálních sítích ohledně kampaně MeToo, neberou konce. Na jedné straně jsou ženy, kterých se kampaň přímo dotýká. Na straně druhé jsou rozhořčení muži, kteří si myslí, že je kampaň přehnaná. Navíc se strachují ženám vůbec složit poklonu, aniž by nebyli nařčeni ze sexuálního obtěžování. Jak to tedy ve skutečnosti je a která z debatujících stran má pravdu?

Sociolog Petr Hampl
aktualizováno 14.11.
kampaň MeToo

Klausův muž tvrdí, že by mělo být zneužito více žen! Tak to vysvětlil

Zatímco světem hýbe kampaň MeToo, ke které se přidávají miliony žen, které se veřejně zpovídají ze zkušeností se sexuálním obtěžováním, najdou se i odpůrci kampaně. Jedním takovým je i sociolog Petr Hampl. Právě jeho názor, vyjádřený v analytickém komentáři na stránkách Institutu Václava Klause, vzbudil bouřlivé diskuze.