Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Třeboňský kapr
aktualizováno 30.05.

VÍKEND: Třeboňský kapr jako gastronomická specialita!

Jíte kapra jen na Vánoce? My jsme na něj vyrazili do Třeboně, ale na smažený kus ryby a bramborovým salátem raději zapomeňte. V rybníkářském kraji jede kapří tatarák nebo středověké žito.

Vánoční trhy
29.12.
Česká obchodní inspekce

Kontroly na vánočních trzích: Chyboval každý čtvrtý prodejce!

Dva týdny před Vánocemi kontroloři České obchodní inspekce zintenzivnili kontroly na vánočních trzích. Těch provedly mezi 11. a 24. prosincem celkem 431. Pochybení odhalili hned u 103 prodejců. Za nejzávažnější považují případy, kdy prodejci nalívali alkohol nezletilým.

Prodej vánočních kaprů - 2
aktualizováno 21.12.
kontroly veterinářů

Vánoční kapři už jsou v kádích a na pultech, letos si ale připlatíme

Za vánočního kapra si letos na většině míst připlatíme. Kilo je o několik korun dražší než loni. Do štědrovečerní večeře zbývají čtyři dny, prodej ryb tak začal ve velkém. Do ulic proto vyrazili na kontroly i veterináři.

Prásk.tv píše:

Petr Říbal jako malý kluk
čtěte o tématu kapr na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Recepty z kapra
14.12.
kuchařka vánoční inspirace

Vánoční kapr 8x jinak! Zkuste jeden z netradičních receptů

Kapr patří na štědrovečerní stůl stejně jako dárky pod stromeček. Neznamená to ale, že se musíte držet tradičního receptu ryby smažené v trojobalu. Vyzkoušet můžete i jednu z vánočních inspirací.

image.cz
13.11.
Tisková zpráva

Vyberte si rybí recept z dílny našich předků

Kapr pečený s brambory nebo candát po domácku? Máme pro vás zajímavé recepty, které používali naši předci.

image.cz
06.11.
Tisková zpráva

Kam nejlépe pro čerstvou rybu? Odpověď vás nejspíš překvapí.

Je v dnešní době jednoduché sehnat čerstvé rybí maso? Na internetu se dá sehnat cokoliv, ale je to správný způsob nákupu zrovna ryb? Pro někoho možná ano, ale pak nemáte jistotu, že je rybí maso opravdu čerstvé. Víme, kde koupit opravdu čerstvou sladkovodní rybu a v konečném důsledku můžete i ušetřit.

image.cz
30.10.
Tisková zpráva

Jsou ryby drahé? Podle odborníků je to nesmysl.

Češi nepatří zrovna mezi výrazné jedlíky ryb. Ve světě se spotřebuje v průměru šestnáct kil na člověka ročně, v Čechách je to jen pět kil. Čím je to způsobené? Jeden z důvodů může být zažitý úzus, že rybí maso je příliš drahé. To ale dnes již vyvrátí každý odborník.

Rybník Rožmberk - 1
aktualizováno 23.10.
Tradiční pochoutka

Vánoční kapři budou! Prodejci dostali výjimku z EET!

Ještě před pár dny to vypadalo, že vánoční kapři budou nedostatkovým zbožím. Ne proto, že by se v českých rybnících letos neurodilo, ale proto, že ministerstvo financí nechtělo udělit výjimku z elektronické evidence tržeb pro prodejce této štědrovečerní pochoutky. Dnes je ale všechno jinak.

image.cz
23.10.
Tisková zpráva

Co nabízí výlovy našich rybníků? Zábavu a čerstvé ryby za akční ceny.

Máte chuť na čerstvé ryby za nízké ceny a nemáte na podzimní víkendy ještě program? Pak je pro vás ideální navštívit výlovy českých rybníků, které jsou právě teď v plném proudu. Akce pro rodiny s dětmi, užitečné informace od ryzích odborníků, ochutnávky, rybí maso za akční ceny, to vše přinášejí výlovy rybníků. Přijďte se o tom přesvědčit!

image.cz
18.10.
Tisková zpráva

Ryba na talíři stokrát jinak: Tučné ryby patří do udírny!

Udit lze v podstatě jakoukoliv rybu, ovšem čím tučnější rybu použijeme, tím lépe. Pro uzení je tak ideální kapr, tolstolobik nebo úhoř. Vyuzením získávají sladkovodní ryby krom prodloužení trvanlivosti i výborné chuťové vlastnosti. Správným vyuzením získá kůže ryb také krásnou zlatavou barvu.