Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policista vybírá pokutu za překročení rychlosti
12.01.
NOVELA ZÁKONA

ŘIDIČI, POZOR! Ministerstvo plánuje zvýšení pokut! PŘEHLED

Přestupek projednávaný ve správním řízení se může pěkně prodražit. Ministerstvo dopravy plánuje novelu zákona o silničním provozu. Změny se dotknou nejen správního řízení, ale i blokových pokut a bodového systému.

Korupce - ilustrační foto
09.01.

Střepiny: Nový zákon na ochranu oznamovatelů korupce

Šikana nebo rovnou vyhazov. To je běžná praxe, kterou často zažívají zaměstnanci, kteří upozorní na nezákonné jednání nebo korupci na pracovišti. Právě tomu má zabránit nový zákon na ochranu takzvaných whistleblowerů, neboli oznamovatelů korupce. Jak bude taková ochrana vypadat? Bude dostatečná? A měli by být lidé za ohlášení korupce finančně odměňováni?

Ochranka ilustrační
aktualizováno 08.01.
Náklady bezpečnosti

Je to příliš drahé! Poslanec ČSSD chce zrušit ochranku pro politiky

Ochranka některých ústavních činitelů je podle sociálně demokratického poslance Petra Dolínka zbytečná. Žijeme podle něj v bezpečné zemi a daly by se ušetřit miliony korun za rok. Dolínek se o tom snaží přesvědčit vládu, bezpečnostní experti s jeho návrhy ale nesouhlasí.

Prásk.tv píše:

Meghan
čtěte o tématu zákon na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Brit Simon
07.01.
Schválení zákona

Brit Simon by rád v Česku zůstal! Brexit může jeho pobyt ohrozit

Česko se chystá na tvrdý Brexit, který by mohl nastat už za necelé tři měsíce. Zákon, který schválila vláda, by měl Britům u nás dočasně zajistit stejná práva jako občanům Evropské unie (EU). Brit Simon, který žije a pracuje v Česku, by zde rád zůstal. Doufá, že mu to nový zákon umožní.

Cigarety
aktualizováno 07.01.
Bez občanky

Koupit cigarety je pro mladé hračka, ukázal test TV Nova!

V neděli ve Střepinách jste mohli vidět reportáž o tom, jak snadné je pro děti koupit cigarety nebo jejich elektronické náhrady. Naše nezletilá figurantka je pořídila na několika místech. Vedení firem přitom tvrdí, že se jedná o pochybení jednotlivců. Své zaměstnance prý pravidelně školí.

Jitrnice, ilustrační foto
05.01.
pravidla pro porážky

Období zabijaček je tu! Komu lze dát výslužku bez hrozby pokuty?

Pro zimní měsíce jsou typické domácí zabijačky. A i když jich už není tolik jako v dřívějších letech, stále se najdou tisíce Čechů, kteří si každoročně na domácích dobrotách pochutnají. Zákon už dokonce netrestá ani to, když vlastní produkty rozdáte známým.

Miloš Zeman ve sněmově
27.12.
PŘEHLED ZMĚN

Prezident podepsal důležité zákony, ovlivní životy většiny z nás

Ačkoliv tráví dovolenou na zámku v Lánech, podepsal prezident Miloš Zeman ve čtvrtek pět nových zákonů. Větší ochrany se dočkají třeba klienti směnáren, kteří budou moci odstoupit od transakce, pokud zjistí, že je směnárník napálil. Jízdné se přesune do snížené desetiprocentní sazby DPH. Na zelenou naftu pak dosáhne více zemědělců.

Protesty v Maďarsku - 1
21.12.
Práce navíc

Moderní otroctví? Maďaři svolali obří demonstraci kvůli přesčasům

Maďarský prezident podepsal kontroverzní zákon, který zásadně zvyšuje počet hodin neplacených přesčasů. Opozice i desítky tisíc lidí, kteří proti němu protestují, ho přejmenovaly na otrocký zákon. Lidé se bouří proti vládě Viktora Orbána už přes týden. Pravděpodobně největší demonstrace začala v Budapešti před chvílí.

Demonstrace v Maďarsku
aktualizováno 17.12.
Demonstrace

Maďaři se bouří proti obřím přesčasům. Televize o tom mlčí

Téměř deset tisíc lidí protestovalo v centru Budapešti proti novele zákoníku práce, která zvyšuje limit přesčasů pro zaměstnance z dosavadních dvou set padesáti až na čtyři sta hodin ročně.

Migranti a policisté na mexicko-americké hranici
15.12.
první oběť

Napětí na hranici roste, mexické úřady musely migranty přesunout

Mexickým úřadům začínají vadit migranti, kteří na hranicích čekají na vstup do Spojených států. Tamní vláda už uzavřela sportovní areál, kde běženci přespávali. A posílá je také pryč z ulic, kde si postavili stany. Migranti se přesouvat nechtějí, bojí se, že když se od hranice vzdálí, nebudou mít šanci získat ve Spojených státech azyl.