Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Exekuce Ilustrační snímek - 1
Aktualizováno 19.5. 2017 22:13
novela zákona

Ministr má plán, jak zachránit dlužníky! Poslancům se ale nelíbí

Projednávání kontroverzní novely insolvenčního zákona v pátek poslancům zabralo skoro celý den. Několik hodin trvající projevy vedly pouze k tomu, že se schvalovací proces návrhu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána nikam neposunul.

Vesnice roku - Kašava, Zlínský kraj
Aktualizováno 17.5. 2017 12:06
schválená novela

Nová pravidla pro majetek: Obecní zájem je víc než vysoká cena

Obce a kraje zřejmě nebudou muset nakládat se svým majetkem jen podle krátkodobé ekonomické výhodnosti. Novým měřítkem má být důležitý obecní či krajský zájem, pokud bude řádně zdůvodněný. Změnu přináší novela, kterou dnes schválila Sněmovna.

Kouření
Aktualizováno 18.5. 2017 22:33
protikuřácký zákon

Zákaz kouření se blíží! Víte, kde si můžete bez obav zapálit? ANKETA

Přibližně za dva týdny začne v Česku platit protikuřácký zákon, který kromě kouření ovlivňuje také pití alkoholu. Zákaz se týká milionů lidí, jen někteří ale skutečně tuší, kde si člověk smí zapálit a kde za to naopak dostane pokutu.

Prásk.tv píše:

Petra Palusková - 1
čtěte o tématu zákon na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

co se mění

Placené igelitky i otcovská: Zeman podepsal 9 důležitých zákonů

Prezident Miloš Zeman podepsal v úterý devět nových zákonů. Platit by měly začít v řádu měsíců. Týkají se například zavedení otcovské dovolené, nových pravidel pro diplomaty či úředníky nebo zpoplatnění igelitových tašek v obchodech.

jak na dluhy

Na oddlužení možná dosáhne více lidí. Sedm let budou žít v bídě

Šanci na oddlužení by mohlo nově získat daleko více lidí než dosud. Počítá s tím novela insolvenčního zákona. Ta chce zmírnit podmínky pro vyhlášení osobního bankrotu. Teď je totiž dokáže splnit jen malá část předlužených lidí. Opozice ale nechce přijetí novely připustit a tak není vůbec jisté, jestli se stihne ve sněmovně do voleb vůbec projednat.

novela zákona

Řidičák i mimo trvalé bydliště, ale dražší! Novelu schválili poslanci

Už od července příštího roku budou zřejmě lidé moci zažádat o vydání řidičského průkazu nebo o jeho výměnu na úřadu i mimo trvalé bydliště. K žádosti navíc nebudou přikládat papírovou fotografii. Novinky přinese novela poslanců z klubu TOP 09 a Starostů, kterou dnes schválila Sněmovna. Vzroste ale poplatek za vydání průkazu z nynějších 50 na 200 korun.

Vyděšená žena s mobilem
Aktualizováno 28.4. 2017 14:54
širší nařízení

Majitele předplacených SIM karet zahltí účtenky EET

Za každou poslanou SMS nebo uskutečněný hovor bychom v budoucnu měli dostat účtenku. V průměru by tak majitelé SIM karet na kredit jen za odeslané SMS dostali každý rok téměř 600 účtenek. Podle zákona o evidenci tržeb totiž podléhají oznamovací povinnosti právě předplacené SIM karty.

Porod
Aktualizováno 28.4. 2017 10:41
Zákon o pohřebnictví

Mrtvé novorozeně nebude odpad. Zakážou se i papírové rakve

Noví podnikatelé v pohřebnictví zřejmě budou muset skládat zkoušku a mít praxi v oboru, zakážou se nejlevnější papírové rakve. Děti, které se narodí mrtvé, už také nebudou považovány za odpad. Počítá s tím novela, kterou schválila Sněmovna. Předlohu teď posoudí Senát.

poslanecké ne

Za děti poškozené očkováním stát odškodňovat nebude

Rodiče dětí vážně poškozených povinným očkováním zatím nezískají zákonný nárok na odškodnění od státu. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) slíbil takovou úpravu předložit až po říjnových sněmovních volbách.

Nový zákon

Igelitky zdarma v obchodech skončí, zůstanou jen malé sáčky!

Senát schválil novelu zákona o obalech, která od příštího roku znemožní zákazníkům získat v obchodech zadarmo plastové tašky, v nichž by si mohli odnést zboží. Bezplatné by mohly zůstat jen tenké sáčky, například na pečivo či masné výrobky.