Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

vysoké pokuty

Zaměstnávání na černo bude obtížnější. Zeman podepsal zákon

Pravidla agenturního zaměstnávání se zpřísní. Agentury budou muset zaplatit půlmilionovou kauci, pokud budou chtít nabízet své služby. Předpokládá to novela zákona o zaměstnanosti, kterou dnes podepsal podle informací Hradu prezident Miloš Zeman. Norma také umožní postih skrytého zajišťování pracovníků.

Ilustrační foto
Aktualizováno 19.6. 2017 15:30
novinky pro všechny

Vyšší pokuty i občanka za jeden den. Zeman podepsal nové zákony

Pět nových zákonů podepsal v pondělí prezident Miloš Zeman. Schválil například občanské průkazy s čipem či zákaz papírových rakví. Podpisem stvrdil také zákon, který souvisí se zvyšováním pokut za přestupky, a to až desetinásobně.

Nový zákon

Kongres chystá nové sankce proti Rusku, Trump je nezruší

Američtí senátoři dospěli v pondělí k dohodě o zákonu, který zavede nové sankce proti Rusku. Napsala to agentura Reuters. Součástí zákona bude ustanovení, které zabrání Bílému domu zmírnit, odložit nebo zrušit sankce bez souhlasu Kongresu.

Prásk.tv píše:

Petra Palusková - 1
čtěte o tématu zákon na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

Hlasování v Senátu
Aktualizováno 7.6. 2017 22:12
spor o stavby

Senát vrátil stavební zákon. Spolky ochránců ale nepodpořil

Senát vrátil Poslanecké sněmovně rozsáhlou vládní novelu stavebního zákona. Senátoři v ní chtějí některé body upravit jinak, týká se to například přezkumu nezákonného jednání v moci úřední nebo pořizování územních plánů. Ochranářské spolky ale senátoři nepodpořili. Napříště se tak nebudou moci účastnit stavebních řízení.

registr smluv

Některé státní podniky smlouvy zveřejnit nemusí, schválila vláda

Některé státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů a obcí a národní podnik Budějovický Budvar by mohly dostat částečnou výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Vláda podpořila poslaneckou novelu, která to předpokládá, řekla novinářům ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

anketa ničivé následky?

Hospody přiznaly vážné problémy! Tohle jim způsobil zákaz kouření

Protikuřácký zákon představuje pro některé provozovatele barů a restaurací vážný problém. Kromě toho, že kuřáci doslova okupují chodníky před budovami podniků, provozovatelé přicházejí o tržby. Štamgasti si totiž raději dávají pivo doma - u cigarety.

Zákaz kouření
Aktualizováno 31.5. 2017 14:40
efekt zákona

Průzkum: Kuřáci se kvůli zákazu vrhli na odvykání. Skupují náplasti

Pozoruhodný efekt měl ještě před svým zavedením zákaz kouření v restauracích. Potvrzují se tak opatrně slova odborníků, že některé kuřáky efekt vyhánění z hospod na vzduch přiměje zanechat kouření úplně. Lidé se v nákupech vrhli na přípravky k odvykání kouření.

Konec kouření
Aktualizováno 31.5. 2017 11:44
vox populi

Zákaz kouření vyvolal silné emoce. Tyto změny zavádí. PŘEHLED

Česko se dnes probudilo do nové doby, kdy už si v hospodě k pivu kuřáci nezapálí. Názor na zákaz kouření v restauracích rozdělil národ na dvě poloviny - jedni se s tím nemohou smířit, druzí to naopak vítají. TN.cz o půlnoci přineslo živý přenos z baru, kde právě kuřáci típli poslední cigaretu uvnitř. A strhla se mela...

Kouření
Aktualizováno 30.5. 2017 17:58
protikuřácký zákon

Popelníky mohou být v hospodách ještě 90 dnů! V zákoně je klička

Protikuřácký zákon vejde v účinnost po úterní půlnoci, hospody a restaurace ale mají ze zákona ještě celé tři měsíce na to, aby mu přizpůsobily prostory v tzv. přechodném období. Pokud vás tak přistihnou při kouření na zakázaných místech, riskujete pokutu až pět tisíc korun. Naopak provozovatelé peněžitý trest mohou dostat nejdřív za 90 dnů.

zakládání spolků

Protikuřácký zákon se blíží! Někteří hledají, jak zákaz obejít

Už za tři dny začne platit jeden z nejdiskutovanějších zákonů v Česku. Ve všech restauracích a barech bude zakázáno kouřit. Někteří hospodští se na změny chystají po svém a snaží se jim vyhnout třeba zakládáním spolků. Podle ministerstva zdravotnictví to ale může být považováno za obcházení zákona.