Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Úředníci - ilustrační foto
dnes 07:40
Agresivita roste

Nadávky úředníkům měl utnout zákon. TOP 09 ho chce zrušit

Úředníky už více než půl roku chrání zákon. Zavedl totiž za urážení úředníků pokutu až do výše 15 tisíc korun. Nový předpis ovšem úředníky při práci chrání jen zčásti.

Herní automaty - ilustrační foto
17.02.
Boj s hazardem

Herny vyzrávají na nový zákon, gambleři utrácejí na kvízomatech

Nový zákon o regulaci hazardu, který platí od ledna, měl být bičem na herny a jejich praviddelnou klientelu. Jenže realita je úplně jiná - v podstatě všechna nařízení se dají obejít a norma je tak ve skutečnosti bezzubá.

čínská medicína
15.02.
návrhy na změnu

Senát schválil nové zákony! Týkají se čínské medicíny i postižených

Senát ve čtvrtek schválil návrh na vyřazení terapeuta a specialisty čínské medicíny ze seznamu odborných zdravotnických pracovníků. Oproti tomu souhlasil se zrušením povinnosti postižených klientů pobytových domovů sociálních služeb dokladovat použití příspěvku na mobilitu.

Prásk.tv píše:

Petra Palusková - 1
čtěte o tématu zákon na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Lékařský předpis
15.02.
Bez sankcí

Senát schválil výjimku z eReceptů! Ještě můžete dostat papírový

Lékařům nebudou letos hrozit pokuty za předepsání papírového receptu místo povinného elektronického. Senát dnes dočasné zrušení sankcí schválil ve vládní technické novele lékového zákona o transfuzích. Předlohu ještě musí podepsat prezident.

Protest taxikářů
aktualizováno 14.02.
Protesty taxikářů

Babiš vyzval Uber, aby dodržoval zákon. Vláda chce uspíšit novelu

Vláda se pokusí zrychleně prosadit změny zákona, aby odstranila rozdíly mezi podnikáním taxikářů a provozovatelů alternativních služeb. Taxikáři poté zrušili středeční protest.

Bydlení
aktualizováno 10.02.
Pomůže to?

Konec podvodů s realitami? Vláda chystá přísnější pravidla!

Konec podvodných makléřů a tím pádem i konec okrádání lidí - to by měl přinést nový zákon, který připravuje ministerstvo pro místní rozvoj.

Andrzej Duda
aktualizováno 07.02.
kritizují ho

Polský prezident podepsal zákon o holokaustu. S tvrdými tresty

Polský prezident Andrzej Duda podepsal zákon, který hrozí až tříletým vězením za připisování odpovědnosti polskému národu či státu za vyvražďování Židů a další zločiny spáchané za druhé světové války německými nacisty. Zároveň se ale rozhodl, že zákon, kritizovaný hlavně v zahraničí, pošle k ústavnímu soudu, aby rozptýlil obavy, zda neomezí svobodu slova, a zda ustanovení hrozící vězením nejsou příliš vágně formulovaná.

kouření v hospodě
06.02.
výjimka, která neplatí

Do hospod se vrátil cigaretový kouř! Lidé používají vodní dýmku

Některé hospody nedodržují protikuřácký zákon. Lidé používají speciální vodní dýmky, do které se vloží cigareta. Podle prodejců se na ni vztahuje výjimka. Server iROZHLAS.cz ale zjistil, že to není pravda.

Exekuce Ilustrační snímek - 1
31.01.
Novela zákona

Lidé v exekuci musí za dovolání platit tisíce. Advokáti to nechápou

České soudy začaly po novele zákona o soudních poplatcích účtovat za dovolání ve věcech exekucí poplatek ve výši čtyři tisíce korun. Ještě nedávno přitom lidé v exekuci za dovolání poplatky nehradili.

EET - elektronická evidence tržeb
24.01.
novela zákona

Úleva pro menší podnikatele! EET čekají změny, tvrdí ministerstvo

Pravidla elektronické evidence tržeb (EET) by se měla podle ministerstva financí v nejbližší době výrazně změnit. Alespoň to slibuje připravovaná novela zákona. Desítky tisíc malých podnikatelů by se tak mohly obejít bez internetu. Týkalo by se jich takzvané offline EET.