Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci - Srbsko, Chorvatsko - 2
včera 05:55
Velký přehled

V Evropě loni žádalo o azyl 650 tisíc uprchlíků. Odtud chodí do ČR

V minulém roce požádalo v Evropě o azyl 650 tisíc lidí, uvedl tento týden Eurostat. Oproti letům, kdy vrcholila migrační krize, to znamená pokles téměř na polovinu! Statistici také prozradili, odkud nejčastěji migranti do Evropy přišli. V celoevropském měřítku vládne Sýrie, Češi ale přijali nejvíce žádostí o azyl od Ukrajinců.

Příchod na jednání Evropské rady
aktualizováno včera 13:23
Evropská rada

Babiš jedná s lídry Evropy: Řeší Facebook i otravu agenta Skripala

Pravidlenou debatou šéfů států a vlád osmadvaceti členských zemí Evropské unie s předsedou Evropského parlamentu Antoniem Tajanim ve čtvrtek v Bruselu začal dvoudenní březnový summit Evropské unie. Jedním z prvních témat je globální volný obchod, ve čtvrtek večer se vrcholní představitelé EU zabývali i nedávným útokem na bývalého ruského tajného agenta Sergeje Skripala v anglickém městě Salisbury.

Očkování dětí
22.03.
U nás výrazně přibylo spalniček

Vrací se vymýcené nemoci! Nepodceňujte očkování, varuje EU

Případy nákazy spalničkami raketově rostou. Zatímco v Evropské unii se jejich výskyt v minulém roce ztrojnásobil, v Česku zaznamenali epidemiologové dokonce 20násobný nárůst! Tématu se už věnoval i Evropský parlament. Poslanci varovali před nebezpečnými důsledky odmítání očkování, k čemuž se kvůli různým pověrám rozhodne každoročně nemalý počet rodičů.

Obchodní sdělení

SOUTĚŽ + matrace s 54% slevou od Matrace za hubičku.cz

Slevové akce a výprodeje už nejsou jen výsadou supermarketů a obchodů s oblečením.

Změna na letní čas
aktualizováno 22.03.
Anketa o hodinu dopředu

V sobotu znovu měníme čas. Brzy už by to ale mohlo být naposledy!

Ani letos se nevyhneme posunu času. Jedná se přitom o tu méně příjemnou změnu, už v noci ze soboty na neděli posuneme ručičky o hodinu dopředu, a to přesně ve dvě hodiny ráno. Spát tak budeme o hodinu méně. Zpět se čas vrátí až na konci října.

Potraviny - med
aktualizováno 18.03.
boj za kvalitu

EU si posvítí na nekvalitní med, pokuty by měly jít výrazně nahoru

Pančování medu, dovoz medu s obsahem antibiotik nebo řídkého medu z Asie, tomu chce zabránit Evropská unie. Europoslanci schválili doporučení, podle kterého by se měly razantně zvýšit pokuty za dovoz a prodej nekvalitního medu.

Převrácená uprchlická loď
14.03.
Aktuální čísla

Evropská komise prozradila, kolik do Evropy přišlo vloni migrantů

Evropská komise ve středu zveřejnila, kolik migrantů přišlo v uplynulém roce do Evropy. Pokud jde o ilegální překročení hranice, komise zaznamenává stálý pokles. V roce 2017 evropskou hranici nelegálně přešlo 205 tisíc lidí, což je méně, než před vypuknutím uprchlické krize! Přesto stále EU musí řešit statisíce žádostí o azyl.

Pohřeb Jána Kuciaka
aktualizováno 14.03.
krize na slovensku

Europoslanci vydali zprávu o smrti Kuciaka. Hrozné čtení pro Slováky

Poslanci Evropského parlamentu ve středu debatují o situaci na Slovensku. To v uplynulých dnech navštívila skupina europoslanců. Instituce EU se začaly o Slovensko více zajímat v souvislosti s vraždou investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové.

Evropský parlament - peníze
13.03.
Dlouhodobý rozpočet

Europoslanci řekli, na co má EU dát peníze. Na toto se zaměří

Poslanci Evropského parlamentu projednávali v úterý dlouhodobý finanční rámec Evropské unie, z něhož mají od roku 2021 vycházet nejméně dalších pět let unijní rozpočty. Unie se v tomto období bude muset vypořádat s výpadkem příjmů kvůli odchodu Velké Británie. EU kvůli tomu přijde v přepočtu o 357 miliard korun.

Nebezpečná panenka
12.03.
Varovali i před Karoqem

V EU odhalili tisíce nebezpečných výrobků, nejčastěji šlo o hračky

Systém, který má evropské spotřebitele chránit před nebezpečnými výrobky, odhalil v uplynulém roce 2 201 nebezpečných produktů, které mohly zákazníkům způsobit zdravotní rizika. Poté, co se v systému objevily, byly staženy z celého evropského trhu, nebo byla sjednána jiná náprava.

Zoufalá matka bez peněz
09.03.
Statistika EU

Ženy berou o tisíce míň než muži! Češky jsou na tom skoro nejhůř

Za rovnoprávnost žen s muži se bojuje už přes sto let. Přesto ani v Evropě ještě nejsou srovnané platy ani zastoupení v některých oborech. Ženy v Evropské unii stále vydělávají v průměru o 16 procent méně než muži.