Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš řešil s představiteli EU brexit a migraci
aktualizováno dnes 21:21
Návštěva Bruselu

Babiš se setkal s představiteli EU. Řešili brexit, migraci a zimní čas

Premiér Andrej Babiš dnes jednal v Bruselu s dosluhujícím předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckrem a šéfem Evropské rady Donaldem Tuskem. Vedle migrační krize nebo brexitu se ale věnovali třeba i zavedení jednotného zimního nebo letního času.

Cestující ve vlaku - ilustrační foto
včera 22:06
Lepší kompenzace

Za zpoždění vlaku peníze zpátky! Unie chce přísnější pravidla

Evropský parlament ve čtvrtek schválil nová pravidla pro lepší ochranu zákazníků v železniční dopravě. Cestující by se měli dočkat vyšších kompenzací. Postižení pasažéři by měli nárok na bezplatnou asistenci. Lepší servis chtějí europoslanci také pro cyklisty.

Brexit - ilustrační fotografie
včera 07:21
zahraniční reakce

Po dohodě o brexitu přišla velká úleva, lídři zemí EU ji vítají

Lídři zemí Evropské unie dnes přivítali zprávy o tom, že se Evropská unie a Londýn po jedenapůlročním jednání dohodly na podmínkách vystoupení Británie z EU. Německý ministr zahraničí Heiko Maas v prohlášení uvedl, že je to pro něj úleva. Rakouský kancléř Sebastian Kurz ocenil, že se obě strany nakonec dokázaly domluvit. Irský premiér Leo Varadkar přivítal zejména to, že vyjednavači v Bruselu a Londýně zvládli vyřešit rozpory ohledně režimu na hranicích mezi Irskem a britským Severním Irskem.

Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Volání v EU
včera 05:45
Kolik budeme platit?

EU určila maximální ceny za volání a SMS do ciziny!

Evropský parlament ve středu schválil telekomunikační balíček, který stanovuje maximální poplatky za volání do zahraničí. Nový zákon omezuje poplatky za volání do zemí EU na necelých 5 korun za minutu a 1,5 koruny za SMS.

Brexit - Theresa Mayová
aktualizováno 14.11.
Odchod z Unie

Brexit je blízko. Vláda premiérky Mayové podpořila dohodu s EU

Britská premiérka Theresa Mayová získala podporu svých ministrů pro připravený text dohody o odchodu Británie z Evropské unie. Předsedkyně vlády to novinářům sdělila po dnešním zhruba pětihodinovém mimořádném zasedání kabinetu. Dohoda je podle ní "tou nejlepší, jaké bylo možné dosáhnout".

Jan Zahradil na sjezdu ODS
13.11.
Významná funkce

Evropskou komisi chce řídit Čech! Konzervativci vybrali Zahradila

V čele Evropské komise by po příštích volbách do Evropského parlamentu mohl stanout i Čech. Kandidátem Frakce evropských konzervativců a reformistů (ECR) je europoslanec za ODS Jan Zahradil. Evropský parlament chce, aby o tom, kdo stane v čele Komise, rozhodli voliči ve volbách.

Brexit - ilustrační fotografie
aktualizováno 13.11.
Podmínky brexitu

Předběžná dohoda o brexitu! Hrozí pád britské vlády, tvrdí poslanci

Britská vláda dnes potvrdila, že vyjednávači Británie a EU dosáhli předběžné dohody o podmínkách brexitu. Kabinet má o dokumentu jednat ve středu a rozhodne o dalších krocích.

Angela Merkelová v Evropském parlamentu
13.11.
Projev v Parlamentu

Merkelová mluvila o budoucnosti Evropy. Chce společnou armádu

Německá kancléřka Angela Merkelová promluvila v úterý na půdě Evropského parlamentu o budoucnosti Unie. Ve svém projevu se věnovala otázce solidarity, bezpečnosti nebo brexitu. Vyzvala k vytvoření společné armády, o čemž v uplynulých dnech mluvili i představitelé Francie.

Klimatické změny
10.11.
INFOGRAFIKA PŘEHLED ZMĚN

Život v Evropě se kvůli počasí změní. Důsledky budou ohromné

Měnící se klima ohrožuje lidské zdraví, mění životní prostředí a má dopad i na hospodářství. Jak se tyto změny projeví v jednotlivých klimatických oblastech našeho kontinentu, popsala Evropská agentura pro životní prostředí. Třeba Češi a další obyvatelé střední Evropy se musí připravit na větší výkyvy počasí a sušší léta.

Internet
08.11.
dotace na wifi

Internet zdarma má být všude! Připojíme se na náměstí i v parku

Už brzy bychom se mohli bezplatně dostat na internet například na zastávkách, úřadech či v pracích. Obce mohou od středy žádat o dotace na zavedení internetu na veřejná místa. Celkem mohou získat bezmála 400 tisíc korun.