Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Důchody - 4
včera 10:38
Jak si stojíme

Každému sedmému důchodci v EU hrozí chudoba. Čechům je líp!

V zemích Evropské unie je každý sedmý důchodce ohrožený chudobou. Vyplývá to ze statistik, které zveřejnil Eurostat. Češi jsou na tom ale překvapivě lépe, než by mnozí čekali. Zatímco v průměru je chudobou ohroženo 14 % evropských důchodců, v Česku je to jen necelých 11 %. Ještě lépe jsou na tom Slováci.

Jan Hamáček
včera 07:39
Odchod z EU

EU se děsí tvrdého brexitu. Česko je připraveno, tvrdí Hamáček

Na odmítnutí brexitové dohody britským parlamentem reagují také čeští politici. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka je Česko připraveno i na tzv. tvrdý brexit. Ministr zahraničí Tomáš Petříček uvedl, že míč je teď na britské straně.

Theresa Mayová
aktualizováno včera 07:33
Odchod z EU

Mayová prohrála. Dohodu s EU o brexitu parlament neschválil

Klíčové hlasování o odchodu Velké Británie z Evropské unie skončilo porážkou britské premiérky Theresy Mayové. Dohodu, kterou vyjednala s Evropskou unií, britský parlament neschválil. Pro hlasovalo jen 202 poslanců, proti bylo 432!

Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Theresa Mayová
aktualizováno 15.01.
Hlasování o dohodě

Británie rozhoduje o brexitu. "Je to jediná možnost," tvrdí Mayová

Poslanci britského parlamentu zahájili poslední část debaty před klíčovým hlasováním o brexitové dohodě, kterou s Evropskou unií vyjednala vláda premiérky Theresy Mayové. Všeobecně se očekává, že poslanci dohodu odmítnou.

Theresa Mayová
14.01.
Hlasování se blíží

Poslanci chtějí odstřihnout Mayovou. Brexit se může odložit

Britské poslance čeká zásadní jednání. V úterý by měli definitivně rozhodnout o dohodě o brexitu, kterou vyjednala vláda Theresy Mayové se zbývajícími členskými státy EU. Podle premiérky je nyní nejpravděpodobnější zablokování odchodu Británie z EU.

Srovnání cen piva
aktualizováno 12.01.
Srovnání cen

Češi mají jedno z nejlevnějších piv v Evropě. VELKÝ PŘEHLED

Ačkoliv pivo v Česku od loňského roku zdražilo, v porovnání s ostatními zeměmi Evropy nás zlatý mok vyjde dost lacino. Podle databáze Numbeo máme páté nejlevnější pivo v Evropě. Kolik za něj zaplatíte v jiných evropských zemích?

Eura - ilustrační foto
aktualizováno 11.01.
Kontrola z EU

Do Česka dorazili auditoři z EU, posvítí si na rozdělování dotací

Auditoři Evropské komise začali kontrolovat rozdělování dotací v České republice. Důvodem je možný střet zájmů premiéra Andreje Babiše. V plánu mají vyšetřit několik státních institucí.

Migranti na lodi
aktualizováno 09.01.
Dlouhé čekání

Po týdnech na pevné zemi. Malta přijala padesátku migrantů z lodí!

Migranti ze dvou lodí německých humanitárních organizací ve Středozemním moři se mohou vylodit na Maltě. Následně budou rozděleni do osmi zemí Evropské unie. Na moři strávili utečenci několik týdnů a na své území je původně nechtěla pustit ani Malta, ani Itálie.

Pes v kleci
aktualizováno 10.01.
testování kosmetiky

Testy na zvířatech jsou někde povinné! Letos se to může změnit

Evropská unie volá po celosvětovém zákazu testování kosmetiky na zvířatech i prodeji takových výrobků. Letošní rok by přitom v tomto ohledu mohl být zlomový. V americkém Kongresu totiž nově převládají demokraté, kteří jsou zákazu nakloněni víc než dosud převažující republikáni. Testovat kosmetiku na zvířatech umožňuje v současnosti 80 % zemí.

Volby - ilustrační foto - 4
aktualizováno 09.01.
Evropská unie

Prezident vyhlásil termín voleb do Evropského parlamentu

Prezident Miloš Zeman vyhlásil volby do Evropského parlamentu. Předcházející ročník měl rekordně nízkou účast, k urnám přišlo jen 18,2 procenta voličů. Česká republika má v Evropském parlamentu 21 zástupců.