Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Eva Varholíková-Rezešová u soudu
aktualizováno 16.04.
dostala devět let

Opilá milionářka při nehodě zabila čtyři lidi, zřejmě ji pustí z vězení!

Slovenské millionářce Evě Rezešové svitla naděje, že by ji mohli z budapešťského vězení propustit už v létě. Dcera zesnulého košického magnáta a bývalého ministra dopravy Alexandra Rezeše v roce 2012 na maďarské dálnici opilá bourala a připravila o život čtyři lidi. Dostala za to devět let.

Viktor Orbán už se prohlásil za vítěze voleb
aktualizováno 09.04.
volby v Maďarsku

Orbán opět triumfuje, zvítězil ve volbách a udržel i ústavní většinu

Nedělní parlamentní volby v Maďarsku vyhrála konzervativní strana Fidesz dosavadního premiéra Viktora Orbána - Po sečtení 98,5 procenta hlasů má Fidesz v koalici s křesťanskými demokraty 133 křesel ze 199, což je těsně nad hranicí ústavní dvoutřetinové většiny, uvedla agentura AP. Orbán v prvním povolebním vystoupení označil výsledek za přesvědčivé vítězství a možnost chránit Maďarsko.

Viktor Orbán
aktualizováno 08.04.
Maďaři odvolili

Volby v Maďarsku skončily. Vysoká účast nepřeje Orbánovi

V Maďarsku skončily parlamentní volby, ve kterých se nynější konzervativní premiér Viktor Orbán ucházel o třetí mandát v řadě a o udržení ústavní většiny. Hlasování provázela vysoká účast, což podle analytiků nebylo pro Orbána výhodné. Předběžné výsledky se podle médií očekávají po 23:00 SELČ.

Prásk.tv píše:

Koho se bojíte
čtěte o tématu Maďarsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Viktor Orbán
08.04.
Obavy v Bruselu

Maďaři volí. "Větší hrozba pro EU než brexit" píší o jejich premiérovi

Maďarští voliči rozhodují o tom, kdo příští čtyři roky povede jejich zemi. Průzkumy ukazují, že stávající premiér Viktor Orbán by neměl mít problém mandát obhájit. V průzkumech se jeho strana Fidesz pohybuje okolo 50 %. Jeho politika ale vyvolává obavy v Bruselu.

Obojživelný autobus v Budapešti
02.04.
Drama v Budapešti

Obojživelný autobus se zasekl v Dunaji! Turisty museli evakuovat

Místo neobvyklé cesty zažili turisté v Budapešti obrovský šok. Vyhlídková plavba v obojživelném autobusu skončila evakuací a zásahem hasičů. Zřejmě kvůli poruše uvízlo vozidlo v Dunaji a nedokázalo vyjet na břeh. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Boeing 737 MAX Smart Wings
aktualizováno 23.03.
vypadla ze skluzavky

Při evakuaci letadla české společnosti se vážně zranila žena

Devětatřicetiletá žena utrpěla vážné zranění hlavy při evakuaci letadla české nízkonákladové společnosti Smart Wings. Na budapešťském letišti spadla ze skluzavky a rozbila si lebku. Její stav je kritický.

Severovýchod USA ochromily přívaly sněhu
10.02.
Bílý příval

Svět trápí sníh, bojují s ním Francie, Maďarsko i Spojené státy

Chicago ochromila silná sněhová bouře, která do některých oblastí státu Ilinois přinesla až třicet centimetrů sněhu. Kvůli sněhové kalamitě už bylo zrušeno na 1300 letů. Na severovýchodě Spojených států se komplikuje navíc i pozemní doprava. Sněžit totiž nepřestává a silničáři nestíhají sníh odklízet.

Otrava rybou
28.01.
smrt turisty

Tibor v Thajsku snědl rybu a zemřel. Stejnou koupíte i v Česku

Skupina maďarských turistů skončila v nemocnici po otravě jídlem v luxusním hotelu. Tibor na následky dokonce zemřel. Svědkyně popsala nezodpovědné chování zaměstnanců poté, co se Maďarům udělalo špatně. Ryba, která jim byla naservírována, se prodává i v Česku.

Maďarská policie zatka Móniku H.
aktualizováno 10.01.
strašlivá tragédie

Maďarskem otřásla tragédie, pes přinesl domů hlavu novorozeněte

Maďarskem otřásl hrůzná vražda novorozence, která se stala ve městě Pázstó. Policie již zadržela matku, která měla uříznout dítěti hlavu a pohodit ji do kontejnerů s odpadky. Tam ji našel pes místního obyvatele a donesl ji až domů.

Havanský pes, ilustrační foto
aktualizováno 06.01.
smutný nález

Pes týdny hlídal mrtvou majitelku. Hladový se od ní odmítal hnout!

Dlouhé týdny po smrti majitelky hlídal její tělo na smrt vyhladovělý pes. Mrtvou šestašedesátiletou ženu ležící na posteli našli záchranáři v jednom z bytů v Budapešti.