Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš, Viktor Orbán
30.11.
Setkání politiků

Babiš se sešel s Orbánem. Jednali o spolupráci ve Visegrádu

O česko-maďarské spolupráci spolu v Praze jednají maďarský premiér Viktor Orbán a Andrej Babiš. Maďarský premiér se sejde i s prezidentem Milošem Zemanem.

Nad Maďarskem proletěl mateor - 1
aktualizováno 29.11.
Zářící meteor

Oblohu v Maďarsku rozzářila ohnivá koule! Zachytily ji kamery

V Maďarsku brzy ráno meteorologické kamery zachytily zajímavý nebeský úkaz. Noční oblohu prozářil třpytivý paprsek - pravděpodobně se jednalo o meteor. Úkaz byl vidět i v Rakousku.

Největší kapr
23.11.
má 50 kilo

V Maďarsku chytili obrovského kapra! Padl světový rekord

V Maďarsku padl nevídaný světový rekord! Rybář tam ulovil 51,2 kilogramů vážícího kapra. Překonal tak dosavadní rekord, kdy nejtěžší ulovený kapr vážil 49 kilogramů.

Prásk.tv píše:

Katka Králová - 1
čtěte o tématu Maďarsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Kameramanka kope do uprchlíků
31.10.
Incident na hranicích

Kameramanka kopala do migrantů včetně dětí! Soud teď rozhodl

Maďarský nejvyšší soud zprostil viny kameramanku Petru Lászlóovou, která v roce 2015 na hranici se Srbskem kopala do migrantů. Na videu, které se rozšířilo do celého světa, podrážela nohy i dětem. Původně jí soud uložil tříletou podmínku.

Pohřeb Jána Kuciaka
29.10.
Posun ve vyšetřování

Nové zjištění v případu Kuciak: Policie ví, kde vrah koupil zbraň!

Do vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové mohou být zapleteni i dva muži z Maďarska. Od jednoho z nich měl střelec získat zbraň, kterou poté novináře a jeho snoubenku zastřelil.

Letadlo muselo nouzově přistát v Budapešti
aktualizováno 28.10.
Neštěstí na palubě

V Maďarsku nouzově přistálo letadlo. Holčička (4) přesto umřela

Na palubě letadla letícího z Moldavska do Vídně zkolabovala čtyřletá holčička, pilot proto musel nouzově přistát v Budapešti. Dítěti už ale záchranáři pomoct nedokázali - i když ji hodinu oživovali, dívenka přesto umřela.

Zákaz kouření
20.10.
První nekuřácká země na světě

Maďaři řeší zakáz prodeje cigaret lidem narozeným po roce 2020

O doživotním zákazu prodeje cigaret a dalších tabákových výrobků všem nově narozeným Maďarům uvažuje maďarská vláda. Kvůli novému zákonu by se mohla měnit i ústava.

Viktor Orbán
12.09.
korupce a úplatky

Maďarsko je hrozbou pro Evropu. Poslanci aktivovali článek 7

Evropský parlament dnes jasnou většinou přijal doporučení, aby Evropská komise zahájila proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Pro tento krok hlasovalo 448 zákonodárců, 197 bylo proti a 48 se zdrželo. Aby EP - vůbec poprvé - přijal doporučení podniknout kroky proti Budapešti, potřeboval hlasy alespoň dvou třetin hlasujících poslanců, které dohromady musí představovat absolutní většinu, tedy nejméně 376 hlasů.

Hořící auto
10.09.
Hromadná autonehoda

Tragédie v Maďarsku: Čtyři lidé při nehodě zemřeli, dva z nich uhořeli

Za zatím neobjasněných okolností se na silnici 51 u maďarského města Apostag v neděli odpoledně srazila tři auta. Nehoda si vyžádala čtyři lidské životy a jedno těžké zranění.

Z vězení propustili Evu Varholíkovou Rezešovou - 2
aktualizováno 28.08.
podmínka

Slovenskou milionářku propustili dříve! Při nehodě zabila čtyři lidi

Slovenská milionářka Eva Rezešová byla po šesti letech propuštěna z vězení, kde ji zbývaly ještě tři roky. Byla podmíněně propuštěna za dobré chování. Ve vězení Rezešová odpykávala trest za dopravní nehodu, během které zabila čtyři lidi.