Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Viktor Orbán
aktualizováno 20.06.
tresty pomáhajícím

Stop Soros! Maďaři schválili balík zákonů proti nelegální migraci

Maďarský parlament dnes schválil balíček protiimigračních zákonů zavádějících mimo jiné tresty za jakékoli podporování nelegální migrace, informovala agentura Reuters.

V kamionu v Rakousku našli těla běženců - 5
14.06.
Nelítostná spravedlnost

V náklaďáku zemřelo 71 lidí, pašeráci dostali tvrdé tresty!

Čtvrt století mají za mřížemi strávit čtyři pašeráci lidí. Soud v maďarském Kecskemétu jim uložil tvrdé tresty kvůli smrti 71 migrantů, kteří zahynuli v uzavřeném chladírenském náklaďáku v létě 2015.

Řádění vichřice v Praze - 1
09.06.
Tragédie v Maďarsku

Strom spadl na projíždějící auto, 4 mrtví! Zemřelo i 6měsíční miminko

Obrovská tragédie se stala v maďarském městě Dombóvár. Při bouři spadl strom, který zavalil projíždějící auto s pěti lidmi. Čtyři z nich zemřeli, včetně 6měsíčního miminka.

Prásk.tv píše:

Koho se bojíte
čtěte o tématu Maďarsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Mladí migranti. Ilustrační
30.05.
zpřísnění zákonů

Pomáháte migrantům? Můžete skončit ve vězení, rozhodli Maďaři

Maďarský premiér Viktor Orbán chce trestat organizace a jednotlivce za pomoc nelegálním migrantům. Těm, kteří by zákon porušili, by hrozil i rok ve vězení. Vláda doufá, že balíček projde parlamentem co nejdříve – Orbánova strana Fidész tam má dvoutřetinovou většinu.

Tatai Patara
22.05.
hradní hry

Neštěstí v Maďarsku: Čecha střelili do hlavy historickou zbraní!

Nešťastnou dohru mají historické hradní hry v maďarském městě Tata, které probíhaly o uplynulém víkendu. Jeden z účastníků (30) měl střelit do hlavy Čecha (61), který na slavnost přicestoval i s rodinou. Muže s těžkým poraněním převezli do nemocnice.

Eva Varholíková-Rezešová u soudu
aktualizováno 16.04.
dostala devět let

Opilá milionářka při nehodě zabila čtyři lidi, zřejmě ji pustí z vězení!

Slovenské millionářce Evě Rezešové svitla naděje, že by ji mohli z budapešťského vězení propustit už v létě. Dcera zesnulého košického magnáta a bývalého ministra dopravy Alexandra Rezeše v roce 2012 na maďarské dálnici opilá bourala a připravila o život čtyři lidi. Dostala za to devět let.

Viktor Orbán už se prohlásil za vítěze voleb
aktualizováno 09.04.
volby v Maďarsku

Orbán opět triumfuje, zvítězil ve volbách a udržel i ústavní většinu

Nedělní parlamentní volby v Maďarsku vyhrála konzervativní strana Fidesz dosavadního premiéra Viktora Orbána - Po sečtení 98,5 procenta hlasů má Fidesz v koalici s křesťanskými demokraty 133 křesel ze 199, což je těsně nad hranicí ústavní dvoutřetinové většiny, uvedla agentura AP. Orbán v prvním povolebním vystoupení označil výsledek za přesvědčivé vítězství a možnost chránit Maďarsko.

Viktor Orbán
aktualizováno 08.04.
Maďaři odvolili

Volby v Maďarsku skončily. Vysoká účast nepřeje Orbánovi

V Maďarsku skončily parlamentní volby, ve kterých se nynější konzervativní premiér Viktor Orbán ucházel o třetí mandát v řadě a o udržení ústavní většiny. Hlasování provázela vysoká účast, což podle analytiků nebylo pro Orbána výhodné. Předběžné výsledky se podle médií očekávají po 23:00 SELČ.

Viktor Orbán
08.04.
Obavy v Bruselu

Maďaři volí. "Větší hrozba pro EU než brexit" píší o jejich premiérovi

Maďarští voliči rozhodují o tom, kdo příští čtyři roky povede jejich zemi. Průzkumy ukazují, že stávající premiér Viktor Orbán by neměl mít problém mandát obhájit. V průzkumech se jeho strana Fidesz pohybuje okolo 50 %. Jeho politika ale vyvolává obavy v Bruselu.

Obojživelný autobus v Budapešti
02.04.
Drama v Budapešti

Obojživelný autobus se zasekl v Dunaji! Turisty museli evakuovat

Místo neobvyklé cesty zažili turisté v Budapešti obrovský šok. Vyhlídková plavba v obojživelném autobusu skončila evakuací a zásahem hasičů. Zřejmě kvůli poruše uvízlo vozidlo v Dunaji a nedokázalo vyjet na břeh. Nikomu se naštěstí nic nestalo.