Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rvačka v hospodě
aktualizováno 09.10.
zrušení obvinění

Při rvačce padl smrtelný výstřel, žalobce nyní zrušil stíhání střelce

Případ sobotní střelby v hospodě v Zubří na Vsetínsku, při které zemřel člověk, má překvapivé pokračování. Muže, který měl připravit hosta o život, zbavil státní zástupce obvinění ze zločinu vraždy a zrušil jeho trestní stíhání. Je tak na svobodě a čeká na nové obvinění.

Google
aktualizováno 09.10.
Nedostatečné zabezpečení

Sociální síť Googlu končí! Půl roku tajila dlouhodobý únik dat

Společnost Google půl roku tajila problém s ochranou soukromých údajů svých uživatelů. Přes půl milionu účtů sociální sítě Google+ nebylo tři roky dostatečně zabezpečeno. Firma se ji tak kvůli skandálu rozhodla zrušit.

Lucie Bílá, Karel Gott, Český slavík Mattoni
aktualizováno 20.09.
Soutěž zrušena

Český slavík letos nebude. Pořadatel si bere oddechový čas

Letošní ročník oblíbené ankety Český slavík se konat nebude. Pořadatelská agentura Musica Bohemica se rozhodla anketu nevyhlásit. Bere si čas na rozsáhlou proměnu.

Prásk.tv píše:

Lucie Bílá a Karel Gott - vítězové ankety Český slavík
čtěte o tématu zrušení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Letadla Ryanairu
19.09.
stávka dopravců

Chystáte se na prodloužený víkend? Pozor, ať vám nezruší let

Společnost Ryanair oznámila další plánovanou stávku, ta vychází na 28. září. Bude se týkat celkem pěti zemí. Stávka stevardů a letušek by mohla ohrozit lety Čechů, kteří se chystají díky státnímu svátku vyrazit na prodloužený víkend.

Matrika - podpis novomanželů
18.09.
Menší obce

Malým matrikám hrozí zánik. Vláda schválila snížení jejich financování

Malé matriky mají problémy. Vláda schválila návrh snížení jejich financování o dvě třetiny a může tak dojít k jejich zániku. Změna by měla začít od příštího roku, podle informací Hospodářských novin (HN).

Písemná zkouška - 3
08.09.
Změny ve školství

Konec povinné maturity z matematiky? Ministr souhlasí

Ministr školství Robert Plaga si prý umí představit zrušení jednotných přijímaček na střední školy i konec povinné maturity z matematiky. Diskuzi s odborníky a politiky chce rozjet už na podzim.

2181226
aktualizováno 06.09.
Zrušení zákona

Historický moment pro Indii. Soud povolil sex homosexuálům

V Indii slaví. Nejvyšší soud rozhodl, že sex homosexuálů již není trestný. Byl tak zrušen rozsudek z roku 2013, který homosexuální sex považoval za trestný čin. Soud také uvedl, že diskriminace sexuální orientace bude zásadní porušení práv.

Bono Vox
aktualizováno 02.09.
Co se stalo?

Strach o zpěváka Bona Voxe! U2 museli koncert v Berlíně zrušit

Slavná skupina U2 musela zrušit koncert v Berlíně. Frontman kapely Bono Vox přišel po třech odzpívaných písničkách o hlas. Následovala dlouhá přestávka a poté se U2 fanouškům omluvili s tím, že nemohou v koncertu pokračovat.

Pracovní doba v Tescu
aktualizováno 15.08.
Změny

Tesco zkracuje otevírací doby! Do kolika hodin v něm nakoupíte?

Společnost Tesco výrazně omezí otevírací dobu svých prodejen. Prodejny, které měly otevřeno do půlnoci nebo nezavíraly, nyní budou uzamčeny již v deset hodin večer.

Dálnice, ilustrační
aktualizováno 01.08.
Banální chyba

Stavba dálnice se zpozdí o dva roky! ŘSD použilo špatný formulář

Stavba dálnice D35 se znovu odkládá. Tentokrát kvůli banální chybě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), na základě které antimonopolní úřad zrušil celé výběrové řízení. Silničáři použili špatný formulář, opravu pak jen červeně podtrhli a dostatečně na ni neupozornili.