Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

vzájemné vztahy

Politika otevřenosti USA vůči Kubě se zpřísní, oznámil Trump

Americký prezident Donald Trump dnes ohlásil výraznou změnu politiky otevřenosti vůči Kubě, kterou nastolil jeho předchůdce v Bílém domě Barack Obama. Prohlásil, že provádí zvrat ve "zcela jednostranné dohodě Obamovy vlády s Kubou". Podle Trumpa je zapotřebí uzavřít novou dohodu mezi oběma státy, která "dá smysl" a bude "ku prospěchu kubánského lidu".

Marián Kotleba
Aktualizováno 25.5. 2017 13:35
Dusno na Slovensku

Slovenští žalobci chtějí rozpustit kontroverzní Kotlebovu stranu

Slovenská prokuratura podala k soudu návrh na rozpuštění krajně pravicové parlamentní strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS). ČTK o tom dnes informoval mluvčí slovenského nejvyššího soudu Boris Urbančík, podle kterého soud příslušný návrh obdržel ve středu.

setkání s Putinem

Zrušte zbývající sankce a víza, vyzval Erdogan Rusko

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan před odletem do Soči na schůzku se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem vyzval Rusko, aby v zájmu definitivní normalizace vzájemných vztahů bezodkladně zrušilo zbývající obchodní sankce proti Turecku. Potvrdil také, že s Putinem bude jednat o situaci v Sýrii.

Prásk.tv píše:

Lucie Bílá
čtěte o tématu zrušení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Lukáš Nečesaný s otcem
Aktualizováno 18.4. 2017 20:56
do vězení se nevrátí

Soud Nečesanému znovu zrušil trest! Kauzu bude řešit od začátku

Nejvyšší soud už podruhé vrátil na začátek kauzu Lukáše Nečesaného. Toho soudci v minulosti za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku poslali na 13 let do vězení. Případ bude nyní řešit Krajský soud v Hradci Králové.

Americký prezident Donald Trump
Aktualizováno 24.3. 2017 22:13
Zdravotní reforma

Obamacare přežila! Trump ustoupil, nemá hlasy pro zrušení

Americký prezident Donald Trump utrpěl těžkou porážku. Neshromáždil dostatek hlasů pro zrušení programu zdravotního pojištění známého jako Obamacare. Návrh byl proto stažen z dnešního programu.

Volající
Aktualizováno 1.2. 2017 12:11
Konečně se shodli

Sbohem, roamingu! Od června budeme v EU volat bez poplatků

Za domácí ceny budeme volat i v zahraničí. Evropská unie schválila zrušení roamingu už dříve, teď se její orgány shodly na konečné podobě návrhu. Poplatky navíc skončí už v červnu.

Pochod za práva žen ve Washingtonu
Aktualizováno 22.1. 2017 21:07
masová účast

Protest proti Trumpovi: Za práva žen demonstrovalo přes milion lidí

Více než milion lidí se sešel ve Washingtonu, Los Angeles a dalších městech světa na manifestacích za práva žen. Ta jsou podle aktivistů ohrožena novou vládou amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Petr Nečas a Jana Nečasová - 1
Aktualizováno 27.12. 2016 13:00
Jana Nagyová

Kauza zneužití vojenských špionů se vrací na začátek. Už počtvrté

Pražský městský soud v pátek znovu zrušil osvobozující rozsudek nad Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a třemi bývalými zpravodajci Milanem Kovandou, Ondrejem Páleníkem a Janem Pohůnkem v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství.

1944641
Aktualizováno 21.12. 2016 19:49
video kauza rath

Rathovi zrušili trest, on promluvil: Tohle řekl o procesu! ROZHOVOR

Pražský vrchní soud označil odposlechy za nelegální a zrušil rozsudek osm a půl roku vězení pro Davida Ratha za braní úplatků. Ministr spravedlnosti s rozsudkem nesouhlasí a podá proti verdiktu stížnost. David Rath celou kauzu v rozhovoru pro TV Nova označil za politický proces.

Štefan Margita
Aktualizováno 16.12. 2016 21:06
Předvánoční epidemie

Celebrity kosí nemoci, koncerty museli po Zagorové rušit i další!

Vypadá to, že český šoubyznys zasáhla epidemie - nejen zpěvačky, ale i zpěváci ruší jeden předvánoční koncert za druhým. Stačí jen malá viróza, hlasivky přestanou fungovat a je po vystoupení.