Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Koupání
aktualizováno 15.06.
Unikátní aplikace

Vybíráte dovolenou? Zkontrolujte si, jestli je tam čistá voda

Bude tam, kam se chystáte na dovolenou, čistá voda, nebo budete plavat mezi výkaly? To si teď dopředu můžete zjistit díky stránkám Evropské komise. V databázi jsou významné evropské pláže i vnitrozemská koupaliště, včetně těch tuzemských. A Češi, kteří vyrazí k rybníku či jezeru v Česku, se nemusí ničeho obávat!

Havárie jezu v Hubálově
aktualizováno 14.06.
VODNÍ ŽIVEL

Vodní elektrárnu podemlela voda a totálně ji zničila! VIDEO

Povodí Labe bojuje s velkou havárií na jezu v Hubálově, kde se prolomily betonové konstrukce před vodní elektrárnou na řece Jizeře. Podle svědků voda podemlela prostor pod elektrárnou a voda během 10 minut zničila oblíbené místo, které patřilo k perlám Českého ráje.

Voda z polí zaplavuje domy
aktualizováno 13.06.
Záplavy z polí

Na Jihlavsku vyplavuje obyvatele voda z polí. Viní z toho kukuřici

S bleskovými záplavami se opakovaně v těchto dnech potýkají na Jihlavsku. Většinou za ně může, po silných bouřkách a přívalových deštích, voda z polí, na nichž jsou vysázeny plodiny, hlavně kukuřice, které extrémní srážky nedokážou zadržet.

Prásk.tv píše:

Babička v nemocnici
čtěte o tématu voda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Obec Píšť na Opavsku
aktualizováno 11.06.
vrty vysychají

Česko dál trápí sucho. V obci Píšť nemají vodu už dva měsíce!

Ačkoli v posledních dnech v Česku pršelo, většinu obcí a měst stále trápí sucho. Největším problémem je vysychání hlubinných vrtů. Některé obce dokonce zakazují zalévání zahrad nebo napouštění bazénů. Třeba obec Píšť na Opavsku je bez vody už druhý měsíc.

Utonutí
11.06.
Smrt v rybníce

Opilý muž utonul na Boleslavsku, dalšího našli na Břeclavsku

Záchranné služby varují před nadměrným požíváním alkoholu. Ve srovnání se zimními měsíci se rapidně zvýšil počet zásahů ve spojení s alkoholem - a to až o polovinu. Jedním takovým příkladem je aktuálně smrt cizince na koupališti v Luštěnicích u Mladé Boleslavi.

Bleskové povodně v Kunovicích
aktualizováno 07.06.
Záplavy v Kunovicích

Povodeň vyplavila školku i dům pro seniory! Z ulic byly potoky

Silný déšť potrápil obyvatele Kunovic nedaleko Uherského Hradiště. Voda tam zaplavila některé ulice a dostala se také do desítky domů - včetně pečovatelského domu pro seniory. Provoz ve čtvrtek musela omezit i tamní školka.

Vodáci přetahují mělčinu
aktualizováno 02.06.
sjízdnost řek

PŘEHLED: Sucho trápí vodáky, mnoho řek je výrazně pod limitem

Dlouhotrvající sucho má velký vliv i na stav českých řek. Celá řada míst je kvůli nízkému průtoku prakticky nesjízdná, týká se to navíc i větších toků. Vodáci by si tak měli výjezd pořádně naplánovat, nebo se musí připravit na občasné přenášení.

Napouštění bazénu - Ilustrační foto
aktualizováno 31.05.
suché období

PŘEHLED CEN: Napouštíte bazén? Nechte si dovézt vodu cisternou

Počasí je o týdny napřed, mnoho lidí si horko zpříjemňuje plaváním v bazénu, řada lidí ale napouští bazén špatně a má potom problémy se zakalenou vodou. Vodárny přitom nabízí doplňování vody do bazénů bez komplikací.

VÍKEND: Kráska na motorovém surfu
31.05.

VÍKEND: Kráska na motorovém surfu

Moto surfing je světově stále populárnější sport, který vznikl v Česku. To ale není zdaleka vše.

Koupání
aktualizováno 31.05.
kam na koupaliště

Koupání v ČR: Hygienici kontrolují kvalitu vody dřív, sem nejezděte!

Na některých místech Česka se sice opět objevily prudké bouřky, jinak ale meteorologové předvídají slunečné počasí a teploty, které budou atakovat tropické třicítky. kvůli tomu už hygienici dříve než v minulých letech začaly s kontrolami čistot přírodních vodních ploch.