Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ivanovice na Hané - obec s nejsušším klimatem dle statistik v ČR
aktualizováno 13.12.
systém HAMR

Sucho v Česku bude hlídat nový systém! Varuje vás i dopředu

Sucho ode dneška monitoruje nový systém ministerstva životního prostředí "HAMR“ (hydrologie, agronomie, meteorologie a retence). Systém bude vyhodnocovat míru sucha na českém území a na základě výsledků jeho měření se budou zavádět další opatření.

Prasklé potrubí v Českých Budějovicích
05.12.
nutné opravy

Mráz v Budějovicích poškodil potrubí, lidé stále nemají vodu

První mrazy přidělávají práci vodohospodářům. V noci vyjížděli například k prasklému potrubí v Českých Budějovicích. Bez vody tak během středy zůstalo několik domácností.

Odstávka tepla
30.11.
Havárie potrubí

Lidé v Havířově jsou bez tepla! Nejhorší je to pro malé děti

Od pátečních dvou hodin ranních došlo k přerušení tepla v Havířově v sídlišti Šumbark z důvodu havárie horkovodního potrubí. Odstávka by měla trvat až do večerních hodin. Lidé tak v mrazivém počasí nemohou topit a nemají ani teplou vodu.

Prásk.tv píše:

Která nádrž se naplní jako první? - 1
čtěte o tématu voda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Prasklé potrubí v ulici Spojovací - 5
aktualizováno 29.11.
Pražská laguna

Unikající voda v Praze podemlela silnici! Na místě vznikla laguna

Z potrubí ve Spojovací ulici v Praze začala ve čtvrtek večer na několika místech unikat voda. Na silnici pod viaduktem bylo až 30 centimetrů vody.

Voda - ilustrační foto
27.11.
Vyšší výdaje

Voda od ledna zdraží. Lidé si připlatí napříč republikou!

Od příštího roku zdraží většině domácností voda, a to v průměru o pět procent. Navýšení cen vodného a stočného už oznámili například Moravskoslezský kraj, Plzeň nebo hlavní město Praha. Vodárenské společnosti to zdůvodňují růstem platů a zdražováním elektřiny.

2211667
21.11.
nepovedený obřad

VIDEO: Kněz při křtu upustil dítě, skončilo obličejem ve vodě

Nepěkným zraněním mohl skončit křest čerstvě narozeného miminka. Kněz nezvládl děťátko udržet a upustil jej obličejem přímo do vody.

Voda a sucho
18.11.
Vyschlé studny

Česko stále sužuje velké sucho. Některé obce musí vodu dovážet

Problémy s extrémním suchem v Česku se dál stupňují. V některých obcích je tak málo podzemní vody, že ji musejí dovážet dokonce v cisternách. Někde už ale studny vyschly úplně a místní tak musí spoléhat jen na balenou vodu.

Cisterna s pitnou vodou
11.11.
Vyschlé studny

Jako ve středověku! Lidé na severu nemají přístup k pitné vodě

Prát a koupat se u příbuzných, nemít vodu na splachování? Takové nesnáze musí řešit obyvatelé Jiříkova ve šluknovském výběžku. Ani v dnešní době nemají zavedený vodovod s pitnou vodou, nyní je trápí i nedostatek užitkové vody, kterou čerpají ze studní.

Smažení
08.11.
Vánoční smažení

Jak na hořící olej při smažení? Hlavně jej nehasit vodou!

Blíží se Vánoce, a to znamená také smažení kapra nebo řízků. Dávejte si ale pozor na hořící olej na pánvi. Hasiči se totiž setkávají s tím, že lidé hasí oheň vodou, což plameny ještě zvětší. Podobný případ se stal i v Heřmanově Městci u Chrudimi – žena chtěla požár zkrotit suchou dekou.

Pítko - ilustrační foto
aktualizováno 23.10.
Anketa levnější a šetrnější

EU chce naučit lidi pít vodu z kohoutku. Zavádí nová opatření

Evropský parlament na svém plenárním zasedání ve Štrasburku schválil směrnici, která má lidi přimět, aby více dávali přednost vodě z kohoutku před balenou. Kohoutková voda je podle europoslanců levnější a šetrnější k životnímu prostředí.