Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchrana života v Konětopech - 3
aktualizováno dnes 19:03
resuscitace plavce

Lidé z vody vytáhli mrtvého muže, záchranáři ho dokázali oživit!

Dramatická záchranná akce v sobotu proběhla v Darkově na Karvinsku, kde se okolo třetí hodiny odpoledne začal topit muž. Když se ho lidem podařilo z vody vytáhnout, nedýchal a ani už mu netlouklo srdce. Všechny základní životní funkce selhaly. Přesto resuscitace nebyla marná.

Osvěžení v horkých dnech - 2
aktualizováno 15.08.
vládní opatření

Sto litrů vody na den! Obce kvůli suchu nařizují limity spotřeby

Už více než polovinu vodních toků v České republice trápí hydrologické sucho. To znamená, že ve sledovaných vodních tocích protéká jen pouhých 5 až 40 procent vody než je obvyklé. Ministerstvo zemědělství nyní přišlo s plánem, jak minimalizovat škody.

Sucho
aktualizováno 14.08.
boj s extrémy

Kvůli suchu dochází pitná voda! Pomoct má speciální technika

Kvůli extrémnímu suchu dochází menším obcím i městům pitná voda. Radnice jsou tak nuceny žádat o pomoc Správu státních hmotných rezerv. Ta je obcím schopna do pár hodin dodat cisternu na pitnou vodu. V každém kraji je prý minimálně jeden sklad s desítkami připravených strojů.

Prásk.tv píše:

Skye Wheeler - 5
čtěte o tématu voda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Hvězdy Novy si užívají léto
14.08.
Prázdniny

Hvězdy Novy u vody! Kdo odjel k moři a kdo raději tráví volno doma

Prázdniny jsou v plném proudu a téměř každý vyráží na dovolenou. A výjjimkou nejsou ani hvězdy televize Nova. Kdo zvolil exotiku a kdo raději uposlechl volání českých luhů a hájů?

Účet turisty v Benátkách
12.08.
Šokující částka

Turista si v Itálii objednal kávu a vodu. Z účtu málem dostal infarkt!

Restaurace v turistických destinacích často ženou ceny neúnosně vysoko. To, co zažil dovolenkář v italských Benátkách, ale nečekal ani v nejhorším snu. Účet za dvě kávy a dvě vody naprosto šokoval i uživatele sociálních sítí.

Studna - ilustrační foto
aktualizováno 11.08.
chystá se omezení

Sdílení studní je hloupost, uklidňuje ministerstvo majitele

Velký rozruch vzbudila připravovaná novela vodního zákona. Ministerstvo zemědělství se ohradilo proti informacím na sociálních sítích, že by soukromým vlastníkům mohla být nařízena v případě nutnosti povinnost poskytnout vodu obcím. Omezení se ale chystá.

Trnucha fialová
aktualizováno 10.08.
varování pro všechny

Evropské pobřeží ohrožují jedovatí rejnoci! Přilákaly je vysoké teploty

Francouzské úřady vydaly varování před jedovatými rejnoky, kteří se zhruba před týdnem objevili u pobřeží v departementu Var. K plážím je přilákala zřejmě teplá voda, odborníci radí, aby se jich lidé za žádných okolností nedotýkali.

Koupání
aktualizováno 07.08.
KVALITNÍ VODA

Po koupání v přehradě má 50 lidí vyrážku! MAPY KVALITY VODY

Léto je v plném proudu a vysoké teploty přímo vybízejí k tomu, abychom vyrazili někam k vodě. Pro příznivce nejen přírodních koupališť proto máme dobrou zprávu. Ve většině z nich je voda čistá a vhodná ke koupání. Na některých vodních plochách však hygienici koupání nedoporučují. Poradíme vám, kam se během posledního prázdninového měsíce vydat.

Voda - ilustrační foto
06.08.
Miniaturní částečky

Zrádné mikroplasty jsou v pitné i balené vodě, zjistili čeští vědci!

Mikroplasty, tedy mikroskopické částečky plastu, jsou všude. I v pitné a dokonce i balené vodě, zjistili čeští vědci z ústavu hydrodynamiky Akademie věd. A jsou podle všeho mnohem větším problémem než obří ostrov odpadu, který brázdí světové oceány.

Smrt při skocích do vody v Hříměždicích - 1
aktualizováno 04.08.
tragédie v Hřiměždicích

Na akci High Jump se zabil muž! Zemřel po nočním skoku do vody

Smrt asi dvaatřicetiletého muže v lomu ve středočeských Hřiměždicích vyšetřují kriminalisté. Podle policie zemřel v noci na sobotu po skoku do vody. Akci High Jump by smutná událost ale neměla ohrozit.