Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Schéma hurikánu Irma v Karibiku
aktualizováno 10.09.
přírodní úkaz

ŠOKUJÍCÍ VIDEO: Hurikán Irma vysál vodu z oceánu na Bahamách

Hurikán Irma má opravdu nebývalou sílu. Důkazem jsou záběry z Baham, kde klesla hladina oceánu tak moc, že místo vody se dá jít do moře pěšky suchou nohou.

Pitná voda
08.09.
Neviditelné nebezpečí

Děsivá studie: V pitné vodě je obří množství jedovatých plastů!

Nová vědecká studie přišla se šokujícím zjištěním - miliardám lidí teče z kohoutku voda, která sice na první pohled vypadá čistá, ale ve skutečnosti obsahuje jedovaté mikroplasty. Ty se pak v těle rozpadají na toxické látky.

Dešťovka
aktualizováno 07.09.
Program Dešťovka

Stát dává 240 milionů na chytání dešťovky! NÁVOD, jak je získat

V čtvrtek v 10. hodin odstartovalo druhé kolo dotačního programu Dešťovka. S tím přišlo Ministerstvo životního prostředí coby s nástrojem na šetření s vodou. Každá domácnost může získat až 105 tisíc korun. Oproti prvnímu kolu, kde se po penězích zaprášilo za 28 hodin, má teď ministerstvo na program vyčleněný více jak dvojnásobek peněz - 240 milionů.

Prásk.tv píše:

Miminko ve vaně
čtěte o tématu voda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Záplavy a továrna v Texasu
aktualizováno 02.09.
texas všechny už evakuovali

Část chemičky opět vzplála! Voda vyřadila chlazení, hrozí i výbuch

Nad chemickou továrnou firmy Arkema se v noci na sobotu objevil mohutný černý kouř a plameny. V areálu jsou uskladněné látky, které jsou bez chlazení nestabilní. Ve čtvrtek továrnou otřáslo několik výbuchů, následně tam vypukl požár. Celou situaci výrazně komplikuje velká voda.

Utonutí
27.08.
Utonutí v Pávovském rybníce

Seniorka si na Jihlavsku šla zaplavat, pak zmizela pod hladinou

Život jednasedmdesátileté ženy vyhasl v sobotu odpoledne v Pávovském rybníce u Jihlavy. Ačkoliv kolemjdoucí ženu, která se začala topit, vytáhli rychle z vody, už se ji nepodařilo oživit. Cizí zavinění policisté vyloučili.

VÍKEND: High Jump
25.08.

VÍKEND: High Jump

Mají dokonalá těla, umí něco, nad čím ostatní jen nevěřícně kroutí hlavou a když se někde objeví - okamžitě se stávají středem pozornosti.

Nádrž na dešťovou vodu
aktualizováno 23.08.
Program dešťovka

Lidé sahají po "vodních" dotacích, můžou ale mít dražší stočné

Lidé mají mimořádný zájem o dotační program Dešťovka, ale možná jim to zdraží stočné. Správci kanalizací tvrdí, že lidé s dotací budou mít víc odpadní vody a proto musejí i víc platit. Už připravili tři varianty toho, jak vyčíslit množství dešťové vody, která po použití skončí v kanalizaci.

Modří psi v Bombaji
19.08.
video smrtící voda

Psi po koupání v řece modrají. Lidé se baví, zvířatům jde o život!

Na sociálních sítích v posledních dnech vyvolaly hotovou senzaci fotografie modrých psů z Indie. Lidé se podivují, co nezvyklé zabarvení srsti zvířat způsobilo a dobře se baví. Oproti tomu ochránci zvířat varují, že modré zbarvení rozhodně k smíchu není. Psi mohou totiž i umřít!

Záplavy 2002
16.08.
smutné výročí

Zkáza před 15 lety: Velká voda zaplavila desítky vesnic i Terezín

Povodňová vlna dorazila před patnácti lety i do Terezína. Zaplavila celé město i památník. Obrovské masy vody z Labe a Ohře navíc v Litoměřické kotlině vytvořily 20 kilometrů dlouhé jezero, pod jehož hladinou zmizelo 45 obcí. Ve zbytku Čech začala voda ustupovat a ukázalo se, jaké škody za sebou nechala.

Rudá Vltava
aktualizováno 14.08.
galerie Mánes krvácí

VIDEO: Vltava se v Praze kvůli protestu zbarvila do krvavě rudé

Vltava se u Masarykova nábřeží zbarvila do ruda a nikdo nemá tušení, co přesně se stalo. Na místo vyrazili pražští hasiči, policisté a chemici, kteří zjišťovali původ netradičního zabarvení. K akci se přihlásila umělecká skupina, která chtěla upozornit na využívání budovy Mánes.