Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Voda teče z hadice v Podolí
včera 05:50
Jde o plýtvání?

Pražskými ulicemi se valila voda! "Nevíme proč," stěžují si lidé

V posledních dvou týdnech komplikuje oprava vodovodního potrubí život obyvatelům pražského Podolí. Kvůli ní už se se tam několikátý den valí ulicí voda. Podobně na tom v týdnu byla i čtvrť Bohnice. Místní přitom vůbec neví, proč se tak děje a jak je možné, že i přes extrémní sucho může Praha vodou tolik plýtvat.

Potopa v nové budově Národního muzea - 5
aktualizováno 26.08.
Galerie + video Zasahuje pohotovost

Potopa v nové budově Národního muzea! Prasklo potrubí

Novou budovu Národního muzea postihla potopa. Voda začala unikat v suterénu budovy a dosáhla do výšky zhruba 20 centimetrů. Na místo přijeli hasiči i vodárenská pohotovost.

Kde v Česku netrpí suchem
22.08.
Kde mají dost vody

V Česku jsou i zelené ostrůvky. Tady sucho neznají. MAPA

Dlouhotrvající sucho asi hned tak neskončí. V příštích dnech bychom si ale měli odpočinout od tropických teplot. Přestože většinu republiky trápí sucho, jsou místa, kde s vodou problémy nemají. Zatímco jinde farmáře trápí nedostatek sena, v těchto zelených oázách ho nestačí sušit.

Prásk.tv píše:

Květiny
čtěte o tématu voda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Superměsíc očima čtenářů - 21
aktualizováno 22.08.
dobývání vesmíru

Přelomový objev na Měsíci: Po tomhle lidstvo pátralo desítky let!

Vědci oznámili velmi významný objev, v měsíčních kráterech poblíž pólu objevili led. Jedná se tak o oficiální potvrzení přítomnosti vody na naší přirozené družici. Vznik lunární báze je opět o něco reálnější.

Sinice
aktualizováno 20.08.
Vedra už končí

Kvůli tropům se v Česku šíří exotické sinice! Poškozují játra

Už jen čtyři dny a vedra podle meteorologů skončí. Teploty se pak vrátí do běžných srpnových hodnot. Zatím ale dál překračují třicítku a Česko připomíná tropy. Na jihu Čech dokonce vědci objevili exotický druh sinic, který je nebezpečný pro koupající se lidi. Vypouštějí toxin, se kterým nemají lékaři téměř žádné zkušenosti.

Záchrana života v Konětopech - 3
aktualizováno 18.08.
resuscitace plavce

Lidé z vody vytáhli mrtvého muže, záchranáři ho dokázali oživit!

Dramatická záchranná akce v sobotu proběhla v Darkově na Karvinsku, kde se okolo třetí hodiny odpoledne začal topit muž. Když se ho lidem podařilo z vody vytáhnout, nedýchal a ani už mu netlouklo srdce. Všechny základní životní funkce selhaly. Přesto resuscitace nebyla marná.

Osvěžení v horkých dnech - 2
aktualizováno 15.08.
vládní opatření

Sto litrů vody na den! Obce kvůli suchu nařizují limity spotřeby

Už více než polovinu vodních toků v České republice trápí hydrologické sucho. To znamená, že ve sledovaných vodních tocích protéká jen pouhých 5 až 40 procent vody než je obvyklé. Ministerstvo zemědělství nyní přišlo s plánem, jak minimalizovat škody.

Sucho
aktualizováno 14.08.
boj s extrémy

Kvůli suchu dochází pitná voda! Pomoct má speciální technika

Kvůli extrémnímu suchu dochází menším obcím i městům pitná voda. Radnice jsou tak nuceny žádat o pomoc Správu státních hmotných rezerv. Ta je obcím schopna do pár hodin dodat cisternu na pitnou vodu. V každém kraji je prý minimálně jeden sklad s desítkami připravených strojů.

Hvězdy Novy si užívají léto
14.08.
Prázdniny

Hvězdy Novy u vody! Kdo odjel k moři a kdo raději tráví volno doma

Prázdniny jsou v plném proudu a téměř každý vyráží na dovolenou. A výjjimkou nejsou ani hvězdy televize Nova. Kdo zvolil exotiku a kdo raději uposlechl volání českých luhů a hájů?

Účet turisty v Benátkách
12.08.
Šokující částka

Turista si v Itálii objednal kávu a vodu. Z účtu málem dostal infarkt!

Restaurace v turistických destinacích často ženou ceny neúnosně vysoko. To, co zažil dovolenkář v italských Benátkách, ale nečekal ani v nejhorším snu. Účet za dvě kávy a dvě vody naprosto šokoval i uživatele sociálních sítí.