Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cisterna s pitnou vodou - 2
aktualizováno včera 12:45
rekonstrukce přivaděče

Část Prahy je bez pitné vody, odstávka zasáhla 20 tisíc lidí!

Tisíce lidí na východě Prahy jsou od středečního brzkého rána bez tekoucí pitné vody. Může za to rekonstrukce páteřního přivaděče, která potrvá až do čtvrtka. Pražské vodovody a kanalizace zajistí lidem náhradní rozvoz vody.

Suché období
aktualizováno 17.04.
hladina vody

Česko dál trápí výrazné sucho, některé řeky jsou na minimu

Česko dál trpí suchem a to i přes pár deštivých dnů. Hladiny podzemních vod neustále klesají a podobně jsou na tom i povrchové vody. Některé řeky jsou na pouhé pětině obvyklého průtoku.

Zalévání
aktualizováno 15.04.
Nedostatek vody

Hladiny podzemních vod klesají. Některé obce jsou bez vody

Odborníci varují před nedostatkem vody. Jde o dlouhodobý problém. Kvůli slabým srážkám začínají klesat hladiny podzemní vody, hlavně v oblastech mezi Prahou a Brnem a v části Moravskoslezského kraje. Nejhorší situace je v obci Píšť na Opavsku. Vysychá tam hlubinný vrt a lidé jsou odkázaní na vodu v cisternách.

Prásk.tv píše:

Fotografie dívek - 1
čtěte o tématu voda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Vodovodní baterie
12.04.
potřebují cisterny

Lidé na Opavsku jsou na suchu. Kvůli teplu vyschla podzemní voda

Vesnice Píšť na Opavsku je na suchu, protože v hloubkovém vrtu, který zásoboval obecní vodovod, vyschla voda. Obyvatelé jsou tak odkázání na cisterny s pitnou vodou, kterou dovážejí 12krát denně.

Ostrov Hallig Hooge - 3
aktualizováno 04.04.
Hallig Hooge

Ostrov třicetkrát v roce pohltí moře! Přesto tu žije stovka lidí

O tomto ostrůvku jste zřejmě ještě neslyšeli, jde přitom o jedno z nejzajímavějších míst na Zemi. Hallig Hooge, který se nachází mezi Dánskem a Německem, pohltí asi třicetkrát do roka moře. I přesto na něm žijí desítky lidí.

Kachna ve vaně
aktualizováno 28.03.
vědecký výzkum

Máte ve vaně oblíbené kachničky? Hrozí vám vážné nebezpečí

Švýcarští a američtí vědci zkoumali plastové hračky, které lidé používají při koupeli. Zjistili, že se v nich tvoří velké množství nebezpečných bakterií.

Bývalý starosta Úštěku Bohumír Jasanský
aktualizováno 20.03.
zneužití dotací

Chtěli peníze na škody po deštích a přišel trest! Odsoudili i starostu

Krajský soud v Ústí nad Labem dopoledne udělil pětileté podmíněné tresty za zneužití dotací při opravách po přívalových deštích. Mezi odsouzenými jsou starosta Úštěku na Litoměřicku, projektant a podnikatel, který dotace pro obec zpracovával. Všichni tři podle soudu zneužili státní dotační systém, aby dostali peníze na opravy, i když město poškozeno nebylo.

Zalévání suché zahrady - ilustrační foto
20.03.
Podzemní vody

Bude v létě málo vody? Hydrolog prozradil, jak na tom teď jsme

Čekají nás zase v létě zákazy napouštění bazénů a zalévání zahrad? Podle hydrologa Martina Zrzaveckého z Českého hydrometeorologického ústavu není v tuto chvíli situace dobrá. Stav podzemních vod na většině území je pod dlouhodobým průměrem. Pro podzemní vody budou rozhodující nejbližší dny.

Kontaminace pitné vody
09.03.
zněčištění vody

Vandal na útěku: Vodohospodáři na něj vypsali tučnou odměnu!

Policisté už týden pátrají po člověku, který u Hulína do dvou vrtů s pitnou vodou úmyslně nalil několik litrů oleje. K dopadení neznámého pachatele chtějí pomoct i vodohospodáři. Ti nabízejí 30 tisíc korun za jakoukoliv informaci, která povede k jeho dopadení.

Daniel Vepřek zachránil muže z rybníku
19.02.
Hrdina z Benešovska

Dan zachránil muže z potápějícího se auta. Teď popsal, co prožíval!

Obrovské štěstí měl řidič, který autem v sobotu večer sjel do rybníka na Benešovsku. Pohotový řidič vozidla, který jel kolem, se okamžitě vrhnul do vody a držel muži v autě hlavu nad hladinou až do příjezdu záchranářů. Pravděpodobně mu tím zachránil život. Štáb TV Nova se s hrdinou sešel přímo u místa nehody.