Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Robert Plaga
včera 17:50
ministr školství

Plaga o svém možném konci na školství: S Babišem nic neřešil

Ministr školství Robert Plaga nemluvil s premiérem Andrejem Babišem (oba ANO) o tom, že by měl být odvolán z funkce. Má za to, že se za jeho působení řada věcí na ministerstvu školství podařila, řekl dnes novinářům.

Andrej Babiš
18.01.
Kontrola dotací

Auditoři z EU dokončili kontrolu! Určí, zda je Babiš ve střetu zájmů

Auditoři Evropské komise dokončují kontrolu ve Státním zemědělském intervenčním fondu. Od začátku týdne zjišťovali mimo jiné to, zda nedochází ke střetu zájmů firmy Agrofert a premiéra Andreje Babiše.

Andrej Babiš
aktualizováno 17.01.
Důvody neuvedl

Babiš stáhl žalobu na agenta StB, který potvrdil jeho spolupráci

Premiér Andrej Babiš stáhl podle slovenského Denníku N žalobu na muže, který tvrdil, že Babiš spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností. Premiér po loňském rozhovoru bývalého agenta StB Jána Sarkocyho požadoval omluvu a odškodnění milion eur.

Prásk.tv píše:

Parodie Harry Potter a kámen mudrců
čtěte o tématu Andrej Babiš na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Andrej Babiš na návštěvě Thajska
16.01.

VIDEO: Premiér Babiš nabízel v Thajsku vojenskou techniku

Premiér Andrej Babiš dorazil v rámci svého asijského turné do ráje zahraničních turistů, do Thajska. S tamním předsedou vlády mluvil například o prodeji dvanácti českých cvičných letadel armádě nebo o usnadnění přístupu Thajska na unijní trh.

Kytice od Andreje Babiše
aktualizováno 16.01.
V koši neskončila

Babišova kytice opět terčem útoku. Je u ní nelichotivý vzkaz

Ještě to není tak dávno, co dvojice aktivistů vyhodila květiny politiků do odpadkového koše. Incident se stal při výročí 17. listopadu v Praze na Národní třídě. Ve středu došlo k podobné události u pamětní desky Jana Palacha. Někdo totiž na kytici od Andreje Babiše nalepil pro premiéra nelichotivý vzkaz.

Premiér Babiš dorazil do Singapuru
aktualizováno 14.01.
Předseda vlády

Babiš dorazil do Singapuru: Navštíví i Thajsko a Indii

Společně s Andrejem Babišem (ANO) cestuje také ministryně průmyslu a obchodu Nováková a zástupci čtyřiceti dvou českých firem. Cílem cesty je rozšíření spolupráce v několika oblastech.

Eura - ilustrační foto
aktualizováno 11.01.
Kontrola z EU

Do Česka dorazili auditoři z EU, posvítí si na rozdělování dotací

Auditoři Evropské komise začali kontrolovat rozdělování dotací v České republice. Důvodem je možný střet zájmů premiéra Andreje Babiše. V plánu mají vyšetřit několik státních institucí.

Tomáš Petříček
aktualizováno 10.01.
Kauza Huawei

Ministr Petříček se pustil do Číňanů kvůli "kauze Huawei"!

Zveřejňovat obsah z neformálních jednání není šťastné, řekl na čtvrteční tiskové konferenci čínskému velvyslanci Čang Ťien-minovi český ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Reagoval tak na čínské vyjádření k předvánoční schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) ohledně varování před výrobky firem Huawei a ZTE.

Vláda chystá změny
aktualizováno 07.01.
Zasedání vlády

Ministři projednají obědy pro děti zdarma i varování před Huawei

Návrhem ČSSD na zavedení bezplatného stravování dětí ve školkách a na prvním stupni základních škol se v pondělí odpoledne bude zabývat vláda. Na prvním zasedání v tomto roce proberou ministři také varování před společností Huawei. Zákon pro případ tvrdého brexitu už schválili.

Andrej Babiš a Dan Ťok
06.01.
staví se, nestaví?

Babiš hájí Ťoka za stavbu dálnic. Postavilo se prý víc než jen 4 km

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nezvládl komunikaci s veřejností. Premiér chce v pondělí mluvit s Ťokem o způsobu soutěžení firmy na opravu dálnice D1, zda například nebylo možné dříve vypovědět smlouvu se sdružením firem, které dálnici nezvládlo v termínu opravit. Za řešení situace na této hlavní české dopravní tepně také ministra zkritizoval.