Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek
aktualizováno dnes 14:29
nova duel

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek v exkluzivním duelu na TV Nova!

Televize Nova připravuje pro diváky největší volební vysílání ve své historii. Jedním z vrcholů tohoto volebního vysílání bude exkluzivní duel dvou hlavních kandidátů na premiéra České republiky.

Andrej Babiš - kniha
aktualizováno včera 14:26
správní řízení

Hnutí ANO hrozí pokuta až 100 tisíc! Kvůli knize Andreje Babiše

Hnutí ANO hrozí pokuta až 100 tisíc korun. Může za to kniha předsedy hnutí Andreje Babiše, která nebyla zpočátku náležitě označena informacemi o zadavateli a zpracovateli. Informoval o tom web iROZHLAS.cz

2045584
aktualizováno 14.09.
Schůzka s prezidentem

Zeman přijal na Hradě Babiše. Mluvili o politice i Čapím hnízdě

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne přijal na Pražském hradě předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. O schůzku s hlavou státu požádal Babiš. Oba politici se sešli poprvé od chvíle, kdy policie požádala Sněmovnu o vydání Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Zeman se Babiše zastával.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek - 1
čtěte o tématu Andrej Babiš na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Banka garantuje výhodnější půjčku!

Sberbank CZ snížila RPSN FÉR půjčky na 4,99 % a garantuje výhodnější sazbu celou dobu splácení.

Andrej Babiš
aktualizováno 14.09.
před volbami

Byl Babiš agent StB? Slovenský ústavní soud rozhodne za měsíc

Slovenský ústavní soud dnes na veřejném zasedání projednal stížnost Ústavu paměti národa (ÚPN) proti verdiktům slovenských soudů, že šéf českého hnutí ANO Andrej Babiš je v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB veden jako její agent neoprávněně. Tříčlenný senát ústavních soudců následně oznámil, že rozhodnutí vynese 12. října, tedy necelé dva týdny před českými parlamentními volbami.

Andrej Babiš - 1
aktualizováno 07.09.
Vydaný ke stíhání

Babišovi hrozí obvinění i vazba! Pět scénářů, co se může dít

Sněmovna ve středu po dlouhé debatě vydala předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Co teď bude s oběma politiky dál a jak jejich stíhání ovlivní volby?

Andrej Babiš
06.09.
Vydání ke stíhání

Babiš: "Chci se co nejdřív očistit u soudu. Voliči snad nejsou hloupí!"

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a první místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek se chtějí co nejrychleji u soudu očistit. Uvedli to poté, co je Sněmovna vydala k trestnímu stíhání kvůli padesátimilionové dotaci pro farmu Čapí hnízdo.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 06.09.
Jednání o vydání

Poslanci vydali Babiše a Faltýnka ke stíhání kvůli Čapímu hnízdu!

Po více než devíti hodinách Sněmovna po 18. hodině odhlasovala, že poslance Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka vydá k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Pro vydání Babiše bylo 123 poslanců, proti 4. Pro vydání Faltýnka hlasovalo 120 poslanců, proti bylo 5. Zástupci hnutí ANO před jednáním opustili sál.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 06.09.
Poslední řádné jednání

Poslanci zřejmě vydají Babiše a Faltýnka: Diskuze potrvá hodiny!

Vydat, nebo nevydat? Tuto otázku v úterý řešila Poslanecká sněmovna. Začalo totiž její poslední řádné jednání, na kterém poslanci budou rozhodovat, zda lídři hnutí ANO Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek přijdou o poslaneckou imunitu. Policie chce oba stíhat za údajný dotační podvod spojený s farmou Čapí hnízdo.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 31.08.
Kauza Čapí hnízdo

"Zatajili důkazy," tvrdí Faltýnek a Babiš. O zbavení imunity nežádali

Lídři hnutí ANO Andrej Babiš ani Jaroslav Faltýnek nepožádali o zbavení poslanecké imunity poté, co imunitní výbor sněmovny doporučil jejich vydání k trestnímu stíhání. Oba čelí podezření kvůli čerpání evropských dotací pro Farmu Čapí hnízdo. Podle nich se ale jedná o účelovou kampaň.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 30.08.
rozhodnuto kauza čapí hnízdo

Vydejte poslance Babiše i Faltýnka policii, doporučil po jednání výbor

Imunitní a mandátový výbor doporučil Sněmovně vydat poslance Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. ČTK to sdělily zdroje ze zasedání výboru. Předsedkyně výboru Miroslava Němcová novinářům po zhruba pětihodinovém jednání výboru řekla, že zasedání bylo neveřejné, proto nebude informovat o počtu hlasů pro a proti.

Andrej Babiš

Andrej Babiš

Andrej Babiš je podnikatel, zakladatel koncernu Agrofert, předseda a zakladatel hnutí ANO 2011. Je druhým nejbohatším Čechem, jeho jmění se odhaduje na 85 miliard korun. Narodil se 2. září 1954 v Bratislavě, v rodině komunistického představitele Štefana Babiše, který pracoval mimo jiné i jako obchodní poradce v OSN. Vystudoval gymnázium v Ženevě ve Švýcarsku a Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě obor zahraniční obchod. Má dvě děti.

Andrej Babiš pracoval ve slovenském podniku Chemapol, šest let působil jako delegát firmy PZO Petrimex v Maroku, později v letech 1991-1995 byl ředitelem obchodního oddělení PZO Petrimex. Od roku 1980 byl evidován jako spolupracovník StB, poté byl veden ve spisech od roku 1982 jako agent StB, Babiš spolupráci však odmítá a soudem v roce 2015 bylo uznáno vedení Babišova jména ve spisu za neoprávněné. V roce 2000 založil koncern Agrofert a vlastnil ho do 3. února 2017, kdy převedl do svěřeneckého fondu všechny své firmy. 

Ve funkci poslance Parlamentu České republiky je od roku 2013. V letech 2014-2017 působil jako ministr financí a první místopředseda vlády České republiky, z těchto funkcí byl odvolán a nahrazen poslancem Ivanem Pilným 24. května 2017.