Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oslavy 17. listopadu v Praze
aktualizováno 17.11.
Oslavy 17. listopadu

Koncert na Václaváku přitáhl davy, policisté museli usměrnit dopravu

Oslavy 17. listopadu vrcholí. Velké množství lidí se navečer soustředilo na Václavském náměstí v Praze, kde koncertuje řada umělců. O akci je velký zájem, policisté v okolí museli "kočírovat" dopravu.

Tisková konference ANO - 3
16.11.
Politické tahanice

Měsíc po volbách a vláda nikde. S ANO se shodli jen komunisté!

Máme měsíc po volbách a pořád ještě není jasné, jak bude vypadat naše budoucí vláda. Vítězné hnutí ANO zatím našlo společnou řeč jen s komunisty.

Andrej Babiš a Ivan Bartoš
14.11.
bitva politiků

Piráti: ANO nás zahlcuje falešnými emaily. Babiš poslal drsný vzkaz

Neshody mezi hnutím ANO a Piráty se vyostřují. Zástupci Pirátů nepřímo nařkli ANO z toho, že jim zahlcuje emailové schránky zprávami od údajných voličů, kteří jim vyčítají neúčast ve vládě Andreje Babiše. Šéf hnutí ANO na to ale poměrně ostře reagoval.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš
čtěte o tématu Andrej Babiš na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NADBYTEK VODY V TĚLE MŮŽE ŠKODIT.

JAK SE JÍ ZBAVIT?

Andrej Babiš
aktualizováno 10.11.
Náhrady církvím

Andrej Babiš chce zdanit církevní restituce. SPD a KSČM ho podpoří

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je ochoten vyhovět komunistům, kteří jako jednu z podmínek tolerance menšinové vlády uvedli požadavek, aby se doposud nevyplacené náhrady církvím zatížily 19% daní z příjmů. Návrh by podpořila také SPD.

Andrej Babiš
aktualizováno 09.11.
budoucí kroky

Exkluzivní rozhovor s Andrejem Babišem, mohli jste se ptát i vy

Necelé tři týdny po volbách se předseda vítězného hnutí Ano sešel s reportérem TV Nova Františkem Bůžkem, hovořili o aktuální politické situaci. Andrej Babiš neodpovídal jen na otázky našeho reportéra, ptát jste se mohli i vy.

Andrej Babiš
aktualizováno 05.11.
povolební vyjednávání

Podaří se Babišovi sestavit vládu s důvěrou? Takhle to vidí strany!

Ani dva týdny po volbách není jasné, jak bude vypadat příští česká vláda. Do koalice s hnutím ANO Andreje Babiše se nikdo nehrne a politická vyjednávání tak budou pokračovat. Politici řekli svůj názor, kdy se podaří poskládat kabinet, který by důvěru většiny poslanců získal.

Miloš Zeman po jednání s Andrejem Babišem
aktualizováno 03.11.
politické reakce

Vláda Babiše bez důvěry? Tohle na "Zemanovu Ústavu" říkají strany 

Prezident Miloš Zeman má plán, jak nechat vládnout kabinet Andreje Babiše i bez důvěry Sněmovny - a to třeba celé volební období. Pokud by lídrovi hnutí ANO nevyšel ani třetí pokus o sestavení vlády, je tato varianta podle hlavy státu lepší než předčasné volby. Jeho výklad ústavy je ale podle politologů i předsedy ústavního soudu za hranou. A odsoudily ho i jednotlivé strany.

Mikuláš Bek
01.11.
vadí mu hnutí ANO

Babiš nabídl rektoru Bekovi post ministra školství. Dostal košem

Rektor brněnské Masarykovy univerzity Mikuláš Bek dostal od Andreje Babiše nabídku, aby řídil ministerstvo školství. Bek ji ale odmítl s tím, že chce dokončit mandát v čele univerzity. S informací přišel Respekt.cz.

Kalousek a Babiš
aktualizováno 31.10.
drsná slova

Babiš kritizuje Kalouska: Symbol korupce je opět ve Sněmovně!

Předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš byl v úterý pověřen prezidentem k sestavení vlády, stěžejní teď proto pro něj bude zvolení předsedy Sněmovny. V tom se mu ale snaží zabránit předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který vyzval ostatní strany, aby zabránily jeho zvolení.

Volby 2017 - Miroslav Kalousek
31.10.
Babiš by nemohl vládnout

Kalousek bojuje proti Babišovi! Nezvolme šéfa Sněmovny, vyzval

Končící předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se z největších sil snaží bojovat proti šéfovi ANO Andreji Babišovi. Parlamentní strany vyzval, aby zablokovaly volbu předsedy Sněmovny. U moci by pak zůstala současná vláda a prezident by Babiše nemohl jmenovat premiérem.

Andrej Babiš

Andrej Babiš

Andrej Babiš je podnikatel, zakladatel koncernu Agrofert, předseda a zakladatel hnutí ANO 2011. Je druhým nejbohatším Čechem, jeho jmění se odhaduje na 85 miliard korun. Narodil se 2. září 1954 v Bratislavě, v rodině komunistického představitele Štefana Babiše, který pracoval mimo jiné i jako obchodní poradce v OSN. Vystudoval gymnázium v Ženevě ve Švýcarsku a Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě obor zahraniční obchod. Má dvě děti.

Andrej Babiš pracoval ve slovenském podniku Chemapol, šest let působil jako delegát firmy PZO Petrimex v Maroku, později v letech 1991-1995 byl ředitelem obchodního oddělení PZO Petrimex. Od roku 1980 byl evidován jako spolupracovník StB, poté byl veden ve spisech od roku 1982 jako agent StB, Babiš spolupráci však odmítá a soudem v roce 2015 bylo uznáno vedení Babišova jména ve spisu za neoprávněné. V roce 2000 založil koncern Agrofert a vlastnil ho do 3. února 2017, kdy převedl do svěřeneckého fondu všechny své firmy. 

Ve funkci poslance Parlamentu České republiky je od roku 2013. V letech 2014-2017 působil jako ministr financí a první místopředseda vlády České republiky, z těchto funkcí byl odvolán a nahrazen poslancem Ivanem Pilným 24. května 2017.