Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

registrace k EET

Obchodníci kašlou na EET! Skoro 200 tisíc se jich nepřihlásilo!

Do spuštění druhé fáze EET zbývají necelé dva týdny a stále není jasné, co 1. března vypukne. Celkem by se totiž mělo registrovat čtvrt milionu obchodníků. Dosud jich to ale udělala zhruba jen třetina. Aby se na všechny dostalo musely by finanční úřady každý den připojit k EET 25 000 podnikatelů. Finanční úřady ale spíše zejí prázdnotou.

Výstavba dálnice - ilustrační foto
Aktualizováno Předevčírem 13:10
potíže s dálnicemi

Ministři vyjeli do krajů, aby dojednali a urychlili stavbu dálnic

Ministr financí Andrej Babiš, ministr životního prostředí Richard Brabec a ministr dopravy Dan Ťok dnes jednají o prioritních dopravních stavbách, mimo jiné i o vybudování několika nových dálnic.

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
Aktualizováno 16.2. 2017 20:29
hádka kvůli interpelacím

Kdo z nich víc maká? Babiš se drsně pustil do premiéra Sobotky

Na vládě to znovu vře a opět jsou hlavními aktéry roztržky premiér Bohuslav Sobotka a ministr financí Andrej Babiš. Spory tentokrát vyvolaly interpelace. Babiš na ně totiž chodí velmi zřídka.

Prásk.tv píše:

Lady Dee
čtěte o tématu Andrej Babiš na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Spojte lyžování s kulturním zážitkem a navštivte unikátní Špindlerovské ledárium

Již druhou zimní sezónu můžete v největším krkonošském středisku navštívit unikátní Špindlerovské LEDÁRIUM u horní stanice šestisedačkové lanovky Pláň. Tématem ledových soch je letos „Čtvero ročních dob".

Andrej Babiš a Miloš Zeman
Aktualizováno 14.2. 2017 12:43
zákon o střetu zájmů

Zeman hájí Babiše. U Ústavního soudu napadl "Lex Babiš"

Prezident Miloš Zeman napadl u Ústavního soudu zákon o střetu zájmů přezdívaný lex Babiš. Norma, která omezuje přístup firem vlastněných členy vlády k některým státním podporám, je podle něj protiústavní, porušuje zákaz diskriminace na základě majetku.

Andrej Babiš, Jan Mládek
Aktualizováno 12.2. 2017 20:55
Další spor

Hádka o solární panely pokračuje: Kdo by měl vymáhat peníze?

Mezi koaličními ministry se rozhořel další spor. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a šéf rezortu financí Andrej Babiš se přou o to, kdo má vymáhat stamiliony korun od solárníků. Podle soudů získali neoprávněně dotace a teď by je měli vrátit. Jenže peníze po nich nikdo nechce. Ministři se totiž nemohou dohodnout, kdo za to může.

spor o dluhopisy

Kalousek tepe Babiše, ten kontruje: "52 milionů pro mě nehraje roli!"

Ministr financí Andrej Babiš navrhne, aby byly zdaňovány výnosy z korunových dluhopisů vydaných v době, kdy dani nepodléhaly. Změna by podle Babiše měla platit od příštího roku. Babišův předchůdce na ministerstvu financí Miroslav Kalousek hned ostře reagoval.

To jsou věci

Babišova firma porušila zákon, stíhána nebude! Žalobce zuří!

Hustopečská firma Agrotec ze svěřenských fondů ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše spáchala trestný čin, z něhož byla obviněna v případě manipulace se zakázkami České pošty.

Andrej Babiš
Aktualizováno 9.2. 2017 16:26
dotýká se více lidí

Začíná platit lex Babiš! Tito ministři museli přestat podnikat!

Dnešním dnem začínám platit zákon o střetu zájmu, tzv. lex Babiš. Ten mimo jiné omezuje firmám členů vlády přístup ke státním zakázkám a dotacím. Nejvíce se zákon dotkl ministra financí Andreje Babiše, který jej považuje za protiústavní. Prezident Zeman plánuje stížnost u Ústavního soudu.

Nemocný důchodce
Aktualizováno 8.2. 2017 21:32
Dobrá zpráva!

NOVÁ SOCIÁLNÍ DÁVKA: Vláda schválila 90 dnů placeného volna

Vláda ve středu odsouhlasila vznik nové sociální dávky, zavést by se mělo dlouhodobé ošetřovné. Lidé by tak mohli pečovat o nemocné příbuzné až po dobu 90 dnů a čerpat 60 procent mzdy. Novela zákona má ale jednu podmínku - bude potřeba souhlas zaměstnavatele.

Andrej Babiš, Oto Košta
Aktualizováno 7.2. 2017 17:12
Rozdíl čtyř měsíců

"Pomáhá lidem, je to lídr," chválil Babiš Koštu. Teď chce jeho hlavu

Olomoucký hejtman Oto Košta měl podle krajského klubu ANO rezignovat, lékař to ale odmítl. Kvůli tomu se do něj pustil i šéf hnutí Babiš. Hejtman prý řídil kraj neefektivně, dokonce poukázal na jeho údajný alkoholismus. Ještě před čtyřmi měsíci přitom Koštu vychvaloval.

Obchodní sdělení

Komunikujte se svým vozem