Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš - 7
Aktualizováno 26.6. 2017 22:51
je rozhodnuto!

Hnutí ANO dokončilo kandidátku, středočeským lídrem bude Babiš!

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš bude lídrem pro sněmovní volby ve středních Čechách. Žádost tamních oblastních organizací v pondělí potvrdilo předsednictvo hnutí. Babiš chtěl původně kandidovat až z posledního místa a neúspěšně k tomu vyzval i šéfy ostatních stran. Hnutí to oznámilo v tiskové zprávě.

Andrej Babiš
Aktualizováno 22.6. 2017 20:58
Munice do voleb

ANO chce program představit za týden, to hlavní už ale víme teď!

Hnutí ANO příští týden představí program, se kterým půjde do voleb. Dnes jeho šéf Andrej Babiš prozradil, na co se v něm chce zaměřit. Nejdůležitějším bodem jsou podle něj daně, rád by ale také, aby se ve školách více propojovala teorie s praxí a líbilo by se mu nové ministerstvo.

Lubomír Zaorálek a Andrej Babiš
Aktualizováno 16.6. 2017 22:24
srovnání se Sobotkou

Zaorálek je větší soupeř, demagog a umí lépe lhát, myslí si Babiš

Hlavní tváří sociální demokracie pro nadcházející volby do poslanecké sněmovny je Lubomír Zaorálek. Muž, který má zastavit pád strany, postavit se do čela a stát se protivníkem Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. A podle politologů šanci má. Hnutí ANO podle nich nemá pevnou voličskou základnu a Zaorálek by mohl některé přilákat. Andrej Babiš připouští, že Zaorálek je silnější soupeř, než byl Sobotka, ale ztráty voličů se prý ani trochu nebojí.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš a Monika Babišová - 1
čtěte o tématu Andrej Babiš na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

osudový omyl

Za záměnu embryí zaplatí Babišova klinika statisíce pokuty

Babišova reprodukční klinika na umělé oplodnění Reprofit zaplatí pokutu 800 tisíc korun za záměnu embryí. Přišlo se na ni pozdě, až ve vysokém stupni těhotenství jedné z klientek, napsal portál Seznam.

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 2
Aktualizováno 1.6. 2017 21:04
zneužívání médií

Europoslanci propírali Babiše a média. Ostuda, rozčiloval se Babiš

Evropský parlament se dnes zabýval zneužíváním médií v Česku Andrejem Babišem. Debata sice skončila bez konrétního závěru, ale ten se ani neočekával. Nicméně přitáhla pozornost Evropy k problémům, které v Česku má Andrej Babiš se střetem zájmů a ovlivňováním médií.

Andrej Babiš
Aktualizováno 1.6. 2017 10:42
Plány Andreje Babiše

Babiš nechce euro. Prozradil, s kým po volbách určitě nepovládne

Česká republika by neměla vstupovat do eurozóny, řekl v rozhovoru s ČTK předseda hnutí ANO a bývalý ministr financí Andrej Babiš. Podle něj by zavedení společné evropské měny znamenalo, že by Česko ručilo za cizí dluhy a přišlo by o jeden z nástrojů, které pomáhají řešit hospodářské krize. Babiš také nevyloučil, že hnutí ANO postaví vlastního prezidentského kandidáta. Vyloučil povolební spolupráci s KSČM či s TOP 09.

Andrej Babiš
Aktualizováno 29.5. 2017 21:01
Velký rozhovor

Babiš: ČSSD je zkorumpovaná, Valachová o úplatcích věděla!

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš poskytl televizi Nova velký rozhovor, ve kterém komentoval svůj odchod z funkce ministra financí, korupci na ministerstvu školství či plány hnutí ANO pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny.

exluzivní rozhovor

Sobotka: Babiš je jako chytrá horákyně. Neměl by být ve vládě

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD v žádném případě nebude sedět v budoucnu s Andrejem Babišem ve vládě a to ani jako ministr, pokud by předseda hnutí ANO byl budoucím předsedou vlády. Současný premiér to řekl televizi Nova v exkluzivním rozhovoru.

Pilný, Zeman, Babiš
Aktualizováno 24.5. 2017 20:59
Nový ministr financí

"Závist," komentoval Zeman odvolání Babiše, jmenoval Pilného

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě odvolal Andreje Babiše z funkce ministra financí. Jeho nástupcem jmenoval poslance Ivana Pilného. Odvolání Babiše z vlády navrhl začátkem května premiér Bohuslav Sobotka.

Ivan Pilný vystřídá Andreje Babiše
Aktualizováno 24.5. 2017 17:04
Ministerstvo financí

Moudřejší ustoupí, komentoval na Hradě své odvolání Babiš

Prezident Miloš Zeman dnes odvolá vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše z vlády. Na jeho místo pak jmenuje poslance Ivana Pilného. Novým místopředsedou vlády se stane ministr životního prostředí Richard Brabec. Andrej Babiš již dorazil na Hrad.

Andrej Babiš

Andrej Babiš

Andrej Babiš je podnikatel, zakladatel koncernu Agrofert, předseda a zakladatel hnutí ANO 2011. Je druhým nejbohatším Čechem, jeho jmění se odhaduje na 85 miliard korun. Narodil se 2. září 1954 v Bratislavě, v rodině komunistického představitele Štefana Babiše, který pracoval mimo jiné i jako obchodní poradce v OSN. Vystudoval gymnázium v Ženevě ve Švýcarsku a Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě obor zahraniční obchod. Má dvě děti.

Andrej Babiš pracoval ve slovenském podniku Chemapol, šest let působil jako delegát firmy PZO Petrimex v Maroku, později v letech 1991-1995 byl ředitelem obchodního oddělení PZO Petrimex. Od roku 1980 byl evidován jako spolupracovník StB, poté byl veden ve spisech od roku 1982 jako agent StB, Babiš spolupráci však odmítá a soudem v roce 2015 bylo uznáno vedení Babišova jména ve spisu za neoprávněné. V roce 2000 založil koncern Agrofert a vlastnil ho do 3. února 2017, kdy převedl do svěřeneckého fondu všechny své firmy. 

Ve funkci poslance Parlamentu České republiky je od roku 2013. V letech 2014-2017 působil jako ministr financí a první místopředseda vlády České republiky, z těchto funkcí byl odvolán a nahrazen poslancem Ivanem Pilným 24. května 2017.