Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Michal Murín a Andrej Babiš
aktualizováno včera 16:01
Premiér proti inspekci

Od kritiky k činu: Babiš zahájil kázeňské řízení s šéfem GIBS!

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes zahájil kázeňské řízení s ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michalem Murínem kvůli přestupku. Informoval o tom na webu mluvčí inspekce Ivo Mitáček.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
18.03.
pět ministerstev

ANO jedná s ČSSD, sociální demokraté mají výhodnou pozici

Podle politologů jsou sociální demokraté ve výhodné pozici, co se týče vyjednávání o menšinové vládě s hnutím ANO. Andrej Babiš bude zřejmě chtít dotáhnout jednání do konce co nejrychleji a prý si uvědomuje, že ČSSD je vhodnější partner, než by bylo hnutí SPD. Sociální demokracie by tak teoreticky mohla uspět ve své podmínce získat pět ministerských křesel.

Andrej Babiš
aktualizováno 15.03.
Podpora KSČM

Babiš odpálkoval Okamuru. O vládě chce jednat jen s ČSSD

Hnutí ANO chce o vládě jednat výhradně s ČSSD. Chce vytvořit menšinový kabinet, který by se opíral o podporu KSČM. Premiér v demisi Andrej Babiš to uvedl po jednáních o vládě. S SPD už prý ANO téměř nepočítá.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš
čtěte o tématu Andrej Babiš na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Tomio Okamura
aktualizováno 15.03.
Menšinová vláda?

Okamura: Vláda může vzniknout. SPD ji podpoří, záleží na ANO

Jednání ANO a SPD o programu podle Tomia Okamury dospěla tak daleko, že by mohla rychle vzniknout vláda na základě odborností. Záleží, jak se rozhodne ANO. Babišova strana jedná také ve čtvrtek s KSČM.

Michal Murín a Andrej Babiš
aktualizováno 15.03.
Michal Murín

Babiš oznámil odvolání šéfa GIBS. Podle opozice ji chce ovládnout

Premiér v demisi Andrej Babiš neprodleně zprostí služby šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína. Babiš to oznámil na čtvrtečním jednání bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny. Část poslanců už předtím na protest opustila sám.

Stávka studentů - Vyjdi ven - 3
aktualizováno 15.03.
Protesty po republice

Tisíce studentů vyšly do ulic! Vyzývají politiky, aby ctili Ústavu

Studenti ze zhruba 300 vysokých a středních škol po celé zemi se dnes v poledne připojili k půlhodinové výstražné stávce na obranu společenských a ústavních hodnot. Před školami a na protestních demonstracích v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Olomouci, Hradci Králové a dalších větších městech se sešly celkem tisíce mladých lidí. V projevech, na transparentech i prostřednictvím sociálních sítí studenti kritizovali přístup vrcholných politiků k ústavě či vůči médiím, zejména ze strany prezidenta Miloše Zemana a premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).

Andrej Babiš
aktualizováno 13.03.
povolební vyjednávání

Babiš při jednání o vládě vyvolává zmatek, takhle může ještě uspět

Cílený zmatek a možná i promyšlená taktika. Tak hodnotí politologové kroky premiéra v demisi Andreje Babiše při jednáních o vládě v několika posledních dnech. Příští týden by měl během večeře premiér o stavu vyjednávání informovat prezidenta Zemana.

Vláda v demisi ne návštěvě Libereckého kraje
aktualizováno 13.03.
Výjezdní zasedání

Vláda vyrazila na Liberecko: Panák hruškovice i petice za obchvat

Vláda v demisi vyrazila na svou druhou cestu do krajů. Po návštěvě Zlínského kraje se ministři v čele s Andrejem Babišem vydali na Liberecko. Navštívili bývalý vojenský prostor Ralsko nebo Českou Lípu, kde Babiš a ministr dopravy Dan Ťok podepsali petici za urychlení výstavby obchvatu.

Andrej Babiš
aktualizováno 12.03.
Sestavování vlády

Babiš rozčílil případné partnery do vlády. Politolog: Dělá to schválně

Jen několik dní stačilo předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi, aby si sám zkomplikoval vyjednávání o případné podpoře svému kabinetu. Minulý týden si to kvůli kauze Zdeňka Ondráčka rozházel s KSČM, v neděli rozčílil vedení ČSSD, když prohlásil, že chce začít jednat s ODS.

Andrej Babiš a Petr Fiala
11.03.
vyjednávání o vládě

Babiš chce znovu jednat s ODS. Toto mu vzkázal předseda Fiala

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) zvažuje, že opět osloví ODS s nabídkou jednání o programu a účasti ve vládě. Chce se o tom ale ještě poradit s kolegy v ANO. Vyjednávání o budoucím kabinetu, které ANO vede s SPD a KSČM, se podle něj nyní zrychluje. O důvěru vládě chce Sněmovnu požádat až s vyjednanou podporou.