Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci - Andrej Babiš
aktualizováno včera 20:19
pozvánka na schůzku

Promluvme si, milý Andreji! Itálie chce řešit s Babišem uprchlíky

Italský premiér Giuseppe Conte pozval Andreje Babiše do Říma, aby si promluvili o spolupráci při řešení migrační otázky. Český předseda vlády totiž o víkendu odmítl italskou žádost o pomoc se skupinou 450 migrantů. Babiš prý pozvání zváží.

Andrej Babiš
16.07.
Rozdělení mezi státy

Babiš zuří kvůli zachráněným migrantům: "Není to správné!"

Premiér Andrej Babiš (ANO) nepovažuje za správné, že si 450 migrantů zachráněných v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi rozdělí státy EU. Postup těchto zemí podle něj bude motivovat pašeráky lidí.

Uprchlíci - Andrej Babiš
aktualizováno 15.07.
450 uprchlíků

Pomozte s migranty, žádá Itálie i Česko. Babiš: Je to cesta do pekel

Italský premiér Giuseppe Conte rozeslal premiérům evropských zemí dopis, v němž žádá Evropskou unii, aby pomohla se 460 migranty, kteří jsou nyní na moři a Itálie se o jejich přijetí hádá s Maltou. Dopis obdržel i premiér Andrej Babiš. Ten ale vzkázal, že takový přístup je cesta do pekel.

Prásk.tv píše:

Móda podle politiků
čtěte o tématu Andrej Babiš na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Nová vláda poté, co ji jmenoval prezident
aktualizováno 12.07.
programové prohlášení

Jaký je program nové vlády Babiše? Tohle všechno slibuje

Nová vláda po dlouhém vyjednávání získala důvěru Poslanecké sněmovny a podle programového prohlášení ji čeká spoustu důležitých kroků. Andrej Babiš slíbil navýšit důchody a provést důchodovou reformu, důsledně digitalizovat Česko, reformovat školství, růst platů v mnoha odvětvích a chystá celou řadu dalších věcí.

Zdeněk Ondráček, Karla Šlechtová
aktualizováno 12.07.
PŘEHLED Hlasování o důvěře

Kdo hlasoval pro vládu? Ondráček nepřišel, Šlechtová utekla za psem

Pro vládu se při hlasování o důvěře vyslovilo 105 ze 196 přítomných poslanců. To je o tři hlasy méně, než měly dohromady ANO, ČSSD a KSČM, jejichž podpora byla domluvena. Kdo hlasoval proti a kdo ze sálu odešel, se podívejte v přehledné grafice.

Andrej Babiš, Jan Kněžínek
11.07.
Nový ministr

Babiš uvedl Kněžínka do funkce: "Když bude dobrý, může zůstat."

Premiér Andrej Babiš uvedl do funkce ministra spravedlnosti Jana Kněžínka. Zároveň prohlásil, že pokud se mu bude dařit, může v čele resortu zůstat. Naznačil tak, že s Kněžínkem zatím na celé funkční období nepočítá.

Babiš a Hamáček ve sněmovně
aktualizováno 12.07.
Důvěra vládě

Babišova vláda získala důvěru. Pro hlasovalo 105 poslanců

Pro vládu hlasovalo 105 poslanců. O absenci Jiřího Maška se vědělo dlouhodobě, že nebude hlasovat, oznámil ráno také Milan Chovanec. Překvapivě ale v sále chyběl také komunista Zdeněk Ondráček. Nejistý byl také hlas Karly Šlechtové. Ta nakonec kabinet podpořila, ještě během hlasování ale sál opustila.

Miloš Zeman a Jan Kněžínek
aktualizováno 10.07.
Změna na poslední chvíli

Zeman jmenoval nového ministra, spravedlnost povede Kněžínek

Prezident Miloš Zeman jmenoval v úterý odpoledne ministrem spravedlnosti Jana Kněžínka. Resort spravedlnosti převzal po Taťáně Malé, jejíž rezignaci ráno odeslal na Hrad premiér Andrej Babiš. Kněžínek byl místopředsedou legislativní rady vlády

Andrej Babiš a Karla Šlechtová
08.07.
VIP salonky

Babiš náklady ministrů na cesty nezveřejní. Šlechtovou stály místo

Premiér Andrej Babiš nebude zveřejňovat náklady na zahraniční cesty jednotlivých ministrů. Ty si nechal vyčíslit poté, co vyšlo najevo, že exministryně obrany Karla Šlechtová využívala při cestách VIP salonků. Babiš už se k věci vůbec nechce vracet.

Taťána Malá
07.07.
opsaná diplomka

Babiš: Pokud se prokáže, že Malá opisovala, měla by odstoupit

Pokud se prokáže, že ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) opisovala v diplomových pracích, měla by asi odstoupit. Řekl to premiér a předseda ANO Andrej Babiš. V pondělí se má podle něj Malá k podezřením vyjádřit na jednání poslanců ANO. Podle médií Malá opsala části dvou svých diplomových prací.