Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vypálený obchod v Brazílii po vlně násilí
06.01.
vlna násilí

Válka o brazilské věznice, po útocích gangů nastoupila armáda!

Kolem 300 vojáků bylo vysláno do brazilského města Fortaleza, kde v posledním týdnu došlo k tuctu útoků na banky, obchody nebo autobusy, uvádí BBC. Vojáci budou hlídkovat v ulicích, aby se pokusili útokům zamezit.

2226004
29.12.

VIDEO: Tradiční balónková oslava v Sao Paulu

Asi 50 tisíc biologicky rozložitelných balónky vypustili v rámci tradičních oslav města Sao Paulo v Brazílii.

Malé dítě
aktualizováno 05.12.
Zdravá holčička

Lékaři dokázali zázrak! Narodilo se první dítě z dělohy mrtvé dárkyně

V Brazílii se narodilo dítě ženě, které lékaři transplantovali dělohu od mrtvé dárkyně. Jako vůbec první Brazilka porodila po takové operaci živé miminko. Lékaři o tom informovali ve studii publikované v odborném časopisu The Lancet.

Prásk.tv píše:

Vejce
čtěte o tématu Brazílie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Termiti v Brazílii
25.11.
Brazílie

Větší než Británie! Za tisíce let vytvořili termiti gigantickou stavbu

Jeden z nejúchvatnějších výtvorů bioinženýrství zůstával vědcům dlouho utajený! Stovky milionů termitích kup pokrývají plochu větší, než je Velká Británie. Některé jsou staré tisíce let.

Brazilský prezidentský kandidát Jair Bolsonaro
29.10.
výsledky voleb

Brazilským prezidentem bude kandidát krajní pravice Bolsonaro

Kandidát krajní pravice Jair Bolsonaro vyhrál prezidentské volby v Brazílii. Oznámil to nejvyšší volební soud, který na základě ústavy dohlíží na regulérnost voleb v Brazílii. "Změníme osud Brazílie," prohlásil vítěz voleb.

Brazilský prezidentský kandidát Jair Bolsonaro
08.10.
Brazílie

Tropický Trump si v prvním kole voleb odnesl téměř polovinu hlasů

V Brazílii se v neděli konaly prezidentské a parlamentní volby, označované za nejdůležitější od konce diktatury v roce 1985. V prvním kole vyhrál s téměř polovinou všech hlasů krajně pravicový politik Jair Bolsonaro, který svými radikálními postoji rozdělil brazilskou společnost.

Jair Bolsonaro byl pobodán
07.09.
Kandidát na prezidenta

Útok na kandidáta na mítinku! Brazilského Trumpa pobodali

Favorit brazilských prezidentských voleb Jair Bolsonaro byl pobodán přímo na mítinku s voliči ve městě Juiz de Fora. Neznámý útočník bodl muže, kterému ve vlasti přezdívají "brazilský Trump", do břicha. Bolsonara zachránil rychlý převoz do nemocnice. Podle jeho syna je již mimo ohrožení života.

Požár muzea v Riu
aktualizováno 03.09.
Nesmírná škoda

Požár zničil muzeum v Riu. Uvnitř bylo 20 milionů exponátů

V neděli večer začalo hořet v budově Národního muzea v brazilském Riu de Janeiru. Muzeum, které letos oslavilo 200 let, požár zřejmě zcela zničil. Hasičům se ale podařilo část sbírek zachránit. Prezident Brazílie Michel Téměř označil neděli za smutný den pro všechny Brazilce.

Z Venezuely prchají tisíce lidí
aktualizováno 29.08.
Napětí v Jižní Americe

Nová uprchlická krize? Brazílie posílá na hranice armádu!

Uprchlickou krizi už nezažívá jen Evropa, podobné problémy nyní řeší v Jižní Americe. Ze zbídačené Venezuely utíkají tisíce lidí. Brazílie na příliv uprchlíků reaguje vysláním armády na svou severní hranici.

Dívka draží svoje panenství
20.08.
Aukce nevinnosti?

Studentka draží panenství, přitom nikdy neměla rande. Chce balík!

Dvaadvacetiletá brazilská studentka Danielle Breeneová se přidala k dlouhé řadě mladých žen, které se rozhodly rychle zbohatnout tím, že vydraží své panenství. Přesto se její příběh od těch ostatních v něčem liší.