Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brazilský prezidentský kandidát Jair Bolsonaro
08.10.
Brazílie

Tropický Trump si v prvním kole voleb odnesl téměř polovinu hlasů

V Brazílii se v neděli konaly prezidentské a parlamentní volby, označované za nejdůležitější od konce diktatury v roce 1985. V prvním kole vyhrál s téměř polovinou všech hlasů krajně pravicový politik Jair Bolsonaro, který svými radikálními postoji rozdělil brazilskou společnost.

Jair Bolsonaro byl pobodán
07.09.
Kandidát na prezidenta

Útok na kandidáta na mítinku! Brazilského Trumpa pobodali

Favorit brazilských prezidentských voleb Jair Bolsonaro byl pobodán přímo na mítinku s voliči ve městě Juiz de Fora. Neznámý útočník bodl muže, kterému ve vlasti přezdívají "brazilský Trump", do břicha. Bolsonara zachránil rychlý převoz do nemocnice. Podle jeho syna je již mimo ohrožení života.

Požár muzea v Riu
aktualizováno 03.09.
Nesmírná škoda

Požár zničil muzeum v Riu. Uvnitř bylo 20 milionů exponátů

V neděli večer začalo hořet v budově Národního muzea v brazilském Riu de Janeiru. Muzeum, které letos oslavilo 200 let, požár zřejmě zcela zničil. Hasičům se ale podařilo část sbírek zachránit. Prezident Brazílie Michel Téměř označil neděli za smutný den pro všechny Brazilce.

Prásk.tv píše:

Vejce
čtěte o tématu Brazílie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ÚKLID PEVNÝCH PODLAH SNADNO A RYCHLE

Hladká dlažba i plovoucí a dřevěné podlahy vyžadují specifickou péči.

Z Venezuely prchají tisíce lidí
aktualizováno 29.08.
Napětí v Jižní Americe

Nová uprchlická krize? Brazílie posílá na hranice armádu!

Uprchlickou krizi už nezažívá jen Evropa, podobné problémy nyní řeší v Jižní Americe. Ze zbídačené Venezuely utíkají tisíce lidí. Brazílie na příliv uprchlíků reaguje vysláním armády na svou severní hranici.

Dívka draží svoje panenství
20.08.
Aukce nevinnosti?

Studentka draží panenství, přitom nikdy neměla rande. Chce balík!

Dvaadvacetiletá brazilská studentka Danielle Breeneová se přidala k dlouhé řadě mladých žen, které se rozhodly rychle zbohatnout tím, že vydraží své panenství. Přesto se její příběh od těch ostatních v něčem liší.

Novorozenec - Ilustrační foto
10.06.
zázračné přežití

VIDEO: Dívka (15) pohřbila své narozené dítě. Našli ho v zemi živé

Těžko uvěřitelný start do života měla novorozená holčička v Brazílii. Tu mladá matka, která si měla myslet, že dítě zemřelo, pohřbila na zadním dvoře rodinného domu. Holčička ale mrtvá nebyla a přežila sedm hodin pohřbená zaživa.

Žralok tygří
05.06.
krtiický stav

Horor ve vodě! Žralok ukousl mladíkovi na brazilské pláži penis

Skutečný horor zažili lidé na brazilské pláži poblíž města Recife. Na skupinku plavců zaútočil nejspíš žralok tygří, jednomu z mladých mužů při útoku ukousl penis, přišel také o část stehenní kosti. Mladík skončil v kritickém stavu v nemocnici, kde bojuje o život.

Střelec ohrožuje rodiny s dětmi v Sao Paulu
15.05.
Video pohotový zákrok

Lupič si v Brazílii vybral špatnou školu, jedna z matek ho zastřelila

Lupič si k přepadení vybral nic netušící rodiny u soukromé školy v São Paulu. S namířenou zbraní přišel přímo mezi rodiče a děti, jeho řádění ale velmi rychle ukončila jedna z čekajících matek, když najednou vytasila vlastní zbraň a bez zaváhání ji použila. Jednalo se totiž o policistku, která je nyní oslavována jako hrdinka.

Dvojčata
09.05.
záměna dětí

Matka po 38 letech zjistila, že jí vyměnili dítě. A přišla horší zpráva

Téměř čtyřicet let žili rodiče v domnění, že syn, kterého vychovali, je jejich. Manželé Radigena a Geraldo Gasparovi netušili, že v porodnici na jihovýchodě Brazílie v roce 1980 došlo k záměně dětí.

Balet v nejnebezpečnější čtvrti v Brazílii
06.05.

KOŘENÍ: Balet v nejnebezpečnější čtvrti Brazílie

Rio de Janeiro se pyšní nálepkou jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Vedle slavných pláží a sochy Krista Spasitele však najdeme i nejnebezpečnější chudinskou čtvrť celé země.