Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Balistická střela
04.11.
vyostřený konflikt

Na letiště Rijád vystřelili z Jemenu raketu! Zničili ji na poslední chvíli

Nedaleko saúdskoarabského letiště u Rijádu se v sobotu ozval mohutný výbuch. Podle tamní státní televize zničila vzdušná obrana raketu dlouhého doletu vystřelenou z Jemenu. Má jít o střelu menšího rozměru, nikdo se nezranil.

Číňanky na letišti
12.10.
příliš velká změna

Číňanky po plastice nepustili do letadla. Až je uvidíte, pochopíte

Říká se, že jihokorejská plastika patří k těm nejlepším na světě. Tisíce žen z celého světa se o tom jezdí přesvědčit na vlastní kůži, nejčastěji Číňanky a Japonky. Ne vždy ale přemýšlí nad tím, co se stane, až chirurg jejich vzhled změní.

VÍKEND: Náročná práce řídícího letového provozu
06.10.

VÍKEND: Náročná práce řídícího letového provozu

Ačkoli nám to tak ze země možná nepřipadá, na českém nebi je pořádně rušno. Jen minulý rok nám nad hlavami prolétlo více než 800 tisíc letadel, to je přes 2000 denně.

Prásk.tv píše:

Muž doplňoval jídlo v letadle
čtěte o tématu letiště na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Z prodavače obchodním ředitelem. Jak na to?

Měl v plánu jet pracovat do Anglie, hledal si práci „jen na chvíli“. Z té chvíle je skvělých 11 let.

Kim Čong-nam, Kim Čong-un
02.10.
otrávili ho

Začal soud kvůli vraždě Kim Čong-nama. Ženám hrozí trest smrti!

Začal soud se ženami, které před osmi měsíci otrávily v malajsijském Kuala Lumpuru staršího bratra korejského diktátora Kim Čong-una. Kim Čong-nam zkolaboval na letišti a zemřel při převozu do nemocnice. Obviněným hrozí trest smrti.

Terminál letiště v Burgasu
aktualizováno 28.09.
chyba systému

Chaos na světových letištích: Lidé čekali na odbavení i hodiny

Na letištích po celém světě propukl ve čtvrtek chaos, kvůli "síťové chybě" se tisíce lidí nemohly odbavit, vytvořily se tak ohromné fronty a lety nabíraly zpoždění i několik hodin. Problémy se dotkly velkých i malých leteckých společností, které musely všechny cestující odbavovat manuálně.

Pohotovst na letišti v Kábulu po raketovém útoku
27.09.
zraněno 5 civilistů

Raketový útok na kábulské letiště: Cílem byl americký ministr obrany

Na neohlášenou návštěvu afghánské metropole Kábulu dnes přijeli generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a americký ministr obrany James Mattis. Na společné tiskové konferenci s afghánským prezidentem Ašrafem Ghaním slíbili pokračující podporu Ghaního vládě a zdůraznili, že nedopustí, aby se Afghánistán "znovu stal útočištěm mezinárodních teroristů". Kábulské letiště se krátce po příletu Stoltenberga a Mattise stalo terčem raketové palby, při které bylo zraněno pět civilistů.

Demonstrace taxikářů na letišti Václava Havla - 1
aktualizováno 22.09.
alternativní taxislužba

Ultimátum taxikářů vypršelo, v týdnu vyjedou na protest do ulic

Ultimátum pražských taxikářů primátorce města Adrianě Krnáčové skončilo v pátek ve tři hodiny. Taxikáři požadovali, aby byla vyřešena podle nic nerovná situace mezi postavením klasické taxislužby a společnosti Uber. Taxikáři nyní hrozí, že zablokují Prahu.

Demonstrace taxikářů na letišti Václava Havla - 1
20.09.
kvůli Uberu

Taxikáři hrozí stávkou! Primátorce Krnáčové dali ultimátum

Pokud taxikáři vyjedou hromadně do ulic a budou se snažit blokovat dopravu, zasáhneme. To po dnešní schůzce vzkazují pražská policie a magistrát. Jde o reakci na ultimátum, které dali taxikáři primátorce Adrianě Krnáčové. Chtějí, aby do páteční patnácté hodiny vyřešila jejich spor s řidiči alternativní taxislužby. Ti podle nich porušují zákon.

Taxikáři protestují proti Uberu na letišti v Ruzyni
aktualizováno 18.09.
spory na letišti

Taxikáři protestují proti Uberu! Na letišti jsou i desítky policistů

Na pražském letišti v Ruzyni to znovu vře. Taxikáři už poněkolikáté konfrontují řidiče Uberu, kteří k terminálu vozí zákazníky. V předchozích dnech dokonce došlo k fyzickým potyčkám, taxikáři také bránili několika řidičům Uberu v odjezdu.

Dron na letišti
aktualizováno 12.09.
letové komplikace

Pražské letiště odklánělo lety na vedlejší dráhu! Kvůli dronu

Letiště Václava Havla v úterý dopoledne odkláňělo všechny přílety kvůli amatérskému dronu v blízkosti letiště. Případ řeší policie.