Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policie na letišti
14.02.
Frankfurtské letiště

Čech tropil scénu na letišti kvůli předbíhání. Zatkli ho a svlékli

Závěr dovolené v Indonésii se Janu P. z Litoměřicka nevydařil. Při čekání na spoj na německém letišti jej zadržela policie a prožil si několik hodin hrůzy. Podle svých slov neměl možnost mluvit s českým konzulátem a policisté jej několikrát proti jeho vůli svlékli donaha. Se svým příběhem se svěřil redakci TN.cz.

Letadlo Jet2
aktualizováno 11.02.
Zkažená dovolená

Nebyla voda na čaj a kávu! Letadlo se muselo vrátit a nouzově přistát

Zásadní problém se projevil během letu ze skotského Glasgow na ostrov Tenerife. Letadlo mělo technické problémy, kvůli kterým se nedostávalo vody na kávu a čaj. Stroj se nad mořem obrátil a vrátil do Velké Británie, kde nouzově přistálo v Manchesteru.

Pád letadla v Kalifornii
aktualizováno 04.02.
letecká nehoda

Letadlo se v Kalifornii zřítilo přímo mezi domy, dva mrtví! VIDEO

Nejméně dva lidé zemřeli po strašlivé nehodě malého letadla, které se rozpadlo ještě ve vzduchu. Části trosek dopadly do obydlené oblasti kalifornského města Yorba Linda, jeden z domů okamžitě pohltily plameny. Další lidé skončili v nemocnici.

Prásk.tv píše:

Lexi Karakostas - 1
čtěte o tématu letiště na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Bezpečnostní kontrola na letišti - ilustrační foto
01.02.
Terorismus

Bude na nádraží kontrola jako na letišti? Kraje chtějí větší ochranu

Jako na letištích by to v budoucnu mohlo vypadat i na autobusových a vlakových nádražích. Kraje totiž chtějí více chránit cestující před teroristickým útokem. Na významných dopravních uzlech by se tak mohly objevit bezpečnostní rámy nebo kamery na rozpoznávání obličejů. Informaci přinesl páteční deník Mladá fronta Dnes.

2239599
31.01.

VIDEO: Požár zaparkovaných aut na letišti v New Jersey

Zatím z neznámého důvodu došlo k požáru zaparkovaných aut na americkém mezinárodním letišti Newark, poblíž města New Jersey. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Tornádo na letišti v Antalyi
26.01.
VIDEO Jezdí sem tisíce Čechů

Páté tornádo v oblíbené destinaci! Převrhlo autobus, pustošilo letiště

Turecké město Antalya zasáhla v posledních dnech série tornád. V sobotu udeřil ničivý živel nejsilněji na letišti, kde létající úlomky zpustošily několik letadel. Silný vítr také převrátil autobus a minibus. Tornáda mají nejméně dvě oběti.

Letadlo Travel Service
aktualizováno 15.01.
VIDEO sjelo mimo ranvej

VIDEO: První záběry nehody českého letadla v Moskvě

Na internetu se objevilo video nehody letadla v Moskvě, které vezlo Čechy. Let českých aerolinek SmartWings z Moskvy do Prahy měl v neděli odpoledne na letišti Šeremetěvo nepříjemný incident. Letoun totiž při popojíždění po dráze sklouzl mimo ranvej a skončil zabořený ve sněhu.

2232115
aktualizováno 15.01.
nespokojení zaměstnanci

Německo kvůli stávce ruší polovinu letů. Včetně těch do ČR

Letecký provoz V Německu bude celé úterý výrazným způsobem omezen kvůli stávce bezpečnostního personálu. Celá akce nespokojených zaměstnanců potrvá až do večera, Německá letiště ruší minimálně polovinu letů, situace se dotkne i spojů do ČR. Celkově by stávka měla zkomplikovat cestu více než 220 tisícům cestujících.

Bezpečnostní kontrola na letišti
14.01.
Může za to vládní krize?

Muž pronesl do letadla pistoli. Letěl s ní z USA do Japonska

Na nejvytíženějším letišti světa, v americké Atlantě, prošel cestující bezpečnostní kontrolou s plně funkční zbraní. Letěl až do japonského Tokia, kde to sám oznámil pracovníkům letecké společnosti. Incident zřejmě souvisí s krizí kolem schválení rozpočtu USA. Část federálních zaměstnanců je už třetí týden bez mzdy.

Letiště Šeremeťjevo
aktualizováno 13.01.
Mimo dráhu

Letadlo s Čechy mělo nehodu v Moskvě, skončilo mimo ranvej

Let společnosti SmartWings z Moskvy do Prahy měl v neděli odpoledne na letišti Šeremetěvo nepříjemnou nehodu. Letoun totiž při poopojíždění po dráze sklouzl mimo ranvej a podle fotografií z místa skončil zabořený ve sněhu.