Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Letiště
06.11.

VIDEO: Karlovarští jsou proti pilotní škole na letišti

Proti záměru Krajského úřadu v Karlových Varech zřídit na zdejším mezinárodním letišti výukové středisko letecké školy, začali protestovat lidé z lokalit a obcí poblíž přistávací plochy. Jde o výcvik pilotů dopravních letadel, do kterého se má postupně zapojit až 7 desítek studentů ze zahraničí. Bližší informace má František Nyklas.

Kontrola na pražském letišti
06.11.
ukrajinský politik

Poslance vyvedli v Praze z letadla. Platil falešnými eury, zadrželi ho

Ukrajinského poslance Andrije Lozoveho zadržela policie na pražském letišti. Pokoušel se platit falešnými eury. Podle vlastních slov ho podvedli ve směnárně.

V Indonésii se zřítilo letadlo - 3
aktualizováno 31.10.
189 LIDÍ NA PALUBĚ

Experti vyšetřují pád letadla: TŘI TEORIE, co se mohlo stát

V Indonésii stále probíhají záchranné a pátrací akce po obětech leteckého neštěstí, při kterém mělo zahynout všech 189 lidí na palubě. Byli najati také experti, kteří se snaží najít příčinu pádu letadla.

Prásk.tv píše:

Dívka letěla poprvé do Londýna - 1
čtěte o tématu letiště na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Nové letiště v Istanbulu
aktualizováno 30.10.
Miliony cestujících ročně

V Istanbulu otevřeli superletiště! Za rekord umíraly desítky dělníků

V Istanbulu slavnostně otevřeli nové letiště a Turci doufají, že se do pěti let stane největším na světě. Po dalším rozšíření by totiž jeho branami mohlo projít až 200 milionů cestujících ročně. Pro srovnání - pražské letiště Václava Havla loni odbavilo 15 a půl milionu lidí.

Letadlo muselo nouzově přistát v Budapešti
aktualizováno 28.10.
Neštěstí na palubě

V Maďarsku nouzově přistálo letadlo. Holčička (4) přesto umřela

Na palubě letadla letícího z Moldavska do Vídně zkolabovala čtyřletá holčička, pilot proto musel nouzově přistát v Budapešti. Dítěti už ale záchranáři pomoct nedokázali - i když ji hodinu oživovali, dívenka přesto umřela.

Zničená stíhačka
aktualizováno 15.10.
Zničená stíhačka F-16

Údržba se změnila v kanonádu! Technik v Belgii rozstřílel stíhačku

Tohle se vám při umývání oken nestane! Na belgickém letišti jeden z techniků dělal údržbu americké stíhačky F-16. Nedopatřením však sepnul rotační dvacetimilimetrový kanón, přičemž jeden letoun F-16 zničil a další poškodil. Výbuch letadla zranil dva další techniky.

Mladík zachránil letadlo před tsunami
aktualizováno 30.09.
Riskoval život

Hrdina Indonésie! Mladík zachránil letadlo před tsunami, pak zemřel

Mladý Indonésan obětoval svůj život, aby zachránil stovky lidí na palubě letadla. Kontrolor letového provozu zůstal v řídící věži, dokud letadlo, které málem ohrozilo zemětřesení i tsunami, nevzlétlo. Poté vyskočil z hroutící se věže, zraněním však v nemocnici podlehl. Pro obyvatele ostrova Sulawesi je mladík hrdinou.

Kontrola na pražském letišti
27.09.
Lhali o původu

Policie na letišti zadržela osm migrantů. Měli padělané doklady

Na brněnském letišti zadržela cizinecká policie osm migrantů, kteří měli padělané osobní doklady. Po zadržení se vydávali za Syřany, ukázalo se ale, že ani tohle není pravda.

Létání
aktualizováno 13.09.

VÍKEND: Nakoukněte do světa mužů a žen na létajících strojích

Ne nadarmo se říká, že vzduch je naše moře. Česká republika patří v létání ke světové špičce. Většina z nás zná ale jen velká letiště. V reportáži magazínu Víkend se můžete těšit na ta nejzapadlejší letiště i domácí hangáry, které skrývají opravdové unikáty.

Francouzská policie spěchá ulicemi
10.09.
zběsilý úprk

VIDEO: Řidič s policií v patách projel na ranvej letiště v Lyonu

Skoro dvacet policejních aut a motorek vyjelo v pondělí kvůli zběsilému řidiči, kterému se podařilo prorazit bezpečnostní perimetr a vjet na přistávací dráhu letiště v Lyonu. Nikdo naštěstí nebyl během incidentu zraněn, policii se řidiče podařilo zadržet, motiv ale zatím nezná.