Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Radan Šprongl
Aktualizováno 3.6. 2017 21:48
Až pět let

Čech měl neprůstřelnou vestu, teď mu v Thajsku hrozí kriminál

Thajské úřady už několik dní zadržují českého novináře Radana Šprongla a odmítají ho pustit ze země. Policie ho zatkla na letišti před odletem do Iráku, kde měl natáčet reportáže o bojích proti Islámskému státu. V zavazadlech měl proto i neprůstřelnou vestu a helmu. V Thajsku je to ale nelegální a teď mu za to hrozí až pět let vězení.

Muž a žena s kufrem - Ilustrační foto
Aktualizováno 15.5. 2017 13:43
ANKETA Namátková kontrola

Na pražském letišti začali prohlížet kufry. Mohou je otevřít i násilím

Pražské letiště od pondělí zpřísnilo bezpečnostní kontroly. Pracovníci budou nově kontrolovat, jestli někdo v odbavených kufrech nepřeváží výbušné látky. Podnět k tomu dá personál letiště. Dosud prověřovali pouze kabinová zavazadla.

Letiště
Aktualizováno 10.5. 2017 21:34
Spirit Airlines

Aerolinky zrušily 9 letů. Na letišti se strhla velká bitka. VIDEO

Na floridském letišti se strhla bitka mezi zhruba 500 cestujícími, kteří čekali na odbavení. Rozčílilo je, že společnost Spirit Airlines zrušila několik letů. Tři lidé byli zatčeni.

Prásk.tv píše:

Muž odletěl do jiného hotelu
čtěte o tématu letiště na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Policie u letiště Václava Havla
Aktualizováno 2.5. 2017 07:31
Nová opatření

Strach z teroru na letištích: Kontroly budou ještě před nimi

Jak ukázaly teroristické útoky v Bruselu nebo v Istanbulu, atentátníci rádi útočí na letištní haly, kde mohou jejich podomácku vyrobené bomby napáchat pořádnou paseku. Česká letiště proto budou více chráněná.

Výbuch - ilustrační foto
Aktualizováno 27.4. 2017 10:47
hořící sklady

Komplexem u letiště v Damašku otřásla série mohutných explozí

Několik výbuchů otřáslo vojenským komplexem poblíž letiště v Damašku, které využívají jednotky íránské aliance. S úsvitem se podle agentury Reuters ozvalo nejméně 5 explozí, v oblasti se rozhořel požár. Hizballáh obvinil Izrael, podle tohoto zdroje šlo o nálet izraelských letadel.

Stevard uhodil ženu s dítětem, pak hrozil cestujícímu
Aktualizováno 22.4. 2017 16:07
Další exces aerolinek

Skandální VIDEO: Stevard uhodil matku s dítětem! Pak se chtěl rvát

Spojenými státy otřásá další skandál aerolinek. Stevard American Airlines měl uhodit ženu s dítětem v náručí a vyhodit ji i její kočárek z letadla. Následně vyhrožoval cestujícímu, který se maminky zastal.

rezervace nepomůže

Aerolinky prodávají víc letenek, než je míst! TIPY, jak zajistit odlet

I když máte koupenou letenku a rezervované místo v letadle, může se stát, že vás na palubu prostě nepustí. To na vlastní kůži zažil i pan Doležal, letecká společnost totiž prodala víc letenek, než bylo míst v letadle. A nejde o ojedinělý případ.

Situace na letišti Václava Havla při nouzovém přistání letadla - 5
Aktualizováno 20.4. 2017 19:24
galerie Potíže na letišti

Poplach v Ruzyni: Letadlo s 90 lidmi muselo nouzově přistát!

Na Letišti Václava Havla muselo ve čtvrtek odpoledne nouzově přistát letadlo s 90 lidmi na palubě. Přístroje totiž posádce hlásily, že někde v letounu uniká kouř.

United Airlines
Aktualizováno 11.4. 2017 20:37
Potřebovali místa pro posádku

ŠOKUJÍCÍ VIDEO: Nic neudělal, z letadla ho vyvlekli jak zločince

Velký skandál zasáhl americkou leteckou společnost United Airlines. Zaměstnanci aerolinek nechali na chicagském O´Hareově mezinárodním letišti vyvléct pasažéra, který se ničím neprovinil. Měl ale smůlu, že let byl plně obsazený, společnost potřebovala uvolnit čtyři místa pro své zaměstnance a počítač vylosoval právě jeho.

Letadlo British Airways
Aktualizováno 3.4. 2017 18:01
letecké zákony

Ponížení v letadle: Žena musela sedět 13 hodin ve vlastní moči

Ohromného ponížení se dostalo seniorce z Británie (87). Při letu z Los Angeles do Londýna byl odlet letadla výrazně zpožděn, Kocharik Tsamouzianová si potřebovala odskočit, to jí ale stevardky zakázaly a seniorka se po hodině a půl čekání na vzletové dráze pomočila a následně seděla 13 hodin v mokrém oblečení, uvádí portál Dailymail.