Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zrestaurovaná socha
aktualizováno 27.06.
Poškození sochy

Učitel "opravil" sochu ze 16. století. Katastrofa, šílí památkáři! FOTO

Španělští historikové běsní. V těchto dnech řeší další neodborné restaurování historického díla. Místní učitel si zahrál na restaurátora a vyřádil se na vzácné soše z 16. století. Je to katastrofa!

Panenka Marie z Nového Mexika
29.05.
nevysvětlitelná záhada

Je to zázrak! Nad sochou Panny Marie kroutí hlavou i církev. VIDEO

O hotové pozdvižení se v uplynulých dnech postarala socha Panny Marie umístěná v kostele katolické církve v Novém Mexiku. Během bohoslužby totiž začala plakat. Nikdo si přitom nedokáže vysvětlit, jak se to stalo. Věřící hovoří o zázraku.

Socha Buddhy
13.05.
úžasný nález

Socha Buddhy skrývá prastaré tajemství, vědci v ní našli poklady

Skenování několik set let staré sochy Buddhy z japonského města Nara odhalilo něco úžasného. Socha je totiž podle všeho dutá a měla by obsahovat až 180 ukrytých artefaktů. Vědci mají za to, že artefakty mohou být až 700 let staré.

Prásk.tv píše:

Sudarsan Pattnaik - 1
čtěte o tématu socha na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Socha maršála Koněva byla přetřena růžovou barvou
aktualizováno 08.05.
galerie politické gesto?

Maršál Koněv opět v růžovém, na sochu se zaměřili vandalové

V noci na úterý byla socha maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Praze pošpiněna vandaly. Ti ji na Den vítězství natřeli růžovou barvou a posprejovali červeným sprejem. Případem se zabývá policie.

Ledový festival
aktualizováno 18.02.
ledové umění

Odstartoval největší ledový festival na světě. To musíte vidět!

Čínské město Charbin hostí největší ledový festival na světě. Letos je k vidění 2000 ledových unikátů. Pohádková podívaná každý rok láká tisíce turistů z celého světa.

Strhnutý památník konfederace
15.08.
Rasové nepokoje v USA

Dav aktivistů strhl sochu vojáka Konfederace! Protesty pokračují

Rasové nepokoje v americkém městě Charlottesville mají dohru na více místech Spojených států. V Severní Karolíně dav levicových aktivistů strhl sochu konfederačního vojáka. V New Yorku zase lidé protestovali proti politice prezidenta Donalda Trumpa, který po několika dnech odsoudil počínání bělošských extremistů.

Žena pod vlivem extáze lezla na sochu sv. Václava
12.07.
Drama na Václaváku

Mladá žena lezla na sochu sv. Václava! Byla zfetovaná. VIDEO

Mladé ženy, která přelezla ochranný řetěz a lezla na sochu sv. Václava, si v noci na středu všimli pražští strážníci. Žena odmítala slézt, tvrdila, že se chce převtělit do jedné ze soch a strážníky žádala o podání smrtící injekce, protože ji už nebaví život. Když ji městská policie sundala dolů, odvezli ženu, která byla zjevně pod vlivem drog, na psychiatrii.

V Káhiře byla objevena gigantická socha stará 3 000 let - 4
aktualizováno 11.03.
archeologové jásají

Jeden z největších objevů historie: V Egyptě našli obří sochu faraona!

Obrovskou vzácnost objevili archeologové na předměstí egyptské Káhiry. Podařilo se jim vykopat část obří sochy staré tři tisíce let. S největší pravděpodobností se jedná o sochu Ramesse II. Velikého. Podle archeologů jde o jeden z největších objevů všech dob.

Ježíš
17.12.
Podivné video

Zázrak nebo podvod? Socha Ježíše při procesí pohnula hlavou!

Dějiny křesťanství jsou plné zázraků - nevysvětlitelných uzdravení nebo obrazů, které náhle začaly ronit krvavé slzy. Nyní se o rozruch postaralo video z Mexika, na němž obživla socha Ježíše Krista.

Socha Panny Marie ve francouzském Publier
aktualizováno 04.12.
zákaz symbolů

Město musí odstranit sochu panny Marie. Porušuje zákony!

Dvojsečnost zákonů o zákazu náboženských symbolů dokládá čerstvý případ z Francie. Obyvatelé města Publier teď se zděšením zjišťují, že zákony namířené původně spíše proti cizím náboženským vlivům, dopadají i na jejich křesťanskou víru a praxi. Soud městu přikázal odstranit sochu Panny Marie z veřejného parku.