Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Exekutoři vyklízejí squat Klinika
aktualizováno 11.01.
Vyklízení Kliniky

Exekutor převezl squattery. Vystěhovat je přišel o hodinu dřív

Exekutor Ivo Luhan v pátek znovu přišel vyklidit squat v budově bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově. Část objektu se Luhanovi podařilo vystěhovat už ve čtvrtek. Na střeše ale část squatterů zůstává.

Squatteři dál zůstávají na střeše usedlosti Šatovka
06.03.
Mírný trest

Soud potrestal squattery ze Šatovky. Musí odpracovat 50 hodin

Soud potrestal obecně prospěšnými pracemi devět squatterů, kteří v únoru obsadili usedlost Šatovka v pražském Šáreckém údolí. Skupina strávila na střeše budovy šest dní, poté sami slezli. Hrozilo jim až dvouleté vězení.

Squatteři dál zůstávají na střeše usedlosti Šatovka
aktualizováno 14.02.
akce v praze

Squatteři po šesti dnech slezli ze střechy domu! Policie je zadržela

Poslední ze squatterů, kteří v pátek obsadili usedlost Šatovka v Praze 6, ve středu opustili střechu budovy. Původně na ni vylezli proto, že chtěli upozornit na chátrání budovy a vytvořit prostor pro setkávání lidí. Policisté zadrželi šest lidí, těm za neoprávněný pobyt v prostorách Šatovky může hrozit až dvouletý trest.

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Squatteři dál zůstávají na střeše usedlosti Šatovka
11.02.
Usedlost v Praze

Squatteři dál zabírají dům, jiná skupina si poblíž udělala párty

Další noc a další den strávila asi tak desítka squatterů na střeše usedlosti Šatovka v pražském Šáreckém údolí. Tu obsadili v pátek večer a policie proti nim nezasáhla kvůli riziku, že by přitom někdo mohl ze střechy spadnout. Příznivci squatterů si před budovu uspořádali technopárty a samozřejmě už došlo i na konflikty.

Squatteři zůstali bivakovat na střeše i po mnohahodinovém vyjednávání
aktualizováno 10.02.
akce v Praze

Squatteři obsadili usedlost, před policií se zabarikádovali na střeše

Skupina asi třiceti squatterů obsadila v pátek večer usedlost Šatovka v pražském Šáreckém údolí. Vyjednávání starosty Prahy 6 i policie bylo neúspěšné, desítka squatterů se na noc zabarikádovala na střeše.