Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ruské bombardéry SU-24
13.02.
Napětí ve vzduchu

Letka ruských bombardérů simulovala útok na radar v Norsku

Rusko simulovalo podle norské zpravodajské agentury útok vůči arktickému radaru, který se nachází poblíž ruského poolostrova Kola. Falešného útoku se účastnilo celkem 11 nadzvukových bombardérů Suchoj Su-24, ty se obrátily až před norským vzdušným prostorem.

Longyearbyen
22.12.
Nedomyšlený plán

Špicberky zažily první loupež v historii! Lupiči se moc nepovedla

Nepovedenou loupež si naplánoval muž ve městě Longyearbyen na souostroví Špicberky. Se zbraní v ruce vtrhl do místní banky, kde si vyžádal určitý peněžní obnos. Dlouho si ho, ale neužil, jelikož byl policií dopaden. Nejen, že si pro loupež vybral město, kde žije pouze dva tisíce lidí a všichni se znají, ale také nemohl z ostrova policii uniknout. Jediná cesta pryč je totiž letadlem.

Vojenské cvičení jednotek NATO v Norsku
aktualizováno 25.10.
Vojáci v Norsku

Začalo největší cvičení NATO od studené války. Rusko vyhrožuje!

Ve čtvrtek v Norsku odstartovalo největší cvičení NATO od konce studené války, které má být reakcí na bezpečnostní změny v Evropě v posledních letech. Účastní se ho 50 tisíc vojáků ze tří desítek zemí včetně Česka.

Prásk.tv píše:

Hlavní město orgasmu
čtěte o tématu Norsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Barbora Havířová u soudu
aktualizováno 17.10.
Rozhodnutí soudu

Žena obrala seniora o 53 milionů. Ve vězení stráví 7 let

Vrchní soud snížil trest ženě, která měla podle obžaloby vylákat ze seniora v Norsku přes 53 milionů korun. Ve vězení má strávit 7 let. Obviněná se přiznala, že je patologickou hráčkou a většinu peněz údajně prohrála.

Per Sandberg s přítelkyní Bahareh Letnesovou
16.08.
Skandál v Norsku

Míšení ras je nepřípustné, hlásal norský ministr. Sám má Íránku

Norský ministr pro rybolov byl nucen opustit úřad kvůli skandálu. V minulosti hlásal protiimigrační politiku a vystupoval proti muslimům. Sám však udržuje poměr s o 30 let mladší imigrantkou z Íránu. Při dovolené s ní pak několikrát porušil bezpečnostní pravidla země a musel proto odstoupit z úřadu.

Heroin - ilustrační foto
aktualizováno 13.08.
Drogy na předpis

Heroin zdarma! V Norsku budou drogu vydávat na předpis

Norsko připravuje testovací program, ve kterém budou lékaři předepisovat bezplatně heroin lidem, kteří trpí nejvážnějším stupněm závislosti. Cílem je nejen zlepšení životních podmínek narkomanů, ale také snížení úmrtnosti způsobené předávkováním tvrdou drogou.

Norská policie
10.07.
Měli spolu dceru

V Norsku zemřela Češka! Ubodal ji otec jejího dítěte

27letá Češka podlehla v Norsku bodným zraněním, které jí způsobil 51letý krajan, se kterým měla dceru. Muž už byl obviněný z vraždy.

Zákaz burek ve Švýcarsku
10.06.
Omezení

Další zákaz burek v Evropě! V Norsku je nesmí nosit ve školách

Norsko se přidalo k evropským zemím, které omezují zahalování na veřejnosti. Parlament tento týden odhlasoval zákon, podle kterého se nesmí nosit burky a nikáby ve školách, ale ani na různých kroužcích.

Medvěd zloděj
aktualizováno 07.06.
gurmán v pasti

Medvěd uvízl ve stánku s jídlem. Večer strávil u čokolády a vína

Lední medvěd v Norsku si chtěl ulovit něco k jídlu a místo toho našel jen čokoládu a víno. Navíc se z domku nedokázal dostat

Vášnivá žena
aktualizováno 21.03.
Pocit viny

Překvapivý průzkum: Sexu na jednu noc lituje až třetina Češek

Ženy litují sexu na jednu noc více, než muži. Vyplývá to z nového průzkumu Norské univerzity vědy a technologie. Podle odborníků ženy však sexu nelitují, pokud ho iniciovaly ony a byly uspokojeny.