Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchrana uprchlíků - 2
04.12.
Žádosti o azyl

Většina uprchlíků v Německu své údaje falšuje! Vymýšlí si i v Česku

Většina uprchlíků, kteří v Německu žádali o azyl, falšovali své údaje. Zjistil to nový izraelský systém IntuView. Ten pracuje s umělou intuicí a dokáže vyhledávat v nečekaných souvislostech, včetně těch emočních.

Tisíce migrantů se hromadí na hranicích USA
18.11.
Migranti z Hondurasu

U americké hranice kempují tisíce migrantů. Dochází jim trpělivost

Situace na hranicích Mexika a Spojených států se čím dál tím více komplikuje. Ze Střední Ameriky už tam dorazilo přes tři tisíce migrantů. Zatím kempují v provizorních ubytovnách nebo stanech. Některým migrantům už dochází trpělivost a chtějí se vydat přes hranice na vlastní pěst s pašeráky. Proti nim stojí tisíce amerických vojáků.

Děti ve škole
02.11.
Řeší to ministerstvo

"Do školy s námi chodí 30letý muž," tvrdil žák. Má jít o migranta

Britské ministerstvo vnitra vyšetřuje podivný případ z anglického Ipswiche. Na internetu se objevila fotka jednoho z žáků, který ale vypadá spíše jako 30letý muž než 15letý chlapec. Podle tamních médií jde o žadatele o azyl, který do školy nastoupil v září.

Prásk.tv píše:

Dveře
čtěte o tématu azyl na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Útok v Kolíně nad Rýnem - 2
18.10.
Nové informace

Útočník z Kolína nad Rýnem byl v Česku. Žádal u nás o azyl!

Syřan Mohammad Abo R., který útočil na nádraží v Kolíně nad Rýnem, měl být už dávno deportován. Podle německých médií se v roce 2015 registroval v České republice, kde žádal o azyl, poté odcestoval do Německa.

Pomoc pro zubožené kočičky
aktualizováno 25.09.
Otřesný případ

Kočky žily ve výkalech a špíně, pily ze záchodu. Teď bojují o život

Hrůzostrašný pohled se naskytl zaměstnancům neziskové organizace Teplické kočky. V bytě žilo 17 koček několik měsíců ve špíně, výkalech a v nepořádku. Kočky byly vyhublé, zubožené a bojují o život. Na nový domov si ještě musejí počkat.

Azylové centrum v hangárech letiště Tempelhof
aktualizováno 29.06.
Třídící centra

EU se konečně dohodla! Politici rozhodli, co bude s migranty

Státy Evropské unie budou mít možnost zřídit na svém území střediska, v nichž bude možné rychle určit, který migrant zachráněný ve Středozemním moři má nárok na azyl v EU a kdo má být co nejrychleji vrácen zpět do země původu.

Emmanuel Macron
aktualizováno 23.06.
migrace

Macron pro finanční sankce vůči zemím EU odmítajícím azylanty

Francouzský prezident Emmanuel Macron se po setkání se španělským premiérem Pedrem Sánchezem vyslovil pro finanční sankce vůči zemím EU, které by odmítaly migranty s prokázaným nárokem na azyl, uvedla agentura Reuters.

Uprchlíci - peníze
30.05.
Vyšetřuje policie

Skandál v Německu! Uprchlíci si mohli koupit azyl, tvrdí média

Německo řeší obrovský skandál s udělováním azylu. Vyšlo najevo, že stovky migrantů si zřejmě na úřadu v Brémách mohly povolení k pobytu koupit. Podle Spiegelu se tak v Německu usídlili i radikálové, kteří bojovali v Sýrii.

Uprchlíci, ilustrační foto
18.04.
přísnější azylová politika

Nezaplatíš 21 tisíc? Pojedeš domů, vzkazují Rakušané uprchlíkům

V Rakousku schválili další bič na uprchlíky. Pravicová vláda ve středu rozhodla o zpřísnění azylové politiky. Migranti, kteří vstoupí na území Rakouska, budou muset zaplatit administrativní poplatek ve výši 840 eur, v přepočtu asi 21 tisíc korun.

Hacker Nikulin - 3
aktualizováno 16.03.
ruský hacker

Soud zamítl žalobu hackera Nikulina na vnitro. Azyl nedostane

Rus Jevgenij Nikulin, o jehož vydání usilují USA i Rusko, nemá nárok na humanitární azyl v ČR. Dnes to potvrdil pražský městský soud, který přímo v pankrácké věznici zamítl mužovu žalobu na nezákonnost rozhodnutí českého ministerstva vnitra.