Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hacker Nikulin - 3
aktualizováno 16.03.
ruský hacker

Soud zamítl žalobu hackera Nikulina na vnitro. Azyl nedostane

Rus Jevgenij Nikulin, o jehož vydání usilují USA i Rusko, nemá nárok na humanitární azyl v ČR. Dnes to potvrdil pražský městský soud, který přímo v pankrácké věznici zamítl mužovu žalobu na nezákonnost rozhodnutí českého ministerstva vnitra.

Londýnská policie vyšetřuje
aktualizováno 13.03.
politický azyl

Ruského vyhnance Gluškova našli mrtvého v domě v Londýně

V Británii byl nalezen mrtvý přítel ruského miliardáře a ostrého kritika Kremlu Borise Berezovského Nikolaj Gluškov. Napsal to dnes britský deník The Guardian. Berezovskij záhadně zemřel už před pěti lety. Případu Gluškovovy smrti se ujali detektivové protiteroristické brigády, a to z preventivních důvodů právě kvůli jeho minulosti a okolí, upozornila londýnská metropolitní policie.

Dozorci v novozélandském uprchlickém táboře
29.01.
Česká rodina na útěku

Češka s dětmi utekla před rasisty na Nový Zéland, dostali tam azyl

Čtyřčlenná rodina z České republiky dostala politický azyl na Novém Zélandu. Podle tamních úřadů čelila žena a její tři děti v Česku rasové diskriminaci a výhrůžkám smrtí. Nový Zéland nejprve udělil azyl jen prostřednímu ze tří chlapců, po odvolání se dočkal i zbytek rodiny.

Prásk.tv píše:

Dveře
čtěte o tématu azyl na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽ + matrace s 54% slevou od Matrace za hubičku.cz

Slevové akce a výprodeje už nejsou jen výsadou supermarketů a obchodů s oblečením.

Carles Puigdemont, premiér katalánské vlády
aktualizováno 30.10.
Politický azyl

Katalánskému premiérovi i vládě hrozí vězení! Belgie nabízí únik

Ve Španělsku to stále vře. Katalánský premiér Carles Puigdemont vyhlásil v pátek nezávislost, Madrid to ale odmítá uznat a naopak omezil autonomii regionu a vládu sesadil. Puigdemontovi navíc hrozí až 30 let vězení. Azyl mu už nabídl belgický ministr pro migraci.

Finská policie - ilustrační foto
aktualizováno 22.09.
drama v helsinkách

Azylanti se pokusili o sebevraždu! Bodli se břicha před parlamentem

Dva muži se pobodali před finským parlamentem v Helsinkách. Sami se bodli do žaludku. Podle policie se pravděpodobně jedná o pokus o sebevraždu.

Teroristický útok ve městě Turku
19.08.
teroristický útok

Teror ve Finsku: Útočník se soustředil hlavně na ženy!

Páteční útok ve městě Turku finská policie vyšetřuje jako trestný čin související s terorismem. Hlavním podezřelým, kterého se podařilo zadržet krátce po činu, je podle policistů osmnáctiletý Maročan, jenž přišel do země v loňském roce a požádal o azyl. V noci na dnešek policie při razii v bytě v Turku zadržela čtyři podezřelé osoby rovněž z Maroka, informovaly agentury AFP a Reuters.

Uprchlíci, ilustrační foto
01.05.
krize

Uprchlíci mají způsob, jak zabránit deportaci! Nikdo na ně nemůže!

Běžencům v Německu poskytují azyl náboženské organizace, aby zabránily před jejich deportací. Každým rokem počet těchto případů stoupá. Loni tímto způsobem ochránili 1139 migrantů, včetně 277 dětí a mladistvých.

Kontrola na pražském letišti
aktualizováno 25.01.
mezinárodní zpráva

Česká policie zastrašuje uprchlíky, tvrdí organizace pro migranty

Mezinárodní zpráva Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) obvinila českou policii, že odrazuje uprchlíky od žádostí o azyl. Konkrétně jde o policisty na Letišti Václava Havla - uprchlíky směřuje zpět do letadel nebo posílá do vězení. Policie kritiku odmítla, informuje dnešní Právo.

Vánoční trhy v Salcburku
20.12.
strach z teroru

Zatýkání v Rakousku: Maročan připravoval útok na vánoční trhy

Rakouské úřady zatkly marockého žadatele o azyl kvůli podezření z příprav útoku na vánoční trh v Salcburku. S odvoláním na informace státního zastupitelství to uvedl portál Focus.de.

Zřícené letadlo v Kolumbii - 4
aktualizováno 07.12.
Vyšetřování pokračuje

Dispečerka letu smrti utekla za hranice! Šéfa aerolinek zadrželi

Dispečerka aerolinek LaMia, jejichž letadlo se minulý týden zřítilo i se 77 lidmi na palubě, utekla do Brazílie. Bála se prý o vlastní bezpečnost. Bolivijské úřady mezitím zadržely šéfa společnosti a další dva zaměstnance. Při pádu zahynulo 71 lidí, přežilo 6.