Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pomoc pro zubožené kočičky
aktualizováno dnes 16:07
Otřesný případ

Kočky žily ve výkalech a špíně, pily ze záchodu. Teď bojují o život

Hrůzostrašný pohled se naskytl zaměstnancům neziskové organizace Teplické kočky. V bytě žilo 17 koček několik měsíců ve špíně, výkalech a v nepořádku. Kočky byly vyhublé, zubožené a bojují o život. Na nový domov si ještě musejí počkat.

Azylové centrum v hangárech letiště Tempelhof
aktualizováno 29.06.
Třídící centra

EU se konečně dohodla! Politici rozhodli, co bude s migranty

Státy Evropské unie budou mít možnost zřídit na svém území střediska, v nichž bude možné rychle určit, který migrant zachráněný ve Středozemním moři má nárok na azyl v EU a kdo má být co nejrychleji vrácen zpět do země původu.

Emmanuel Macron
aktualizováno 23.06.
migrace

Macron pro finanční sankce vůči zemím EU odmítajícím azylanty

Francouzský prezident Emmanuel Macron se po setkání se španělským premiérem Pedrem Sánchezem vyslovil pro finanční sankce vůči zemím EU, které by odmítaly migranty s prokázaným nárokem na azyl, uvedla agentura Reuters.

Prásk.tv píše:

Dveře
čtěte o tématu azyl na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Uprchlíci - peníze
30.05.
Vyšetřuje policie

Skandál v Německu! Uprchlíci si mohli koupit azyl, tvrdí média

Německo řeší obrovský skandál s udělováním azylu. Vyšlo najevo, že stovky migrantů si zřejmě na úřadu v Brémách mohly povolení k pobytu koupit. Podle Spiegelu se tak v Německu usídlili i radikálové, kteří bojovali v Sýrii.

Uprchlíci, ilustrační foto
18.04.
přísnější azylová politika

Nezaplatíš 21 tisíc? Pojedeš domů, vzkazují Rakušané uprchlíkům

V Rakousku schválili další bič na uprchlíky. Pravicová vláda ve středu rozhodla o zpřísnění azylové politiky. Migranti, kteří vstoupí na území Rakouska, budou muset zaplatit administrativní poplatek ve výši 840 eur, v přepočtu asi 21 tisíc korun.

Hacker Nikulin - 3
aktualizováno 16.03.
ruský hacker

Soud zamítl žalobu hackera Nikulina na vnitro. Azyl nedostane

Rus Jevgenij Nikulin, o jehož vydání usilují USA i Rusko, nemá nárok na humanitární azyl v ČR. Dnes to potvrdil pražský městský soud, který přímo v pankrácké věznici zamítl mužovu žalobu na nezákonnost rozhodnutí českého ministerstva vnitra.

Londýnská policie vyšetřuje
aktualizováno 13.03.
politický azyl

Ruského vyhnance Gluškova našli mrtvého v domě v Londýně

V Británii byl nalezen mrtvý přítel ruského miliardáře a ostrého kritika Kremlu Borise Berezovského Nikolaj Gluškov. Napsal to dnes britský deník The Guardian. Berezovskij záhadně zemřel už před pěti lety. Případu Gluškovovy smrti se ujali detektivové protiteroristické brigády, a to z preventivních důvodů právě kvůli jeho minulosti a okolí, upozornila londýnská metropolitní policie.

Dozorci v novozélandském uprchlickém táboře
29.01.
Česká rodina na útěku

Češka s dětmi utekla před rasisty na Nový Zéland, dostali tam azyl

Čtyřčlenná rodina z České republiky dostala politický azyl na Novém Zélandu. Podle tamních úřadů čelila žena a její tři děti v Česku rasové diskriminaci a výhrůžkám smrtí. Nový Zéland nejprve udělil azyl jen prostřednímu ze tří chlapců, po odvolání se dočkal i zbytek rodiny.

Carles Puigdemont, premiér katalánské vlády
aktualizováno 30.10.
Politický azyl

Katalánskému premiérovi i vládě hrozí vězení! Belgie nabízí únik

Ve Španělsku to stále vře. Katalánský premiér Carles Puigdemont vyhlásil v pátek nezávislost, Madrid to ale odmítá uznat a naopak omezil autonomii regionu a vládu sesadil. Puigdemontovi navíc hrozí až 30 let vězení. Azyl mu už nabídl belgický ministr pro migraci.

Finská policie - ilustrační foto
aktualizováno 22.09.
drama v helsinkách

Azylanti se pokusili o sebevraždu! Bodli se břicha před parlamentem

Dva muži se pobodali před finským parlamentem v Helsinkách. Sami se bodli do žaludku. Podle policie se pravděpodobně jedná o pokus o sebevraždu.