Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Úrazy kosí české herce. Dvě zrušená představení během týdne!
21.09.
Zranění slavných

Úrazy kosí české herce: Dvě zrušená představení během týdne!

Smůla se nevyhýbá ani slavným. V minulých dnech se zranili dva čeští divadelní herci a dvě známá pražská divadla tak byla nucena provést změny v programu. Divadelní fanoušci si tak budou muset na své oblíbené tituly počkat.

Demonstrace - Naše násilí
19.09.
Naše násilí a vaše násilí

"Slušní lidé" dostali tisícové pokuty za přerušení divadelní hry

Přerušení hry Naše násilí a vaše násilí, kterou v květnu uvedlo brněnské divadlo Husa na provázku, vyšlo členy hnutí Slušní lidé draho. Radnice Brno-střed udělila příkazem celkem pětadvacet pokut celkem za 126 tisíc korun. Na výši pokut upozornil portál novinky.cz.

Skandál v brněnském divadle Husa na provázku
aktualizováno 05.09.
Přestupkové řízení

"Slušní lidé" přerušili divadlo, hrozí jim desetitisícové pokuty

Členové hnutí Slušní lidé, kteří v květnu vystoupili proti divadelní hře Naše násilí vaše násilí, obdrželi od městské radnice Brno-střed pokutu. Radnice zaslala 25 lidem příkaz, kteří někteří z účastníků odmítli. Ti pak budou předvoláni k přestupkovému jednání. Výše sankce se může vyšplhat až na 20 tisíc korun.

Prásk.tv píše:

Harry a Meghan - 1
čtěte o tématu divadlo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Mše za prezidenta Miloše Zemana a vlast
12.07.
Představení v Brně

Ježíš na pódiu znásilňoval muslimku. Žalobu podal i Duka!

Arcibiskup Dominik Duka podal žalobu na divadelní představení v Brně, které proslulo scénou znásilnění muslimky Ježíšem. Podle Duky výjev silně zasáhl do jeho vyznání. Informoval o tom portál lidovky.cz.

Gabriela Vránová - 4
18.06.
Zesnulá herečka

S Vránovou se rozloučí tam, kde to měla nejradši. Rodina řekla kdy

Lidé se s herečkou Gabrielou Vránovou budou moci naposledy rozloučit v pátek dopoledne. Udělat tak mohou v Divadle na Vinohradech, kde to měla Vránová nejraději a právě na tamním jevišti strávila velkou část své kariéry.

Běžný život v Krumlově
aktualizováno 01.06.
Potěmkinova vesnice

Divadlo pro turisty v Krumlově. Herci předstírají obyčejný život

Jak by vypadal Český Krumlov, kdyby v něm žili lidé běžným životem. Projekt za dva a půl milionu korun má upozornit na to, že v centru historického města bydlí čím dál méně lidí. Město uvolnilo několik domů, do kterých nastěhuje patnáct rodin. Ty společně s dalšími brigádníky budou vytvářet iluzi obydleného města.

Skandál v brněnském divadle Husa na provázku
aktualizováno 29.05.
trestní oznámení

Za kontroverzní hru čelí herci trestnímu oznámení, není první

Kontroverzní divadelní představení v Brně má dohru i pro tamního ředitele. Aktivisté, kteří představení narušili, podávají na něj i na herce trestní oznámení. Pro policii je to už několikátý podnět pro podezření ze spáchání trestného činu.

Skandál v brněnském divadle Husa na provázku
aktualizováno 28.05.
Kontroverzní divadlo

Přerušení aktivisty, vlajka vytažená z vagíny. Hrou se zabývá policie

Kvůli skandálu v brněnském divadle Husa na provázku padlo trestní oznámení. Podala ho senátorka Eliška Wagnerová. Členové hnutí Slušní lidé tam v sobotu vtrhli na jeviště a přerušili kontroverzní hru s názvem Naše násilí vaše násilí. Podle senátorky se členové hnutí dopustili výtržnictví.

Protesty v divadle Husa na provázku
aktualizováno 26.05.
Drama na jevišti

V Brně Ježíš znásilňuje muslimku. Hru na hodinu přerušili aktivisti

Zhruba na hodinu se dnes aktivistům podařilo narušit kontroverzní inscenaci Naše násilí a vaše násilí v Divadle Husa na provázku v Brně. Po začátku představení vtrhla na jeviště necelá třicítka členů hnutí Slušní lidé, utvořila na jevišti řetěz a bránila hercům v další produkci. Když do divadla dorazil antikonfliktní tým policie, aktivisté jeviště opustili a představení bylo obnoveno.

Pavel Kunert
aktualizováno 09.05.
Pavel Kunert

Zemřel známý brněnský herec! Za život ztvárnil přes 250 rolí

Ve věku 88 let zemřel v Brně herec Pavel Kunert. Za svůj život ztvárnil přes 200 rolí, působil především v brněnských divadlech. Vedlejší postavy hrál ale i ve více než 40 televizních inscenacích a filmech. O Kunertově smrti informovalo Městské divadlo Brno.