Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Herec Zdeněk Žák
aktualizováno 07.12.
udělalo se mu zle

Divadlo nedohrálo! Herce Zdeňka Žáka odvezla záchranka

Pro herce Zdeňka Žáka musela přijet v průběhu divadelního představení v Českém Krumlově sanitka. Herci se udělalo nevolno a těsně před koncem se hra musela přerušit.

Julius Julek Neumann
aktualizováno 25.09.
odchod legendy

Zemřel číšník ze seriálu Ulice! Herci Neumannovi bylo 65 let

Dlouholetý člen divadla Studio Ypsilon Julius Neumann (†65), známý též jako Julek, zemřel minulou neděli. Neumann byl hercem, překladatelem a textařem. Televizní diváci jej mohou znát z filmů Milenci z roku jedna, Den pro mou lásku nebo ze seriálu Ulice, kde hrál číšníka.

Úrazy kosí české herce. Dvě zrušená představení během týdne!
21.09.
Zranění slavných

Úrazy kosí české herce: Dvě zrušená představení během týdne!

Smůla se nevyhýbá ani slavným. V minulých dnech se zranili dva čeští divadelní herci a dvě známá pražská divadla tak byla nucena provést změny v programu. Divadelní fanoušci si tak budou muset na své oblíbené tituly počkat.

Prásk.tv píše:

Lucie Bílá a Iveta Bartošová
čtěte o tématu divadlo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Demonstrace - Naše násilí
19.09.
Naše násilí a vaše násilí

"Slušní lidé" dostali tisícové pokuty za přerušení divadelní hry

Přerušení hry Naše násilí a vaše násilí, kterou v květnu uvedlo brněnské divadlo Husa na provázku, vyšlo členy hnutí Slušní lidé draho. Radnice Brno-střed udělila příkazem celkem pětadvacet pokut celkem za 126 tisíc korun. Na výši pokut upozornil portál novinky.cz.

Skandál v brněnském divadle Husa na provázku
aktualizováno 05.09.
Přestupkové řízení

"Slušní lidé" přerušili divadlo, hrozí jim desetitisícové pokuty

Členové hnutí Slušní lidé, kteří v květnu vystoupili proti divadelní hře Naše násilí vaše násilí, obdrželi od městské radnice Brno-střed pokutu. Radnice zaslala 25 lidem příkaz, kteří někteří z účastníků odmítli. Ti pak budou předvoláni k přestupkovému jednání. Výše sankce se může vyšplhat až na 20 tisíc korun.

Mše za prezidenta Miloše Zemana a vlast
12.07.
Představení v Brně

Ježíš na pódiu znásilňoval muslimku. Žalobu podal i Duka!

Arcibiskup Dominik Duka podal žalobu na divadelní představení v Brně, které proslulo scénou znásilnění muslimky Ježíšem. Podle Duky výjev silně zasáhl do jeho vyznání. Informoval o tom portál lidovky.cz.

Gabriela Vránová - 4
18.06.
Zesnulá herečka

S Vránovou se rozloučí tam, kde to měla nejradši. Rodina řekla kdy

Lidé se s herečkou Gabrielou Vránovou budou moci naposledy rozloučit v pátek dopoledne. Udělat tak mohou v Divadle na Vinohradech, kde to měla Vránová nejraději a právě na tamním jevišti strávila velkou část své kariéry.

Běžný život v Krumlově
aktualizováno 01.06.
Potěmkinova vesnice

Divadlo pro turisty v Krumlově. Herci předstírají obyčejný život

Jak by vypadal Český Krumlov, kdyby v něm žili lidé běžným životem. Projekt za dva a půl milionu korun má upozornit na to, že v centru historického města bydlí čím dál méně lidí. Město uvolnilo několik domů, do kterých nastěhuje patnáct rodin. Ty společně s dalšími brigádníky budou vytvářet iluzi obydleného města.

Skandál v brněnském divadle Husa na provázku
aktualizováno 29.05.
trestní oznámení

Za kontroverzní hru čelí herci trestnímu oznámení, není první

Kontroverzní divadelní představení v Brně má dohru i pro tamního ředitele. Aktivisté, kteří představení narušili, podávají na něj i na herce trestní oznámení. Pro policii je to už několikátý podnět pro podezření ze spáchání trestného činu.

Skandál v brněnském divadle Husa na provázku
aktualizováno 28.05.
Kontroverzní divadlo

Přerušení aktivisty, vlajka vytažená z vagíny. Hrou se zabývá policie

Kvůli skandálu v brněnském divadle Husa na provázku padlo trestní oznámení. Podala ho senátorka Eliška Wagnerová. Členové hnutí Slušní lidé tam v sobotu vtrhli na jeviště a přerušili kontroverzní hru s názvem Naše násilí vaše násilí. Podle senátorky se členové hnutí dopustili výtržnictví.