Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Gabriela Vránová - 4
18.06.
Zesnulá herečka

S Vránovou se rozloučí tam, kde to měla nejradši. Rodina řekla kdy

Lidé se s herečkou Gabrielou Vránovou budou moci naposledy rozloučit v pátek dopoledne. Udělat tak mohou v Divadle na Vinohradech, kde to měla Vránová nejraději a právě na tamním jevišti strávila velkou část své kariéry.

Běžný život v Krumlově
aktualizováno 01.06.
Potěmkinova vesnice

Divadlo pro turisty v Krumlově. Herci předstírají obyčejný život

Jak by vypadal Český Krumlov, kdyby v něm žili lidé běžným životem. Projekt za dva a půl milionu korun má upozornit na to, že v centru historického města bydlí čím dál méně lidí. Město uvolnilo několik domů, do kterých nastěhuje patnáct rodin. Ty společně s dalšími brigádníky budou vytvářet iluzi obydleného města.

Skandál v brněnském divadle Husa na provázku
aktualizováno 29.05.
trestní oznámení

Za kontroverzní hru čelí herci trestnímu oznámení, není první

Kontroverzní divadelní představení v Brně má dohru i pro tamního ředitele. Aktivisté, kteří představení narušili, podávají na něj i na herce trestní oznámení. Pro policii je to už několikátý podnět pro podezření ze spáchání trestného činu.

Prásk.tv píše:

Simona Stašová - 14
čtěte o tématu divadlo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Objevte nepoznané končiny Řecka

Řecké ostrovy zná každý. My Vás ale nyní vezmeme na řeckou pevninu, na místo méně známé, ale o to krásnější…

Skandál v brněnském divadle Husa na provázku
aktualizováno 28.05.
Kontroverzní divadlo

Přerušení aktivisty, vlajka vytažená z vagíny. Hrou se zabývá policie

Kvůli skandálu v brněnském divadle Husa na provázku padlo trestní oznámení. Podala ho senátorka Eliška Wagnerová. Členové hnutí Slušní lidé tam v sobotu vtrhli na jeviště a přerušili kontroverzní hru s názvem Naše násilí vaše násilí. Podle senátorky se členové hnutí dopustili výtržnictví.

Protesty v divadle Husa na provázku
aktualizováno 26.05.
Drama na jevišti

V Brně Ježíš znásilňuje muslimku. Hru na hodinu přerušili aktivisti

Zhruba na hodinu se dnes aktivistům podařilo narušit kontroverzní inscenaci Naše násilí a vaše násilí v Divadle Husa na provázku v Brně. Po začátku představení vtrhla na jeviště necelá třicítka členů hnutí Slušní lidé, utvořila na jevišti řetěz a bránila hercům v další produkci. Když do divadla dorazil antikonfliktní tým policie, aktivisté jeviště opustili a představení bylo obnoveno.

Pavel Kunert
aktualizováno 09.05.
Pavel Kunert

Zemřel známý brněnský herec! Za život ztvárnil přes 250 rolí

Ve věku 88 let zemřel v Brně herec Pavel Kunert. Za svůj život ztvárnil přes 200 rolí, působil především v brněnských divadlech. Vedlejší postavy hrál ale i ve více než 40 televizních inscenacích a filmech. O Kunertově smrti informovalo Městské divadlo Brno.

Muž, který údajně vykradl pražské divadlo La Fabrika
aktualizováno 06.05.
Sporný krok

Divadlo ukázalo tvář údajného zloděje. Pokuty se nebojí!

K zásadnímu kroku se rozhodlo pražské divadlo La Fabrika. Nedávno ho vykradli tři zloději. Natočila to bezpečnostní kamera a divadlo teď bez ohledu na šetření policie zveřejnilo na sociální síti záběry jednoho z pachatelů.

Pátrání po svědcích krádeže ve Švandově divadle
aktualizováno 19.04.
hledají se svědci

Švandovo divadlo přepadli lupiči. Svázali vrátného a ukradli trezory!

Kriminalisté už několik měsíců marně pátrají po pachatelích, kteří vyloupili Švandovo divadlo v Praze. V prosinci si z něj odvezli dva trezory, ve kterých byly desítky tisíc korun. Během toho ještě přepadli vrátného, kterého připoutali ke sloupu na jevišti. Policie nyní hledá dva svědky, kteří mohli pachatele zahlédnout.

Jiřina Bohdalová
aktualizováno 06.04.
zdravotní problémy

Vážný úraz Bohdalové: Ruší představení, skončila v nemocnici!

Jiřina Bohdalová krátce před svými 87. narozenami spadla ze schodů a skončila v nemocnici se zraněním. Kvůli tomu muselo Divadlo Na Jezerce zrušit představení, ve kterém působí. Lidé na sociálních sítích jí přejí velmi rychlé uzdravení.

Nápis na bráně divadla v Brně
aktualizováno 20.02.
husa na provázku

Ovčáčka rozzuřila malůvka na zdi divadla: "Dělí společnost!"

Od čtvrtka zdobí vrata brněnského divadla Husa na provázku malba lebky s nápisem "Zeman z hrobu". Autorem je streetartový umělec Timo, který je v Brně velmi známý. K dílu se na svém Twitteru vyjádřil i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.