Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Únos v Česku
aktualizováno 08.12.
sexuální násilí zvrhlík z náchoda

Od 14 let vydíral dívky! Zadrželi ho za znásilnění i dětskou pornografii

Až 12 let vězení hrozí muži (24) z Náchodska, který měl podle policie mámit z dívek intimní fotografie a pak je vydírat a nutit mimo jiné i k pohlavnímu styku. Případ je o to závažnější, že jeho obětí bylo i dítě mladší 15 let.

Podezřelý z obtěžování
aktualizováno 07.12.
Zneužívání

Taneční mistr stojí před soudem kvůli obtěžování dívek

Mnohaleté vězení hrozí jedenačtyřicetiletému trenérovi taneční školy z Kroměříže. Po vyšetřování, které trvalo rok a půl, skončil kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování před soudem.

Alyssa Milano, Ashley Judd, Rose McGowan
aktualizováno 06.12.
měly největší vliv

Osobnostmi roku podle časopisu Time jsou ženy kampaně MeToo

Letošními osobnostmi roku podle časopisu Time se staly ženy, které podpořily nebo přímo samy zapříčinily vznik kampaň MeToo. Hollywoodské herečky a další ženy byly v prestižním žebříčku oceněny za to, že veřejně upozornily na rozsáhlý problém, který je ve společnosti často tabuizován.

Prásk.tv píše:

Dalibor Janda se vyjádřil k me Too
čtěte o tématu sexuální obtěžování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Sexuální obtěžování
aktualizováno 28.11.
anketa šokující čísla

Nechutné narážky i dotyky: V práci sexuálně obtěžují třetinu Čechů!

Třetina lidí se v zaměstnání setkala s určitou formou sexuálního obtěžování. Vyplývá to z průzkumu portálu VímVíc.cz. Může jít přitom o nevhodné poznámky, nadbytečné dotyky nebo dokonce konkrétní návrhy.

Napadená žena - 2
26.11.
žebříček sex a násilí

Pozor, v těchto zemích se nejvíce znásilňuje! ČR je v první dvacítce

Češi se zařadili mezi nejhorší sexuální násilníky světa. Co se počtu znásilnění týče, zaujali nelichotivou 14. příčku. Ani tak ale zdaleka nemají na Anglii, Francii nebo Německo, které Eurostat označil za nejhorší.

Uma Thurman
aktualizováno 24.11.
kampaň MeToo

Uma Thurman přeje Weinsteinovi pomalý, bolestivý konec

V USA se slaví Den díkůvzdání a většina obyvatel a celebrit vyjadřuje vděk nejen během slavnostní večeře, ale také na sociálních sítích. Herečka UmaThurman na svém Instagramu také poděkovala, a to konkrétně za rozpad kariéry producenta Harveye Weinsteina. A nepřála mu vůbec nic hezkého.

Sylvester Stallone
17.11.
před 30 lety

Stallone mě znásilnil, řekla žena! Je to nesmysl, brání se herec

Americký herec a hvězda akčních filmů Sylvester Stallone (71) měl před 30 lety sexuálně zneužít šestnáctiletou dívku. Herec obvinění popřel.

MeToo
aktualizováno 15.11.
Anketa

"MeToo" děsí muže: Bojí se dvořit ženám. Kde je hranice obtěžování?

Bouřlivé debaty, které se vedou na sociálních sítích ohledně kampaně MeToo, neberou konce. Na jedné straně jsou ženy, kterých se kampaň přímo dotýká. Na straně druhé jsou rozhořčení muži, kteří si myslí, že je kampaň přehnaná. Navíc se strachují ženám vůbec složit poklonu, aniž by nebyli nařčeni ze sexuálního obtěžování. Jak to tedy ve skutečnosti je a která z debatujících stran má pravdu?

Sociolog Petr Hampl
aktualizováno 14.11.
kampaň MeToo

Klausův muž tvrdí, že by mělo být zneužito více žen! Tak to vysvětlil

Zatímco světem hýbe kampaň MeToo, ke které se přidávají miliony žen, které se veřejně zpovídají ze zkušeností se sexuálním obtěžováním, najdou se i odpůrci kampaně. Jedním takovým je i sociolog Petr Hampl. Právě jeho názor, vyjádřený v analytickém komentáři na stránkách Institutu Václava Klause, vzbudil bouřlivé diskuze.

Obviněný Larry Nassar před soudem
11.11.
známé osobnosti

Rozjela se lavina se sexuálními skandály, padají další obvinění

Jako lavina se světem dál šíří případy sexuálního obtěžovaní známých osobností. A pořád se k nim přidávají další. Nově se teď se svým traumatickým zážitkem svěřila i známá herečka Ellen Pageová, která zazářila například ve filmu Počátek s Leonardem DiCapriem. Svěřila se i úspěšná gymnastka Ely Raismanová.