Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Plavání s otevřenými očima
aktualizováno 16.07.
mýty o plavání

Plavete pod vodou s otevřenýma očima? Expertka řekla, co hrozí!

Letní měsíce svádějí k plavání. Nejenže se při něm spolehlivě osvěžíte, ale je i zdravé. Přesto jsou mezi lidmi stále zažité některé mýty, které vám mohou i ublížit.

WhatsApp
aktualizováno 28.06.
důležité varování

POZOR! Českem se šíří falešná reklama, mámí z lidí osobní údaje

Českem se šíří lživá zpráva o možné výhře vstupenek do zábavního komplexu Aquapalce Praha v Čestlicích. Klamavou reklamu si lidé přeposílají přes aplikaci WhatsApp a odkazuje na falešné webové stránky. Cílem podvodníků je vylákat z lidí osobní údaje a především údaje o platební kartě, z které mohou být potom odcizeny peníze.

portuguese man o’war
22.05.
bezpečnostní opatření

Oblíbené evropské pláže uzavřeli! Zaplavily je jedovaté medúzy

K pobřeží oblíbeného španělského letoviska Alicante se dostaly nebezpečné medúzy, kvůli kterým úřady musely uzavřít pláže v délce téměř 120 kilometrů. Opatření přišlo poté, co jeden ze žahavců zranil jedenáctiletého chlapce. Dítě skončilo v nemocnici s velkými bolestmi.

Prásk.tv píše:

Kosatky
čtěte o tématu plavání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Muž upoutaný na vozík
06.05.
Kdo je v právu?

Nepustí mě do bazénu, zlobí se vozíčkář. Akvapark se brání

Muž upoutaný na vozík si stěžuje, že nemůže do plaveckého areálu v Přerově. Jeho zaměstnanci prý mají od vedení zakázáno, pouštět tam vozíčkáře a další tělesně postižené bez doprovodu.

Pátrání po muži v Čelákovicích - 1
aktualizováno 09.04.
Zmizel v Labi

Muž u Prahy si šel zaplavat, z vody už se nevynořil! Hledali ho hasiči

Hasiči pátrali v neděli vpodvečer v Labi v Čelákovicích po muži, který si šel zaplavat, z vody už se ale nevynořil. Pátrací akci ukončili kolem 20:30, kdy se setmělo. Pokračovat budou ráno, pohřešovaného zatím nenašli.

Lachtan z pražské zoo
aktualizováno 04.07.
mládě lachtana

VIDEO: Malý lachtánek se teprve učí plavat, takhle řádí v bazénu

Malý lachtánek, který se narodil koncem května v pražské zoo, se teprve seznamuje se životem a některé základní věci mu ještě dělají problémy. Podívejte se, jak se s pomocí chovatele seznamuje s hlubokou vodou.

Evička sama stojí
10.06.
neskutečné! staví děti na nohy

VIDEO: Čtyřměsíční Evička sama stojí! Tento muž dokáže zázraky

Obrovskou senzaci vyvolalo ve vědeckých kruzích video čtyřměsíční holčičky, která sama stojí na dlani instruktora plavání. Doposud se mělo za to, že děti v takto nízkém věku nemají dostatečně vyvinuté svaly na to, aby podobný "kousek" zvládly. Islandský expert všechny tyto mýty vyvrací.

Michal - Sokolov
aktualizováno 09.06.
Otevřená koupaliště

Čekají nás tropy! Kde se koupat ve vašem kraji? VELKÝ PŘEHLED

Tropické teploty, které v posledních týdnech v Česku panují, lákají k vodě. Na poptávku už zareagovala většina koupališť a plováren, a tak už se můžete smočit i pod otevřeným nebem. Podívejte se, jaká koupaliště mají otevřeno ve vašem kraji.

Smrt při triatlonu - 1
aktualizováno 05.06.
neštěstí na Jihlavsku

Tragédie při triatlonu: Závodník během plavání omdlel, utopil se!

Během víkendových amatérských triatlonových závodů na Jihlavsku zemřel závodník. Při jedné z disciplín (plavání) zkolaboval a ani přes okamžitou pomoc záchranářů se ho nepodařilo zachránit.

Koupání v Česku - Stříbrné jezero, Opava
03.06.
Smutná statistika

V Česku se utopí dvakrát více lidí než v zemích u moře!

I když Česko nemá moře a na pláž jezdíme maximálně tak na Mácháč, utopí se u nás při přepočtu na počet obyvatel dvakrát víc lidí než třeba ve Španělsku. Čím to je?