Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 05.12.
22 miliard

Poslanci přehlasovali Senát. Miliardy z fondu může vláda utratit

Vláda bude smět využívat peníze z takzvaného Fondu privatizace ve státním rozpočtu, a to bez určení konkrétního účelu. Počítá s tím vládní novela zákona o zrušení Fondu národního majetku (FNM), kterou dnes Sněmovna opakovaně schválila a přehlasovala veto Senátu, který ji zamítl. Předloha nyní zamíří k podpisu prezidenta. Ve fondu bylo k začátku letošního roku 21,96 miliardy korun.

Aktivisté narušili brífink ANO
04.12.
Rozruch ve Sněmovně

Demisi! Aktivisté narušili brífink ANO, reakce Faltýnka překvapila

Tiskovou konferenci hnutí ANO narušili demonstranti. Když ministryně financí Alena Schillerová mluvila o rozpočtu, v tichosti přišli dva muži a rozvinuli transparent s nápisem "demisi". Poslanci mluvili dál, jako by se nic nedělo.

Jana Mračková Vildumetzová
aktualizováno 28.11.
Sliby chyby

Poslankyně slíbila složit post hejtmanky. Stále má ale dva platy

Hejtmanka Karlovarského kraje a zároveň poslankyně Jana Mračková Vildumetzová pobírá platy za obě funkce. A to i přesto, že před rokem veřejně slíbila, že bude zastávat jen jednu z nich. Upozornil na to deník Právo. Podle opozičních politiků to není protizákonné, ale dá se to označit za neetické a zvládat obojí, podle nich, nejde.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek - 1
čtěte o tématu ANO na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O CYKLO BALÍČEK.

V posledních letech prošla elektrokola výrazným vývojem a zažívají velký boom.

Alena Schillerová, Jana Maláčová
aktualizováno 26.11.
Dobrá zpráva

Vláda rozhodla! Rodičovský příspěvek se zvýší o desítky tisíc

Vládní strany začaly jednat o tom, o kolik a kdy by se případně mohlo v Česku zvýšit životní a existenční minimum. Ministerstvo práce pod vedením ČSSD se chystá tento týden předložit svůj návrh s přidáním asi o 11 procent, a to už od ledna. Ministerstvo financí pod správou hnutí ANO by částky případně zvedlo až od roku 2020. Jednání budou pokračovat v úterý. Vláda v pondělí schválila navýšení rodičovského příspěvku o 80 tisíc korun. Nově bude 300 tisíc.

Andrej Babiš
aktualizováno 24.11.
92 pro, 90 proti

Babišova vláda pokračuje. Hlasování o nedůvěře přežila

Opozice s návrhem na vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše neuspěla. Poslanci asi po sedmihodinové diskuzi rozhodli, že kabinet bude pokračovat. Pro vyslovení nedůvěry bylo 92 poslanců, proti 90. Nepřítomno bylo 18 zákonodárců včetně sociálních demokratů.

Andrej Babiš v exkluzivní debatě na TV Nova - 2
21.11.
hlasování o nedůvěře

Babiš nechápe postoj ČSSD: "Kazí naše dobré vztahy!"

Premiér Andrej Babiš nechápe, proč ČSSD při hlasování o nedůvěře vládě kabinet nepodpoří a vyhrožuje předčasnými volbami. Hnutí ANO, které Babiš vede, podle něj předčasné volby nechce. Širší vedení koaliční ČSSD rozhodlo, že poslanci strany při pátečním hlasování opustí sál.

Zdeněk Hřib
aktualizováno 15.11.
Lídr Pirátů

Zastupitelé Prahy si zvolili primátora. Stal se jím Pirát Hřib

Zdeněk Hřib se stal primátorem hlavního města. Zastupitelé Prahy si ho zvolili na svém prvním povolebním zasedání. Lídr Pirátů byl jediným kandidátem na tuto funkci. Opozice ho nepodpořila.

Dita Protopopová
aktualizováno 14.11.
Tajemná dvojice

Manželé z kauzy Babišova syna: Toto jsou záhadní Protopopovi

O důležitých postavách kauzy, manželech Protopopových, se toho dosud příliš nevědělo. Dita Protopopová rezignovala na post zastupitelky Prahy 8, přestože podle Národního ústavu duševního zdraví nepochybila, když coby lékařka ústavu označila premiérova syna za neschopného výslechu v kauze Čapí hnízdo.

Andrej Babiš v Poslanecké sněmovně
04.11.
Zvýšení o 20 procent

Mají si poslanci určovat vlastní plat? Tohle si myslí šéfové stran!

Piráti a SPD se ještě budou snažit zabránit zvýšení platů politiků o 20 procent, svolají mimořádnou schůzi Sněmovny. Podle Pirátů a také hnutí STAN by si navíc platy vůbec neměli určovat sami. Přečtěte si, co o rapidním vzrůstu platů říkají předsedové sněmovních stran.

Poslanecká sněmovna
03.11.
Zvýšení o 20 procent

Kvůli těmto poslancům vzrostou jejich platy! Podívejte, kdo byl pro

Zvýšení platů o 20 procent si poslanci de facto odhlasovali tím, že odmítli rychlejší projednání novely, která by nárůst zbrzdila. Novelu sice předložila menšinová vláda ANO, pro urychlení ale hlasovali pouze dva členové strany. Podívejte se, jak hlasovali další poslanci.