Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš
13.10.
neúspěch v senátu

ANO dopadlo mizerně, uznal Babiš. Chce změnit systém voleb

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš uvedl, že nejsilnější vládní hnutí dopadlo v senátních volbách "mizerně", nicméně nic jiného podle svých slov ani neočekával. ANO při letošní volbě 27 senátorů získala jeden mandát. Nízká volební účast dlouhodobě ukazuje názor lidí na Senát a je potřeba volební systém změnit z dvoukolového na jednokolový, sdělil dnes Babiš ČTK. Druhého kola voleb se nezúčastnil, víkend strávil v zahraničí.

Volby - ilustrační foto - 2
12.10.
komunální volby

ANO v Brně vráží klín do nové koalice. Chce přemluvit Piráty

Brno je po volbách stále ve velké nejistotě. Brněnský primátor Petr Vokřál se snaží zlomit koalici, která proti němu vznikla na magistrátu. Nabídku na spolupráci dostali Piráti, ale ti ji zatím odmítají.

ODS, ANO
11.10.
Sestavování koalic

Vyšachování ANO může městům uškodit, varují ekonomové!

Sestavování koalic se v několika krajských městech mění v boj a možné odplaty mezi hnutím ANO a ODS. Poté co v Brně vyšachovali občanští demokraté tamní buňku ANO, v Liberci se děje pravý opak, ANO tam vrací úder. Podle politologů by ale vyšachování hnutí mohlo městům uškodit.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek - 1
čtěte o tématu ANO na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Radnice v Liberci
aktualizováno 11.10.
povolební jednání

Odveta za Brno? Liberecké ANO chce z koalice vyšachovat ODS!

Liberec je možnou odplatou za Brno - alespoň tak se jeví dosavadní vyjednávání o koalici ve stotisícovém Liberci. ANO se tam rozhodlo vyšachovat ze hry tamní buňku ODS.

Andrej Babiš
10.10.
Povolební boje

ANO chtějí vyšachovat i v dalších městech! Babiš: "Návrat kmotrů!"

Stále hrozí, že řada měst vyšachuje z koalice vítězné hnutí ANO tak, jako v Brně. V opozici by mohlo ANO navzdory největšímu zisku mandátů skončit také v Jihlavě, v Olomouci nebo v Plzni. Ale Piráti upozorňují na to, že koalice v Brně ještě není jistá. Jejich místní členská základna o ní bude teprve hlasovat.

Brněnský primátor Petr Vokřál (vlevo) a volební lídr hnutí ANO Bohumil Šimek
aktualizováno 09.10.
Vokřálův konec

Brno bez ANO. Ostatní strany se dohodly bez vítěze voleb

V úterý ráno to ještě vypadalo, že si ANO udrží v Brně post primátora. Odpoledne je tomu však jinak. V Brně nakonec vytvoří koalici druhá ODS s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD. Novinářům to sdělili po patnácté hodině zástupci těchto stran.

Nacher, Babiš, Stuchlík
aktualizováno 09.10.
Pražská vzpoura

Pražské ANO proti Babišovi! Podpořili svoje místní vedení

Pražští zastupitelé za ANO vystoupili proti kritice stranického šéfa Andreje Babiše. Ten z volebního výsledku v Praze viní pražskou organizaci a vyzývá ji k převzetí zodpovědnosti.

Volby - souboj ODS a Pirátů
aktualizováno 07.10.
Volby 2018

ON-LINE: Velká města ovládlo ANO. O Senát se popere s ODS

V komunálních volbách uspělo ANO ve městech, v Praze zvítězila ODS, ale primatora mít zřejmě nebude. Nejvíce zastupitelů bude tradičně z řad nezávslých kandidátů, na dobrý výsledek v komunálních volbách dosáhli také lidovci. ČSSD a KSČM naopak o hodně mandátů příšly. Volby do Senátu nejvíce vyšly ODS, která má ve druhém kole 11 kandidátů, ANO jich má 10. Rovnou z prvního kola jsou zvoleni Jiří Čunek (KDU-ČSL) a Jiří Drahoš (STAN).

Napřímo s Andrejem Babišem
04.10.
Napřímo s Andrejem Babišem

Zlepšit pověst v Praze a vyhrát, to si přeje šéf hnutí ANO Babiš

Posledním ze šéfů parlamentních stran v předvolebním speciálu TN.cz Napřímo byl premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Moderátorovi Františkovi Bůžkovi například prozradil, že jeho cílem je zlepšit pověst hnutí v Praze a vyhrát tady volby.

ANO se chce zaměřit na lidi na pražských sídlištích
aktualizováno 02.10.
Komunální volby v Praze

Začala poslední fáze kampaně. ANO cílí na pražská sídliště

Politické strany zahajují poslední fázi předvolební kampaně. Ta má být především kontaktní, a tak například politici v Praze vyrážejí do ulic a rozdávají letáky a debatují s voliči. Hnutí ANO přichází s akčním plánem, jak zlepšit život na sídlištích. Zaměřit se chce především na revitalizaci vnitrobloků. Podle jeho soupeřů je ale potřeba lidem ulevit především finančně.