Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jiří Zimola a Roman Onderka
aktualizováno dnes 07:29
jednání o vládě

Další podmínka ČSSD: Když naši ministři padnou, půjde celá vláda

ČSSD chce do koaliční smlouvy s hnutím ANO začlenit podmínku, že po demisi všech pěti ministrů sociální demokracie by musel do týdne rezignovat také premiér spolu se zbytkem kabinetu. Novinářům to po dnešním jednání o možné vládní spolupráci řekl statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola. Ve vládě by měla ČSSD vést ministerstvo zahraničních věcí, které upřednostnila před ministerstvem obrany, uvedl předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
včera 18:45
jednání o vládě

Podmínka o odstoupení při odsouzení? Absurdní, zní z ANO

Hnutí ANO nechce v případné koaliční smlouvě s ČSSD podmínku, že by prvoinstančně odsouzený politik měl odejít z vlády. Novinářům to řekl místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Před schůzkou, na které mají strany debatovat o koaliční smlouvě a programovém prohlášení, takovou podmínku označil za nepřijatelnou a absurdní. Na schůzce chybí předsedové ANO Andrej Babiš i ČSSD Jan Hamáček, kteří se zřejmě setkají ve čtvrtek samostatně.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno včera 12:55
Jednání o vládě

ČSSD tlačí na ANO. Pro vládní spolupráci má tyto podmínky

Ve středu večer budou pokračovat vyjednávání mezi ČSSD a hnutím ANO o vládní spolupráci. Hnutí splnilo podmínku sociálních demokratů, když ČSSD nabídlo pět ministerstev včetně ministerstva vnitra. Sociální demokraté mají ale další tři podmínky, které jsou pro ně zcela zásadní.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek - 1
čtěte o tématu ANO na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Miloš Zeman - 1
aktualizováno 24.04.
CELÝ ROZHOVOR Zeman promluvil

Prezident exkluzivně k jednání o vládě! Přirovnal ho k Ordinaci

Prezident Miloš Zeman se vyjádřil k současné politické situaci. Andrej Babiš by podle měl být ve vyjednávání o vládě neústupný, ČSSD ale znovu nabádal, aby neskončila v opozici. Jednání jsou podle něj dlouhá, ale vláda bude stabilní.

Babiš, Hamáček a Filip
aktualizováno 23.04.
jednání o vládě

Koalice ANO s ČSSD s podporou komunistů nemusí být růžová

Pokud se hnutí ANO a ČSSD domluví na společné vládě podporované komunisty, mohlo by jít podle politologů o problematické spojenectví. Především kvůli požadavkům všech tří stran. Jestli dokážou najít kompromisy, by mohlo být jasné už ve středu, kdy by měly k jednomu stolu opět zasednout vyjednávací týmy ANO a sociálních demokratů.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 20.04.
společný postup

ČSSD za pět resortů bude jednat o vládě! Babiš nemá místo jisté

Sociální demokraté obnoví jednání o koaliční spolupráci s hnutím ANO. Po zhruba dvě a půl hodiny trvajícím zasedání širšího vedení to oznámil předseda strany Jan Hamáček. ČSSD se tak rozhodla poté, co jí hnutí nabídlo pět resortů včetně ministerstva vnitra. Případnou spolupráci chce strana podmínit odchodem Andreje Babiše z vlády v případě, že bude prvoinstančně odsouzen.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 20.04.
Dnes se rozhodne

Vláda na dosah? Babiš nabídl ČSSD vnitro a další čtyři resorty!

Předsednictvo ČSSD dnes projedná návrh hnutí ANO ke složení vlády. Součástí nabídky by podle některých členů strany mělo být ministerstvo vnitra a další čtyři resorty. Právě to byla podmínka sociálních demokratů, aby šla do vlády trestně stíhaného premiéra.

Tomio Okamura
aktualizováno 17.04.
demise na druhou

Okamura vyzval ministry k demisi! Zapomněl asi, že už v demisi jsou

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura si na sociální síti uřízl pořádnou ostudu. V reakci na útoky na Sýrii a jejich schválení českou stranou, vyzval ministra zahraničních věcí a ministryni obrany k okamžité demisi. Jenže asi nějak zapomněl, že všichni ministři současné Babišovy vlády už v demisi dávno jsou. A lidé na sociálních sítích se mu teď za jeho omyl smějí.

Jeroným Tejc
aktualizováno 17.04.
Jednání o vládě

Ministrem vnitra by mohl být Tejc. Po volbách odešel z ČSSD

Největší spor mezi hnutím ANO a ČSSD se rozhořel o ministerstvo vnitra. Zástupci ani jedné strany nechtějí komentovat, zda ANO nabídlo post sociálním demokratům, nebo navrhlo nestranického kandidáta. Mezi nimi by mohl být i bývalý člen ČSSD Jeroným Tejc.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 17.04.
druhý pokus

ANO nastínilo, jak si představuje vládu. ČSSD se rozhodne v pátek

Hnutí ANO a ČSSD se v pondělí večer sešly, aby znovu projednaly případnou vládní spolupráci. ANO předneslo sociálním demokratům podmínky, za kterých by bylo ochotno vytvořit společný kabinet. ČSSD se rozhodne v pátek, jestli na tuto nabídku kývne.