Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dívka v uprchlickém táboře v Sýrii
aktualizováno 16.04.
Chemický útok v Sýrii

Hrůza v Sýrii: "Radši se udusit než bomby," říkala dívka panence

Lidé, kteří přežili údajný chemický útok v syrské Dúmě, poprvé popsali své utrpení. Mladé matce se podařilo dostat z domu dvě dcerky, venku ale hrozilo nebezpečí, že je zasáhnou bomby. Západ z nelidského útoku viní Asadův režim, podle odhadů zemřely desítky lidí.

Aiden Cooper, Sergej Skripal
aktualizováno 28.03.
otrava agenta nervový plyn

Nejmladší oběť novičoku: Vzal od Skripala chléb a přišlo peklo!

Poté, co byl na začátku března v anglickém městě Salisbury otráven dvojitý agent Sergej Skripal (66) a jeho dcera Julija (33), skončilo v nemocnici přes sto lidí kvůli podezření, že by jim mohl nervový plyn novičok také ublížit. Nejmladší obětí, která se se smrtelným jedem dostala do kontaktu, byl Aiden Cooper (12). Ten se teď bojí byť jen vycházet z domu.

Miloš Zeman
aktualizováno 27.03.
proruské postoje

STAN zvažuje žalobu na Zemana pro velezradu! TOP 09 se přidá

Hnutí Starostové a nezávislí zvažuje podání žaloby na prezidenta Miloše Zemana pro velezradu. Důvodem má být jeho rozhodnutí pověřit Bezpečnostní informační službu (BIS), aby pátrala v Česku po nervovém plynu novičok, kterým byl ve Velké Británii otráven ruský dvojitý agent Sergej Skripal. Udělal to navzdory tomu, že premiér a ministr zahraničí se proti ruskému nařčení už dříve ohradili.

Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Inaugurace Miloše Zemana
26.03.
schůzka v Lánech

Zeman zaúkoloval BIS: Má pátrat po plynu novičok v Česku

Prezident Miloš Zeman uložil šéfovi Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalu Koudelkovi, aby BIS pátrala po tom, zda byl na území Česka vyvíjen nebo skladován jed novičok. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Sergej Skripal a jeho dcera Julia
15.03.
shoda mocností

Británie, USA, Francie a Německo: Rusko je vinno za útok na agenta

Šéfové států a vlád Británie, Spojených států, Francie a Německa se ve společném prohlášení shodli, že za útokem na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru stálo Rusko. Útok nervovou látkou v jihoanglickém Salisbury označili za útok na suverenitu Spojeného království, informovala dnes agentura Reuters. Moskvu, která jakoukoli vinu na útoku odmítá, představitelé čtyř zemí vyzvali, aby poskytla informace o látce Novičok údajně použité při otravě Skripalových.

Sergej Skripal a jeho dcera Julia
aktualizováno 12.03.
hrozba kvůli nervovému plynu

Brity svírá strach! Stovky lidí musí po otravě ruského agenta k lékaři

Britské Salisbury svírá strach a vztek. Úřady vyzvaly více než 500 lidí k důkladné hygienické kontrole. Mohli se totiž dostat do kontaktu s nervovým plynem, kterým se před týdnem otrávil bývalý ruský špión Sergej Skripal a jeho dcera. Britové úřady obviňují z pozdní reakce.