Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

návrh ministerstva práce

Revoluce v dovolené: Všichni by mohli mít 5 týdnů, má to ale háček

Pět týdnů dovolené, měsíční výpovědní lhůta či výpověď bez udání důvodu - i takové změny by mohl obsahovat připravovaný zákoník práce. Na jeho konečné podobě se ale poslanci zatím nedokážou shodnout, ve Sněmovně už leží více než šest desítek pozměňovacích návrhů.

Dovolená v Chorvatsku

Při cestě na jih se zdržíte i několik hodin! Kdy a kde budou kolony?

Řidiči, kteří v létě zamíří do Chorvatska, by se měli obrnit trpělivostí. Pokud navíc vyjedou na přelomu července a srpna, může se jim cesta až dvojnásobně protáhnout! Kdy se nejvíc zdržíte a kde vás zbrzdí kolony? Podívejte se.

Do Chorvatska autem

Cesta k Jadranu se prodraží! Za dovolenou dáte o stovky korun víc

Za mořem se každé léto vydávají stovky tisíc Čechů. Letos se jim cesta na jih Evropy pořádně prodraží. Více zaplatíte za dálniční známky a mýta, zdražily také některé potraviny.

Prásk.tv píše:

Katy Perry - 1
čtěte o tématu dovolená na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Povinná výbava

Zvláštní předpisy v Evropě: V autě musíte mít hasičák i dřevěné klíny

Chystáte se na dovolenou po Evropě autem? Pak byste si měli kromě povinné výbavy, která platí v Česku, pořídit i pár věcí navíc. A někdy jsou takové požadavky opravdu zvláštní. Podívejte se na ně v přehledu.

Překvapivé pokuty

Chystáte se na dovolenou autem? Za tyto prohřešky tvrdě zaplatíte!

Chystáte se na dovolenou do zahraničí autem? Pak byste si měli pořádně nastudovat jejich silniční předpisy. I v zemích, jako je Chorvatsko nebo Francie, vás totiž mohou některá pravidla překvapit.

Opalování se ve spodním prádle
Aktualizováno 4.5. 2017 07:37
Volno za humny

Dovolené v Česku zdražují, hoteliéři čekají rekordní sezónu

Léta se nemohou dočkat nejen školáci a milovníci opalování, ale také čeští hoteliéři a další podnikatelé vydělávající na turistickém ruchu. Čeká se totiž rekordní dovolenková sezóna.

VÍKEND: Jak cestovat po Evropě bez peněz

Dvě ztřeštěné holky a zanícené cestovatelky vám představí jiný druh cestování, než znáte. Jejich cíl je projet co nejvíce zemí Evropy za co nejméně peněz.

Oprava silnice
Aktualizováno 2.5. 2017 20:50
přehled projektů

Opravy silnic a dálnic začaly ve velkém. Tady se zdržíte! PŘEHLED

Dlouhé čekání v kolonách, rozpálená auta a nervózní řidiči - i to je každoroční situace na silnicích v době, kdy na komunikacích probíhají desítky oprav a stavebních prací. Cestování se mnohdy protáhne o dlouhou dobu, tomu se dá předejít naplánováním trasy.

nechutná infekce

Myslela si, že má vyrážku. Pak se jí pod kůží začalo něco hýbat! FOTO

Hodně nepříjemný suvenýr si přivezla 45letá žena z Pensylvánie z exotické dovolené v Karibiku. Až doma totiž zjistila, že zpátky necestovala sama. Přivezla si parazitického červa, který se jí uhnízdil v koleni.

Dovolená
Aktualizováno 26.4. 2017 13:42
tipy na dovolenou

Dovolená v zahraničí zlevňuje! Za které destinace zaplatíme nejmíň?

Češi stále více míří do zahraničí. Jen loni podnikli přes 4 miliony cest. A analytici mají dobrou zprávu - za dovolenou letos oproti loňsku ušetříme. Pobyty ve většině destinací totiž zlevňují.