Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dětský tábor
Aktualizováno Včera 22:04
tipy po krajích prázdniny pro děti

Kam na letní tábor: Pestrá nabídka pro děti, tohle teď frčí! SEZNAM

Prázdniny se kvapem blíží a kapacity letních táborů pro děti se rychle plní. Nechte se inspirovat a vyberte pro svou ratolest ten nejlepší tábor plný zážitků, přinášíme velký přehled po krajích.

Denisa Grossová se potápí
Aktualizováno Předevčírem 11:18
foto a video to je krása

Denisa Grossová v tropickém ráji: Potápění a dobrodružné výpravy

Denisa Grossová se svým přítelem Robinem Puškášem si rozhodně umí užívat života! O jejich společné dovolené v Thajsku, kterou dal Robin své milované jako dárek, jsme vás už informovali a viděli jste fotky. Tentokrát ale zamilovaný pár poskytl exkluzivně portálu TN.cz video z potápění a dronování v Thajsku a na Similiánských ostrovech.

Bezpečnost v Egyptě
Aktualizováno 10.4. 2017 20:41
Dovolená v Egyptě

V Egyptě platí mimořádný stav. Jak se dotkne turistů v resortech

Egyptská vláda v pondělí schválila vyhlášení výjimečného stavu. Reaguje tak na teroristické útoky v Tantě a v Alexandrii. Při nich zahynulo přes 40 lidí, více jak 100 utrpělo zranění. Egypt se přitom zrovna vzpamatovával z poklesu zájmu turistů. Jaká je situace v rezortech a mohou turisté zdarma změnit cílovou destinaci?

Prásk.tv píše:

Orlando Bloom
čtěte o tématu dovolená na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sníte o lepším bydlení? Přijíždíme do regionů s nejnovějšími trendy

Chcete se dozvědět o nových a dostupných novinkách v bydlení? Přijďte na roadshow RSTS, kterou najdete v téměř 30 městech ČR.

1985375
Aktualizováno 10.4. 2017 15:21
STŘEPINY

Jak se stará stát o své občany v zahraničí

Mnoho z nás se už možná vidí někde u moře nebo na toulkách po světových metropolích a někdo má možná i lehkou nervozitu z toho, že řešit případné problémy v zahraničí může být stresující.

1985259
Aktualizováno 10.4. 2017 15:38

Střepiny: 9. 4. 2017

Ti, co si nemohou dovolit dělat chyby a ti, co se odevzdávají do jejich péče. Pacienti versus lékaři. Jak se domoci odškodného? Zážitky z dovolené, které nejsou v plánu, aneb kdo pomáhá čechům, kteří se v zahraničí dostanou do potíží? A stávka řidičů autobusů. Jak si žije český autobusák a jaké pochopení pro něj mají jeho pasažéři?

cesty za dobrodružstvím

Jak strávit dovolenou: Tohle je největší hit letošních prázdnin!

Letní prázdniny začínají za necelé tři měsíce, mnoho Čechů se proto už teď rozhoduje, kam pojede (jestli vyrazí do zahraničí, nebo zůstanou raději v tuzemsku). Ať tak či tak, největším hitem prázdnin prý letos bude aktivní dovolená. A to klidne třeba i s karavanem.

kariérní řád

Kariéra učitelů se od základu změní, delší volno ale nedostanou

Sněmovna schválila zavedení kariérního řádu učitelů. Pedagogové budou zařazeni do tří stupňů od začínajících po vynikající. Podle tohoto zařazení budou také odměňováni. Nebudou mít ale nárok vybrat si jednou za čas půlroční studijní volno, které jim chtěli dopřát někteří poslanci. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) dnes takové úpravy odmítla. Novelu o pedagogických pracovnících nyní dostane k projednání Senát.

Policejní kontrola - ilustrační foto
Aktualizováno 7.4. 2017 11:40
komplikace na cestě k moři

Cesta do Chorvatska bude peklo! Zavádí přísné hraniční kontroly

Země Evropské unie ode dneška zpřísňují hraniční kontroly se státy, které nejsou členy schengenského prostoru. Celní kontroly mají zajistit větší bezpečnost, a to především v souvislosti s uprchlickou krizí a terorismem. Čechů se nejcitelněji dotknou kontroly na hranicích Slovinska a Maďarska s Chorvatskem.

Zdražení v Chorvatsku
Aktualizováno 4.4. 2017 20:53
přehled VYŠŠÍ DPH

Velké zdražování v Chorvatsku: Za tohle si nově připlatíte! PŘEHLED

Cesta do oblíbené turistické destinace na jihu Evropy se letos pořádně prodraží, stejně tak popíjení káviček a kupování jídel v tamních restauracích. Mýtné na chorvatských dálnicích totiž vzrostlo, stejně tak DPH v pohostinství.

1982354
Aktualizováno 4.4. 2017 15:42

Střepiny 3. 4. 2017

Máme tři měsíce do letních prázdnin a všechno nasvědčuje tomu, že cestovky letos budou trhat rekordy. Ve Střepinách se dozvíte třeba to, jak se podívat letecky do Paříže za necelých 500 korun Připomeneme si také Šakala, alias Carlose. Teroristu natřikrát odsouzeného na doživotí a jeho stopy na našem území.