Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kolona
Aktualizováno Dnes 16:37
dopravní komplikace

Cesta na dovolenou: Kde tankovat a kde čekat kolonu? PŘEHLED

Pokud se o tomto víkendu chystáte vyrazit autem k moři, obrňte se trpělivostí. Na mnoha místech startují letní prázdniny a dá se tak očekávat výrazné zdržení. Na možné komplikace upozorňují odborníci z Ústředního automotoklubu.

Chorvatsko - kuchyně a nákupy - 5
Aktualizováno Včera 21:58
Dovolená v Chorvatsku

Čechy láká do Chorvatska i tamní kuchyně, ochutnali jsme speciality

Dovolená v Chorvatsku, to není jen koupání nebo památky, ale také jídlo. Nejoblíbenější chorvatské speciality ochutnal i štáb televize Nova, který vyrazil do chorvatského Zadaru.

Koupání a pláže v okolí Zadaru
Aktualizováno Předevčírem 21:31
Seriál TV NOVA

Kde v okolí Zadaru je nejlepší koupání? Záleží na vkusu

Štáb televize Nova se vydal do letoviska Zadar v severní Dalmácii a zjišťoval, co mohou letos v létě čeští turisté očekávat. Dnešní díl je o tom, co láká na dovolenou k Jadranu nejvíce - tedy o moři a plážích.

Prásk.tv píše:

Inna Puhajková - 1
čtěte o tématu dovolená na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Ondřej Špalek
Aktualizováno 20.6. 2017 21:03
Seriál TV NOVA

Dá se v Zadaru narychlo levně ubytovat? Zjistili jsme za vás

Štáb TV NOVA ve druhém dílu seriálu o dovolené v Chorvatsku testoval, jak snadné je na poslední chvíli sehnat solidní ubytování v pobřežní metropoli Zadaru. Jak to dopadlo?

Kartička pojištěnce
Aktualizováno 20.6. 2017 21:21
bez cestovního pojištění

Úraz v zahraničí: Kde k ošetření stačí průkaz pojišťovny a kde ne?

Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí, určitě si s sebou nezapomeňte vzít průkazku pojištěnce. V případě akutních zdravotních obtíží vás díky ní lékař za hranicemi ošetří. Pokud se vám ale stane něco vážnějšího, můžete mít problém. Náklady na zdravotní péči jsou totiž v cizině daleko vyšší než u nás a museli byste doplácet ze svého. Pak je na místě sjednat si cestovní pojištění.

Ondřej Špalek
Aktualizováno 19.6. 2017 23:57
seriál TV Nova

Kudy jet do Chorvatska? Otestovali jsme cestu přes tunely

Dneškem startuje seriál o tom, co letos v létě můžete čekat při návštěvě Chorvatska. Štáb televize Nova vyrazil do letoviska Zadar v severní Dalmácii, do jehož okolí zamíří tisíce českých turistů. Zjišťoval, jaké jsou ceny jídla, ubytování i jak jsou čisté pláže.

zvláštní předpisy

Vezete si na dovolenou kolo? Pozor, hrozí pokuta až 130 tisíc

Ne všichni si letní dovolenou představují jen jako lenošení na pláži. Někteří mají rádi aktivní dovolenou a bez jízdního kola si prázdniny nedokážou představit. Jak ale kolo správně převážet, aby vám nehrozila pokuta?

zábava na dosah

To u nás nemáme! Do nejlepších aquaparků dojedete i z Česka

Pokud jsou vám české aquaparky malé, nic vám nebráním v tom, abyste si zajeli do zahraničí. V okolních státech najdete takové, o kterých se vám u nás ani nesnilo. Třeba v německém Tropical Island můžete přenocovat přímo na pláži. A dojedete tam v pohodě autem.

Dítě v letadle
Aktualizováno 19.6. 2017 10:00
cestování s dětmi

Pro děti platí zvláštní předpisy: Kdy mohou v letadle letět zdarma?

Cestování s dětmi prověří trpělivost každého rodiče. Musíte ale myslet i na to, že pro děti platí speciální předpisy - například co se autosedaček nebo dětských pojistek týče.

Prezidentská rezidence

Trump poprvé tráví víkend mimo své sídlo, relaxuje v Camp Davidu

Americký prezident Donald Trump se rozhodl vůbec poprvé od inaugurace strávit víkend v letním sídle amerických prezidentů v Camp Davidu. Dosud dával přednost vlastním luxusním nemovitostem na Floridě a v New Jersey.