Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

10 last minute destinací v Evropě pro poslední letní párty
14.04.
Kupujte včas

Rekordní zájem o dovolené: Last minute zájezdů v létě moc nebude

Do letních prázdnin zbývají sice ještě skoro tři měsíce, cestovní kanceláře ale už teď hlásí rekordní zájem. Většina lidí plánuje využít k dovolené státní svátky. Nabídka Last minute zájezdů může být letos velmi omezená.

Lety do středomoří
aktualizováno 11.04.
hrozba útoku

Varování před lety do Středomoří: Jak ovlivní dovolené Čechů?

Evropská agentura pro řízení letového provozu Eurocontrol vydala varování aerolinkám pro lety ve východním Středomoří. V příštích 72 hodinách by totiž mohly začít údery na Sýrii, které mají potrestat tamní režim za údajný chemický útok na Dúmu. Jak se podařilo TN.cz zjistit, dovolených Čechů by se zatím doporučení výrazně dotknout nemělo.

Rodinné finance - 2
aktualizováno 10.04.
Jak žijeme

Pro čtvrtinu Čechů je dovolená nedostupný luxus. Chudých ubývá

Přestože pro čtvrtinu domácností je stále týdenní dovolená něco, co si nemohou dovolit, ekonomická situace Čechů se zase zlepšila, odhalilo loňské šetření Českého statistického úřadu (ČSÚ). Příjmová chudoba v loňském roce ohrožovala 9,1 % českých domácností, v předchozích třech letech to bylo 9,6 %.

Prásk.tv píše:

Míša Nosková - 1
čtěte o tématu dovolená na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Dětské tábory
09.04.
Letní prázdniny

S výběrem letního tábora pro děti neotálejte. Spousta jich je už plná

Pokud uvažujete o tom, že teď přihlásíte své dítě na letní tábor, můžete narazit. Kapacity prázdninových táborů jsou totiž většinou naplněné a ty příměstské se bleskovou rychlostí plní. Podle České rady dětí a mládeže je zájem způsobený populační vlnou a také tím, že reference o jednotlivých táborech jsou čím dál tím lepší.

Travel blogging
06.04.

VÍKEND: Práce snů s názvem Travel blogging

Vstávat na nejexotičtějších plážích planety, snídat čerstvý ananas a zadarmo procestovat celý svět. Takový sen žila alespoň na chvíli většina z nás.

Muž, který zemžel v Egyptě
05.04.
Děsivé podmínky

Bratr Čecha, který zemřel v Egyptě: Jeho žena prožila peklo

Bratr českého turisty Romana T., který na začátku března zemřel v egyptské Hurghadě, se rozpovídal o tom, čím si musela Romanova rodina v Egyptě projít. Zlobí se hlavně na cestovní kancelář, která podle rodiny nezajistila nemocnému muži dostatečnou pomoc a jeho blízkým adekvátní podporu.

Češka pobodaná v Egyptě
31.03.
smrt češky podezřelé okolnosti

Smrt Lenky v Egyptě: Toto má být důvod, proč muž vraždil

Ani osm měsíců od smrti Češky Lenky (†36), kterou spolu s dalšími ženami na dovolené v egyptské Hurghadě pobodal útočník, egyptské úřady nikoho neobžalovaly. Tvrzení Německa, že incident souvisí s terorismem, nahradily spekulace o tom, že útočník mohl mít psychické problémy. Pozůstalí se tak zřejmě finanční pomoci pro oběti teroristických činů nedočkají.

Číšník na kolonádě v Zadaru - ilustrační foto
aktualizováno 31.03.
dovolená v ohrožení

O turisty v Chorvatsku se nemá kdo starat! Chybí tisíce pracovníků

S prodlouženým víkendem pomalu startuje i turistická sezóna. V Chorvatsku ale spíše než natěšená atmosféra vládne panika. V hotelích i restauracích totiž chybí zaměstnanci.

Letní a zimní dovolená
29.03.
kam vyrazit?

Velikonoční zájezdy už jsou téměř vyprodané! Tyto letos frčí nejvíc

České cestovní kanceláře hlásí rekordní zájem o dovolené v zahraničí během letošních Velikonoc. Řada lidí tak vymění barvení vajíček, pletení pomlázky, nebo koledování za dovolenou v exotice, nebo za lyžování.

Móda v Dubaji
aktualizováno 28.03.
GALERIE rozhovor s odbornicí

Móda v Dubaji: Tohle nosí místní ženy! Jak je to se zahalováním

Plánujete dovolenou v Dubaji? Především ženy často zajímá, jak se v cizí zemi vhodně oblékat. O místní módě promluvila Marcela Danielová, která dlouhodobě žije a pracuje v Dubaji jako Designer Relations Director pro Fashion Forward, společnost sdružující módní návrháře z celého Středního východu.