Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tia Coleman
dnes 14:14
Neštěstí na jezeře

"Zachraňte děti!" prosila žena po převrácení lodi. Přišla o všechny

Chtěli si užít rodinný výlet, místo toho prožili obrovskou tragédii. Žena a její synovec zbyli z rodiny jediní. Ostatní příbuzní zemřeli, když se s nimi převrátila loď na jezeře v Missouri. Teď popsali, jak ke tragédii došlo a co si pamatují z vlastní záchrany.

Lodní neštěstí na jezeře v Missouri
aktualizováno včera 20:50
Převrátila se loď

Při lodním neštěstí ztratila 9 členů rodiny! "Může za to kapitán," pláče

Lodní neštěstí v americkém Missouri má 17 obětí. Mezi nimi je devět členů jedné rodiny, oznámil tamní guvernér Mike Parson. Podle svědkyně kapitán plavidla, které se poryvem větru převrátilo, řekl, že si pasažéři nemusejí oblékat záchranné vesty.

Ex-hurikán Ophelia se prohnal přes Britské ostrovy
aktualizováno 18.07.
chris a beryl

K Evropě se přihnaly dva hurikány. Ovlivní i počasí, co čeká Česko?

Sezóna hurikánů nad Atlantikem začala. Vůbec první letošní hurikán se zformoval v prvním červencovém týdnu a dostal jméno Beryl. Další na sebe nenechal dlouho čekat, tropická bouře Chris zesílila na hurikán. Oba teď ovlivňují počasí v Evropě.

Prásk.tv píše:

Aligátoři v ulicích Floridy
čtěte o tématu vítr na Prásk.tv
Hurikán Chris
11.07.
Nepřízeň počasí

Tropická bouře Chris zesílila na hurikán! Řítí se na Evropu

První větší hurikán sezóny udeřil ke konci minulého týdne na severoamerickém východním pobřeží. Původně tropická bouře Chris včera ale zesílila a nyní míří ke Kanadě a následně i k Evropě. Má zasáhnout především Island, Velkou Británii a Irsko, je ale možné, že se rozštěpí a jeho oslabená část dorazí i do Portugalska, Francie a Španělska!

Eva a rodina
aktualizováno 11.06.
zpověď dramatické chvíle

Eva utíkala s dětmi před tornádem do polí: "Znovu jsme se narodili!"

Otřesný zážitek má za sebou rodina z Plzeňska, která musela při nedělním řádění bouřek urychleně hledat úkryt před silným vichrem. Ten přišel zcela nečekaně a začal lámat stromy a ničit střechy. Podle příbuzných šlo o tornádo, před kterým tři dospělí a dvě děti byli nakonec nuceni utíkat do polí.

Bouřky v Česku
aktualizováno 11.05.
nová výstraha aktuální počásí

Voda zaplavila obchoďák i školku! Lidé hlásí kroupy i tornáda. VIDEO

Česko už několik dnů trápí bouřky, ty nejsilnější ale udeřily ve čtvrtek. Způsobily několik komplikací v dopravě, na Domažlicku dokonce zasáhl blesk dítě. Na Královéhradecku pak voda zaplavila ulice, sklepy, ale i obchodní centrum či školku. Meteorologové pro tuto oblast vydali výstrahu.

Blesky v Záběhlicích - 1
aktualizováno 08.05.
aktuální počasí

Do ČR se žene nová vlna bouřek! Kde udeří nejsilněji? MAPY

Do Česka se od jihovýchodu přihnaly bouřky, které provází přeháňky a silný vítr. Ten postupně během dne nabíral na intenzitě, místy v nárazech mohl dosahovat rychlosti i 70 kilometrů v hodině. To nejhorší ale teprve přijde. Z Polska se žene nová vlna bouřek.

Pálení čarodějnic
aktualizováno 29.04.
výstraha meteorologů

Na Česko udeří silný vítr! Může rozfoukat čarodějné ohně

Meteorologové varují před silným větrem, který by měl zasáhnout téměř celé území. V Praze a v Jihomoravském krají hrozí také nebezpečí požárů. Riziko ještě zvyšují "čarodějnické" oslavy, které budou v pondělí po republice probíhat.

V Praze se zřítila zeď domu - 3
07.04.
Zřícené průčelí

Zeď v Praze spadla poryvem větru! Partnerka zemřelého promluvila

Za pád cihlové zdi v Praze mohl podle policie zřejmě poryv větru. Kriminalisté teď budou zjišťovat, komu stěna patří a zda udělal vše pro to, aby se nezřítila. Zpod trosek vytáhli záchranáři bezvládné tělo muže. Vše viděla jeho přítelkyně.

Zlomený strom
aktualizováno 01.04.
Výstraha meteorologů

Silný vítr na Moravě klátil stromy, lanovku na Sněžku museli zastavit

Silný vítr začíná komplikovat dopravní situaci na mnoha místech v republice. Podle meteorologů bude foukat až do pozdního večera. Nejhorší by měla být situace v severních a východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a v západních částech Moravy.