Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Větrné počasí

Českem se prohnal silný vítr! Na Sněžce zastavil lanovku

Silný vítr na hřebenech Krkonoš zastavil provoz horního úseku kabinové lanovky na Sněžku. Spodní úsek z Pece pod Sněžkou do mezistanice na Růžové hoře zůstal v provozu. Vítr na Sněžce ráno dosahoval rychlosti přes 70 kilometrů v hodině, lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině.

Strom vyvrácený bouří
Aktualizováno 30.5. 2017 20:37
větrná smršť

Moskvu zasáhla silná bouře, mezi oběťmi je i 11letá dívka

Zatímco byl Vladimir Putin ve Francii, v Moskvě zuřila nejsilnější bouře za posledních sto let. Nechala za sebou 16 mrtvých a asi 170 poraněných. Vítr napáchal obrovské škody na majetku a zkomplikoval dopravu. Tamní letiště pak muselo zrušit 80 procent letů.

Silná bouře

V Moskvě zabíjel padající strom i letící plot, nejméně 13 mrtvých

Ruskou metropoli Moskvu zasáhla silná větrná bouře, která má na svědomí nejméně 13 mrtvých a desítky zraněných. Ve městě popadala řada stromů, semafory i střechy.

Prásk.tv píše:

Duchové existují?
čtěte o tématu vítr na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Spěte pár dní bez polštáře a můžete mít 20 tisíc!

Originální a neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak dostat 20 000 Kč na dovolenou dle vašich představ…

tragická nehoda

Poryv odhodil muže na kiteboardu do sloupu, na místě zemřel!

Tragická nehoda se stala instruktorovi, který na Nových Mlýnech vyučoval jízdu na vodě s tažným padákem. Při nečekaném poryvu větru ho padák vytáhl patnáct metrů vysoko. Muž se při pádu na zem zabil.

VÍKEND: Kitesurfing

Ke kitesurfingu potřebujete dvě věci - tažného draka, který vypadá jako malý padák a taky speciální surfovací prkno.

Cyklon Cook udeřil na Nový Zéland - sesuv půdy
Aktualizováno 13.4. 2017 15:59
ohromné škody

Cyklon Cook udeřil! Nový Zéland bičuje nesilnější bouře za 50 let

Nový Zéland zasáhla druhá velmi silná bouře. Cyklon Cook do země přinesl extrémně silný vítr, který trhal střechy a vyvracel vzrostlé stromy. Během chvíle spadlo ohromné množství srážek, díky čemuž spoustu domů zasáhly bleskové povodně. Tisíce lidí jsou bez elektrického proudu. Civilní obrana apelovala na lidi, aby zůstali ve svých domovech a ani ráno nechodili kontrolovat škody.

Cyklon v Austrálii - 3
Aktualizováno 28.3. 2017 20:55
ničivé následky

Austrálii zasáhl silný cyklon: Vítr překonal rychlost 263 km/h! VIDEO

Na severovýchodním pobřeží Austrálie je více než 45 tisíc domácností bez elektrického proudu. Udeřil tam silný cyklon Debbie. Naštěstí zatím nikdo nezemřel, jeden člověk je ale těžce zraněný. Vítr v cyklonu dosáhl až rychlosti 263 kilometrů za hodinu. Situaci komplikují vydatné srážky.

nedojeli

Policisté jeli k zásahu. Silný vítr jejich auto převrátil na střechu

Policisté z místního oddělení v Šuranech na jihu Slovenska vyjeli prověřit nahlášené tísňové volání. Na místo ale nedojeli. Na cestě dostali smyk a silný poryv větru jejich auto převrátil na střechu. Oba skončili v nemocnici.

Extrémní počasí
Aktualizováno 13.3. 2017 12:32
čas na dovolenou?

Na jihu Evropy už se koupou v moři! Počasí šílí, MAPA EXTRÉMŮ

Zatímco ve Španělsku padají teplotní rekordy, ve švýcarských Alpách laviny. Počasí v Evropě úplně zešílelo, minulý týden hlásili meteorologové jeden extrém za druhým.

dechberoucí záběry to je pohled!

Tornádo v Německu devastovalo domy, lidé si ho natáčeli! VIDEA

Bavorskou obcí Kürnach se ve čtvrtek prohnalo ničivé tornádo. Zdevastvalo střechy asi tří desítek domů, nikomu se naštěstí nic nestalo. Lidé byli z větrného tunelu celí pryč, někteří odvážlivci si živel dokonce natočili.