Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zima a silný vítr - 2
aktualizováno 15.01.
silné sněžení

NOVÁ VÝSTRAHA: Hrozí silný vítr, v Krkonoších mohou padat laviny

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v úterý před polednem další výstrahu. Varuje před silným větrem, který by měl v úterý odpoledne a místy i v noci na středu zasáhnout většinu území. V Krkonoších vyhlásila Horská služba čtvrtý, tedy vysoký, stupeň nebezpečí před lavinami.

Silnice na Boží Dar je zcela uzavřena 2
aktualizováno 14.01.
Komplikace v dopravě

Tisíce lidí bez proudu a zavřené silnice. Česko bojuje se sněhem!

Už od ranních hodin komplikuje řidičům cestu sněžení a silný vítr. V Karlovarském kraji je kvůli sněhu a silnému větru stále uzavřeno několik komunikací. Ledovka v Pardubicích ochromila i hromadnou dopravu.

Mráz a zima_2
aktualizováno 14.01.
dál platí výstrahy

V Česku naplno udeří mrazy. Přes den bude i minus 9 stupňů!

Silný vítr bude na většině Česka foukat až do středy, potom by se mělo mírně oteplit. V polovině týdne dokonce teploty mohou stoupat až na šest stupňů. O víkendu se pak o slovo přihlásí mrazivé počasí, podle meteorologů by se rtuť během celého dne neměla dostat nad bod mrazu.

Prásk.tv píše:

Žena v tornádu
čtěte o tématu vítr na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Silný vítr v zimě
aktualizováno 13.01.
Varování meteorologů

Pořádně si zajistěte dveře a okna! Silný vítr hrozí po celém Česku

Meteorologové vydali varování před silným větrem pro celé území České republiky. Výstraha platí od nedělní šesté hodiny večerní až do šesté večer v pondělí. V Jihočeském, Pardubickém a Jihomoravském kraji a na Vysočině výstraha skončí až ve středu ve tři ráno.

Kolona na 75. km D1
aktualizováno 02.01.
Husté sněžení

Kamiony zablokovaly dopravu na D1! Kolona dosáhla 30 kilometrů

Dopravu v Česku od rána komplikuje silný vítr, ledovka a sníh. Až 30 kilometrů dosáhla večer kolona na dálnici D1 ve směru na Prahu. Jízdní pruhy zablokovaly kamiony, jejichž řidiči nezvládli jízdu na sněhu. Krušné hory dokonce zasáhla sněhová bouře.

Vítr
aktualizováno 31.12.
varování ČHMÚ

VÝSTRAHA: Do Česka se na Nový rok přižene velmi silný vítr

Nový rok přinese do České republiky velmi silný vítr, který bude v nárazech dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině, na horách to může být i 110 kilometrů v hodině. Výstraha je platná od úterního odpoledne až do středeční noci.

Silný vítr strhl střechu v obci Spojil na Pardubicku
aktualizováno 22.12.
Práce pro hasiče

Popadané stromy, stržená střecha. Vítr na východě Čech řádil!

Východočeští hasiči mají v sobotu odpoledne spoustu práce. Musejí se totiž potýkat se silným větrem, který se "stěhuje" přes kraj a nechává za sebou nejen popadané stromy, ale i další spoušť.

Sníh 21.12.2018
aktualizováno 21.12.
Meteorologická výstraha

Silné sněžení a vydatný déšť! ČHMÚ vydal varování na další dny

Sníh, déšť a vítr. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali varování pro pátek i celý víkend. Na dopravní problémy se v souvislosti se sněžením připravují například v horských oblastech na Liberecku. Silničáři zde vydali varování, že komunikace mohou být sjízdné velmi obtížně a možná i zcela neprůjezdné.

2222560
aktualizováno 18.12.
Extrémní počasí

Převrácené náklaďáky, obří loď na mělčině. Británii bičuje vichr!

Rozlehlé oblasti Velké Británie bičuje silná vichřice, která působí problémy především v lodní dopravě. Své o tom ví například posádka obří ruské nákladní lodi Kuzma Minin, která uvízla na mělčině na jihozápadě země.

Sonda InSight zachytila vítr na Marsu
08.12.
Sonda InSight

NASA má první zvukový záznam větru na Marsu! Poslechněte si ho

NASA poprvé zaznamenala zvuk větru na Marsu. Zachytilo ho zařízení InSight, které na Marsu přistálo teprve minulý týden. Poslechněte si, jak zní zvuk větru na rudé planetě.