Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tajfun v Číně
16.09.
Tajfun Mangkhut

Tajfun Mangkhut si vyžádal desítky obětí. Lidé na ulici létali vzduchem

V neděli dorazil tajfun Mangkhut do Číny, který na Filipínách připravil o život desítky lidí. Úřady proto v jihočínské provincii Kuang-Tung, v Hongkongu a Macau vyhlásily nejvyšší stupeň nebezpečí. V Honkongu se život přímo zastavil.

Mike Seidel
aktualizováno 15.09.
Nečekaný moment

Reportér bojoval s hurikánem, za ním dva muži prošli v klidu. VIDEO

Dramatické video reportéra bojujícího s hurikánem Florence obletělo sociální sítě. Mike Seidel se během reportáže nemohl udržet na nohou, jak se snažil odolat větru. Za ním v záběru však prošli dva muži v kraťasech a očividně jim vítr nevadil.

Hurikán Florence
aktualizováno 16.09.
Sledujeme on-line Tropické bouře

Hurikán Florence zabil 11 lidí. Filipíny hlásí už 25 obětí tajfunu

Střed hurikánu Florence udeřil v pátek na americké pobřeží u města Wilmington v Severní Karolíně. Živel si vyžádal zatím 11 obětí, mezi nimi ženu a její malé dítě, na jejichž dům spadl strom. Hurikán zeslábl na tropickou bouři. Sever Filipín zdevastoval tajfun Mangkhut, který nepřežilo nejméně 25 lidí.

Prásk.tv píše:

Aligátoři v ulicích Floridy
čtěte o tématu vítr na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Mystérium BROMPTON – aneb cesta kultovní anglické skládačky až k mistrovství světa a lokálnímu šampionátu 22. 9. 2018 Cyklosféra Břeclav

Technických vynálezů a speciálních jízdních kol spatřilo světlo světa mnoho, nicméně jen málokterý se ujal a dočkal masového použití.

Hurikán Florence z Mezinárodní vesmírné stanice - 6. 9. 2018
aktualizováno 10.09.
hrozící nebezpečí

V Atlantiku rychle sílí hned tři hurikány, lidé se připravují na úder

V Atlantiku aktuálně běsní hned tři hurikány, v současné chvíli nejsilnější dosáhl druhé kategorie a podle meteorologů bude i nadále sílit, před dopadem na pobřeží Spojených států by mohl dosáhnout i nejsilnější kategorie. Lidé se připravují na záplavy a ničivý vítr. Podobná situace panuje i v pacifiku, kde zuří další tři silné bouře.

Rozvodněná řeka na Havaji kvůli hurikánu Lane
aktualizováno 24.08.
doporučení před cestou

Hrozba na Havaji! Před hurikánem varuje i české ministerstvo

Lidé na Havajských ostrovech se připravují na úder hurikánu Lane. Ten sice o něco zeslábl, i tak by byl ale přímý dopad na hustě obydlenou oblast katastrofální. Kvůli zhoršující se předpovědi už před nepříznivou situací varuje i Ministerstvo zahraničních věcí České republiky.

Hurikán Lane z ISS
aktualizováno 23.08.
tropická bouře

Havaj se připravuje na drtivý úder, lodě utíkají před hurikánem Lane

K Havajským ostrovům se přiblížil hurikán Lane, vítr v něm aktuálně dosahuje rychlosti až 260 kilometrů za hodinu. Úřady varují, že může jít o nejhorší tropickou bouři, která ostrovy zasáhla za posledních 24 let.

Tia Coleman
22.07.
Neštěstí na jezeře

"Zachraňte děti!" prosila žena po převrácení lodi. Přišla o všechny

Chtěli si užít rodinný výlet, místo toho prožili obrovskou tragédii. Žena a její synovec zbyli z rodiny jediní. Ostatní příbuzní zemřeli, když se s nimi převrátila loď na jezeře v Missouri. Teď popsali, jak ke tragédii došlo a co si pamatují z vlastní záchrany.

Lodní neštěstí na jezeře v Missouri
aktualizováno 21.07.
Převrátila se loď

Při lodním neštěstí ztratila 9 členů rodiny! "Může za to kapitán," pláče

Lodní neštěstí v americkém Missouri má 17 obětí. Mezi nimi je devět členů jedné rodiny, oznámil tamní guvernér Mike Parson. Podle svědkyně kapitán plavidla, které se poryvem větru převrátilo, řekl, že si pasažéři nemusejí oblékat záchranné vesty.

Ex-hurikán Ophelia se prohnal přes Britské ostrovy
aktualizováno 18.07.
chris a beryl

K Evropě se přihnaly dva hurikány. Ovlivní i počasí, co čeká Česko?

Sezóna hurikánů nad Atlantikem začala. Vůbec první letošní hurikán se zformoval v prvním červencovém týdnu a dostal jméno Beryl. Další na sebe nenechal dlouho čekat, tropická bouře Chris zesílila na hurikán. Oba teď ovlivňují počasí v Evropě.

Hurikán Chris
11.07.
Nepřízeň počasí

Tropická bouře Chris zesílila na hurikán! Řítí se na Evropu

První větší hurikán sezóny udeřil ke konci minulého týdne na severoamerickém východním pobřeží. Původně tropická bouře Chris včera ale zesílila a nyní míří ke Kanadě a následně i k Evropě. Má zasáhnout především Island, Velkou Británii a Irsko, je ale možné, že se rozštěpí a jeho oslabená část dorazí i do Portugalska, Francie a Španělska!