Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bouře Ophelia přinesla ohromné vlny
aktualizováno 18.10.
větrná bouře

Po bouři Ophelia se na Evropu žene další živel, blíží se Brian

Na západní Evropu se přes Atlantik žene vichřice, která by za sebou opět mohla zanechat ohromné škody. Pohyb bouře není zatím úplně přesně určen, podle modelů ale s velkou pravděpodobností dorazí v sobotu na jih Britských ostrovů, kde by mohl vítr v nárazech dosahovat rychlosti až 120 kilometrů v hodině.

Bezdomovec zavraždil rodinu
06.10.
děsivý případ

Rodina pomohla mladíkovi z ulice. Vstřícnost jim oplatil masakrem

Děsivá tragédie se stala letos v dubnu v anglickém městě Stoutbridge. Mladík se vloupal do domu rodiny a brutálně ubodal matku (50) a jejího syna Pierce (13). Otce vážně zranil, když do něj bodl šestkrát nožem, naštěstí ale přežil. Přeživší poprvé o masakru promluvil…

Rudolf K.
05.10.
skončil ve vězení

Čech v Anglii neprávem pobíral dávky pro postižené. Šel se udat

Dvaačtyřicetiletý Čech získal na přídavkách pro tělesně handicapované lidi statisíce korun. Předkládal doklady svého kamaráda, který mu je poslal z České republiky. Tento podvod mu procházel tři roky. Pak se ke všemu sám přiznal.

Prásk.tv píše:

Sophia Ridlington - 1
čtěte o tématu Anglie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Bryan-Andrew Lock zemřel na otravu krve poté, co si škrábal neštovice
03.10.
Děsivá tragédie

Chlapec (3) si škrábal neštovice, dostal otravu krve a zemřel!

Třiadvacetiletá matka varuje všechny ostatní rodičky, aby si pořádně hlídaly své děti s planými neštovicemi. Nechce totiž, aby další rodiny musely řešit podobnou tragédii jako ona, když musela pohřbít svého tříletého synka.

Máslo v zahraničí
aktualizováno 02.10.
velký rozdíl

Marek našel máslo za 30 korun! Nechápe, jak může být tak levné

Máslo se stává luxusní potravinou. Průměrná cena už překročila 55 korun a pořád raketově stoupá. V některých krajích dokonce za čtvrtku másla lidé zaplatí skoro 80 korun! Ve Velké Británii se dá pořídit levněji – i to české! Cena se pohybuje okolo 30 korun.

Učitel na kapotě ve Wokingu
01.10.
agresivní řidič

VIDEO: Muž na školním parkovišti schválně nabral učitele na kapotu

Parkování při vyzvedávání dětí ze školy může být velmi stresující. To, co předvedl mladý řidič z anglického hrabství Surrey, nemá obdoby. Učitele, který ho nechtěl pustit na zaměstnanecké parkoviště, nabral na kapotu, prudce zrychlil, aby ho v zatáčce odhodil stranou. Málem přitom srazil dvě děti.

Holčička s rakovinou
23.09.
krásné gesto

Foto umírající dívky obletělo svět. Otec řekl, co úžasného udělala

Černobílá fotografie čtyřleté Jessiky šokovala veřejnost. Na Facebooku ji zveřejnil její otec Andy Whelan, který chtěl upozornit na vážnost dětského utrpení. Téměř rok od její smrti promluvil o posledních chvílích dcery. Prozradil, že její tkáň pomůže při hledání léčby rakvoiny.

Muž objednává taxi přes telefon - Ilustrační foto
22.09.
taxi a uber

Uberu v Londýně odzvonilo, město mu nedá novou licenci

Využívání společnosti Uber je diskutovaným tématem nejen u nás. V Anglii nyní společnost ztratila svou licenci pro celý Londýn. Společnost a její řidiči podle Úřadu pro dopravu v Londýně (TfL) nejsou schopni zajistit dostatečnou bezpečnost pro své zákazníky. TfL od řidičů vyžaduje zkoušky, aby mohli mít licenci.

Výbuch v londýnském metru - 2
aktualizováno 17.09.
Výbuch bomby

V Anglii kvůli teroru v metru zatkli druhého muže, už sedí ve vazbě

Britská policie v souvislosti s pátečním útokem v londýnském metru dnes zadržela druhého člověka. Jednadvacetiletý muž byl zadržen na západním londýnském předměstí Hounslow a teď je ve vazbě, informovala BBC.

Zesílená bezpečnostní opatření v londýnských ulicích
17.09.
Teror v Londýně

Bomba v metru mohla zničit celý vagón, útočníků mohlo být víc

Při pátečním teroristickém útoku v londýnském metru byla použita trhavina triaceton triperoxid (TATP), kterou často při sebevražedných atentátech používají islámští radikálové. Napsal to v nedělním vydání britský deník The Independent.