Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pyl
09.06.
Odstíny bolesti

Počet alergiků roste, trpí třetina obyvatel! Jak se mohou bránit?

V posledních týdnech dával pyl alergikům pěkně zabrat. Kromě zaručených léků z lékáren můžete podpořit svou léčbu i pomocí fytoterapie. Přírodní léčba pomocí bylinek pomáhá nejen na alergie, ale je účinná i na nejrůznější další zdravotní problémy.

Čmeláci
31.05.
chov čmeláků

Nový hit zahrádkářů! Pro lepší opylení si pořizují vlastní čmelín

Za posledních 25 let zmizely z přírody až tři čtvrtiny létajícího hmyzu. A tak začínají zahrádkáři kvůli nedostatku opylovačů hromadně chovat čmeláky. Jediná farma v Česku sídlí nedaleko Brna a všechny úly měla vyprodané během několika hodin.

VÍKEND: Může za pylové peklo Řepka?
09.05.

VÍKEND: Může za pylové peklo Řepka?

Žluté peklo. Žluté zlo. Žlutá pomsta. Žlutý smog. Pylová mračna se minulý týden usadila nad Českem a lidé na sociálních sítích je přirovnávali ke kde čemu.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Řepka
aktualizováno 07.05.
největší alergeny

Může za žluté peklo řepka? Zjistili jsme, čeho je v pylu nejvíc!

Česko v minulém týdnu zasáhla doslova žlutá bouře. Kvůli teplému počasí totiž naplno propukla pylová sezóna. A zatímco obvykle kvetou jednotlivé druhy stromů postupně, letos začaly kvést téměř všechny najednou. Navíc jsou v rozpuku i ty druhy dřevin, které kvetou jednou za čtyři až pět let. Co alergiky v těchto dnech zlobí nejvíc?

Pyl
03.05.
žlutá pohroma

Pyl zasypal Česko: Botanik řekl, co za to může a kdy se lidem uleví!

Česko v uplynulých dnech doslova zasypal žlutý pyl. Ten zůstával v ulicích, na kapotách aut a vlastně úplně všude. Podle bývaleho ředitele pražské botanické zahrady Václava Větvičky pochází pyl z jehličnatých rostlin, hlavně borovic a smrků. Za jeho velký výskyt ve městech může hlavně dlouhotrvající sucho.

Pyl a květy
26.04.
pylová sezóna

Nástup vysokých teplot si vybírá svou daň, všude poletuje pyl

Kvůli extrémně rychlému nástupu vysokých teplot, nezvykle rychle rozkvetla krajina. Pyl je teď pohromou nejen pro alergiky, dostane se totiž naprosto všude. Například jarní úklid domácností, mytí vozů nebo oken se musí v těchto dnech neustále opakovat.