Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ohromná koronální díra se otočila směrem k Zemi
06.10.
koronální díra

Sluneční vítr z koronální díry vyvolá na Zemi geomagnetickou bouři

Země bude v následujících dnech čelit solárnímu větru, který proudí z ohromné koronální díry na Slunci. Vítr by k nám měl dorazit už v sobotu nebo neděli, podle astronomů je možné, že vyvolá mírnou geomagnetickou bouři.

Kosmická loď Cygnus s modulem Sojuz MS-09 v pozadí
14.09.
vyšetřování pokračuje

Záhada na ISS. V Sojuzu objevili další otvor po vrtání

Na plášti ruské lodi Sojuz MS-09, která je napojená na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) objevili experti další díry po vrtání, informuje ruská agentura Tass s odkazem na vlastní zdroje v ruském vesmírném a raketovém průmyslu. Otvory objevili na vnějším štítu lodi, který od modulu dělí 15 milimetrů prostoru.

Díry na Floridě
04.05.
záhadné útvary

Tajemné díry na Floridě: Země se otevírá, lidé mají strach. VIDEO

Své domovy muselo na neurčitou dobu opustit několik obyvatel části Wynchase ve floridském městě Ocala poté, co se bez varování začala otevírat země. Obří díry se objevily na několika místech, úřady se nyní snaží zjistit, co za sesuvy půdy vězí.

Prásk.tv píše:

Alexandra Poulos - 1
čtěte o tématu díra na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Díry v ledu v Beufertově moři
28.04.
záhádné kruhy

V Arktidě se objevily záhadné díry! Vědci neví, co jsou zač

Vědci si lámou hlavu nad původem záhadných děr, které se objevily v arktickém ledu nad Beaufortovým mořem poblíž Aljašky. Podivné otvory podle expertů nemohl způsobit žádný známý pohyb ledu.

Garáž
aktualizováno 18.01.
záhadný objev

Rodina našla pod podlahou místnost! Ukrývala staré tajemství

Rodina z amerického Idaha je v šoku. Pod podlahou v garáži našla něco podivného. Doufají, že za tím není nic zlověstného.

Tající led u Antarktidy
14.10.
neznámý původ

Záhadná díra uprostřed Antarktidy mate vědce, spolkla by celou ČR

Mysteriózní díra uprostřed antarktického ledu se zničehonic opět objevila a je ohromná, vešla by se do ní celá Česká republika. Vědci se jev zvaný polynie v tomto konrétním případě snaží důkladně vysvětlit, původ je totiž záhadou.

Ruský diamantový důl Mir
aktualizováno 04.08.
Diamantový důl

Tragédie v dole: Díru do pekla zaplavila voda, 9 lidí se pohřešuje

Jeden z největších diamantových dolů na světě, důl Mir u ruského města Mirnyj, zaplavila voda. Většinu z horníků, kteří v tu dobu v dole pracovali, se podařilo dostat do bezpečí, podle agentury Reuters se ale stále po devíti hornících pátrá.

Muži chybí po úrazu polovina hlavy - 1
aktualizováno 31.07.
realistické foto! jen pro silné povahy

Slovákovi chybí po úrazu půlka hlavy! Přežil, lékaři si ale neví rady

Po téměř roce strachu a trápení zasáhla rodinu Roba (30), který přišel v práci při úrazu o polovinu hlavy, další zdrcující zpráva. Lékaři pacienta chtějí poslat domů, protože podle nich už skoro neexistuje šance na zlepšení jeho zdravotního stavu. Rodina už požádala o pomoc ministerstvo zdravotnictví.

Na Floridě se propadla země a pohltila dva domy
aktualizováno 15.07.
Síla přírody

Země se otevřela a pohltila dva domy! Stačilo pár minut

Na Floridě se propadla země a pohltila dva domy. V díře zaplavené vodou zmizely během několika desítek minut. Jejich obyvatelé stihli utéct, nikomu se tedy nic nestalo. Úřady se ale obávají, že propad půdy bude pokračovat a proto evakuovaly i obyvatele okolních domů.

Záchrana lišky a psa
aktualizováno 09.07.
nebezpečí sesuvu

Záchrana lišky a psa trvá už 7 dní! Nechoďte k noře, prosí záchranáři

Už 7 dní se snaží záchranáři dostat ze skalní štěrbiny v Českém ráji psa, který tam zůstal uvězněn i s liškou, za níž utekl majitelce. Zával kamenů se sice včera na některých místech podařilo uvolnit, zvířata se ale ven nedostala. Akce pokračovala i v neděli.