Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nejhorší potraviny roku 2016
aktualizováno 04.01.
nehorší potraviny roku 2017

Odporné potraviny prodávaly loni i velké řetězce! Nemáte je doma?

Také v uplynulém roce jste mohli na pultech obchodů narazit na potraviny, ze kterých se zvedal žaludek. Někteří prodejci totiž neváhají nechat v prodeji i takové jídlo, do kterého už se pustila plíseň. Web Vitalia.cz sestavil přehled nejhorších potravin za uplynulý rok.

Uzavřené provozovny
04.11.
galerie nechutné provozovny

Tady nám dělali jídlo?! Pohled do zavřených podniků jen pro otrlé!

Kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) jen v říjnu uzavřeli desítku provozoven, kde se prodávalo jídlo. A pohled do útrob těchto podniků opravdu není pro každého. Někde se válel myší trus, jinde se hromadila plíseň a nepořádek.

Kečup s nižším obsahem rajčat
21.07.
falšovaný produkt

Inspektoři varují před oblíbenou značkou kečupu. Máte ho doma?

Na falšovaný kečup od společnosti Kaufland upozorňuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Bylo v něm méně rajčat, než slibovala etiketa.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Čaj
aktualizováno 19.05.
nemáte ho doma?

Varování! V obchodě prodávali čaj s nebezpečným množstvím THC

Před nebezpečným čajem varuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Podle kontrolorů obsahuje nebezpečné množství tetrahydrocanabinolu (THC).

Nevyhovující čaje a vína
29.04.
Kontrola SZPI

Tyhle hnusy jsme měli pít! Plavala v nich plíseň, chutnaly chemicky

Zakalené, plné nečistot a plísně, chemická chuť. I takové nápoje můžete koupit v obchodě, prodejci je bez problémů dál nabízí. Tentokrát si ale na ně došlápla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), která odhalila hned 8 nevyhovujících vzorků.

Uzavřené provozovny
25.03.
Zavřené hospody

TADY JÍME! Plíseň, myši a špína, to objevili inspektoři v hospodách

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce zavřeli v prvním čtvrtletí už více jak 10 hospod. Objevili v nich šílené hygienické podmínky. Nejčastěji byly prostory, v nichž majitelé skladovali jídlo nebo ho dokonce připravovali, plné plísní, špíny, myšího trusu a odpadků.

Falšovaná vína
aktualizováno 16.02.
závadný alkohol

Prodávali nebezpečné patoky a vydávali je za víno. Máte je doma?

Na lahvové víno si posvítili kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Výsledky kontrol teď zveřejnili na webových stránkách. A ne všechny vzorky obstály.

Houby
09.02.
inspektoři varují

Na trhu jsou závadné houby! Mohou vážně poškodit zdraví

Před závadnými houbami z Číny varuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Obsahují siřičitany, o kterých ve složení výrobku není ani zmínka. Alergikům mohou způsobit vážné zdravotní problémy.

Nejhorší hospody roku 2016
aktualizováno 12.01.
hazard se zdravím

Nejhorší hospody roku 2016! Které zavřely ve vašem kraji? PŘEHLED

Špína, hmyz, myší trus, hromadící se odpadky - v takovém prostředí nám některé restaurace připravovaly v loňském roce jídlo. Na které si posvítila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve vašem kraji?

Nejhorší potraviny roku 2016
05.01.
galerie hnusu

Nejhnusnější potraviny roku 2016: Kde je prodávali nejčastěji?

Více než osm stovek nekvalitních potravin objevili na pultech obchodů v loňském roce inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Hřešily přitom i velké obchodní řetězce. Přehled nejhorších potravin sestavil web Vitalia.cz.