Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Čaj
Aktualizováno 19.5. 2017 15:43
nemáte ho doma?

Varování! V obchodě prodávali čaj s nebezpečným množstvím THC

Před nebezpečným čajem varuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Podle kontrolorů obsahuje nebezpečné množství tetrahydrocanabinolu (THC).

Kontrola SZPI

Tyhle hnusy jsme měli pít! Plavala v nich plíseň, chutnaly chemicky

Zakalené, plné nečistot a plísně, chemická chuť. I takové nápoje můžete koupit v obchodě, prodejci je bez problémů dál nabízí. Tentokrát si ale na ně došlápla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), která odhalila hned 8 nevyhovujících vzorků.

Zavřené hospody

TADY JÍME! Plíseň, myši a špína, to objevili inspektoři v hospodách

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce zavřeli v prvním čtvrtletí už více jak 10 hospod. Objevili v nich šílené hygienické podmínky. Nejčastěji byly prostory, v nichž majitelé skladovali jídlo nebo ho dokonce připravovali, plné plísní, špíny, myšího trusu a odpadků.

Obchodní sdělení

Spěte pár dní bez polštáře a můžete mít 20 tisíc!

Originální a neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak dostat 20 000 Kč na dovolenou dle vašich představ…

Falšovaná vína
Aktualizováno 16.2. 2017 16:34
závadný alkohol

Prodávali nebezpečné patoky a vydávali je za víno. Máte je doma?

Na lahvové víno si posvítili kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Výsledky kontrol teď zveřejnili na webových stránkách. A ne všechny vzorky obstály.

inspektoři varují

Na trhu jsou závadné houby! Mohou vážně poškodit zdraví

Před závadnými houbami z Číny varuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Obsahují siřičitany, o kterých ve složení výrobku není ani zmínka. Alergikům mohou způsobit vážné zdravotní problémy.

Nejhorší hospody roku 2016
Aktualizováno 12.1. 2017 08:05
hazard se zdravím

Nejhorší hospody roku 2016! Které zavřely ve vašem kraji? PŘEHLED

Špína, hmyz, myší trus, hromadící se odpadky - v takovém prostředí nám některé restaurace připravovaly v loňském roce jídlo. Na které si posvítila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve vašem kraji?

galerie hnusu

Nejhnusnější potraviny roku 2016: Kde je prodávali nejčastěji?

Více než osm stovek nekvalitních potravin objevili na pultech obchodů v loňském roce inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Hřešily přitom i velké obchodní řetězce. Přehled nejhorších potravin sestavil web Vitalia.cz.

Děsivá zjištění inspekce

Myší trus, špína, plíseň, vajgly: Tady jsme v létě obědvali! FOTO

Hned 18 provozoven nechala v průběhu letních měsíců zavřít Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Inspektoři se zaměřili na dodržování hygienických a dalších předpisů. V létě, kdy vysoké teploty přejí množení bakterií, opět objevili šílený nepořádek v zázemí restaurací, obchodů nebo skladů s potravinami.

Potraviny na pranýři - Víno
Aktualizováno 16.3. 2016 16:38
nekvalitní potraviny

Tyhle patoky nám prodávali místo vína! Možná je máte doma i vy!

Zakalené a plné nečistot, i takové víno můžete někdy najít na pultech obchodů a prodejci ho bez okolků nabízejí. Na takové výtečníky si čas od času došlápne Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) a na nekvalitní výrobky upozorní občany. Tentokrát šlo o šest nevyhovujících vzorků.

otřesné podmínky

Myší trus, brouci: Tyto české podniky jsou opravdu nechutné!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) každoročně odhalí stovky nevyhovujících podniků, které hazardují se zdravím spotřebitelů. Jen v letošním roce už kontroloři kvůli silně zanedbaným hygienickým podmínkám zavřeli téměř na 30 restaurací. Podívejte se na nejhorší z nich.