Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bolest zad
12.08.
odstíny bolesti

Bolí vás záda? Lékař poradil způsob, jak s bolestí rychle zatočit

V dalším díle seriálu Odstíny bolesti jsme se zaměřili na bolesti zad. Jak přicházejí, co je způsobuje a jak se dají řešit? Ne vždy jsou potřeba složité zákroky. Přesvědčte se sami.

Bolest hlavy
11.08.
odstíny bolesti

Bolest hlavy nevyléčí vždy prášky! Kdy už zajít k lékaři? PŘÍZNAKY

Tenzní bolest hlavy prožije alespoň jednou za život 80 % všech lidí. Jedná se o tupou bolest hlavy, která neznemožní člověku normálně fungovat, ale obtěžuje jej. Dá se na rozdíl od migrény zlepšit například pohybem. Jak bojovat s dalšími druhy bolesti? A kdy je lepší navštívit neurologa?

Plačící miminko
08.08.
odstíny bolesti

Jak poznat, že miminka něco bolí? Jen o pláči to není, říká lékařka

Dospělí většinou sami poznají, s jakou bolestí jim pomohou léky a kdy už je potřeba vyhledat lékaře. U dětí je to ale jiné. Především ty nejmenší, které ještě neumí mluvit, rodičům jen stěží vysvětlí, že je rozbolela hlava nebo bříško. Jak bolest u dětí poznat a jak jim co nejrychleji pomoct?

Vyvrtnutý kotník
03.08.
odstíny bolesti

Zranili jste si kotník? 3 kroky, jak se zbavit bolesti během pár minut!

Léto je obdobím dovolených a relaxace. Jenže nevítaná bolest nebo zranění mohou prázdninovou pohodu nepříjemně pokazit. Zvláště na dovolených nebo výletech je riziko úrazů mnohem větší, než když sedíme v práci nebo ve škole.

Odstíny bolesti – 10. díl
01.08.
Odstíny bolesti

Předcházejte sportovním úrazům! Stačí respektovat základní rady

Přetržené vazy, natažené svaly, záněty šlach, zlomeniny. Asi nejčastější zranění sportovních amatérů, kteří mají na sport čas tak maximálně dvakrát do týdne.

Bolesti břicha
21.07.
odstíny bolesti

Na bolest při menstruaci zkuste babské rady! Zaručeně fungují

Menstruační bolesti trápí mnoho žen. Jaké jsou návody, jak s prudkými bolestmi v podbřišku zatočit? Jak se dají utlumit? A jak se jim dá předejít? Podívejte se na další díl seriálu Odstíny bolesti!

Pořezání
aktualizováno 20.07.
letní zranění

Počet úrazů v létě strmě narůstá, na vině bývá často alkohol

Stovky pacientů během prázdnin denně skončí na úrazových ambulancích. Například v českokrumlovské nemocnici jde hlavně o vodáky. Za jejich zranění často může alkohol. Záchranáři zaznamenávají také nárůst zraněných cyklistů. Na Šumavě v pátek jeden zemřel.

Bolest hlavy
20.07.
odstíny bolesti

Trpíte bolestí hlavy? Možná za to může jídlo! Kterému se vyhnout?

Bolesti, které zažívají během migrény, lidé často na stupnici od jedné do desíti (kdy číslo 10 je nejsilnější) hodnotí devítkou. Jak záchvaty, které mnohdy trvají několik hodin, ale často i více dní, mírnit? A víte, co mohou být hlavní spouštěče? Podívejte se, kterým potravinám a činnostem byste se měli vyhnout!

Vyšetření očí
18.07.
nepodceňujte příznaky

Rakovina očí nebolí, hrozí přitom hlavně v létě! Jak ji poznáte?

Stále více Čechů postihuje každý rok rakovina očí. Na vině je sluneční záření i životní styl. Její nebezpečí spočívá v tom, že zpočátku vůbec nebolí.

Plavání s otevřenými očima
aktualizováno 16.07.
mýty o plavání

Plavete pod vodou s otevřenýma očima? Expertka řekla, co hrozí!

Letní měsíce svádějí k plavání. Nejenže se při něm spolehlivě osvěžíte, ale je i zdravé. Přesto jsou mezi lidmi stále zažité některé mýty, které vám mohou i ublížit.