Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zimní silnice - ilustrační
aktualizováno 08.12.
nová výstraha předpověď na víkend

Ledovka i zabíjela! Pozor, v těchto krajích stále hrozí nebezpečí

Meteorologové varují před další tvorbou ledovky. Kvůli namrzlé vozovce v pátek bouralo několik aut, výstraha platná do poledních hodin se na některých místech prodlužuje až do soboty. Hrozí i náledí.

nehoda na náledí
aktualizováno 08.12.
výstraha pro všechny

Řidiče trápí ledovka! Na silnicích se i umíralo, nejhůř je na východě

Řidiči v Česku bojují s ledovkou, která se na silnicích vytvořila už v noci na pátek. Nedaleko obce Dvorce na Jihlavsku bouralo pět aut a i když se nehoda v tomto případě obešla bez zranění, další incident na Písecku už stál řidiče život.

Sníh na silnicích
05.12.

Výstraha! Meteorologové varují před ledovkou a sněhovými jazyky

Po ránu to na silnicích a chodnících může pěkně klouzat! Meteorologové dokonce vydali výstrahu před ledovkou, která platí až do dnešního poledne. Na horách pak hrozí sněhové jazyky.

Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Ochlazení
aktualizováno 02.12.
víkendová předpověď

Česko o víkendu zahalí ranní mlhy, v noci může být až -10 °C

Velká část České republiky se v sobotu probudila do husté mlhy, která by mohla zejména na Moravě a ve Slezsku namrzat. Meteorologové už v pátek vydali výstrahu před ledovkou, která by měla trápit východ republiky až do desáté hodiny.

Ledovka trápila řidiče
aktualizováno 01.12.
Sjízdnost silnic

Silnice sevřela ledovka, kamiony místy vůbec neprojedou

Silnice v Čechách i na Moravě přesně dle výstrahy meteorologů na mnoha místech pokryla v pátek ráno ledovka. Opatrní by řidiči měli být především na vedlejších silnicích a šoféři kamionů by měli věnovat velkou pozornost zvolené trase, aby neuvízli.

Náledí
27.11.
dopravní nehody

Řidiče potrápila ledovka, nehody a uvízlé kamiony blokovaly silnice

Řidiče téměř po celé republice ráno a dopoledne trápily náledí a ledovka. Na zledovatělých silnicích se staly desítky nehod. Na mnoha místech navíc blokovaly provoz uvízlé kamiony. Velmi obtížná situace byla například na Vysočině.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 24.11.
klesající teploty

Silnice jsou v zimě plné nebezpečí, tohle jsou riziková místa

S klesající teplotou začínají řidiče trápit ranní mrazy. Na silnicích se totiž může tvořit nebezpečné náledí. Lidé by si měli dávat pozor hlavně v lesních úsecích, na mostech a železničních přejezdech.

Sněhová bouře
aktualizováno 15.03.
Kolaps dopravy

Sněhová bouře ochromila USA: Zabila 2 lidi, zastavila tisíce letů!

Nejméně 2 mrtví, více než 200 tisíc domácností bez elektřiny a tisíce zrušených letů. To všechno má na svědomí bouře Stella, která se přehnala přes severovýchod Spojených států amerických. Pak přišlo prudké ochlazení, které způsobilo masivní námrazy a ledovku. Kolabuje proto i pozemní doprava.

Náledí
aktualizováno 16.02.
Sklouzneme se

Přijde prudká změna počasí! Hrozí i ledovka, varuje ČHMÚ

V pátek podle předpovědi dorazí do Česka studená fronta a s ní déšť a pochopitelně také nižší teploty. Změna počasí zatočí se smogem, ale zároveň přinese také nebezpečí ledovky.

Ledovka trápila řidiče
aktualizováno 04.02.
víkendová předpověď

VAROVÁNÍ: Řidiči, pozor! Dopravu komplikuje ledovka a mlha

V noci na sobotu na většině území České republiky pršelo a teploty padaly pod bod mrazu, na silnicích se tak vytvořila ledovka. Buďte velmi pozorní, varují meteorologové. Jízdu autem vám může znepříjemnit i mlha. Na několika místech se bouralo.