Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ochlazení - 1
aktualizováno včera 16:23
Studený víkend

O víkendu přijdou pořádné mrazy! Bude sněžit, hrozí i ledovka

Do konce týdne nás čekají pořádné mrazy a náledí. Převážně bude zataženo až oblačno se sněžením, které bude přecházet v mrznoucí déšť. O víkendu se budou teploty pohybovat kolem -5°C, v noci klesnou až na -9 °C.

Kolony na D1
aktualizováno včera 20:47
Dopravní komplikace

D1 opět kolabovala! Kilometrové kolony, zpoždění na několik hodin

Doprava na dálnici D1 na Brno mezi středními Čechami a Vysočinou ve čtvrtek dopoledne opět kolabovala. Kolony byly dlouhé desítky kilometrů, problémy začínaly už na 46. kilometru. Odpoledne se situace mírně zlepšila, i tak ale řidiči stáli v kolonách. Dopravu komplikuje sníh, nejhorší situace je stále na Vysočině, špatně sjízdné silnice jsou v okrese Pelhřimov, Třebíč a Havlíčkův Brod. Pozor by si měli dát řidiči i v Jihočeském, Pardubickém a Královehradeckém kraji. Problémy mají stále kamiony, pro které jsou některé silnice uzavřené anebo zůstaly uvízlé v kopci.

Kolona na dálnici D1
aktualizováno 12.12.
doprava kolabuje

V koloně na D1 se vzpříčil kamion, dálnice dvě hodiny opět stála!

Dopravu v Česku zkomplikovalo husté sněžení. Nejhorší situace byla na Vysočině, kde na dálnici D1 zkolabovala doprava kvůli zapadlým kamionům. Kolona ve směru na Brno měla až 35 kilometrů, na Prahu pak 20 kilometrů. Sypače nemohly kvůli stojícím autům projet, po dlouhých hodinách se podařilo zprovoznit směr na Brno, ten se však po chvíli opět zastavil, jelikož se na dálnici vzpříčil kamion.

Prásk.tv píše:

Santa hrdina
čtěte o tématu ledovka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Dopravní nehoda Mikulovice - 4
aktualizováno 12.12.
Nepříznivé počasí

Sníh a ledovka na silnicích: Auta stála na Vysočině i na Plzeňsku

Od úterního rána husté sněžení i ledovka na některých místech České republiky komplikovaly dopravu. Nejhorší situace byla ráno ve Zlínském, Karlovarském i Pardubickém kraji. Problémy ovšem na řadě míst vydržely až do odpoledne.

Záchranářům komplikuje práci ledovka
aktualizováno 07.12.
dvě hodiny v mrazu

Ledovka zastavila záchranáře! Pro zraněného museli jít pěšky

Na Frýdecko-Místecku udeřila ledovka a pořádně záchranářům zkomplikovala výjezdy. Muž s poraněnou nohou na ně musel v chladném počasí čekat dvě a půl hodiny! Nakonec si pro něj museli záchranáři dojít pěšky.

Vítr
aktualizováno 07.12.
výstraha meteorologů

Večer se přižene silný vichr! Nejvíc bude foukat na těchto místech

Ledovka ráno komplikovala dopravu na jihu Moravy. Na Blanensku kvůli namrzlé silnici skončilo v příkopu několik aut. Večer pak meteorologové varují před silným větrem.

Namrzlá silnice
aktualizováno 05.12.
Mrznoucí déšť

Další výstraha před ledovkou! Klouzat to bude v celém Česku

Česko ve čtvrtek znovu sevře ledovka, tvořit se bude v celé republice. V Čechách od rána až do odpoledne, na Moravě a ve Slezsku až do pátečního rána. Před ledovkou varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Vlaky RegioJet
aktualizováno 03.12.
namrzlé vedení

My stojíme, ostatní vlaky kolem frčí, stěžují si zákazníci RegioJetu

Vlaky na hlavním koridoru z Čech na Moravu od nedělního večera měly velké problémy. Ty přetrvávaly i během pondělí. Důvodem byla porucha na trakčním vedení, podle Českých drah se podařilo situaci vyřešit, ostatní dopravci ale stále hlásili problémy, což potvrzovali i cestující. Problémy se ale netýkaly jen počasí.

Zima - 4
03.12.
Týdenní předpověď

Ledovka znovu udeří, varují meteorologové! Začne také sněžit

Ledovka a mrznoucí déšť potrápí Česko i v nadcházejícím týdnu.

Ledovka lámala stromy a zastavila vlaky
aktualizováno 03.12.
Nebezpečí na silnicích

Ledovka v Česku! Mráz udeřil, vlaky nabíraly dlouhá zpoždění

Sníh a ledovka výrazně trápily velkou část České republiky. Už od nedělního večera byl ochromený hlavní železniční koridor mezi Čechy a Moravou, lidé museli počítat s dlouhým zpožděním. Provoz byl obnoven až v pondělí v poledne. Nejhorší situace panovala v Olomouckém Kraji a na Vysočině.