Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Horko
aktualizováno včera 20:54
varování bude i 35 °C

VÝSTRAHA: Přijde ochlazení, před tím nás ale čekají pekelná vedra!

Meteorologové v neděli rozšířili výstrahu před požáry a vysokými teplotami. Nové varování se týká celé republiky, nejhůř má být přitom v pondělí. Právě na začátku týdne totiž teploty mohou vyšplhat i na 35 °C. Ochlazení má přijít podle meteorologů až s nadcházejícím víkendem. V dalších týdnech už neočekávají, že by se rtuť teploměru vyšplhala přes tropických 30 °C.

Počasí - babí léto
aktualizováno včera 14:45
počasí měsíční předpověď

Po nejvyšších teplotách v historii přijde ochlazení! Jak bude v září?

Uplynulý měsíc se podle meteorologů zapíše do novodobé historie jako období s vůbec nejvyššími teplotami. V každém ze čtyř týdnů po sobě byly naměřené nadprůměrné hodnoty a podle expertů horko ještě bude. Teploty by už ale neměly překročit tropickou třicítku. První výraznější ochlazení přijde na konci příštího týdne.

Bouřky v Česku
aktualizováno 08.08.
mapy srážek platné výstrahy

Silné bouřky udeřily na Česko! Vítr lámal stromy, padaly kroupy

Česko ve středu odpoledne zasáhly silné bouřky s prudkým deštěm. Postupovaly od západu k severovýchodu. Nejhorší byla situace ve středních Čechách včetně Prahy. Meteorologové před bouřkami nadále varují.

Prásk.tv píše:

Sol Perez - 1
čtěte o tématu předpověď počasí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Horko
aktualizováno 07.08.
počasí v týdnu

Ničivá horka zasáhnou celou ČR! Bude i 38 °C, platí nové výstrahy

Vedra v Česku pokračují a meteorologové před nimi i nadále varují. Výstrahy před velmi vysokými teplotami platí prakticky po celé České republice. Teploty se v průběhu týdne mohou vyšplhat i na 38 °C.

Krupobití
aktualizováno 06.08.
galerie čeká nás pohroma?

V ČR padaly kroupy jako jablka! To nejhorší ale teprve přijde. MAPY

O víkendu kromě tropických teplot dorazily do Česka i bouřky, které místy doprovázely i obří kroupy. Na Valašsku dosahovaly dokonce velikosti jablek. A podle meteoroložky Dagmar Honsové ještě není konec.

Letní a zimní dovolená
aktualizováno 06.08.
Vyplní se předpovědi?

Přijde po horkém létě tuhá zima? Odbornice řekla, co máme čekat

Zatímco Česko spalují tropická vedra, mnozí už s obavami očekávají zimu. Obávají se totiž, že po horkém létě bude následovat tuhá zima. Na pravdivost této pověry se redakce TN.cz zeptala meteoroložky Dagmar Honsové. Ta milovníky mírných zim uklidňuje, spojitost mezi ročními obdobími není.

V Čechách zima, tropy na Moravě
05.08.
krátké ochlazení

Čechy zchladily bouřky a déšť, na Moravě dál panují tropy!

Přechod studené fronty výrazně rozdělil republiku. Zatímco západní polovinu od rána skrápěl déšť a teploty klesly k 15 stupňům Celsia, jihovýchod Moravy dál trápí tropické teploty vysoko nad 30 stupňů. Po krátkém ochlazení se ale teploty postupně vrátí na celém území k třicítkám.

Osvěžení v horkých dnech - 2
aktualizováno 04.08.
počasí jak bude?

Předpověď až do konce prázdnin: Extrémní vedra už brzy skončí!

Ještě příští týden nás čekají extrémní teploty i nad 35 °C, poté ale přijde ochlazení a to o zhruba deset stupňů Celsia! Na konci prázdnin by podle meteorologů mělo být přes den v maximech už "jen" asi 24 °C. Sucho bude dál.

Horko
aktualizováno 04.08.
počasí pekelná výheň

Extrémní teploty zabíjejí Evropany! Ve Španělsku atakují 50 °C, 3 mrtví

Již tři mrtvé si vyžádala vlna veder, která postihla tento týden Španělsko. Teploty v pátek dosahovaly v některých oblastech Španělska 45 stupňů Celsia a ani v příštích dnech si zde podle meteorologů lidé od horka neodpočinou, napsala dnes agentura AFP.

Chorvatsko
26.07.
Dlouhodobá předpověď

Půlka prázdnin je pryč. Jaké bude v Chorvatsku v srpnu počasí?

Chorvatsko patří už dlouhá léta mezi nejoblíbenější letní dovolenkové destinace českých turistů. A i když je polovina letních prázdnin skoro v trapu, další davy výletníků k Jadranu teprve pojedou. Jaké mohou čekat počasí?