Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dítě v zimě
aktualizováno 12.01.
předpověď počasí

O víkendu se konečně ochladí. Sněhu se dočkají nejen na horách

O víkendu by se mohlo konečně ochladit. Teploty mohou v noci na některých místech klesat až k minus sedmi stupňům a i v nižších polohách by podle meteorologů mohlo sněžit.

Počasí - podzim - 2
aktualizováno 07.01.
zima v nedohlednu

V Pardubicích měli nejtepleji za 70 let! V ČR padly desítky rekordů

Lednové počasí v Česku přepisuje teplotní rekordy staré desítky let. Na pardubickém letišti dokonce v sobotu denní maxima překonala hranici 11,3°C, která byla naměřena naposledy v roce 1948! Vůbec nejtepleji ale bylo v Karviné.

Zimní počasí
aktualizováno 06.01.
počasí měsíční předpověď

Končí zima? Meteorologové řekli, jestli ještě v lednu udeří mrazy!

Počasí v lednu příliš lyžařům přát nebude. Vyplývá to z měsíční předpovědi meteorologů, podle které budou nejméně následující dva týdny teplotně nadprůměrné.

Prásk.tv píše:

Sigurður Jónsson - 1
čtěte o tématu předpověď počasí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Ledovka na Silvestra
aktualizováno 29.12.
předpověď počasí jak bude?

Meteorologové varují před dalším náledím! Změna přijde na Silvestra

Meteorologové vydali novou výstrahu před náledím, týká se celkem čtyř krajů a platná je až do sobotního rána. Ještě v noci na neděli mohou teploty padnout i devět stupňů pod bod mrazu, s posledním prosincovým dnem ale přijde do Česka oteplení. Na Silvestra se může rtuť teploměru vyšplhat i na 11 °C a podobný ráz počasí nás čeká i v dalších dnech.

Policisté kvůli kalamitnímu stavu uzavírali silnice
aktualizováno 28.12.
mapy sněhu meteorologové varují

NOVÁ VÝSTRAHA: V ČR napadne hodně sněhu, hrozí i náledí!

Meteorologové vydali novou výstrahu - a to před náledím a vysokou sněhovou pokrývkou. Dotkne se prakticky celé České republiky, na některých místech by přes noc mohlo napadnout i 40 centimetrů sněhu.

Sněhová kalamita v Pensylvánii
aktualizováno 27.12.
výstraha udeřila zima

V USA nezvládají přívaly sněhu, na Česko se žene silný vítr!

Spojené státy americké o svátcích zasáhla silná sněhová bouře. Město Erie v Pensylvánii kvůli sněhu hlásí stav nouze - napadly desítky centimetrů, doprava je zcela ochromená. Před počasím ale varují i meteorologové v Evropě. Zejména její centrální část totiž ve středu zasáhne silný vítr, místy může dosahovat i 160 km/hod.

Jak bude o Vánocích
aktualizováno 09.12.
Jaké budou Vánoce

Vánoce na sněhu nebo na blátě? ČHMÚ upřesnil předpověď

Letos se zřejmě bílých Vánoc nedočkáme. Podle aktualizovaného dlouhodobého výhledu, který v sobotu zveřejnili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu, se kolem Vánoc budou teploty pohybovat v rozmezí -1 a +5 °C a srážky budou průměrné až podprůměrné.

Zimní silnice - ilustrační
aktualizováno 08.12.
nová výstraha předpověď na víkend

Ledovka i zabíjela! Pozor, v těchto krajích stále hrozí nebezpečí

Meteorologové varují před další tvorbou ledovky. Kvůli namrzlé vozovce v pátek bouralo několik aut, výstraha platná do poledních hodin se na některých místech prodlužuje až do soboty. Hrozí i náledí.

Sněžení
aktualizováno 07.12.
počasí o víkendu

VÝSTRAHA: Nejslunečnější den týdne je tady, pak ale udeří mrazy

Čtvrtek bude podle meteorologů tím nejslunečnějším dnem celého týdne, kdy se teploty vyšplhají místy až k osmi stupňům Celsia. S nadcházejícím víkendem ale vtrhne do Česka opět ochlazení. Udeří mrazy a bude i sněžit. V pátek dokonce platí výstraha před ledovkou.

Sníh na silnicích
05.12.

Výstraha! Meteorologové varují před ledovkou a sněhovými jazyky

Po ránu to na silnicích a chodnících může pěkně klouzat! Meteorologové dokonce vydali výstrahu před ledovkou, která platí až do dnešního poledne. Na horách pak hrozí sněhové jazyky.