Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Saman Gunan položil za záchranu chlapců život
aktualizováno 11.07.
záchrana v Thajsku

Lidé truchlí pro padlého hrdinu, za záchranu chlapců položil život!

Potápěči, kteří se podíleli na záchraně dvanácti chlapců a jejich trenéra z komplexu jeskyní v Thajsku, jsou oslavováni jako hrdinové. Globální spolupráce nakonec vedla k ohromnému úspěchu, kdy se naděje změnila ve skutečnost a všechny se podařilo dostat v pořádku ven. Bohužel celá operace má i stinnou stránku, jeden z potápěčů položil svůj život.

Grafika - jeskyně Tham Luang
aktualizováno 08.07.
drama v podzemí

Evakuované chlapce čekají v jeskyni velmi úzké chodby

Záchranáři, kteří dnes začali evakuovat třináctičlennou skupinu z jeskyně na severu Thajska, musejí každého jednotlivě provést stísněnými a zatopenými chodbami. Některé jsou přitom široké necelý metr a na výšku nemají více než 60 centimetrů. Situaci v podzemí, kudy budou muset chlapci a jejich fotbalový trenér projít, popsal list The New York Times.

Dvanáct chlapců uvězněných v jeskyni v Thajsku
08.07.
kdo je kdo

Chlapci jsou v jeskyni už 2 týdny. Rodiny popsaly jejich příběhy

Už dva týdny je uvězněna v jeskyni dvanáctka chlapců a jejich fotbalový trenér. Záchranáři se snaží najít způsob, jak je dostat ze zaplaveného podzemí dostat ven. Boj o jejich život komplikují blížící se monzunové deště, které by mohly ještě víc zvýšit hladinu vody v jeskyni a zatopit poslední útočiště celé skupiny. Venku před jeskyní čekají jejich rodiny. Popsaly, kdo jsou jejich chlapci zač.

Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Pátrání po dětech v zatopené jeskyni pokračuje
aktualizováno 03.07.
pátrání v thajsku

Zázrak! Všechny děti ze zatopené jeskyně našli po devíti dnech živé

Všech dvanáct chlapců a jejich fotbalový trenér, kteří před devíti dny zmizeli v thajském jeskynním komplexu, jsou živí. S dobrou zprávou přišel tamní guvernér. Jaký je jejich zdravotní stav, ale není jasné.