Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

video Záhadný tvor

Lochnesská příšera je zpátky! Viděli ji dvakrát během pěti dní

Po osmi měsících se z vod skotského jezera Loch Ness vynořila známá Lochnesská příšera. Bájné monstrum během několika dní pozorovali hned dvě skupiny turistů. Jednomu muži z Walesu se dokonce Lochnesku podařilo natočit!

Skotská nezávislost

Konec Velké Británie? Parlament ve Skotsku schválil referendum

Skotský parlament vyslovil souhlas s vypsáním nového referenda o nezávislosti Skotska na Británii. Výsledek hlasování regionálního parlamentu poskytl mandát první ministryni Nicole Sturgeonové, aby se s Londýnem dohodla na podmínkách a termínu nového plebiscitu, který by se podle návrhu Edinburghu měl konat mezi podzimem 2018 a jarem 2019.

Skotská první ministryně Nicola Sturgeonová
Aktualizováno 13.3. 2017 13:46
první ministryně

Dohra brexitu: Skotsko se chystá na druhé hlasování o nezávislosti

Skotsko se opět chystá na hlasování o nezávislosti. První ministryně Nicola Sturgeonová na tiskové konferenci oznámila, že požádá skotský parlament o svolení vyhlásit referendum, ve kterém Skotové rozhodnou, zda se připojí k takzvanému "tvrdému brexitu", nebo se stanou nezávislou zemí.

Prásk.tv píše:

Psi mají rádi hudbu
čtěte o tématu Skotsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Přežraný pes po krádeži krocana
Aktualizováno 28.12. 2016 17:56
vánoční zloděj

Skutečné obžerství: Chamtivý pes málem zničil vánoční večeři

Mnoho lidí cítí po štědrovečerní večeři vinu kvůli tomu, kolik toho za jeden jediný den snědli, podle Davida Barretta ale nikdo nemá na jeho psa, který pozvedl vánoční přežírání na zcela novou úroveň. Jeho zprávy na Twitteru na Štědrý den pobavily tisíce lidí.

Rozlušení záhady

Ponorku měla za války napadnout příšera z hlubin. Teď našli její vrak

Průzkumníci našli u skotského pobřeží stoletý vrak ponorky. Mohla by to být legendární loď, kterou podle kapitána napadla příšera s rohy a obřími zuby, kterými rozkousala přední kanón. Krátce po záchraně posádky se ponorka potopila.

Skotská vlajka
Aktualizováno 13.10. 2016 14:25
následky brexitu

Skotsko bude znovu hlasovat o nezávislosti. Chce zůstat v EU

Skotsko připravuje nové referendum o své nezávislosti na Británii, sdělila dnes skotská premiérka Nicola Sturgeonová. Návrh příslušného zákona zveřejní příští týden.

Tučňák se stal generálem
Aktualizováno 23.8. 2016 20:59
Královská garda

Zvláštní ceremonie v zoo: Norové povýšili tučňáka na generála!

V zoologické zahradě ve skotském Edinburghu se konal neobvyklý ceremoniál. Tučňák jménem Sir Nils Olav, který se dosud pyšnil hodností plukovníka a také rytířským řádem, byl povýšen na brigádního generála norské královské gardy.

GALERIE kuriózní nehoda

U Skotska uplavala v bouři ropná plošina! Hrozí havárie

Nečekané představení uchystala lidem u skotského pobřeží v Dalmore ropná plošina, která se v bouři utrhla od vlečného člunu a doplula až na oblíbenou surfařskou pláž. Jenže nejde jen o kuriózní podívanou - hrozí totiž riziko, že se plošina poškodí a do moře uniknou stovky tun nafty.

Air Transat letadlo
Aktualizováno 19.7. 2016 16:41
Mohla to být tragédie!

Piloti v plném airbusu byli opilí! Zastavili je těsně před odletem

Policie na letišti ve Skotském Glasgow zadržela piloty kanadské společnosti Air Transat, údajně byli v podnapilém stavu. Let byl zastaven chvíli před vzletem airbusu A310 na lince do Toronta.

Legenda zemřela

ŠOK! Lochnesská příšera je po smrti! Tělo našli na břehu jezera

Je to potvrzené! Lochneská příšera žije. Respektive žila. Portál Mirror informuje, že náhodný chodec, který venčil psa na břehu známého jezera Loch Ness, našel kostru lochneské příšery!