Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Protest proti Dukovi
aktualizováno 14.02.
CELÝ DOPIS Církev "hnědne"

Věřící vytýkají Dukovi radikalizaci i vztah s prezidenty. Napsali papeži

Část katolíků kritizuje pražského arcibiskupa Dominika Duku a přeje si jeho konec ve funkci. Věřící se sešli před Arcibiskupským palácem, kde také přečetli dopis, který adresovali papeži Františkovi. Dukovi vytýkají radikalizaci i blízké vztahy s prezidenty.

Protest taxikářů
13.02.
jednání po protestech

Babiš se sejde s protestujícími taxikáři, pozval je na vládu

Taxikáře protestující proti dopravní službě Uber pozval premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) na středeční jednání vlády. Podle mluvčí kabinetu Barbory Peterové by schůzka měla trvat maximálně půl hodiny a premiér chce, aby se jí účastnili také ministři dopravy Dan Ťok (ANO) a průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO). Taxikáře bude reprezentovat místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová. Jak přesně se schůzka odehraje, bude mimo jiné záležet na průběhu pravidelného středečního jednání vlády, které ve Strakově akademii začne v 8:00, řekla Peterová ČTK.

Páteční protest taxikářů
aktualizováno 09.02.
praha den druhý

Komplikace v dopravě! Taxikáři protestovali, ucpávali silnice

Taxikáři se v pátek opět sešli na pražském Strahově, aby dali najevo svůj nesouhlas s přepravními službami typu Uber a Taxify. Oficiální sraz měli ve dvanáct, zhruba o dvě hodiny později vyjeli do ulic hlavního města. Prahou kroužili přibližně do 17. hodiny. Protesty mají pokračovat příští týden.

Prásk.tv píše:

Iráčanky protestovaly - 1
čtěte o tématu protest na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Protest taxikářů
aktualizováno 08.02.
protestují ale...

Protesty proti Uberu: V Praze jezdil taxikář se zákazem řízení!

Jeden z protestujících řidičů taxi, kterého policisté zastavili dnes kvůli pomalé jízdě centrem Prahy, měl platný zákaz řízení motorových vozidel. Policie to uvedla na webu. Policisté řidiče zadrželi.

Taxikáři protestují proti Uberu! - 7
aktualizováno 07.02.
Už ve čtvrtek

Komplikace v dopravě! Taxikáři chystají velký protest proti Uberu

Řidiči v Praze by se měli ve čtvrtek připravit na dopravní komplikace - v hlavním městě totiž opět chtějí demonstrovat taxikáři. Těm vadí konkurence v podobě alternativních taxislužeb, které využívají mobilní aplikace.

Německé automobilky ochromila už třetí celodenní stávka
02.02.
Rozsáhlý protest

Němci stávkují už třetí den. Chtějí pracovat jen 28 hodin v týdnu

Německý automobilový a jiný těžký průmysl ochromila v pátek velká celodenní stávka, kterou organizuje odborový svaz IG Metall. Jde už o třetí takovýto protest. Odboráři požadují vyšší platy a kratší pracovní týdny.

Demonstrace ve Španělsku
30.01.
úřad premiéra

Stovky demonstrantů prolomily zátarasy u parlamentu Katalánska

Několik stovek příznivců katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta dnes odpoledne v Barceloně prorazilo policejní zátarasy kolem parku, v němž je katalánský parlament. Demonstranti dorazili až k budově parlamentu a požadovali, aby byl Puigdemont uveden do úřadu premiéra. Předseda parlamentu dnešní jednání odložil poté, co ústavní soud Puigdemontovu kandidaturu zablokoval.

Aktivistka Femen
aktualizováno 26.01.
drama u ambasády

Na Zemana opět útočila aktivistka! Prsa jí zdobil urážlivý vzkaz

Ani druhé kolo prezidentských voleb se neobešlo bez útoku aktivistek na současnou hlavu státu. Před dvěma týdny jedna z nich napadla Miloše Zemana těsně před hlasováním. Další polonahá žena se vzkazem vystoupila proti prezidentovi v pátek - a to přímo u české ambasády v Kyjevě.

Miloš Zeman napadený u voleb - 5
14.01.
protestní akce

Případ polonahé aktivistky, která obtěžovala Zemana, míří k soudu

Obvodní soud pro Prahu 5 dnes odpoledne projedná případ ukrajinské aktivistky, která v pátek polonahá ve volební místnosti vyběhla před prezidenta Miloše Zemana. ČTK to řekla její obhájkyně Lucie Hrdá. Žena je v cele předběžného zadržení a je podezřelá z trestného činu výtržnictví, hrozí jí až dva roky vězení.

Zeman po útoku
aktualizováno 13.01.
politické preference

Útok na Zemana řeší v cizině: "Může za to jeho vztah k východu!"

Incident ve volební místnosti, při kterém se obnažená aktivistka snažila dostat k prezidentu Zemanovi, vyvolal ohlasy i v zahraničí. Podle nich je to reakce na jeho politické preference směřující k Rusku a Číně. Celkově hovoří zahraniční média o českých volbách jako o referendu o Zemanovi.