Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Demonstrace v Bruselu
16.12.
Demonstrace v Bruselu

Lidé protestovali proti migračnímu paktu. Policie nasadila vodní dělo

Tisíce lidí před Evropskou komisí (EK) v Bruselu protestovaly proti migračnímu paktu OSN. Policie proti nim nasadila slzný plyn a vodní dělo. Někteří demonstranti se do sídla EK snažili vniknout. Policie zadržela asi 90 lidí.

Nahé aktivistky se přidaly k protestům v Paříži - 1
aktualizováno 15.12.
demonstrace

Polonahé aktivistky se přidaly k protestům v Paříži! FOTO A VIDEO

V Paříži se v sobotu k protivládním protestům sešlo zhruba 3000 členů hnutí takzvaných žlutých vest, tedy mnohem méně než v uplynulých týdnech. Ve francouzské metropoli, kde na pořádek dohlíží asi 8000 členů bezpečnostních složek, je klid a žádné větší incidenty nejsou hlášeny. Preventivně bylo uzavřeno 40 ze zhruba 300 stanic metra. Deník Le Figaro uvedl, že policie zadržela 168 lidí; přes 110 z nich poslala do vazby. Jedná se již o pátou sobotu v řadě, kdy se protestující sešli.

Stávka horníků v Chomutově
14.12.
Demonstrace

Transparenty, troubení a křik! Horníci chtějí vyšší platy

Přibližně čtyři stovky horníků v pátek ráno v Chomutově demonstrovaly za vyšší platy. Zaměstnanci severočeských dolů se shromáždili před sídlem společnosti. Horníci chtějí přidat tři tisíce korun, firma to ale odmítla.

Prásk.tv píše:

Právník obvinil dívku že si může za znásilnění - 1
čtěte o tématu protest na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Ve Francii vypukly masivní demonstrace - 3
11.12.
ústupky prezidenta

Demonstranti ve Francii uspěli! Minimální mzda 40 tisíc i prémie

Francouzský prezident Emanuel Macron podlehl nátlaku hnutí takzvaných žlutých vest a přislíbil Francouzům řadu ekonomických i sociálních opatření. Zatímco někteří jeho úsilí uznali, jiní na jeho včerejší televizní projev reagovali s nedůvěrou. Na dnešek svolali demonstrace studenti středních škol.

Násilná demonstrace v Aténách
aktualizováno 07.12.
násilné demonstrace

Nepokoje v Řecku! Vzduchem létaly zápalné lahve i kameny

Stovky demonstrantů vyšly do ulic řeckých měst, lidé protestovali proti násilí vůči mladistvým. Vzduchem létaly kameny a zápalné lahve, policie odpověděla slzným plynem, vodními děli i omračujícími granáty. V ulicích hořely barikády.

Ve Francii vypukly masivní demonstrace - 1
aktualizováno 04.12.
daň z pohonných hmot

Francouzská vláda po násilných protestech žlutých vest ustupuje

Francouzská vláda po masivních protestech ustoupila od navýšení daně z pohonných hmot, informuje agentura AFP s odkazem na vládní zdroje. Vláda už oficiálně zrušila setkání se zástupci "žlutých vest", které bylo naplánováno na úterý. Plánované zvýšení bylo odloženo jen o půl roku.

Protestující Francouzi ve žlutých vestách
24.11.
velké demonstrace

Muž s granátem v ruce vyžadoval audienci u prezidenta Macrona

Muž s ručním granátem v ruce se během protestů ve Francii domáhal toho, aby prezident Macron přijal protestující. Po několika hodinách vyjednávání se muž nakonec vzdal policii. Francouzi protestují kvůli vzrůstající ceně paliv.

Demonstrace proti Babišovi
aktualizováno 23.11.
protestní akce

Proti Babišovi protestovaly tisíce lidí. "Nejsme tvoje firma!" zaznělo

Na protivládní demonstraci se sešlo několik tisíc lidí. Policie na protestující dav dohlížela a v případě nutnosti omezovala dopravu. Pochod demonstranti zakončili na Staroměstském náměstí, kde protest trval zhruba hodinu.

Protest ve Španělsku - 2
aktualizováno 19.11.
oslava diktátora Franca

Fašisti ve Španělsku zbili a zkopali protestující dívky nahoře bez

Tři do pasu obnažené aktivistky známého hnutí Femen protestovaly v centru Madridu při vzpomínkovém pochodu příznivců španělského fašistického vůdce Francisca Franca. Účastníci akce je následně srazili na zem a surově napadli.

Protesty v Mexiku
aktualizováno 19.11.
Stovky demonstrujících

Protesty v Mexiku! Policie musela chránit migranty, mířící do USA

Situace na hranicích Mexika a Spojených států se stále vyostřuje. Vedle migrantů, kteří v provizorních ubytovnách čekají, aby se dostali na americkou půdu, začali protestovat místní. Stovky z nich demonstrovaly proti nelegální migraci, a to se neobešlo bez účasti policie.