Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tesco
30.07.
DEJTE SI POZOR!

Podvodné poukazy se šíří dál! Varuje před nimi Tesco i Kaufland

Od minulého týdne kolují sociálními sítěmi podvodné zprávy o výhře kuponu na nákup za 1 500 korun do prodejen německého řetězce Lidl. Nyní uživatelům facebooku přichází podvodné poukazy také do řetězců Tesco a Kaufland.

Seminář na obranu proti
aktualizováno 12.04.
podvodný prodej

EU jde do boje se šmejdy: Státům chce umožnit zákaz jejich akcí!

Evropská unie se chystá definitivně skoncovat s podvodnými prodejci na předváděcích akcích a podomními "šmejdy". Evropská komise dnes přednese návrh, který členským zemím umožní jejich prodej zakázat, tvrdí Radiožurnál. Návrh však nejprve musí schválit Evropský parlament.

Bydlení
aktualizováno 10.02.
Pomůže to?

Konec podvodů s realitami? Vláda chystá přísnější pravidla!

Konec podvodných makléřů a tím pádem i konec okrádání lidí - to by měl přinést nový zákon, který připravuje ministerstvo pro místní rozvoj.

Prásk.tv píše:

Jak se zbavit závislosti na facebooku - 1
čtěte o tématu podvody na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Četl jsem reklamu Sberbank, kde nabízíte v rámci Vánoční akce bonusovou sazbu 2,89 % na půjčky a konsolidace. Dostane ji opravdu každý, nebo jsou v tom různé skryté háčky?

Hotelový fantom
aktualizováno 08.12.
hotelový fantom

Žije po hotelech a užívá si luxusu. K placení se ale nemá

Už více než dva měsíce policie pátrá po muži, který se ubytuje v hotelech a penzionech, ale nezaplatí. Jde už o desítky případů. Podle kriminalistů se jedná o Vladimíra Stáru z Rychnovska.

Jaroslav Doležal
19.08.
dopadení podvodníka

Sňatkový podvodník vymámil z 32 žen miliony! Bude mít 7 dětí

Děčínská policie ukončila vyšetřování jednoho z největších sňatkových podvodníků v Česku. Jde o čtyřicetiletého Jaroslava Doležala z Prahy. Kriminalisté přišli na to, že lásku sliboval 32 ženám z celé republiky. S některými dokonce zplodil děti a měl i několik vztahů najednou. Ze žen vymámil přes 15 milionů korun.

SMS
aktualizováno 11.07.
Nebezpečí podvodu

"Pozor na podvodné SMS, můžete přijít o své peníze!" varuje banka

Zloději přišli na nový způsob, jak připravit lidi o peníze. Rozesílají zprávy, které obsahují odkaz na podvodný formulář. Po jeho vyplnění vás podvodníci mohou připravit o peníze.

Radní Frýdku Místku před soudem
aktualizováno 29.05.
frýdek-místek osvobodí je?

Za milionové podvody dostali tresty, radní jsou opět u soudu!

Zmanipulované veřejné zakázky za zhruba 12 milionů korun, které měly být šité na míru, a odpouštění dopravních přestupků ve Frýdku Místku jsou opět před soudem - tentokrát krajským. Obžalovanými jsou představitelé města, včetně primátora Michala Pobuckého.

Nakupování přes internet - ilustrační foto
aktualizováno 07.04.
nebezpečí podvodu

Pozor na nákup přes internet. V 9 z 10 kontrol odhalili podvodníky!

Nakupování přes internet může být velmi riskantní. Je zde plno podvodníků, kteří se snaží klienty napálit. Česká obchodní inspekce během kontrol usvědčila téměř 90 % prověřovaných obchodníků z podvodu a klamavého jednání.

Rentgen
21.03.
Hyena z Tábora

Lékař obíral pacienty. Věděl, že kvůli nemoci si nebudou stěžovat!

Kauza lékaře z Tábora, který obíral zdravotní pojišťovny, má pokračování. Pojišťovnám účtoval léky 20 pacientů, ti je ale nikdy nedostali, čímž si lékař přišel na 10 milionů. Během vyšetřování vyšlo najevo, že dalších 10 milionů vydělal jen na jednom jediném pacientovi.

Andrej Babiš - 8
20.03.
Daňové podvody?

Babiš otočil: "Dluhopisy vysvětlím, premiérovi píšu dopis!"

Andrej Babiš dál čelí kritice kvůli nákupu korunových dluhopisů. Lídři některých stran a poslanci podezírají ministra financí z toho, že ošidil stát na daních o desítky milionů korun a požadují po něm vysvětlení.