Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump při proslovu na zasedání Valného shromáždění
aktualizováno 20.01.
hrozba pro usa

Trump varuje před islamisty a migranty z "Československa"

Jižní hranice USA prezidentu Donaldu Trumpovi opravdu nedá spát. Nebojí se jen přílivu Mexičanů, varuje také před nelegální migrací islamistů nebo "Čechoslováků".

Raketa Ariane 5 Ilustrační snímek
17.01.
vesmírná technologie

Nová protiraketová obrana USA: Střelu zničí během pár minut

Spojené státy ve čtvrtek představily plán protiraketové obrany, který je založený na nové generaci vesmírných technologií. Pentagon chce v kosmu rozmístit speciální senzory, které budou schopny nepřátelskou raketu zaznamenat okamžitě po vypálení a zneškodnit ji během několika minut.

Bílý dům - 2
aktualizováno 17.01.
měl podrobný plán

Muž plánoval zaútočit na Bílý dům! Prozradil ho prodej auta

Ve středu ráno zadržela americká policie 21letého Hashera Jallala Taheba. Podle agentů FBI měl podrobně promyšlený plán útoku, na Bílý dům chtěl zaútočit protitankovou střelou. Nejvíc pozornosti americké policie upoutal poté, co prodal svoje auto a nakoupil zbraně.

Prásk.tv píše:

Donald Trump
čtěte o tématu Donald Trump na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Donald Trump přednáší svou první Zprávu o stavu Unie
12.01.
Zablokovaný rozpočet

Neblahý rekord: Americké úřady jsou zablokované nejdéle v historii

Nynější omezené fungování úřadů ve Spojených státech se v sobotu stalo nejdelším v historii země. Trvá již od 22. prosince loňského roku. Americký prezident Donald Trump blokuje státní rozpočet, protože Sněmovna reprezentantů odmítá schválit peníze na výstavbu zdi na hranicích s Mexikem.

Donald Trump
11.01.

VIDEO: Trump pohrozil vyhlášením nouzového stavu

Prezident Spojených států Donald Trump pohrozil stavem nouze, který prý vyhlásí, pokud se s demokraty nedohodne na financování ocelové bariéry na hranici s Mexikem. Podle expertů by to ale vedlo k žalobám. Stav nouze totiž může vyhlásit jen v případě ohrožení národní bezpečnosti.

Donald Trump
aktualizováno 11.01.
dělá ústupky

Trump už netrvá na hraniční zdi. Místo ní chce ocelovou bariéru

Americký prezident Donald Trump v úterý v televizním projevu prohlásil, že "na žádost demokratů" souhlasí s tím, že jižní hranici USA s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy dolarů (přes 127 miliard korun) pro její financování šéf Bílého domu trvá.

Co se nestane
06.01.
Najisto nereálné

Předpověď na rok 2019! Tak tohle se doopravdy NESTANE!

Co nový rok přinese? Tuto otázku si klade mnoho lidí. A byť je těžké do budoucnosti nahlédnout, pokud samozřejmě nevypomohou nadpřirozené síly, máme pro vás přehled událostí, které se skutečně stát nemohou.

Donald Trump
05.01.
Hranice s Mexikem

Trump blokuje platy 800 tisíc lidí! Kongres odmítá postavit jeho zeď

Šéf Bílého domu Donald Trump je připravený blokovat financování federálních úřadů měsíce nebo dokonce roky, pokud se do nového rozpočtu nezapracují náklady na stavbu zdi na hranici s Mexikem. Jenže 112 miliard na zeď demokraté vytrvale odmítají.

Donald Trump
aktualizováno 04.01.
Nouzový režim

Sněmovna USA schválila peníze pro úřady. Trumpovi na zeď nedala

Americká Sněmovna reprezentantů schválila ve čtvrtek večer dvojici návrhů ukončujících nouzové fungování vládních úřadů. Krátce poté, co díky volbám získali ve sněmovně většinu demokraté, prosadili text, který má zajistit dostatek peněz pro většinu federálních úřadů do konce září. Bílý dům nedlouho před hlasováním varoval, že poradci prezidenta Donalda Trumpa doporučili návrhy vetovat.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
aktualizováno 01.01.
Novoroční projev

Zrušte sankce, nebo budou atomovky! Kim hrozil v projevu

Severokorejský vůdce Kim Čong-un je připravený ukončit program jaderných zbraní. Pokud ale Spojené státy nezruší sankce proti Severní Koreji, tak své rozhodnutí může přehodnotit. Kim Čong-un to prohlásil při svém novoročním projevu.