Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Práce ve stáří
09.08.
Pracovní trh

Firmy zoufale shánějí lidi, o ty před důchodem ale nestojí

Úřad práce si pochvaluje, že červencová čísla nezaměstnanosti jsou nejlepší od roku 1997 a Čechů bez práce je už delší dobu velmi málo. Přesto to pro jednu skupinu Čechů není dobrá zpráva - firmy o ně většinou nestojí, ani když horečně shánějí posily do týmu.

Padlí vojáci z Afghánistánu
aktualizováno 07.08.
Smrt v Aghánistánu

Po padlém vojákovi zůstal malý syn: Měl skvělého tátu, říká přítel

Rotný Martin Marcin, kterého spolu se dvěma kamarády zabil minulý týden na misi v Afghánistánu sebevražedný atentátník, plánoval, že se po návratu do vlasti konečně usadí. A dělal si prý legraci, že jemu se přeci nic stát nemůže. Po Kamilu Benešovi zůstalo malé dítě. V obci, kde vyrůstal Patrik Štěpánek, vytvořili pietní místo.

Žralok u pláží na Mallorce
aktualizováno 07.08.
Smrt na dovolené

Petr, kterého v Egyptě zabil žralok, po sobě nechal dvě dcery!

Dvaačtyřicetiletý Petr, kterého minulý týden po skoku z mola zabil v egyptském letovisku Marsá Alam žralok, po sobě zanechal dvě nedospělé dcery. Jeho žena stejnému osudu unikla jen o fous.

Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Voda - ilustrační foto
06.08.
Miniaturní částečky

Zrádné mikroplasty jsou v pitné i balené vodě, zjistili čeští vědci!

Mikroplasty, tedy mikroskopické částečky plastu, jsou všude. I v pitné a dokonce i balené vodě, zjistili čeští vědci z ústavu hydrodynamiky Akademie věd. A jsou podle všeho mnohem větším problémem než obří ostrov odpadu, který brázdí světové oceány.

Milan Chovanec
aktualizováno 13.07.
Hlasoval proti vládě

Chovanec: "Klidně složím mandát poslance!" ČSSD ho nevyloučí

Jako jediný z ČSSD Milan Chovanec nepodpořil vládu Andreje Babiše při hlasování o důvěře. Nechtěl se prý stavět proti členské základně, ale pohár v něm přetekl, uvedl v rozhovoru pro deník Právo. Zároveň řekl, že je připraven složit mandát poslance.

Poštípání od štěnic
29.06.
Černí pasažéři

Ať tě blechy koušou celou noc? Ve vagonech ČD se objevily štěnice

České dráhy řeší hodně nepříjemný problém. Průvodčí totiž v lehátkových vozech na mezinárodní lince z Prahy do Budapešti objevili štěnice.

Nová vláda poté, co ji jmenoval prezident
aktualizováno 27.06.
Babišův kabinet

Zeman jmenoval novou vládu. Zahraničí povede Jan Hamáček

Prezident Miloš Zeman v devět hodin ráno jmenoval novou vládu hnutí ANO a ČSSD. Kontroverzní kandidát na ministra zahraničí Miroslav Poche nedostal na Hrad pozvánku. Vedením české diplomacie byl pověřen předseda ČSSD Jan Hamáček, který se zároveň stal i prvním místopředsedou vlády. O důvěře by se mělo hlasovat 11. července.

Vojtěch Filip a Andrej Babiš
26.06.
Jak to skončí?

KSČM možná Babišovu vládu nepodrží. Filip: Je to na hraně!

Prezident Miloš Zeman se schází s novými ministry a už zítra ráno chce nový kabinet jmenovat. Jenže je možné, že to všechno bude zbytečné. Komunisté totiž vážně uvažují o tom, že vládu ANO a ČSSD nakonec podporovat nebudou.

Klíšťata - ilustrační foto
25.06.
Znepokojivý trend

Klíště postupuje, nebezpečný parazit se "stěhuje" z luk do měst!

Asi každý si uvědomuje, že při cestě na louku nebo do lesa může nabrat černé pasažéry a po návratu domů kontroluje, jestli nemá klíště. Experti ovšem varují, že paraziti se z přírody "stěhují" do měst.

Call centrum
aktualizováno 08.06.
Novinka v Česku

Žádná čísla a hesla. Banka vás pozná už jen po hlase!

Když nyní Češi volají do banky a chtějí něco vyřídit, nejdřív musejí prokázat, že jsou to opravdu oni, třeba pomocí hesla či PIN kódu. Až pak s nimi operátor cokoliv řeší. To už by se ovšem mělo brzy změnit.