Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Opencard
16.08.
Obří zakázka

Kauza Opencard míří do ztracena. Politici nejspíš trestu uniknou

Kauza elektronické kartičky Opencard, která se v průběhu let stala synonymem pro zpackaný, předražený a velmi podezřelý projekt, míří do ztracena. Praha se náhrady škody nedočká, politici trestu uniknou.

Úklid
12.08.
Evropské nařízení

Další zákaz z Bruselu! Už brzy neseženete výkonný vysavač

Po pomazánkovém másle a žárovkách se blíží další nařízení Evropské unie, které ovlivní každodenní životy nás všech. Tentokrát se týká vysavačů - ty výkonné již brzy nebudou k sehnání.

Kandidáti na prezidenta ČR
05.08.
Boj o Hrad

Dost podpisů má jen Horáček, Drahoš a Zeman zaostávají

Už jen tři měsíce zbývají zájemcům o post českého prezidenta, aby nasbírali 50 tisíc podpisů občanů, které jsou nutným minimem pro zařazení do voleb příští rok. V klidu přitom může být jen jeden kandidát - a tím je textař Michal Horáček.

Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Dospělé klíště na rostlině
05.08.
Nebezpečná nákaza

Klíšťová encefalitida se šíří, bezpečno už není ani na horách

Procházky lesem přinášejí v létě vítanou úlevu od pražícího slunce, přinášejí ale i velké nebezpečím. A tím jsou infikovaná klíšťata. Nejen ta s boreliózou, ale i ta s encefalitidou, která se navíc šíří do nových oblastí.

Andrej Babiš - 7
28.07.
Volby se blíží

Nejvíc peněz firmy posílají ODS a ANO, komunisté ostrouhali

Podzimní parlamentní volby se blíží a některým politickým stranám tak přicházejí peněžní dary od firem a podnikatelů. Nejlépe jsou na tom v tomto ohledu občanští demokraté a Babišovo hnutí ANO.

Mateřská školka
aktualizováno 28.07.
Zanedbaná povinnost

Stovkám českých rodičů hrozí pokuta, vypustili zápis do školek

Úředníci začali vytvářet seznamy rodičů, kteří letos na jaře nepřivedli své pětileté ratolesti k zápisům do mateřské školky. Ty jsou totiž od letoška povinné. A rodinám tak hrozí až pětitisícová pokuta.

Útočník z Hurghady
aktualizováno 27.07.
Zpověď bratra

Útočník v Hurghadě bodl Češku šestkrát! Do zad i do krku!

Měla to být vysněná dovolená u moře, místo toho se šestatřicetileté Češce ze středních Čech stala osudnou, když se na ní na pláži v Hurghadě vrhl šílenec ozbrojený nožem. I to řekl bratr zraněné ženy Aleš.

Zdravotní sestra
25.07.
Sliby chyby

Ministr slíbil víc peněz zdravotním sestrám, někde ale ostrouhají!

Není to dlouho, co ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík oznámil, že sehnal dost peněz na to, aby zdravotní sestry pracující na směny dostaly od července plošně přidáno. Jenže realita je jiná.

chomutovský vybydlený byt
25.07.
Plýtvání

V českých "domech duchů" leží ladem tisíce prázdných bytů!

Byty v Česku, především v Praze, stále zdražují a sehnat tak bydlení je pro řadu Čechů stále těžší, ne-li nemožné. Přitom je u nás spousta úplně prázdných domů, ve kterých by mohly vzniknout tisíce bytů!

E-cigarety
24.07.
"Vapování" táhne

Čeští školáci mají novou zábavu - kouří elektronické cigarety!

Čeští školáci si našli novou zábavu - stále častěji sahají po elektronických cigaretách. A i když ne všichni mají náplně s nikotinem, jde podle expertů v každém případě o velmi nebezpečnou zábavu.