Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nepěkná vyhlídka

Sehnat řemeslníka bude ještě těžší, učňů ubývá obřím tempem

Už dnes je velmi těžké, ne-li nemožné sehnat kvalitního truhláře, čalouníka nebo řezbáře. Statistiky přitom ukazují, že již brzy budou Češi rádi, pokud seženou jakéhokoli řemeslníka.

Lékárníci varují

Výdej léků může kvůli povinným e-receptům zkolabovat!

Už od ledna budou nově recepty na výdej léků povinně jen v elektronické podobě. A to může být podle lékárníků velký problém - systém totiž podle nich není na tak velkou změnu připravený.

Nízký důchod

Úředníci se přepočítali, diabetička kvůli tomu 11 let živořila

Dnes jednačtyřicetiletá žena z Plzeňska neuvěřitelných jedenáct let žila na hranici chudoby kvůli tomu, že jí úředníci špatně vypočítali výši invalidního důchodu.

Obchodní sdělení

Konec klasických autobazarů – v Plzni se otevírá obří obchodní centrum s ojetými vozy

Obchod s ojetými automobily v České republice prochází v posledních letech výraznými proměnami.

Kauza bobtná

Uplácení doktorů od prodejců léků? Policie obvinila už 180 lidí!

Policie v kauze údajného uplácení lékařů ze strany distributorů léků stíhá už 180 lidí. Zástupci dvou farmaceutických společností dávali peníze lékařům a podle Národní centrály proti organizovanému zločinu to byly úplatky za předepisování léků.

Bydlení za miliony

Krejčíř se vrací do Česka! Syn gangstera v Praze koupil vilu!

Rodina Radovana Krejčíře se nenápadně vrací do Prahy. Starší syn slavného zločince, který momentálně sedí ve vězení v JAR, si totiž v Hostivaři koupil polovinu luxusní vily. Denise Krejčíře to přišlo na necelých 17 milionů korun.

Světelný smog

Města chtějí zkrotit pouliční lampy, je jich moc a svítí příliš

České a moravské ulice osvětluje jeden a půl milionu pouličních lamp. Podle expertů ovšem až polovina z nich buď svítí zbytečně moc nebo světlo posílá špatným směrem.

Žena v reflexní vestě
Aktualizováno 1.6. 2017 15:00
falešné zboží

Varování: Na trhu jsou reflexní vesty, které nejsou v noci vidět!

Nákup levné reflexní vesty, která je podle vyhlášky nedílnou součástí vybavení vozidla, na tržnici, je hazardováním se životem. Reflexní prvky na některých z nich totiž nejsou za nočního osvětlení vidět, ukázal test odborníků, o kterém informuje dnešní Právo.

anketa prezidentovo zdraví

Zemanův zdravotní stav dělá starosti lékařům. Radí mu klid

Prezident Miloš Zeman nevypadá dobře. To, co přetřásá veřejnost i média nejpozději od Zemanovy návštěvy v Číně, teď potvrdil i prezidentův osobní lékař. Doporučuje mu raději volno a klid, ale zřejmě marně, píší dnešní Hospodářské noviny.

samopaly vyděsily

Konvičkova střelba v Praze je bez trestu. Pokutovali jen řidiče

Loňská střelba slepými náboji ze samopalů na Staroměstském náměstí, kterou jako protiislámskou demonstraci zorganizoval Martin Konvička, zůstane nepotrestána. Pokutu dostal jen řidič auta za vjezd na pěší zónu. Střelba, která vyvolala paniku, zůstala bez trestu. Případ je odložený, informuje dnešní Právo.

tvrdší postih

Afghánci, který znásilnil sestřičku, hrozí tvrdší trest. Až 12 let

Mladému Afghánci (19), který je obžalovaný ze znásilnění zdravotní sestry v Nemocnici na Bulovce v Praze, hrozí vyšší trest. Jeho případ se totiž možná bude posuzovat jako těžké ublížení na zdraví. A v tom případě mu hrozí až 12 let vězení. Informuje o tom dnešní Právo.