Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Marihuana
včera 08:16
Nákup přes internet

Expert: K vyzkoušení drog stačí českým dětem pár kliknutí!

Když chtějí české děti vyzkoušet drogy, rozhodně nemusejí prolézat temné uličky nebo shánět dealery v zaplivaných zákoutích. Díky internetu si nebezpečné substance mohou opatřit z pohodlí domova.

Rodina a finance
17.10.
Daří se

Průzkum: Češi jsou se životem spokojeni, nejvíc od roku 2013

Ekonomice se daří, nezaměstnanost je rekordně nízká a platy rostou. A Češi, kteří rádii nadávají na poměry, už nejsou tolik slyšet. Vyplývá to z průzkumu spokojenosti českých domácností.

Brutální útok na chlapce z Loun
17.10.
Děsivé detaily

Rváč, který zbil vrstevníky, má patřit k dětskému gangu!

Česko minulý týden šokovala brutální bitka školáků v severočeských Lounech. Nejprve to vypadalo, že rvačku odstartoval zájem o dívku. Podle všeho je ovšem pravda mnohem závažnější.

Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Opilá žena. Ilustrační foto
16.10.
Není na ně vidět

Opilé děti mizí z hospod, neřestem holdují raději doma!

Chození do hospod je českým národním sportem. A tradičně mu neholdují jen plnoletí, kteří už si alkohol smějí dopřát legálně, ale také teenageři. V poslední době ovšem opilých dětí z hospod přecejen ubylo. Ale zatím je předčasné oslavovat.

LACKÓ LEONARD, LACKÓ DAVID
16.10.
Promyšlený zločin

Hlasitá rána, kouř a úprk. Detaily únosu bratrů z jihu Čech

Nevinná hra bratrů, čtyřletého Leonarda a desetiletého Davida, se v pátek ve Strakonicích během okamžiku změnila v obrovské drama. Rodiče se totiž podle všeho rozhodli ratolesti z dětského centra unést. A důkladně se předem připravili.

Soud - ilustrační foto
16.09.
Bezpečnostní riziko

Soudy jsou proti hackerům bezbranné, systémy jsou zastaralé

Česká justice má velký problém. Počítačové systémy, na nichž stojí fungování soudů i státních zastupitelství, jsou totiž zoufale zastaralé a přímo si koledují o to, aby se do nich přišli "podívat" hackeři.

Peníze
16.09.
Přísnější pravidla

Lichváři půjčují peníze jako o život. Brzy přejdou do "ilegality"

Od května příštího roku trh s malými půjčkami výrazně prořídne. Můžou za to mnohem přísnější pravidla pro úvěrové společnosti, která začnou platit. Lichváři se proto snaží trhnout, co se dá.

Hromadá rvačka na ulici
aktualizováno 08.09.
Kontroverzní iniciativa

Úřad vlády nechal spočítat Romy. I podle toho, jak vypadají!

Úřad vlády nechal na začátku roku zjistit, kolik vlastně v Česku žije Romů. Podle čerstvých čísel jich je 245 800, nejvíce jich žije v Ústeckém kraji a každý druhý žije v ghettu.

Lítačka - ilustrační foto - 5
07.09.
Pokrok

Kupónům v pražské MHD odzvoní, nahradí je mobily a platební karty

Pražskou MHD čeká již brzy obrovská změna. Zatímco dnes každý cestující musí revizorům ukazovat speciální kartu, na které má nahraný dlouhodobý kupón, už příští rok by si lidé měli moct vybrat, jak za jízdu v MHD zaplatí.

Policejní zásah
07.09.
Podivný případ

Manželé pomohli policistům, pak se s nimi museli soudit o peníze

Obrovské rozčarování zažili manželé Petr a Jaroslava W. ze Stříbra. Před třemi lety na policii oznámili, že v domě, který pronajímají, nájemníci nejspíš vyrábějí drogy. Po policejní razii ovšem manželé zažili šok.