Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zdobení vánočního stromku
04.12.
barvy vánoc

Za vánoční výzdobu utratí Češi tisíce! Víme, jaké barvy letos letí

Za vánoční svátky utratí Češi miliardy. Největší položky ve vánočním rozpočtu tvoří dárky, jídlo a výzdoba. Za dekorace neváháme dát i tisíce korun.

Ozdobený dům pana Trunce
aktualizováno 03.12.
Chotovice u Litomyšle

Muž zdobí dům světýlky už od září! Na krásu se jezdí dívat turisté

Po celé republice se na adventních věncích rozhořely první svíčky. Kromě toho se také rozzářily vánoční stromy na náměstích a nazdobené domky či zahrady v celé řadě měst a obcí. Desítky tisíc žárovek osvítily i dům pana Trunce z Chotovic u Litomyšle.

Vánoční stromečky
aktualizováno 19.11.
Advent se blíží

Prodej vánočních stromků začíná, zdobí se už i města

Stále se mluví o tom, že letošní Vánoce budou dražší, ale vánoční stromky prý zdražovat nebudou, měly by stát stejně jako loni. Prodávat se začínají už v těchto dnech. A předpokládá se, že nejvíc se budou kupovat opět kavkazské jedle, stříbrné smrky a borovice. Na vánoční výzdobě už pracují i města.

Prásk.tv píše:

Stromeček - 1
čtěte o tématu výzdoba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Američané milují vánoční výzdobu - 10
25.12.
Vánoce v USA

Opravdu šílená vánoční výzdoba. Září celé ulice. VIDEO

Vánoce jsou jedním z nejkrásnějších období v roce a proto někteří lidé každoročně zdobí své domy, aby dali najevo důležitost svátku a navodili příjemnou atmosféru Vánoc. Obzvláště Američané si na výzdobě dají vždy velmi záležet. Připravili jsme pro vás galerii americké výzdoby rodinných domků.

1939069
24.12.
VIDEO A GALERIE Rady a tipy

Vánoce s kočkou: Jak uchránit váš stromek před katastrofou

Největší vánoční Grinchové jsou kočky. Jejich pokusy zlikvidovat vánoční stromečky baví internet. Zkušení majitelé domácích mazlíčků jsou obvykle na útok připraveni, ale nebezpečí nehrozí pouze v podobě pádu stromu. Podívejte se na zábavné video a galerii! Přinášíme však i užitečné rady, jak Vánoce s kočkou zvládnout.

Vánoční výzdoba ve městech
aktualizováno 25.11.
Vánoční výzdoba

Advent je tu! Města po celém Česku se rozsvěcují! I za miliony

Už o víkendu začíná advent a tak města po celé zemi rozsvítí vánoční výzdobu a zahájí adventní programy, jako například trhy a koncerty.

Adventní výzdoba
24.11.
Adventní výzdoba

I z ovoce a květin může být nová vánoční dekorace! Levná a efektní

Vánoce jsou už za dveřmi a je na čase začít přemýšlet o vánoční výzdobě. Letošní trendy přejí odvážným – nebojte se experimentovat a kromě tradičních vánočních ozdob zkuste svůj stromeček i domov ozvláštnit něčím extra.

Adventní věnce
24.11.
Inspirace pro vás

Úžasné tipy na adventní výzdobu! Tradiční, levná i originální

První adventní neděle se blíží, takže už byste měli přemýšlet o tom, jak si letos vyzdobíte svůj byt nebo dům. Přinášíme vám inspiraci k výzdobě adventními věnci, svíci, ale také třeba jen ovocem!

České a čínské vlajky v Praze
aktualizováno 25.03.
veřejný nesouhlas

Čínské vlajky v ulicích dráždí Pražany! Muž na štaflích dvě uřízl

Pražští policisté v noci na pátek zadrželi třiatřicetiletého muže, který ze sloupu veřejného osvětlení na Evropské třídě odřízl dvě čínské vlajky. Policie ještě nerozhodla, jestli se jedná o přestupek nebo trestný čin. Muž je tak prozatím na svobodě. Celý incident rozčílil zejména mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka, který se ostře ohradil proti reakci starosty pro Prahu 6.

Vánoční výzdoba. Ilustrační foto
02.11.
zbytečný přepych

Města utopí i miliony za vánoční výzdobu! Je to nutné? ANKETA

Už za necelé čtyři týdny se ve městech po celé republice rozsvítí vánoční výzdoba. Některá města se do ní rozhodly investovat statisíce nebo dokonce až miliony korun. Zatímco někteří lidé se na barevná světýlka v ulicích a nazdobené stromy za miliony těší, jiní nadšení nejsou. Je to pro ně zbytečný luxus a vyhazování peněz.