Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Boží Dar
aktualizováno 13.01.
Další sněžení

Na Božím Daru sněžilo celou noc! Silnice jsou s opatrností průjezdné

Sněhová nadílka na horách zatím nemá konce. Další desítky centimetrů sněhu napadly přes noc na Božím Daru. Meteorologové také očekávají na pondělí silný vítr.

Silničáři
11.01.
Náročná zima

Silničáři se potýkají se sněhem, ale i s neukázněnými řidiči!

Na Liberecku už sněžení pomalu ustává a tak se silničáři mohli začít věnovat i silnicím nižších tříd. Mezi nimi jsou i ty, které vedou do horských středisek. Dnes třeba velkou frézou čistili spojku z Bílého Potoka na Smědavu, která byla neprůjezdná.

Sníh na dálnici
aktualizováno 08.01.
Nepříznivé podmínky

D1 na Moravě kolabovala. Bourala auta a tvořily se kolony

Nehoda dvou kamionů zablokovala před polednem dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou. Směr od Ostravy na Brno byl uzavřený. V místě trápilo řidiče husté sněžení a ledovka. Před polednem se podařilo zprůjezdnit alespoň jeden jízdní pruh. Meteorologové dopoledne upřesnili výstrahu před silným větrem.

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Sněhová bouře v Německu
aktualizováno 05.01.
sněhová kalamita

Přívaly sněhu ochromily letiště v Mnichově, stála i dálnice u Vídně

Zejména na jihu Česka napadlo během soboty velké množství sněhu. Místy se na silnicích kromě sněhové pokrývky tvořila ledovka. Kalamita postihla i Německo, Rakousko a Slovensko.

Auta na sněhu
aktualizováno 04.01.
Výstraha meteorologů

Na Česko se valí nový sníh! Nejvíc ho napadne v těchto krajích

Česko znovu zasáhne silné sněžení. Do sobotního rána by podle meteorologů mohlo napadnout až 20 centimetrů. Varování před novou sněhovou pokrývkou platí pro deset krajů.

Výjimečný stav na Slovensku
aktualizováno 03.01.
Husté sněžení

Bílá tma zahalila i Slovensko! Obce vyhlásily mimořádný stav

Extrémní počasí sužuje kromě Česka i sousední Slovensko. Hlavně sever země zasáhlo husté sněžení se silným větrem. Některé obce zůstaly odříznuté od světa. Místní mluví o zimě, která nemá obdoby. Ve Vysokých Tatrách hrozí laviny.

Dítě v zimě
aktualizováno 03.01.
předpověď na víkend

V Česku začne vydatně chumelit! Napadnout může až 60 centimetrů

Čtvrtek bude nejchladnějším dnem celého týdne, rtuť teploměru by během celého dne neměla vystoupat nad nulu. Přidá se také vydatné sněžení, na horách by do neděle mohlo napadnout až 60 centimetrů.

Silnice na horách pokryl sníh
aktualizováno 25.12.
varování ČHMÚ

Napadlo skoro čtvrt metru sněhu: Problémy na silnicích, hrozí laviny

Na severovýchodě Česka napadla během úterka vysoká vrstva sněhu, řidiči by proto měli na silnicích dávat větší pozor. Při sněžení navíc fouká čerstvý vítr, meteorologové varují před tvorbou sněhových jazyků. V Krkonoších platí riziko lavin.

Počasí
aktualizováno 24.12.
týdenní předpověď

Vydatný déšť a tání sněhu, na jihu Čech hrozí povodně! POČASÍ

Štědrý den přinesl do Česka srážky. Meteorologové na pondělí vyhlásili na jihu Čech povodňovou bdělost, už brzy ráno na několika řekách vystoupala hladina na první stupeň povodňové aktivity, na Otavě platí dokonce druhý stupeň.

Zima - 1
aktualizováno 20.12.
Předpověď počasí

Česko zasype nový sníh! Meteorologové vydali varování

Meteorologové varují před silným sněžením téměř na celém našem území. Česko zasáhne už v pátek odpoledne. Silný vítr navíc hrozí na severní Moravě.