Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Při převrácení cisterny u Karviné zahynul dobrovolný hasič - 6
aktualizováno 18.02.
Vážné nehody

Sněžení zkomplikovalo dopravu, na jihu Čech se převrátila cisterna!

Sobotní husté sněžení pořádně zaměstnalo jihočeské hasiče, kteří museli zasahovat i několika dopravních nehod. Ta nejvážnější se stala u Malovic na Prachaticku, kde se převrátila cisterna vezoucí naftu a benzín.

Auto ve sněhu
aktualizováno 18.02.
Výstraha meteorologů

Jih Čech a Moravu zasypal sníh! Do rána napadlo až 15 cm

Jih Česka zasypal sníh, vyplnilo se tak varování meteorologů, které vydali v sobotu dopoledne. Vydatné sněžení na některých místech pokračovalo až do nedělního rána.

Nehoda mezi Božím Darem a Ryžovnou
aktualizováno 16.02.
galerie výstraha ČHMÚ

Čerstvý sníh způsobil chaos na silnicích, přibyla nová výstraha

Česko pokryla v noci čerstvá vrstva sněhu a výrazně zkomplikovala v pátek ráno dopravu. Meteorologové už ve čtvrtek vydali výstrahu před tvorbou ledovky. Na silnicích to bylo už velmi brzy ráno znát, policisté, záchranáři a hasiči vyjížděli k celé řadě událostí.

Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Silničáři - ilustrační
aktualizováno 15.02.
předpověď počasí

Čeká nás skutečná zima? Podle meteorologů přijde změna

U našich sousedů napadlo několik metrů, Česká republika ale na čerstvou sněhovou nadílku stále čeká a předpověď je pro milovníky zimy stále dost nepřesvědčivá. Podle meteorologů by ale mohla změna přijít už v příštím týdnu a my bychom se tak mohli dočkat sněhu i v nížinách.

Sníh v Chorvatsku
14.02.
Ráj pod sněhem

Chorvatsko zasypal sníh! Zavál auta, lidé se nemohli dostat domů

Chorvatsko čelí přívalům sněhu. Dovolenkový ráj Čechů zasáhly v minulých dnech mrazy a silné sněžení. Teplota klesla na minus deset stupňů a ve vyšších polohách napadly desítky centimetrů nového sněhu.

Nehoda na D1 u Ostravy
aktualizováno 07.02.
Dopravní kolaps

Sníh ochromil dopravu, na Moravě bouraly desítky aut

Ve slovenské metropoli Bratislavě ve středu zkolabovala doprava, především ta hromadná. Studená fronta už přešla i do Česka, zasáhla velkou část Moravy i část Čech. Dopravu komplikuje hlavně na Moravě a ve Slezsku, kde přibylo nehod oproti úterku až pětinásobně.

Mráz
aktualizováno 03.02.
Ochlazení je tu

Do Česka vtrhla ta pravá zima! Bude sněžit, teploty klesnou k -15

Milovníci zimy se mohou radovat. Do Česka přišlo ochlazení, denní teploty klesnou pod nulu a sněžit bude i v nížinách. Mrazivý bude zejména konec příštího týdne, kdy mohou noční teploty spadnout až na -15 stupňů.

Odklízení sněhu po lavině mezi městy Taesch a Zermatt
aktualizováno 23.01.
Hrozba lavin

Krize v Alpách pokračuje! Evakuují chaty, sněhu je jako za 5 měsíců

Přívaly sněhu trápí turisty v Alpách už několik týdnů. Kvůli hrozbě lavin museli ve středisku Chamonix evakuovat více než 100 chat. Za 45 dní podle starosty nasněžilo tolik, co běžně za pět měsíců.

Zimní počasí
aktualizováno 19.01.
lednové počasí

Předpověď na víkend: Sníh a mráz, ideální podmínky na horách

Během víkendu bude přetrvávat zimní počasí. Vítr už bude foukat pouze mírný. Na horách budou ideální podmínky pro lyžování - nasněží a bude prašan!

Auto ve sněhu
aktualizováno 18.01.
Výstraha ČHMÚ Napadne až 30 cm

Sníh a náledí komplikují dopravu v Česku. Dálnici D1 opět uzavřeli

Kvůli špatnému počasí musela být ve středu večer opět uzavřena dálnice D1. Intenzivní sněhové přeháňky a mrazy komplikovaly dopravu i jinde. Meteorologové navíc varují před silným větrem, náledím a silným sněžením.