Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Počasí - vítr
dnes 11:36
Podzimní počasí

Meteorologové varují před vichřicí! Výstraha platí pro celou ČR

Do Česka vtrhne to pravé podzimní počasí. Následující týden bude chladný a deštivý, ve středu by mohl vítr zesílit až na stupeň vichřice. Meteorologové už vydali výstrahu před silným větrem.

Sněžení na českých horách 2. 10. 2018
aktualizováno 02.10.
bílá krajina

Do Česka teprve dorazil podzim, na horách už ale začalo snežit

Česko se teprve vzpamatovává ze skokového nástupu podzimního počasí a zima už začíná vystrkovat růžky. Díky chladnému vzduchu v relativně nízkých polohách začalo sněžit, díky nízkým teplotám se vytvořil slabý sněhový poprašek.

Sněžení v Alpách - Berghof Golm - 1 990 m. n. m.
aktualizováno 01.10.
zima začíná

FOTO: Zima dorazila do Alp, od neděle začalo pořádně sněžit

Dobrá zpráva pro milovníky zimní sezóny, od nedělního večera začalo zejména na severu Alp sněžit, podle předpovědi by se sněžení mělo během pondělí objevit i v polohách kolem 1400 metrů nad mořem na severu a ve středních Alpách.

Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Sníh v Itálii
aktualizováno 22.07.
video bílá krajina

Chybí vám sníh? Nemusíte nikam daleko, v Itálii hustě sněžilo

Už vám chybí sníh? Pak byste se měli vypravit na sever Itálie do útočiště Capanna Punta Penia, kde včera pořádně nasněžilo. Ve Francii se krajina také zbarvila do běla, v tomto případě nešlo ale o sníh, nýbrž o 20centimetrovou vrstvu krup, na silnice tak opět vyjely zimní pluhy.

2155597
aktualizováno 23.06.
výkyvy počasí

Drsné ochlazení na Slovensku! V Tatrách staví sněhuláky

Nečekaný začátek léta zažívají naši východní sousedé. Zatímco první letní den bylo až 32 stupňů Celsia, po přechodu fronty, která přišla z Česka, se pořádně ochladilo. V Tatrách dokonce napadla silná vrstva sněhu!

Silné sněžení ve městě Gósol v Katalánsku
aktualizováno 13.04.
Příroda blázní

Bláznivé počasí: U nás padají rekordy, v Itálii a Španělsku sněží!

I když je podle kalendáře jaro, teploty posledních dnů jsou bez jakékoli nadsázky letní. Tedy alespoň u nás. Na jihu Evropy se počasí zbláznilo opačným směrem - v Itálii a Španělsku hustě sněží.

Oteplení
aktualizováno 19.03.
týdenní předpověď

Vydrží tuhé mrazy dlouho? Experti řekli, kdy se má znovu oteplit

Česko má za sebou mrazivý víkend. Naši pocitovou teplotu ještě snižoval silný vítr, který na mnoha místech komplikoval dopravu a zaměstnával hasiče. Meteorologové ale mají dobrou zprávu, už o tom nadcházejícím víkendu by mělo být tepleji.

Silný vítr vyvrací stromy, u obce Suchý uzavřeli celou oblast
aktualizováno 19.03.
hrozící nebezpečí

Česko bičoval silný vichr! Kvůli polomům uzavřeli celou oblast

Česko bičoval silný vichr, který vyvracel stromy napříč celou republikou. Hasiči měli v noci na neděli napilno především na Moravě a ve východních Čechách. Nejčastěji odstraňovali spadlé stromy a větve, které na mnoha místech komplikovaly dopravu. Hasiči kvůli hrozícímu nebezpečí zakázali vstup do celé oblasti u obce Suchý.

Dopravní nehoda na ulici K Říčanům - 1
17.03.
Zrádné počasí

Sníh komplikuje dopravu! Silnice kloužou, tvoří se dlouhé kolony

Počasí především Čechách komplikuje dopravu. Na silnicích leží čerstvý sníh, který navíc může namrzat. Silničáři i meteorologové varují řidiče, aby byli opatrní a co nejvíce obezřetní. Stále platí výstraha ČHMÚ před náledím.

Náledí
aktualizováno 16.03.
Výstraha ČHMÚ

Meteorologové varují: Znovu přijde zima! Pozor na náledí, sníh i vítr

Meteorologové varují před náledím, novou sněhovou pokrývkou i silným větrem. Výstraha platí pro páteční odpoledne a večer, kdy se bude postupně ochlazovat a silnice mokré deštěm tak mohou namrzat. Foukat bude hlavně na Moravě.