Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ochlazení
aktualizováno 02.12.
víkendová předpověď

Česko o víkendu zahalí ranní mlhy, v noci může být až -10 °C

Velká část České republiky se v sobotu probudila do husté mlhy, která by mohla zejména na Moravě a ve Slezsku namrzat. Meteorologové už v pátek vydali výstrahu před ledovkou, která by měla trápit východ republiky až do desáté hodiny.

Nehoda kamionu a osobního auta na Slovensku
aktualizováno 30.11.
přívaly sněhu

Slovensko trápí sněhová kalamita, tisíce domovů jsou bez proudu

Sníh netrápí jen Českou republiku, kalamita zasáhla sousední Slovensko. Kvůli těžkému sněhu se lámou stromy, desítky tisíc domovů skončily bez elektrického proudu. Doprava na mnoha místech kolabuje nejen kvůli popadaným stromům, na silnicích leží větší množství sněhu.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 30.11.
Sněhová nadílka

Do Česka vtrhla zima! V noci udeří mrazy, hrozí náledí, varují experti

Český hydrometeorologický ústav vydal novou výstrahu před sněžením a náledím. V noci na pátek bude mrznout, teploty klesnou až k minus osmi stupňům. Sněžit by mělo především na Moravě a ve Slezsku.

Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Dítě v zimě
aktualizováno 29.11.
varování meteorologů

VÝSTRAHA: Do Česka se žene vydatné sněžení, napadne i 20 cm

Moravu a Slezsko ve čtvrtek zasype sníh. Napadnout může více než 10 centimetrů, v Beskydech pak bude pokrývka dokonce až 20centimetrová. Před novou sněhovou nadílkou dokonce vydali meteorologové výstrahu.

Silničáři - ilustrační
aktualizováno 20.11.
výstraha meteorologů

Na Česko se žene vydatné sněžení! Napadne až 20 centimetrů

Do Česka vtrhl sníh a s ním se zhoršila situace na některých českých silnicích. Meteorologové varují před sněhovými jazyky, situaci navíc zhoršuje nárazový vítr. Teploty v nížinách vystoupají během týdne výrazně nad bod mrazu, sníh tak vydrží jen na horách.

Auta na slovinské dálnici stojí kvůli sněhu
13.11.
Bláznivé počasí

Jižní Evropu zaskočily přívaly sněhu, Alpy sevřely kruté mrazy

Západ Čech zasypal sníh. Bílá pokrývka se ovšem v uplynulých hodinách objevila i na místech, kde by to čekal asi jen málokdo. Se sněhem se totiž mimo jiné potýká i Slovinsko nebo Itálie. A to i v nížinách.

Dopravu komplikují sněhové jazyky
aktualizováno 13.11.
řidiči pozor

Hrozí sněhové jazyky a náledí! Kdy bude sněžit u vás? MAPY SRÁŽEK

Před novou sněhovou pokrývkou a náledím varují meteorologové. Sněžit by na některých místech mělo sněžit do pondělních 22 hodin, náledí se bude tvořit v noci na úterý. Povrchy budou namrzat především v oblastech nad 500 metrů nad mořem. Na zbytku území pak pouze ojediněle. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.

Dítě v zimě
aktualizováno 13.11.
galerie Výstraha ČHMÚ

Na západě Čech hustě sněžilo. V týdnu bude sněžit i na horách!

Meteorologové vydali výstrahu před silným sněžením, sněhovou pokrývkou a náledím. Na západ Čech dorazil sníh už v neděli odpoledne, v noci na pondělí by mělo sněžit i v nížinách. Během týdne pak bude vytrvaleji sněžit na horách.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 11.11.
výstraha meteorologů

Pozor na náledí, varuje ČHMÚ! V neděli začne sněžit i v nížinách

Meteorologové varují před náledím. Hrozí v noci a v neděli ráno hlavně v Čechách a na Českomoravské vrchovině. V závěru víkendu i v pondělí by pak mohlo sněžit i v nižších polohách.

Sněžení
aktualizováno 10.11.
počasí o víkendu

Na Evropu se žene silné sněžení. V Česku napadne až 20 centimetrů

Ve střední Evropě bude o víkendu vydatně sněžit. Alespoň to předpovídají němečtí meteorologové. V Česku bude sněžit především na horách, kde může napadnout až 20 centimetrů.