Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zima - 2
aktualizováno 04.10.
první nadílka

VÝSTRAHA: Do Česka míří silný vítr, doprovodí ho také první sníh!

Do Česka pomalu ale jistě míří zima. První sněhové nadílky se na některých místech v Česku dočkají už v pátek. Sněžit by mělo také o víkendu. K tomu vydali meteorologové také výstrahu před silným větrem.

Sníh zasypal Alpy na začátku září
02.09.
zima se připomněla

Německo i Rakousko bojují s povodněmi. Hory zasypal sníh

Povodně a sesuvy půdy způsobil vytrvalý déšť posledních dvou dnů na jihu Bavorska a v západním Rakousku. V Alpách dokonce napadl sníh.

Povodně a sněžení
29.04.
boj se živly

DRSNÉ POČASÍ: Sníh, déšť, polomy, povodně zasáhly Česko

Záplavy na severovýchodě Moravy mají svou první oběť. Pětasedmdesátiletého muže z Příbora bezúspěšně hledali záchranáři od pátečního večera. Dnes ráno našli jeho bezvládné tělo na břehu potoka. Všechny řeky v regionu pozvolna klesají, jen na třech místech se drží druhý povodňový stupeň.

Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Zimní silnice - ilustrační
aktualizováno 26.04.
galerie namrzání silnic

Česko pokryl nový sníh, řidiči bojují se sněhovou břečkou

Zejména na západě Česka začalo ve středu ráno sněžit, sníh padal i ve středních polohách. I když většinou rychle odtává, řidiči musí bojovat se sněhovou břečkou. Teploty na horách se pohybují kolem nuly, díky tomu se nová vrstva sněhu drží.

Počasí na velikonoce
aktualizováno 14.04.
týdenní předpověď

POČASÍ: Do Česka se vrátí sníh, teploty opět klesnou pod nulu

Do Česka bude proudit chladný vzduch a díky tomu nás čeká další výrazné ochlazení. Teploty by se podle Českého hydrometeorologického ústavu mohly během týdne dostat pod nulu, díky tomu se do republiky opět vrátí sníh.

Ochlazení
aktualizováno 03.04.
Týdenní předpověď

PŘEDPOVĚĎ: Prudce se ochladí a začne pršet. Může i sněžit!

Po nezvykle teplém týdnu přijde prudké ochlazení. Teploty spadnou až o 15 stupňů, tepleji bude jen na východě republiky. Celé území navíc zasáhne déšť a na horách by mohlo i sněžit.

Počasí - ochlazení
aktualizováno 23.03.
výhled počasí

Čeká nás výrazné ochlazení: Po neděli se může vrátit tuhá zima

Zatímco o víkendu se ještě teploty budou pohybovat kolem deseti stupňů, od pondělí by se mohlo výrazně ochladit. Nejznámější předpovědní model počasí GFS naznačuje, že by příští týden mohl do Evropy proudit až arktický vzduch.

Teplo nebo zima
aktualizováno 16.03.
Víkendová předpověď

Slunečné počasí vydrží do pátku, pak ale přijde výrazná změna

Slunečné počasí vydrží do pátku, víkend ale podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) opět přinese ochlazení. Během čtvrtka se bude na většině území vyjasňovat, teploty do dalšího dne mohou vystoupat až k 18 °C, potom ale zkazí hezké počasí déšť.

Na pomoc lidem během mrazivého počasí v Afghánistánu vyrazila armáda
aktualizováno 06.02.
Bílá smrt

Laviny pohřbily celé vesnice, v tuhém mrazu zemřelo přes 100 lidí

Desítky životů si vyžádala série lavin, které poté, co napadlo velké množství těžkého sněhu, pohřbily celé vesnice v Afghánistánu a Pákistánu. V nejsmrtelnější lavině zemřelo nejméně 53 lidí, další lidé se stále pohřešují. Kvůli extrémnímu počasí, ve kterém podle BBC zemřelo už 106 lidí, mají záchranáři problémy dostat se k lidem v nouzi včas. Lidé umrzají uvězněni ve svých autech a v sutinách domů.

Autobus u Heřmanic uvízl v závějích
aktualizováno 01.02.
sledujeme online dopravní situace

Sněhová kalamita: Desítky nehod a večer ještě přijde ledovka!

Počasí už druhý den výrazně komplikuje řidičům život, na vozovkách leží uježděný sníh a tvoří se na nich námraza. Pozor by si neměli dávat jen řidiči, ale také chodci. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se zejména na Moravě a ve Slezsku může objevit vydatné sněžení, v Čechách má sněžit ojediněle. Od 17:00 platí pro celou Českou republiku výstraha před tvorbou ledovky.