Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Papoušek Kakadu
aktualizováno 15.03.
papoušek kakadu

Olomouckou nemocnici navštívil netradiční host, hledá se majitel

Na onkologii olomoucké fakultní nemocnice měli kuriózního hosta, byl jím papoušek kakadu. Tento exotický a drahý pták dělal chvíli společnost sestřičkám, pak strážníkům městské policie, až si ho nakonec vyzvedli odborníci ze záchranné stanice. Teď hledají jeho majitele.

Stěhování hrabáče kapského
aktualizováno 12.03.
zvířátka v ZOO

Olomoucká zoo otevře nový pavilon, hrabáče čeká stěhování

V olomoucké zoologické zahradě připravují otevření nového pavilonu Kalahari. A už brzy se v něm zabydlí i nájemníci, kterými budou hrabáči kapští. Samec Bakary pochází z jedné zoologické zahrady z Ruska a samice Nyjota z Prahy. Tyto noční tvory na chvíli probudil náš štáb. A tak se s nimi teď můžete seznámit.

Pod manžely se propadl led
11.03.
dramatická akce

Policista chtěl zachránit tonoucího mladíka, led se propadl i pod ním

Dramatická záchranná akce v neděli probíhala v blízkosti mostu Míru v Přerově. Pod led se tu propadl opilý mladík a měl velké štěstí, že jeho volání o pomoc uslyšeli policisté. Jeden se totiž okamžitě vrhnul nešťastníka vysvobodit, i když nakonec sám skončil v ledové vodě.

Prásk.tv píše:

Everybody do školky
čtěte o tématu Olomoucký kraj na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ULTRA MUSIC festival přitáhl za dvacet let už více než dva miliony posluchačů

Dvacátý ročník festivalu elektronické hudby, ULTRA MUSIC FESTIVAL 2018, letos přesáhne návštěvnost dvou milionů posluchačů. Začátek nejočekávanější sestavy v historii akce, Phase One, byl vypuštěn právě včas, aby zahájil nadcházející prázdninovou sezónu. Festival proběhne v závěrečné fázi Miami Music Week.

Oprátka
05.03.
vražda v olomouci

Šílená smrt: Muž strčil hlavu do oprátky. Věřil, že ho přítel odřízne!

Po téměř třech letech se podařilo policistům objasnit vraždu jednoho ze svých kolegů, která se stala začátkem roku 2015 v Olomouci. Původně to vypadalo, že si policista sáhnul na život sám, nakonec se ale ukázalo, že nezemřel vlastní rukou.

Požár rodinného domku v Jívové - 2
aktualizováno 05.03.
Požár na Olomoucku

Domek pohltily plameny, lidem pomáhali ven sousedé! 2 zranění

V noci na pondělí shořel v Jívové na Olomoucku rodinný dům. Dva lidé se při požáru zranili, než jim z domku pomohli sousedé. Utrpěli popáleniny a nadýchali se zplodin hoření. Škoda podle odhadů přesáhne dva miliony.

Potraviny - med
aktualizováno 27.02.
škodlivá potravina

Inspekce zabavila 31 tun vadného medu. Obsahoval antibiotika

V rámci mimořádné kontrolní akce na Olomoucku inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zjistili a zadrželi 31 449 kg nelegálního medu. Med obsahoval antibiotika a je proto nevhodný k lidské spotřebě.

Kosterní ostatky
26.02.
galerie hrůzostrašný pohled

Scéna jako z hororu! Ulicemi města plavaly lidské kosti. FOTO

Hrůzostrašný pohled se o víkendu nabídl lidem z Olomouce. Na jednom z tamních sídlišť prasklo podzemní potrubí, silný proud vody vyplavil lidské ostatky. Staré mají být asi 200 let.

U Příkaz na Olomoucku vlak smetl auto
aktualizováno 26.02.
Obrovské štěstí

Řidič přehlédl vlak, přesto z děsivé nehody odešel po svých

Obrovské štěstí měl řidič, který dnes ráno na přejezdu u Příkaz na Olomoucku přehlédl přijíždějící vlak, který ho srazil. Nikomu se ale naštěstí nic nestalo. Odhadovaná škoda je čtvrt milionu korun.

Kolona na dálnici D1 - ilustrační foto
aktualizováno 24.02.
dlouhé kolony

Dálnici D35 uzavřela vážná nehoda, vytvořila se dlouhá kolona

V sobotu dopoledne uzavřela dálnici D35 na 287. kilometru ve směru na Lipník nad Bečvou velmi vážná nehoda dvou vozidel. Na místě probíhali záchranné a vyprošťovací práce, krátce před jedenáctou se provoz začal pomalu rozjíždět.

Požár skládky u Lipníku nad Bečvou - 17
aktualizováno 20.02.
Velký požár

Na Přerovsku vzplála skládka, s ohněm bojují desítky hasičů

Hasiči z Olomouckého kraje od pondělní devatenácté hodiny zasahují u požáru skládky u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Jednotky se na místě střídají, ze spáleniště stoupá hustý kouř.