Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sníh na silnicích - 5
aktualizováno 14.12.
Jesenicko a Šumpersko

Řidiči, pozor! Dopravu na Moravě komplikuje sníh a silný vítr

Východ republiky v noci zasypal sníh. Spolu se silným větrem komplikuje dopravu především na Jesenicku a Šumpersku. Na silnicích je slabá vrstva ujetého sněhu.

Vražda - ilustrační
13.12.
konec vyšetřování

Otce tyrana zavraždil syn, zjistila policie! Trestu se ale zřejmě vyhne

Policisté ukončili vyšetřování vraždy, která loni začátkem listopadu otřásla Lhotou pod Kosířem na Olomoucku. Zemřel tam tehdy senior (83). Poměrně brzy policisté zjistili, že za vším stojí jeho syn. Potrestán ale nejspíš nebude.

Týrání
13.12.
banální důvod

Bála se, že ji syn zabije! Zoufalou mámu musela zachránit policie

V policejní cele skončil mladý muž z Přerova, který dlouhodobě vyhrožoval své vlastní matce, že ji zabije. Policii zavolala na svého syna sama žena, která se bála o život.

Prásk.tv píše:

Everybody do školky
čtěte o tématu Olomoucký kraj na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Napadení nožem - 2
13.12.
trvalo to čtvrt roku

Mladík vyhrožoval vlastní matce zabitím! Odmítla splatit jeho dluhy

V policejní cele skončil mladý muž z Přerova, který dlouhodobě vyhrožoval vlastní matce zabitím. Odmítla za něj zaplatit dluhy, což ho rozzuřilo. Výhrůžky trvaly čtvrt roku, než žena kontaktovala policii.

Exekuční dražba
aktualizováno 13.12.
exekuční dražba

Land Rover za 40 tisíc? Levné dárky pořídíte v exekuční dražbě

Pokud ještě nemáte vánoční dárky a hledáte něco netradičního za výhodný peníz, pak jsou exekuční dražby to pravé pro vás. Jedna taková dražba se koná již tento týden u Přerova a kromě jiného se "za hubičku" bude dražit třeba auto značky Land Rover.

Vichřice na Olomoucku
aktualizováno 12.12.
Vítr na Moravě

Českem se prohnala vichřice! Padaly stromy, létaly střechy

V noci na úterý udeřil v Česku orkán Xanthos. Vítr v nárazech dosahoval až síly 145 km/h. Kvůli silnému větru měli především hasiči na Moravě napilno. Padaly stromy, došlo k poškození elektrického vedení a na několika místech vítr utrhl část střechy.

Americký pitbul
11.12.
dobře ho znala

Žena vešla do baru v Přerově. Tam ji pokousal pitbull do obličeje

Nemilé přivítání čekalo na ženu z Přerova, která vstoupila v pátek po poledni do jednoho z místních barů. Rozběhl se proti ní totiž americký pitbul, kterého navíc znala. K jejímu překvapení na ni však zaútočil a dokonce ji zranil.

Místo na polní cestě, kde sebevrah srazil policistu a odřel služební auto
10.12.
Hazard na D46

Opilec stopoval uprostřed dálnice, srazilo ho přijíždějící auto

Silně opilý šestačtyřicetiletý muž dostal v sobotu brzy ráno vskutku originální nápad. Vydal se na dálnici D46, nejspíš aby si stopnul odvoz. Místo toho ho nepřekvapivě srazilo jedno z projíždějících aut.

Cestující byli v pořádku
aktualizováno 07.12.
požár lokomotivy

Velké drama na Přerovsku! Hasiči evakuovali 332 lidí z hořícího vlaku

Nepříjemný zážitek za sebou mají cestující vlaku směřujícího z Hranic na Přerovsku do Prahy. Nedaleko železničního nádraží ve čtvrtek spadlo na lokomotivu trakční vedení a propálilo střechu. Hasiči museli evakuovat přes 300 lidí.

Domácí násilí
07.12.
Pokus o vraždu

Muž napadl expartnerku. Mlátil ji vším, co mu přišlo pod ruku

Olomoučtí policisté vyšetřují pokus o vraždu, ke kterému mělo dojít v jedné z obcí nedaleko krajského města v pondělí v noci. Hádka mezi bývalými partnery skončila brutálním napadením, při němž muž způsobil ženě vážná zranění.