Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Svědci pobodání v Olomouci
19.02.
Pomozte je najít

Mladíka v Olomouci pobodali. Policie hledá důležité svědky

Olomoučtí policisté pátrají po muži a ženě, kteří se v sobotu 2. února okolo 22:40 pohybovali ve Smetanových sadech v Olomouci. Nedaleko místa, kde pár zachytily bezpečnostní kamery, byl totiž pobodán teprve sedmnáctiletý mladík. Pachatele se stále nedaří vypátrat.

Za výbuchem v Mostkovicích je prý experimentování s chemikáliemi
aktualizováno 19.02.
Mostkovice na Prostějovsku

Zničující výbuch: Vinen je prý muž, který doma míchal chemikálie

Za mohutnou explozí, která loni v září v Mostkovicích na Prostějovsku poničila několik domů, je prý experimentování s chemikáliemi. Tato zábava nejspíš stála život muže, který byl profesionálním hasičem.

Zahradník nevrátil nalezenou zbraň. Hrozí mu dva roky vězení
13.02.
pachatelem je zahradník

Muž našel na zemi pistoli, pak ji ale zapomněl v centru města

Kriminalisté v Prostějově vyšetřují trestný čin nedovoleného ozbrojování, který měl spáchat zahradník. Při práci našel pistoli s náboji, kterou si nechal. Po měsíci se ji rozhodl odnést na policii. Mezitím se ale zastavil v hospodě a cestou z ní zapomněl zbraň v centru města. Muži teď hrozí až dvouleté vězení.

Prásk.tv píše:

Everybody do školky
čtěte o tématu Olomoucký kraj na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Bývalý kněz Adam Stanislav Kuszaj
aktualizováno 13.02.
nevěrohodná výpověď

Kněz odsouzený za zneužívání se činu nedopustil, rozhodl soud

Jesenický okresní soud dnes v obnoveném řízení zprostil bývalého katolického kněze Adama Stanislava Kuszaje obžaloby ze zneužívání tehdy šestnáctiletého ministranta. Muž byl za čin v roce 2011 odsouzen k podmíněnému trestu. Soudce Miloš Kubíček dnes v rozsudku uvedl, že nebylo prokázáno, že se skutek stal. Kuszaj byl odsouzen neprávem na základě nevěrohodné výpovědi. Obnovu řízení soud povolil v listopadu 2016. Významnou roli v případu hrál revizní znalecký posudek.

Policisté - ilustrační foto
08.02.
pomozte s pátráním

Po dívce se ve čtvrtek slehla zem. O den později ji našli, je v pořádku

Po čtrnáctileté Natálii Z. pátrali olomoučtí policisté. Dívku naposledy viděli ve čtvrtek v poledne ve škole, pak se po ní slehla zem. Nakonec se ji podařilo vypátrat následující den.

2241889
aktualizováno 06.02.
zásah hasičů

V komíně zahořelo, pak plameny pohltily celou střechu. VIDEO

Silný mráz a elektrické vedení komplikovaly zásah hasičů u požáru rodinného domku v obci Buk na Přerovsku. Vše nejspíš začalo zahořením v komíně, věci pak ale velmi rychle nabraly na obrátkách a než přijeli hasiči, celá střecha již byla v plamenech. Hasiči pracovali na uhašení celou noc, ráno došlo k prostřídání hasičů.

Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil
aktualizováno 05.02.
Kauza Vidkun

Policisté navrhli obžalovat 4 lidi kvůli korupci, včetně ex-hejtmana

Policisté podali žalobcům návrh na obžalobu čtyř lidí v olomoucké korupční kauze Vidkun. Po více než třech letech vyšetřování navrhují obžalovat bývalého sociálnědemokratického hejtmana Jiřího Rozbořila, někdejšího šéfa krajské hospodářské kriminálky Radka Petrůje, bývalého olomouckého policejního náměstka Karla Kadlece a také vlivného olomouckého podnikatele Ivana Kyselého.

Požár adventního věnce v Prostějově - 8
aktualizováno 05.02.
velká evakuace

Žena hodila hořící věnec do vany, i tak se plameny rychle šířily

Dvacet pět lidí se muselo v noci evakuovat kvůli požáru adventního věnce v panelovém domě v Prostějově. Žena se ještě snažila situaci zachránit, nešťastně hořící věnec hodila do vany, i tak ale začalo hořet a došlo k poškození bytového jádra. Čtyři lidé se nadýchali zplodin, které se rozšířily po budově.

Sekera
04.02.
Šlo o peníze

Muž z Hané vzal sekeru a šel si promluvit s exmanželkou

Dlouhé minuty hrůzy prožily ve svém domě v malé obci na Prostějovsku matka s dcerou. Se sekerou v ruce je totiž navštívil ženin bývalý muž. Kvůli sporům o peníze jim pak rozmlátil vybavení rodinného domu a své exmanželce nakonec vyhrožoval.

Útok nožem
03.02.
Neví se, kdo to byl

V Olomouci někdo pobodal mladíka (17), skončil v nemocnici

V Olomouci zasahovali policisté a záchranáři u teprve sedmnáctiletého mladíka, který utrpěl bodné rány. Co přesně se v centru města stalo, není stále jasné - podle prvotních informací ho měla napadnout nožem skupina lidí. Záchranáři zraněného převezli do nemocnice.