Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

dovolená
aktualizováno 15.08.
neproplacené objednávky

Majitel cestovní kanceláře dluží miliony, nepodvedl i vás?

Majitel šumperské cestovní agentury Panda skončil ve vazbě. Svým dodavatelům dluží stovky tisíc korun. Některým klientům dokonce zpronevěřil i peníze za zakoupený zájezd.

Skok s koloběžkou
12.08.
vážný úraz

Pod Pradědem se těžce zranil koloběžkář! Boural v plné rychlosti

Těžkým úrazem skončila jízda koloběžkáře, který pod Pradědem na silnici mezi chatou Ovčárna a parkovištěm Hvězda narazil do svodidel. Muž byl v době příjezdu záchranářů při vědomí, jeho zranění jsou ale vážná.

Pendolino
aktualizováno 11.08.
incident u Olomouce

Pendolino projelo na červenou! Hasiči pomáhali stovce cestujících

Více než stovku cestujících museli hasiči pomoct přesunout z vlaku na nástupiště poté, co pendolino u Olomouce projelo návěstidlo na červenou. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Prásk.tv píše:

Everybody do školky
čtěte o tématu Olomoucký kraj na Prásk.tv
Obchodní sdělení

OBSERVATOŘ KLEŤ – NA LOVU ASTEROIDŮ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v České Republice. Čím je Kleť mezi jinými hvězdárnami výjimečná?

Hasiči vyjížděli k popadaným stromům
aktualizováno 10.08.
Platí výstraha

Silné bouřky udeřily na Moravě! Spadlé stromy zastavily vlaky

Na Moravě a ve Slezsku udeřily silné bouřky. Nejhorší je situace v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, kde hasiči vyjíždějí k popadaným stromům a uvolněným plechům i střešním krytinám. Na několika místech kvůli větvím stojí železniční i silniční doprava.

Na koleje spadl strom
aktualizováno 04.08.
galerie desítky výjezdů

Bouřky trhaly střechy i větve: Jsou zranění, u Ostravy pak boural vlak!

Čtvrteční bouřky zaměstnaly desítky hasičů hlavně v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Silný vítr trhal střechy a lámal stromy, které popadaly na silnice i dráty elektrického vedení. Výjezdy na Olomoucku se neobešly bez zranění, u Ostravy pak narazil do stromu vlak. V tomto případě se nikomu naštěstí nic nestalo.

Muž nezvládl řízení a narazil do budovy čerpací stanice - 3
03.08.
foto uvnitř kuriózní nehoda

Mladík zajel do restaurace autem, vysklil výlohu čerpací stanice!

K velmi kuriózní nehodě vyjížděli ve středu večer policisté na Prostějovsku. Řidič (26) při vjezdu na čerpací stanici dálnice D46 nezvládl řízení a vysklil výlohu v prostoru restaurace. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Spadený tank na D35 - 2
aktualizováno 03.08.
tvořily se kolony

Kuriózní nehoda: Na Olomoucku se převrátil tank, zablokoval silnici

U kuriózní nehody zasahovali ve čtvrtek ráno policisté. Na dálnici D35 nedaleko Dolního Újezdu na Olomoucku se při přepravě sesunul tank a zablokoval silnici. Na místě se tvořily kolony.

Vzácná bankovka je zpět v muzeu
27.07.
Vrátila se do muzea

Za tuhle bankovku pořídíte dům! Ze sejfu ji vytáhnou až za rok

Do olomouckého Vlastivědného muzea se po více než deseti letech vrátila snad nejdražší československá bankovka. Pětitisícovka před lety záhadně zmizela. Objevit se ji podařilo teprve letos na jaře.

Troubky 2010 - 26
aktualizováno 07.07.
velká voda

Troubky před 20 lety zdevastovala povodeň, ochrana stále chybí

Je to dvacet let, co povodeň zpustošila hanáckou obec Troubky ležící u soutoku řek Moravy a Bečvy na Přerovsku. Právě tato obec se stala v roce 1997 symbolem povodní. O život přišlo 9 lidí, zničeno a poškozeno bylo přes 300 domů. Přivolaná armáda tehdy do bezpečí evakuovala na dva tisíce ohrožených obyvatel. Katastrofa vyvolala obrovskou vlnu solidarity. Na konto přispěli lidé z celé země celkovou částkou kolem osmi set milionů korun.

Pád paraglidisty do zahrádkářské kolonie
07.07.
Lipník nad Bečvou

Paraglidista nezvládl svůj stroj, skončil na zahrádce mezi záhonky

Ve čtvrtek večer zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému v zahrádkářské kolonii v Lipníku nad Bečvou. Na jednu ze zahrad se mezi záhonky zřítil paraglidista. Starší muž se při tom lehce zranil a záchranáři jej převezli do nemocnice. Nehodu vyšetřují policisté.