Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno včera 06:47
Nominace ministrů

Babiš jednal s Hamáčkem, ten možná naskočí za Pocheho

Útrapy se sestavováním nové vlády neberou konce. Včera v podvečer se sešli premiér Andrej Babiš a předseda ČSSD Jan Hamáček, aby projednali nejen problémovou nominaci poslankyně Taťány Malé (ANO), ale také případnou náhradu za europoslance nominovaného na ministra zahraničí, Miroslava Pocheho (ČSSD). Toho by dočasně mohl nahradit právě Hamáček, uvedla ČTK.

Miroslav Poche, Miloš Zeman
22.06.
Spor o ministra zahraničí

Poche Zemana neobměkčil, Hamáček naznačil další ústupek

Ani schůzka s nominantem ČSSD na post ministra zahraničí Miroslavem Pochem nezměnila názor prezidenta Miloše Zemana, který Pocheho odmítá do vlády jmenovat. Zeman Pochemu doporučil, aby na funkci neaspiroval.

Miroslav Poche, Miloš Zeman
21.06.
Jednání o vládě

Zítra se rozhodne! Zeman přijme Pocheho, Babiš představí ministry

O osudu nově vznikající vlády se rozhodne zřejmě už v pátek odpoledne. Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra zahraničí Miroslava Pocheho v 15:00. Chce ho požádat, aby neusiloval o místo ve vládě. Poté se sejde s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem.

Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Miroslav Poche
19.06.
Kandidát na ministra

Kdo je Miroslav Poche? Přečkal skandály, teď možná položí vládu

Europoslanec Miroslav Poche se stal překážkou, na které dost možná ztroskotá vznikající vláda. ČSSD se za svého kandidáta na ministra zahraničí postavila, KSČM, designovaný premiér i prezident ho odmítají. O koho vůbec jde a co na něm vadí Miloši Zemanovi?

Andrej Babiš, Miloš Zeman
aktualizováno 17.06.
schůzka v lánech

Babiš jednal se Zemanem. Poche je problém od začátku, řekl

Andrej Babiš navštívil prezidenta Zemana v Lánech a ukázal mu seznam jmen, se kterými počítá do vlády. Není jasné, jak by měl být podle Babiše obsazen post ministra zahraničí. ČSSD trvá na nominaci europoslance Miroslava Pocheho. Toho ale odmítá Hrad a také KSČM, která hrozí tím, že novou vládu s Pochem nebude tolerovat.

Miroslav Poche
aktualizováno 16.06.
Spor o Pocheho

Boj o Pocheho: ČSSD na něm trvá. Babiš nás podrazil, zní ze strany

ČSSD dál trvá na svých pěti kandidátech na ministry včetně europoslance Miroslava Pocheho, řekl novinářům po dnešní schůzce s předsedou sociálních demokratů Janem Hamáčkem premiér Andrej Babiš (ANO).

Andrej Babiš v pořadu Napřímo
20.05.
Sporný kandidát

Ministr Poche? Babiš chce shodu se Zemanem v zahraniční politice

Budoucí vláda by se měla s prezidentem shodovat v zahraniční politice, uvedl před odletem do Finska premiér v demisi Andrej Babiš. Reagoval tak na dotaz, který se týkal odmítnutí Miroslava Pocheho na post ministra zahraničí Milošem Zemanem.

Miloš Zeman na návštěvě Moravskoslezského kraje
aktualizováno 17.05.
chce jiného ministra zahraničí

Zeman vyzval členy ČSSD: Vládu s ANO podpořte. Odmítá Pocheho

Prezident Miloš Zeman doporučil členům sociální demokracie, aby v nadcházejícím stranickém referendu podpořili vznik koaliční vlády ANO a ČSSD tolerované komunisty. Zeman to řekl na tiskové konferenci po návštěvě Moravskoslezského kraje. Odmítá ale, aby ministrem zahraničí byl europoslanec Miroslav Poche.

Mike Pompeo se stal ministrem zahraničí USA
26.04.
druhý ministr

Ministrem zahraničí USA se stal ředitel CIA Mike Pompeo

Americký Senát dnes potvrdil dosavadního ředitele výzvědné služby CIA Mikea Pompea jako nového ministra zahraničí Spojených států, v pořadí již druhého ve vládě prezidenta Donalda Trumpa. Stalo se tak i přes výhrady demokratů k Pompeově pověsti jestřába a k jeho dřívějším kontroverzním výrokům ohledně homosexuality a islámu. Senátoři nakonec schválili Pompea v poměru 57 ku 42 hlasům, jeden zákonodárce se zdržel. Pompeo následně složil přísahu a stal se tak novým ministrem. V příštích dnech jej podle resortní mluvčí čeká cesta do Saúdské Arábie, Jordánska a Izraele, po zastávce v Bruselu, kde se v pátek zúčastní schůzky ministrů zahraničí NATO.

Donald Trump
13.03.
Změny ve vládě

Trump vyhodil ministra zahraničí Tillersona! Nahradí ho šéf CIA

Americký prezident Donald Trump dnes v čele ministerstva zahraničí USA nahradil Rexe Tillersona dosavadním šéfem Ústřední zpravodajské služby (CIA) Mikem Pompeem. Hlavní americkou výzvědnou službu povede jako první žena v historii Gina Haspelová, dosavadní Pompeova zástupkyně.