Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 20.04.
Dnes se rozhodne

Vláda na dosah? Babiš nabídl ČSSD vnitro a další čtyři resorty!

Předsednictvo ČSSD dnes projedná návrh hnutí ANO ke složení vlády. Součástí nabídky by podle některých členů strany mělo být ministerstvo vnitra a další čtyři resorty. Právě to byla podmínka sociálních demokratů, aby šla do vlády trestně stíhaného premiéra.

Jiří Zimola a Jan Hamáček
aktualizováno 19.04.
Pražský hrad

Hamáček jednal se Zemanem, seznámil ho s nabídkou od ANO

Na Pražském hradě se stejně jako v předcházejících dnech řešila vládní krize. Za Milošem Zemanem se tam tentokrát vydal předseda ČSSD Jan Hamáček. Prezidentovi při jednání mezi čtyřma očima prozradil, jakou nabídku sociální demokraté od hnutí ANO obdrželi. Před novináři však nic neprozradil.

Pavel Bělobrádek po setkání s Milošem Zemanem
aktualizováno 18.04.
schůzka se Zemanem

Do vlády s ANO bez Babiše by lidovci šli, variant je ale víc

Po včerejších schůzkách s ODS a Piráty ve středu prezident na Pražském hradě mluvil i s lídrem KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem. Ten se za Milošem Zemanem vydal kvůli hledání možného řešení vládní krize. Předseda Lidovců už minulý týden přišel s nápadem na koalici šesti stran bez hnutí ANO. Variant je ale prý více.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Jeroným Tejc
aktualizováno 17.04.
Jednání o vládě

Ministrem vnitra by mohl být Tejc. Po volbách odešel z ČSSD

Největší spor mezi hnutím ANO a ČSSD se rozhořel o ministerstvo vnitra. Zástupci ani jedné strany nechtějí komentovat, zda ANO nabídlo post sociálním demokratům, nebo navrhlo nestranického kandidáta. Mezi nimi by mohl být i bývalý člen ČSSD Jeroným Tejc.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 17.04.
druhý pokus

ANO nastínilo, jak si představuje vládu. ČSSD se rozhodne v pátek

Hnutí ANO a ČSSD se v pondělí večer sešly, aby znovu projednaly případnou vládní spolupráci. ANO předneslo sociálním demokratům podmínky, za kterých by bylo ochotno vytvořit společný kabinet. ČSSD se rozhodne v pátek, jestli na tuto nabídku kývne.

Setkání Babiše a Zemana v Lánech
aktualizováno 15.04.
Jednání o vládě

Babiš: S jednáním si pospíšíme, předběžnou dohodu chci do pátku!

Premiér v demisi Andrej Babiš chce mít předběžnou dohodu s ČSSD o vládní spolupráci projednanou během následujícího týdne. Oznámil to po setkání s prezidentem Milošem Zemanem, kterého na zámku v Lánech informoval, proč hnutí ANO odmítlo jeho radu, aby jednalo s KSČM a SPD, ale rozhodlo se vrátit k jednání se sociálními demokraty.

Tomio Okamura
aktualizováno 13.04.
Jednání o vládě

Okamuru ANO naštvalo: Chtějí servilní ČSSD, té jde o korýtka

Předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru nemile překvapilo čtvrteční rozhodnutí celorepublikového výboru hnutí ANO obnovit jednání s ČSSD. Podle Okamury je ČSSD "provařená strana, která nikdy nesplnila sliby". Babiš se s ČSSD sejde v pondělí, ještě předtím bude informovat v Lánech prezidenta Miloše Zemana.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 12.04.
Nesouhlasí s prezidentem

Vedení ANO odmítlo vládu s SPD a KSČM, chce opět jednat s ČSSD

Vedení hnutí ANO rozhodlo na svém čtvrtečním jednání, že chce obnovit jednání se sociálními demokraty. Prezident Miloš Zeman přitom Andreji Babišovi doporučil, aby se po krachu předchozího jednání s ČSSD zaměřil na vytvoření vlády podporované SPD a KSČM.

Pavel Bělobrádek
aktualizováno 10.04.
Vyšachují Babiše?

Smělý plán lidovců. Chtějí vládu bez ANO, SPD a KSČM!

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek naznačil, že existuje také varianta, kdy by vládu mohly sestavit jiné strany, než bylo vítězné hnutí ANO. Bělobrádek tuto možnost přednese ve středu zástupcům dalších pěti sněmovních stran. Vláda aby ale potřebovala toleranci vítězného hnutí ANO.

Inaugurace Miloše Zemana - 15
06.04.
Krach jednání

Vláda je v rukou Zemana, shodují se experti! Jaké má teď možnosti?

Ani půl roku po volbách nemá Česko vládu s důvěrou. ČSSD ukončila s hnutím ANO jednání poté, co se premiér v demisi Andrej Babiš odmítl vzdát ministerstva vnitra či financí. Další krok je teď na prezidentovi, shodují se odborníci.