Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Babiš, Hamáček a Filip
včera 22:00
Spor o ministra zahraničí

Jednání o vládě: Filip řekl, co rozhodne, zda bude Poche ministr

Europoslanec Miroslav Poche nadále zůstává předmětem sváru rodící se vládní koalice. Nominanta sociálních demokratů odmítají komunisté, prezident a problém s ním má i premiér Andrej Babiš. Ten se v úterý vpodvečer sešel s předsedy ČSSD a KSČM Janem Hamáčkem a Vojtěchem Filipem.

Vláda Andreje Babiše
včera 07:26
výměny ministrů

Ministři ANO na odchodu: Hüner čeká, Němcová na MPSV už balí

S částí ministrů v demisi zatím designovaný premiér Andrej Babiš (ANO) o jejich dalším angažmá v nové vládě nemluvil. Výjimkou je ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO). Novinářům dnes při příchodu do Strakovy akademie na pravidelné jednání kabinetu řekl, že by se o výsledku Babišových úvah měl dozvědět během pár dnů. S Babišem už pohovor vedl. Předání ministerské agendy tak, aby přešla plynule do rukou sociálního demokrata Petra Krčála, připravuje na ministerstvu práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová (ANO).

Milan Štěch
aktualizováno 18.06.
Spor o ministra zahraničí

Jestli nebude Poche, ať není koalice, nabádá šéf Senátu Štěch

Nová vláda by v dohledné době nemusela vůbec vzniknout - a to kvůli sporu o obsazení křesla ministra zahraničí. Nominanta ČSSD, europoslance Miroslava Pocheho nechce ani prezident Zeman, ani komunisté. Jenže sociální demokraté si stojí za svým. Podle předsedy Senátu Milana Štěcha by v případě odmítavého postoje k Pochemu měla ČSSD odstoupit od koaliční smlouvy.

Obchodní sdělení

Objevte nepoznané končiny Řecka

Řecké ostrovy zná každý. My Vás ale nyní vezmeme na řeckou pevninu, na místo méně známé, ale o to krásnější…

Jan Hamáček po setkání s Milošem Zemanem
aktualizováno 18.06.
jednání o vládě

Hamáček chce jména ministrů ANO, kritizoval Babiše za Pocheho

Předseda ČSSD Jan Hamáček bude chtít na schůzce s premiérem Andrejem Babišem slyšet jména ministrů, které ANO nominuje do společné vlády. Dnes to řekl novinářům. Připomněl také, že Babiš předem věděl o tom, že sociální demokraté chtějí vyslat do kabinetu jako ministra zahraničí europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD). Vyzval proto k dodržování dohod. Babiš se k nominaci Pocheho vyjádřil kriticky krátce po vyhlášení výsledků referenda, v němž členové ČSSD schválili vytvoření menšinové vlády s ANO s podporou KSČM.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
09.06.
sestavování vlády

Lidé napjatě očekávají referendum ČSSD, odmítnutí politici neřeší

Stále čekáme na výsledek referenda sociální demokracie, ve kterém její členové rozhodují o vstupu do vlády s hnutím ANO. Scénáře, které by následovaly při pozitivním výsledku, jsou téměř jasné. Ovšem případným odmítavým postojem ČSSD se politici zatím příliš nezabývají.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
07.06.
sestavování vlády

Babiš jednal s Hamáčkem o vládě, řešili obsazení ministerstev

Předsedové hnutí ANO a ČSSD Andrej Babiš a Jan Hamáček se odpoledne sešli ve Sněmovně, aby prodiskutovali chystanou vládní koalici. Řešilo se hlavně obsazení ministerstvech příští vlády.

Jan Hamáček po setkání s Milošem Zemanem
05.06.
setkání na Hradě

Zeman na Hradě přijal Hamáčka, řešili jména kandidátů na ministry

Předseda ČSSD Jan Hamáček se shodl s prezidentem Milošem Zemanem, že pokud ČSSD v referendu schválí účast ve vládě, nebude nic bránit dalším ústavním krokům. Na dnešní schůzce na Pražském hradě probrali jednotlivé kandidáty ČSSD na místa ministrů. Možné alternativy neřešili, řekl Hamáček po jednání novinářům. Zeman nesouhlasí, aby byl ministrem zahraničí europoslanec Miroslav Poche.

církevní restituce
04.06.
církev nesouhlasí

Další podmínka pro podporu vlády, KSČM chce zdanit restituce

Komunisté mají další podmínku pro podporu nové vlády. Vznik případného menšinového kabinetu podpoří jen za předpokladu, že se zdaní miliardové náhrady za majetek, který církve v rámci restitucí nedostaly. Premiér v demisi Andrej Babiš s tím souhlasí.

Babiš a Zeman na obědě v Lánech
aktualizováno 31.05.
Schůzka v Lánech

Babiš řekl, kdy ho Zeman znovu jmenuje. Ví, kdy požádá o důvěru

Premiér v demisi Andrej Babiš obědval na lánském zámku s prezidentem Milošem Zemanem. Po setkání prozradil, že prezident se ho znovu chystá jmenovat premiérem 6. června, poté stanoví lhůtu na představení nové vlády.

Andrej Babiš
30.05.
Jednání o vládě

Podpora komunistů bude, slibuje Babiš. Problém s misemi už není

KSČM nemá problém s posílením misí české armády v Mali, v Iráku a v Afghánistánu. Po jednání vlády to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), který s komunisty jedná o podpoře vlády pro druhý pokus o její sestavení.