Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Z převrácené cisterny na D1 vytekl latex
aktualizováno 01.12.
Vážná nehoda

Z cisterny na D1 vytekly tisíce litrů škodlivé látky. I do řeky

Dopolední dopravu na dálnici D1 ve směru na Brno zkomplikovala nehoda osobního auta a cisterny, ze které následně vytekla zdraví škodlivá látka připomínající latex. Dostala se i do řeky.

Dálnice - ilustrační foto
aktualizováno 27.11.
Smrtící nebezpečí

Po D1 se řítil v protisměru senior (73). Ujel 7 km a ničeho si nevšiml

Ve velkém nebezpečí byli v neděli večer řidiči, kteří jeli na Vysočině po dálnici D1 směrem na Brno. Po dálnici se několik kilometrů řítilo auto v protisměru. Řídil jej třiasedmdesátiletý senior, který si toho, že jede v protisměru po nejvytíženější české dálnici, vůbec nevšiml!

Billboardy u silnice
10.11.
spor o billboardy

Měly už být pryč, na billboardech u D1 se ale objevily nové reklamy

Na některých billboardech podél silnic a dálnic se objevily nové reklamy přesto, že měly už dávno zmizet. Prý je to legální, podle Svazu provozovatelů venkovní reklamy za to může složitá definice zákona. A ministerstvo dopravy to navíc nepopřelo. Nemá totiž úplný přehled o tom, které billboardy mají být odstraněny.

Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Požár kamionu převážejícího auta na D1 - 8
aktualizováno 06.11.
Velký požár

U Ostravy vzplál kamion s novými auty. Škoda je milionová. VIDEO

Krátce po půl sedmé ráno přijali hasiči z Moravskoslezského kraje hlášení o požáru nákladního automobilu, který převážel osm nových aut. Plameny a dým byly vidět několik stovek metrů. Na místo hned vyrazily čtyři jednotky hasičů. Pět aut ale plameny poničily.

Dálnice D1 - ilustrační foto
aktualizováno 18.10.
Nové radary

Pozor na pokuty! Na D1 začali měřit rychlost v nových úsecích

Na dálnici D1 se začala úsekově měřit rychlost, a to mezi sjezdy Velké Meziříčí a Lhotka. Původně Ředitelství silnic a dálnic předpokládalo, že letos rozmístí radary na pěti opravovaných úsecích, nepodařilo se ale dokončit výběrové řízení na dodavatele systémů.

Oprava mostu
16.10.
Šestkrát uzavírka

Obrovský jeřáb, 36tunové nosníky: Takhle silničáři stavěli most na D1!

Hned šestkrát byla v noci na pondělí v obou směrech uzavřena dálnice D1 nedaleko Velkého Meziříčí. Silničáři tam stavěli nad vozovkou polovinu mostu a museli dálnici zavřít vždy na několik desítek minut.

Na dálnici D1 se z kamionu vysypalo uhlí
aktualizováno 29.09.
Kuriózní nehoda

Na D1 se z kamionu vysypaly tuny uhlí, tvoří se dlouhé kolony

S vážným dopravním omezením musí počítat řidiči, kteří jedou po dálnici D1 ve směru na Brno. Na Vysočině se na 125. km vysypaly z maďarského kamionu dvě tuny uhlí. Provoz je sveden do jednoho pruhu, tvoří se kolony a omezení potrvá několik hodin.

Nehoda na D1 - 3
aktualizováno 30.08.
Hromadná nehoda

Na D1 se srazil autobus se třemi náklaďáky! Dálnice na Prahu stojí

Na dálnici D1 se srazila tři nákladní auta, autobus a jedno osobní auto. Jízdní pruhy ve směru na Prahu jsou zcela uzavřeny. Policie zatím informovala o jednom těžce zraněném člověku.

Jízda policistů v levém jízdním pruhu
aktualizováno 27.08.
Kontroverzní video Policie na dálnici D1

Jízda v levém pruhu, otevřené dveře. Je to v pořádku, říká policie

Na internetu se objevilo kontroverzní video, které zachycuje policejní dodávku na dálnici D1 u Jihlavy. Řidič, který video natočil, se domnívá, že policisté nerespektují pravidla silničního provozu a bezdůvodně jedou v levém pruhu. Redakce TN.cz oslovila dopravního experta, ministerstvo dopravy a také policii, aby video posoudili.

Dodge
aktualizováno 22.08.
Zběsilý únik

Dvě honičky v šílené rychlosti: Oba piráti skončili v poutech

Hned dvě honičky až ve dvousetkilometrové rychlosti po dálnicích mají za sebou policisté. Koncem minulého týdne pronásledovali řidiče na dálnici D1 nedaleko Vyškova, včera zase zdrogovaný a opilý cizinec ujížděl po D11 a snažil se s kradeným vozem dostat do Polska. Oba nakonec skončili v poutech.