Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nové taláry pro brněnské soudce
24.11.
100 let republiky

Soudci oblékli taláry od slavné návrhářky. Kolik stály, ale tají!

Soudci brněnského ústavního soudu ukázali, že kromě paragrafů mají i velký cit pro módu. Nechali si ušít nové taláry a jejich autorkou je jedna z nejslavnějších českých návrhářek Liběny Rochové.

Mince k oslavám 100. výročí republiky
01.11.
Dvacetikorunové šílenství

Speciální mince jsou vyprodané! Víme, jak je ještě sehnat

Dvacetikoruny s portréty Masaryka, Beneše a Štefánika už letos neseženete. Lidé vykoupili všech 600 tisíc mincí, nejvíce z nich vydala pobočka České národní banky v Praze. Nemusíte ale zoufat, speciální dvacetikoruny ještě budou k dostání.

Miloš Zeman v Přerově
aktualizováno 30.10.
100 let republiky

Zeman na Slovensku: Přijedu na oslavy i za 100 let! CELÝ PROJEV

Prezident Miloš Zeman se vydal na Slovensko, kde se společně s premiérem Andrejem Babišem účastní oslav 100 let od přijetí Martinské deklarace. Tou Slováci odmítli nadvládu Rakousko-Uherska a přihlásili se k samostatnému československému národu.

Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Michal David upustil vyznamenání
aktualizováno 29.10.
Oslava po vyznamenání

Medaile na zemi, řízky i sanitka. Tak to vypadalo na hradní párty

Z Vladislavského sálu se v neděli po udělení státního vyznamenání většina hostů přesunula do Španělského sálu na oficiální oslavu, kam byly pozvány také další osobnosti. Patřili mezi ně zejména příznivci prezidenta, například zpěvák Daniel Hůlka, který dostal vyznamenání před dvěma lety. Někteří hosté odcházeli domů až po půlnoci.

Na vstup do Národního muzea lidé čekají hodinové fronty - 8
29.10.
vstup zdarma

Muzeum zdarma láká stovky lidí! V dešti čekají i několik hodin

Opravená budova Národního muzea budí velký zájem. Návštěvníky od neodrazuje ani chlad a déšť, lákadlem je naopak vstup zdarma. Před muzeem se tvoří dlouhé fronty, v pondělí odpoledne lidé čekali i několik hodin.

Mince k oslavám 100. výročí republiky
aktualizováno 30.10.
Dvacetikorunové šílenství

Frontu na mince musí regulovat. Na všechny se nedostane

O mince s Masarykem, Benešem a Štefánikem je takový zájem, že pracovníci České národní banky (ČNB) nestíhají zákazníky obsloužit v době otevírací doby. Proto začali regulovat frontu lidí, kteří na mince čekají. V Hradci Králové a Praze už se do ní nemohou další zájemci řadit.

Střepiny
29.10.

Střepiny 29. 10. 2018

Speciál Střepin se věnuje 100 výročí vzniku Československa.

Ivanka Kohoutová
aktualizováno 29.10.
kontroverzní ocenění

Ředitelka zakázala žačce hidžáb, prezident ji teď vyznamenal

Prezident Miloš Zeman v neděli ocenil státním vyznamenáním 41 osobností včetně pedagožky Ivanky Kohoutové, která v roce 2013 zakázala studentce Střední zdravotnické školy v Praze nosit hidžáb. Studentka se tehdy proti zákazu ohradila a případ zamířil až k Nejvyššímu soudu. Prezident učitelku vyznamenal za boj s netolerantní ideologií.

Mince k oslavám 100. výročí republiky
29.10.
Pamětní dvacetikoruny

Výroční mince ubývají, zájemci však budou mít druhou šanci

Od středy 24. října jsou v oběhu unikátní mince ke stému výročí vzniku Československé republiky. ČNB vydala 600 tisíc unikátních dvacetikorun. I když je zájem o ně větší, než Banka očekávala, zájemci, kterým se doposud nepodařilo mince získat, ještě mají šanci.

Prezident Miloš Zeman uděluje státní vyznamenání
aktualizováno 29.10.
kompletní přehled

David, Krampol, Kvitová, Čech: Prezident ocenil tyto osobnosti

Celkem 41 osobností ocenil v neděli večer státním vyznamenáním prezident Miloš Zeman. Medaile za hrdinství dostali vojáci zabití v Afghánistánu, prvorepublikoví generálové dostali Řád bílého lva. Mezi laureáty Medaile za zásluhy jsou herci Jiří Krampol a Ivan Vyskočil, hudebníci Michal David a Ondřej Hejma, podnikatelé Pavol Krúpa a Jaromír Strnad, nebo pedagožka Ivanka Kohoutová, která coby ředitelka Střední zdravotnické školy zakázala studentce muslimský šátek.