Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požár v Londýně

Hasič popsal ohnivou zkázu: "Křik šel odevšad, nešlo pomoct všem!"

Hasič, který zasahoval při požáru v Londýně, popsal deníku The Sun své pocity. Leon přijel k hořící Grenfell Tower mezi prvními a rozhodl se vejít dovnitř, přestože hrozilo, že se budova zřítí.

Jaromír Piesch
Aktualizováno 14.6. 2017 17:10
Co dělat při požáru?

Hasič: Největší zabiják je kouř, nejčistší vzduch bývá u podlahy

Obrovský požár v Londýně vyvolal mezi obyvateli domu paniku. Podle instrukcí měli zůstat v bytě a počkat na pomoc. Jenže oheň se rychle šířil, a tak se rozhodli utéct. Udělali správně? Jak má člověk v takové chvíli postupovat? A jak to vidí hasiči? Odpovídal velící důstojník hasičů Jaromír Piesch.

Nehoda na Českolipsku
Aktualizováno 3.3. 2017 20:20
Smrt hasičů

Třetí mrtvý hasič během měsíce: Na Pavlovo auto spadl strom

Dalšího mrtvého kolegu oplakávají hasiči po celé republice. Hasičský sbor zasáhla už třetí tragédie během posledního měsíce. Na vůz, který řídil dobrovolný hasič z Českolipska, se ve čtvrtek odpoledne zřítil strom. Třiapadesátiletý muž na místě zemřel.

Prásk.tv píše:

Hasič uprostřed svatební hostiny běžel napomoc
čtěte o tématu hasič na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

šlo jim o život!

Hasiče v Poličce nevarovali: Když jsme to chystali, došlo k výbuchu!

Záchranáři mluví o tom, že zásah v Poličce byl nejnebezpečnější akcí v jejich životě. Po čtvrtečních explozích v areálu tamních strojíren je 20 lidí zraněných, z toho pět hasičů. Následky ale mohly být ještě horší.

Sirény
Aktualizováno 23.2. 2017 10:42
anketa POPLACH TO NEBYL

Čechy vyděsily poplašné sirény! Lidé netušili, proč houkaly

V Česku se před desátou hodinou rozezněly sirény. Mnoho lidí nemělo tušení, že se jedná o pietu za tragicky zesnulého hasiče a zoufale začali shánět informace o tom, co se děje.

Rozloučení s hasičem
Aktualizováno 23.2. 2017 20:35
Pohřeb hasiče

Poslední sbohem: Stovky lidí se loučily se zemřelým hasičem

Kolegové a rodina, ale i veřejnost se rozloučili s hasičem, který položil život při zásahu ve Zvoli. Při požáru lakovny se Jan Odermatt vážně zranil, po převozu do nemocnice zemřel. Poslední rozloučení se konalo ve strašnickém krematoriu.

Hasič ze Zvole
Aktualizováno 16.2. 2017 08:37
tragická smrt

Obětoval život při požáru ve Zvoli: Hasiči vzpomínají na svého kolegu

Pražští hasiči se vyrovnávají s bolestnou ztrátou. Při hašení požáru lakovny ve Zvoli se vážně zranil jejich kolega Jan Odermatt (45), který po převozu do nemocnice ve středu zemřel. Plameny zabily i jednoho ze zaměstnanců firmy, další ženu ošklivě popálily.

Požár lakovny ve Zvoli - 3
Aktualizováno 15.2. 2017 21:04
Požár ve Zvoli

Požár lakovny má druhou oběť: V nemocnici zemřel zraněný hasič

Hasič, který se v úterý těžce zranil při hašení požáru lakovny ve Zvoli u Prahy, dnes odpoledne v nemocnici zemřel. ČTK informaci potvrdila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. "Mohu potvrdit smutnou skutečnost, že náš hasič zemřel dnes po 17:00 v kladenské nemocnici," řekla ČTK Adamcová.

hrdinská záchrana

Řidič po nehodě zůstal v hořícím autě! Shodou náhod přijel hasič

Za hrdinský skutek - a to že v neděli zachránil zraněného řidiče z hořícího auta, se hasič z Vyškovska zřejmě dočká ocenění. Muže vysvobodil ve chvíli, kdy jeho auto po nehodě zachvátily plameny. Zachránil mu tak život.

sexy záchranáři

Tohle jsou nejkrásnější hasiči roku! Líbí se vám? GALERIE

Česko a Slovensko znají nejhezčí hasiče tohoto roku. Miss Hasičkou Československa se stala Alica Ondrášová z Unína, titul Hasič roku si letos odnesl Jakub Mičunek ze záchranného sboru Moravskoslezského kraje.