Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Úmrtí hasiče v betonárce v Kněževsi
03.05.
Sbírka na pozůstalé

Hasič Jaromír zemřel na brigádě. Přivydělával si, aby zabezpečil děti

Obětí tragédie v Kněževsi u Prahy, při níž minulý týden zemřel jeden člověk, byl jednatřicetiletý hasič Jaromír Hons z Ústecka. Jaromír sloužil u hasičů přes pět let. S kolegou si přivydělávali, aby mohli zabezpečit rodiny. Jaromír měl čtyřletého syna a dvouměsíční dceru. Jeho kolegové teď pro ně uspořádali sbírku.

Hasič v civilu zachránil muže z hořícího vozu
09.03.
rozhodovaly vteřiny

Hasič hrdina ve volnu vytáhl muže z hořícího auta, zachránil mu život

Ve čtvrtek večer se na Břeclavsku srazila dvě osobní auta. Jedno z nich začalo po nárazu hořet a uvnitř zůstal zaklíněný řidič. Ten měl obrovské štěstí. Místem nehody totiž zrovna projížděl hasič Zdeněk Selner, který zraněného řidiče vytáhl z auta. Podle hasičů mu tak zachránil život.

Pohřešovaný hasič Jarda
27.12.
tragické Vánoce

Smutný konec pátrání. V Labi našli mrtvé tělo, má jít o hasiče Jardu!

Policisté den po Vánocích vytáhli v Ústí nad Labem z řeky tělo mrtvého muže. S nejvyšší pravděpodobností přitom bohužel patří pohřešovaného hasiči Jaroslavu Č. (43), po kterém pátrali od listopadu. Oficiálně musí totožnost ještě potvrdit pitva.

Prásk.tv píše:

Sam Rouen - 1
čtěte o tématu hasič na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Pátrání - ČERMÁK JAROSLAV
aktualizováno 11.11.
pomozte pátrat

Hasič Jarda se pohřešuje už týden! Policie má stopu z Ústecka

Už sedmým dnem pátrají policisté, rodina i kolegové po profesionálním hasiči z Ústí nad Labem. Jaroslava Čermáka viděla rodina naposledy v neděli v jednu hodinu ráno, od té doby o sobě ale nepodal žádnou zprávu. Panují obavy o jeho život. Policie v rámci pátrání žádá řidiče, kteří danou noc jeli z Ústí nad Labem do Lovosic, aby se jim ozvali.

Nehoda princezny Diany
30.08.
Smutné výročí

Dvacet let od Dianiny nehody: Hasič prozradil její poslední slova!

Britové si připomínají tragické výročí. Od nehody, po níž zemřela princezna Diana, uplynulo dvacet let. Lidé kladou květiny ke Kensingtonskému paláci i pařížskému tunelu, kde k neštěstí došlo. Po letech promluvil také hasič, který Dianu zachraňoval.

Dodávka vyletěla ze silnice do zahrady a skončila na střeše
aktualizováno 19.08.
smrtelná nehoda

Řidič dodávky vylétl ze silnice na zahradu! 1 mrtvý, žena je zraněná

V noci na sobotu se na Náchodsku stala tragická dopravní nehoda, kterou nepřežil řidič dodávky (25). Ten vyjel ze silnice až na zahradu domu, kde skončil na střeše. Jeho o čtyři roky starší spolujezdkyně je zraněná. Podle hasičů je možné, že o život přišel jejich kolega.

Bouřky na Olomoucku - 7
aktualizováno 11.07.
následky bouřek

Bouřky řádily v Česku! V kempu spadl strom, voda zatopila sklepy

Česko zasáhly silné bouřky. Nejhorší situace byla na Olomoucku. Déšť se silným větrem zaměstnával v terénu desítky hasičů.

Pochybná medaile
26.06.
Pochybná medaile

Hasič, který si vymyslel záchranu, promluvil: Tohle na případu nesedí

Zvláštní případ hasiče, který neprávem dostal medaili od prezidenta, nedokázal objasnit ani on sám. Podle policie si Milan Zadrobílek vymyslel záchranu ročního dítěte, za kterou získal ocenění Zlatý záchranářský kříž. To hasič potvrdil s tím, že se na této verzi s policisty "domluvili".

Hasič popsal požár v Londýně
17.06.
Požár v Londýně

Hasič popsal ohnivou zkázu: "Křik šel odevšad, nešlo pomoct všem!"

Hasič, který zasahoval při požáru v Londýně, popsal deníku The Sun své pocity. Leon přijel k hořící Grenfell Tower mezi prvními a rozhodl se vejít dovnitř, přestože hrozilo, že se budova zřítí.

Jaromír Piesch
aktualizováno 14.06.
Co dělat při požáru?

Hasič: Největší zabiják je kouř, nejčistší vzduch bývá u podlahy

Obrovský požár v Londýně vyvolal mezi obyvateli domu paniku. Podle instrukcí měli zůstat v bytě a počkat na pomoc. Jenže oheň se rychle šířil, a tak se rozhodli utéct. Udělali správně? Jak má člověk v takové chvíli postupovat? A jak to vidí hasiči? Odpovídal velící důstojník hasičů Jaromír Piesch.