Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pozor na to

Osvěžujete se vodou z fontán? Na dovolené hrozí vysoká pokuta!

Parné léto přímo vybízí k tomu, abyste si svlažili ruce nebo opláchli nohy v městských fontánách. Že to děláte i vy? Pak pozor, v Římě chtějí tuto kratochvíli úplně zakázat a hodlají rozdávat i tučné pokuty.

Požár v Římě
Aktualizováno 1.6. 2017 19:05
Požár vrakoviště

Řím zahalil černý dým. Hasiči bojují s velkým požárem. VIDEO

Černý dým zahalil ve čtvrtek v podvečer italské hlavní město Řím. Prvotní zprávy hovořily o tom, že hořet mělo v sídle katolické církve, ve Vatikánu, to ale pozdější zprávy vyvrátily. Požár zachvátil vrakoviště v západní části města.

urbi et orbi

Papež při velikonočním poselství prosil o mír na Blízkém východě

Papež František v dnešním velikonočním poselství odsoudil sobotní zabíjení v Sýrii a označil ho za další nečestný útok na prchající. Při útoku na konvoj autobusů zemřelo 112 osob.

Prásk.tv píše:

Tomáš Řepka s Kateřinou Kristelovou
čtěte o tématu Řím na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Summit EU v Římě
Aktualizováno 25.3. 2017 20:31
Summit v Římě

Jaká bude Evropa za 10 let? Bezpečná a prosperující, tvrdí EU

Prezidenti a premiéři států Evropské unie v sobotu v Římě podepsali společnou deklaraci o tom, jak by Evropa měla vypadat v budoucnu. Píše se v ní, že za deset let bude bezpečná a prosperující.

Výročí EU

Evropská unie slaví 60 let! Na summitu řeší státy její budoucnost

Špičky států Evropské unie se sjíždějí do Říma. Oslaví tam 60. výročí podpisu smluv zakládajících společenství, ze kterého se Unie vyvinula. Ani tento symbolický summit se však neobešel bez sporu. Polsko hrozilo, že nepodepíše slavnostní deklaraci, pokud v ní nebude zmínka o nutnosti posílit roli národních parlamentů. Na poslední chvíli si ji prosadilo.

Zemětřesení ve vesnici San Pellegrino poblíž Norcia v Itálii - 1.11. - 1
Aktualizováno 18.1. 2017 13:24
Panika v Itálii

Itálii zasáhla série zemětřesení! V Římě evakuovali metro

Střední Itálii zasáhla série zemětřesení o síle mezi 5,3 a 5,7 stupni. V metropoli museli kvůli otřesům evakuovat cestující z metra. Oblast se přitom ještě nevzpamatovala ze zemětřesení, které v srpnu zabilo 300 lidí.

Maddie Mccann
Aktualizováno 22.11. 2016 14:43
Konec pátrání?

Žije ztracená Maddie v Římě na ulici? Záhadná dívka je jí podobná

Už devět let Britové a zprostředkovaně i zbytek světa pátrají po Maddie McCannové, která beze stopy zmizela z dovolené, kterou trávila s rodiči. Nyní znovu svitla naděje.

Zemětřesení v Itálii - 5
Aktualizováno 27.10. 2016 21:40
záchranáři v pohotovosti

Itálii zasáhla silná zemětřesení! Spadly domy, otřesy zasáhly i Řím

Silné zemětřesení zasáhlo ve středu večer střední Itálii. Epicentrum bylo v oblasti města Perugia. Otřesy byly znát i na historických budovách v hlavním městě Římě. Jen dvě hodiny po prvních otřesech zaznamenali seismologové další, ještě silnější.

Zakryté nahé sochy v římském muzeu kvůli íránskému prezidentovi
Aktualizováno 26.1. 2016 18:31
Státní návštěva

Italové zuří! V muzeu zakryli kvůli íránskému prezidentovi sochy!

Íránský prezident Hasan Rúhání navštívil Itálii a sešel se s papežem Františkem a italským premiérem Matteem Renzim. Právě setkání s premiérem Renzim v muzeu na římském Kapitolu, při kterém italská a íránská delegace podepsaly obchodní dohody, rozzuřilo Italy. Muzeum před setkáním zakrylo všechny nahé antické sochy bílými krabicemi!

Zásah policie
Aktualizováno 2.10. 2015 22:18
Zasáhla policie

Drama na pražském letišti! Opilí Češi řádili v letadle do Říma

Na ruzyňském letišti bylo včera večer obrovské pozdvižení. Na nástupní ploše se hemžili policisté a z letadla postupně vyskakovali opilí cestující.