Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Elektroformule
29.10.

KOŘENÍ: Elektromobil bez nabíjení

Automobilky chrlí auto za autem. Loni se jich po celém světě prodalo asi 75 milionů. Většinu z nich pohání spalovací motor. Tomu ale každý rok přibývá konkurence v podobě elektromotorů.

Jih Evropy bojuje s masivními požáry
aktualizováno 08.08.
smrtelné následky

Lucifer na jihu Evropy rozpoutal ohnivé peklo! Uhořely 2 příbuzné

Požáry na jihu Evropy si vybírají krutou daň. Dvě ženy zabil oheň nedaleko Říma. Plameny trápí také Řecko nebo Chorvatsko. Extrémně horký vzduch žene do Evropy tlaková níže Lucifer. Na Sicílii to ale vypadá i na řádění žhářů, má jít dokonce o dobrovolné hasiče.

Požár v Římě
aktualizováno 17.07.
Sucho v Itálii

Oheň děsí turisty v Římě! Češka vyfotila obří požár u letiště

Nejen Chorvatsko, ale také Itálie bojuje s rozsáhlými požáry. Plameny v Toskánsku nebo na Sicílii už vyhnaly turisty z některých pláží. Požár nedaleko pobřeží zachytila i česká turistka v Itálii.

Prásk.tv píše:

Kateřina Kristelová a Tomáš Řepka
čtěte o tématu Řím na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Tornádo na pláži
aktualizováno 17.07.
nečekaná pohroma

Tornádo zasáhlo pláž v Římě: Deset turistů je zraněných!

Zdravotníci v italském přímořském středisku Ostia nedaleko Říma v neděli ošetřili na jedné z místních pláží deset zraněných. Pláž totiž nečekaně zasáhlo tornádo. Podle údajů agentury Adnkronos bylo do nemocnice převezeno šest osob. Naštěstí zranění nejsou příliš vážná.

Letadlo ČSA se po poklesu tlaku v kabině muselo vrátit do Říma
aktualizováno 11.07.
Nepříjemný let

Chvíle strachu: Letadlo ČSA se muselo vracet, v kabině klesl tlak

Nefalšovanou hrůzu zažili cestující, kteří v úterý letěli z Říma do Prahy. Krátce po vzletu se totiž letoun náhle propadl a na pasažéry vypadly ze stropu kyslíkové masky. Pilot tak musel stroj otočit a vrátit se zpět na letiště.

Osvěžení ve fontáně
14.06.
Pozor na to

Osvěžujete se vodou z fontán? Na dovolené hrozí vysoká pokuta!

Parné léto přímo vybízí k tomu, abyste si svlažili ruce nebo opláchli nohy v městských fontánách. Že to děláte i vy? Pak pozor, v Římě chtějí tuto kratochvíli úplně zakázat a hodlají rozdávat i tučné pokuty.

Požár v Římě
aktualizováno 01.06.
Požár vrakoviště

Řím zahalil černý dým. Hasiči bojují s velkým požárem. VIDEO

Černý dým zahalil ve čtvrtek v podvečer italské hlavní město Řím. Prvotní zprávy hovořily o tom, že hořet mělo v sídle katolické církve, ve Vatikánu, to ale pozdější zprávy vyvrátily. Požár zachvátil vrakoviště v západní části města.

Papež František káže ve Vatikánu
16.04.
urbi et orbi

Papež při velikonočním poselství prosil o mír na Blízkém východě

Papež František v dnešním velikonočním poselství odsoudil sobotní zabíjení v Sýrii a označil ho za další nečestný útok na prchající. Při útoku na konvoj autobusů zemřelo 112 osob.

Summit EU v Římě
aktualizováno 25.03.
Summit v Římě

Jaká bude Evropa za 10 let? Bezpečná a prosperující, tvrdí EU

Prezidenti a premiéři států Evropské unie v sobotu v Římě podepsali společnou deklaraci o tom, jak by Evropa měla vypadat v budoucnu. Píše se v ní, že za deset let bude bezpečná a prosperující.

Evropský parlament
24.03.
Výročí EU

Evropská unie slaví 60 let! Na summitu řeší státy její budoucnost

Špičky států Evropské unie se sjíždějí do Říma. Oslaví tam 60. výročí podpisu smluv zakládajících společenství, ze kterého se Unie vyvinula. Ani tento symbolický summit se však neobešel bez sporu. Polsko hrozilo, že nepodepíše slavnostní deklaraci, pokud v ní nebude zmínka o nutnosti posílit roli národních parlamentů. Na poslední chvíli si ji prosadilo.