Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brexit - ilustrační fotografie
včera 14:06
odchod z EU

Tvrdý brexit se Britů v ČR nejdřív nedotkne, schválila Sněmovna

Britové zřejmě budou mít v Česku až do konce příštího roku stejná práva, jako by byli dál občany Evropské unie. Vyplývá to z vládního návrhu zákona, který dnes schválila zrychleně už v prvním čtení Sněmovna. Předloha ale bude účinná jen v případě takzvaného tvrdého brexitu, tedy pokud by Velká Británie odešla z unie bez dohody. Nyní zamíří k posouzení do Senátu.

Theresa Mayová
21.01.
problémy s brexitem

Druhé hlasování o brexitu nebude, Mayová řeší irskou pojistku

Britská premiérka Theresa Mayová prozradila další kroky, které chce podniknout v otázce brexitu. Hned na začátku proslovu k poslancům odmítla možnost druhého referenda a zároveň oznámila, že je chce do vyjednávání druhé dohody více zapojit.

2234573
21.01.

Střepiny 20. 1. 2019

Rasismus, nesnášenlivost a lidská krutost na sociálních sítích. Opravdu změnily život k horšímu a za jaký komentář můžete skončit ve vězení? Nová nejbohatší žena na obzoru. Které dámy vládnou žebříčku, jak k bohatství přišly a za co utrácí? A nevyhnutelné zdražování nových aut. Na kolik nás přijdou a jak změní automobilový trh?

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Theresa Mayová
aktualizováno 16.01.
Parlament ji podpořil

Britští poslanci rozhodli! Mayová hlasování o nedůvěře ustála

Britští poslanci podrželi vládu premiérky Theresy Mayové. Ačkoliv v úterý utrpěla s návrhem dohody o brexitu nejhorší porážku v moderních dějinách, ve středu ustála hlasování o důvěře, které opozice vyvolala.

Jan Hamáček
16.01.
Odchod z EU

EU se děsí tvrdého brexitu. Česko je připraveno, tvrdí Hamáček

Na odmítnutí brexitové dohody britským parlamentem reagují také čeští politici. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka je Česko připraveno i na tzv. tvrdý brexit. Ministr zahraničí Tomáš Petříček uvedl, že míč je teď na britské straně.

Theresa Mayová
aktualizováno 16.01.
Odchod z EU

Mayová prohrála. Dohodu s EU o brexitu parlament neschválil

Klíčové hlasování o odchodu Velké Británie z Evropské unie skončilo porážkou britské premiérky Theresy Mayové. Dohodu, kterou vyjednala s Evropskou unií, britský parlament neschválil. Pro hlasovalo jen 202 poslanců, proti bylo 432!

Theresa Mayová
aktualizováno 15.01.
Hlasování o dohodě

Británie rozhoduje o brexitu. "Je to jediná možnost," tvrdí Mayová

Poslanci britského parlamentu zahájili poslední část debaty před klíčovým hlasováním o brexitové dohodě, kterou s Evropskou unií vyjednala vláda premiérky Theresy Mayové. Všeobecně se očekává, že poslanci dohodu odmítnou.

Theresa Mayová
28.12.
dohoda o brexitu

Nad britskou premiérkou visí meč, labouristé ji chtějí sesadit

Dohoda o brexitu by mohla současnou britskou premiérku Theresu Mayovou stát místo. Šéf opozičních labouristů Jeremy Corbyn prohlásil, že není otážkou zda, ale kdy se jeho strana pokusí vyvolat hlasování o nedůvěře.

Brexit - ilustrační fotografie
19.12.
Čas se krátí

Sto dní do brexitu, dohoda není. Politici řeší, jak se vyhnout chaosu

Do Brexitu zbývá 100 dní a britské premiérce se stále nedaří nalézt mezi tamními poslanci podporu pro dohodu s Evropskou unií. Evropská komise nyní proto přišla s návrhy, které počítají s odchodem Velké Británie z unie bez dohody.

Brexit - Theresa Mayová
18.12.

VIDEO: Mayová odmítá spekulace o druhém referendu o brexitu

Britská premiérka znovu sklízí kritiku za svou dohodu o brexitu. Podle opozice se snaží umlčet debatu v parlamentu. Britská vláda se 100 dní před odchodem země z Evropské unie začala připravovat na možný tvrdý brexit.