Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prvňáci z Teplic
aktualizováno 07.02.
vlna rasismu

Prvňáky z Teplic posílali do plynu! Lidé na ně vybrali 225 tisíc korun

Terčem brutálních urážek a dokonce výzev k likvidaci se stali loni v listopadu prvňáčci základní školy v Teplicích. Třidu tvoří převážně Romové a Arabové. Výhrůžky ale brzy nahradila solidarita, lidé školáky podpořili částkou 225 tisíc korun.

Požár hájenky v Choustníku na Táborsku - 7
05.02.
vlna solidarity

Rodina přišla v ohni o všechno. Požár nepřežil roční syn Gabriel

Rodina z Táborska přišla při požáru o střechu nad hlavou a o milovaného syna Gabriela (1). Matka Věra se musí vyrovnat s velkou tragédií, navíc zůstala úplně bez prostředků a její manžel bojuje v nemocnici o život. Otec utrpěl těžké popáleniny a lékaři mu museli amputovat nohu. Lidé poslali pozůstalým přes tři miliony korun.

Hororová nehoda autobusu ve Středočeském kraji - 12
24.01.
transparentní účet

Rodině mrtvého řidiče autobusu lidé přispěli 80 tisíc! Pomozte i vy

Bezmála 80 tisíc korun už přispěli lidé pozůstalým po řidiči, který předminulý týden zemřel při dopravní nehodě u Horoměřic. Finanční příspěvky mohli nejprve nosit do centrály ČSAD v Kladně, nyní už ale společnost zřídila i transparentní účet.

Prásk.tv píše:

Jasmin Vlassi
čtěte o tématu sbírka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Hororová nehoda autobusu ve Středočeském kraji - 12
16.01.
Nehoda u Horoměřic

Po řidiči autobusu zbyly tři dcery! Kolegové pro rodinu sbírají peníze

Kolegové řidiče autobusu Jana M., který v pátek tragicky zahynul při nehodě u Horoměřic, vybírají peníze na pomoc pozůstalým. Po zesnulém muži zůstaly doma tři dcery. Sbírka zatím není veřejná, to by se ale mělo brzy změnit.

Tři králové
12.01.
pozor!

Tříkrálová sbírka v Česku: Pozor na podvodníky, varuje charita

Až do neděle se po celé republice koná tradiční Tříkrálová sbírka. I letos proto upozorňují pracovníci Charity, která sbírku organizuje, na falešné koledníky

Hořící pařez
aktualizováno 17.12.
spisy městské policie

Nuda v Brně? Ani náhodou! Legendární Hořící pařez ožívá!

Pokud jste si mysleli, že je v Brně nuda a nic se tam neděje, o opaku vás přesvědčí v pořadí již třetí sbírka nevšedních událostí, které se přihodily brněnským strážníkům. Básnická sbírka Hořící pařez bude vydána k letošnímu pětadvacátému výročí Městské policie Brno. Sbírku navíc můžete získat zcela zdarma.

James John McGeown
15.12.
dobrý skutek

Bezdomovec našel otevřené auto s penězi. Jeho čin všechny dostal

Bezdomovec James John McGeown z Glasgow bloumal v dešti ulicemi, když si všiml auta se staženým okénkem. Uvnitř na sedačce leželo 450 liber v hotovosti. Stačilo jen natáhnout ruku a peníze si přisvojit. Místo toho James udělal něco nevídaného.

Bezdomovec Johnny Bobbitt
08.12.
pomoc za pomoc

Na pomoc bezdomovci vybrali 400 tisíc dolarů. Takhle je utratí

Příběh bezdomovce Johnnyho Bobbitta mladšího, který na dálnici pomohl Kate, které došel benzin, vzal za srdce nespočet lidí. A právě díky lidské dobrosrdečnosti je nyní bývalý veterán na cestě za normálním životem. Díky sbírce, kterou Kate založila, se totiž vybralo téměř 400 tisíc dolarů a právě Kate nyní sdílela, co všechno si za ně chystá Johnny pořídit.

Bezdomovec Johnny Bobbitt
aktualizováno 24.11.
změnila mu život

Bezdomovec jí dal poslední peníze na benzin. Takhle mu to oplatila

Válečný veterán Johnny Bobbitt, který žil na ulici, pomohl Kate McClureové v nouzi. Když jí uprostřed noci došel na dálnici benzin, bála se jít několik kilometrů ve tmě na nejbližší pumpu. Johnny jí benzin beze slova přinesl. Koupil ho za posledních 20 dolarů, které měl. Kate se mu odvděčila neuvěřitelným způsobem.

Potraviny pomáhají
16.11.
Plýtvání potravinami

Seniorům i matkám pomáhají sbírky potravin! Zájem je rekordní

O uplynulém víkendu se už popáté konala Národní potravinová sbírka. Jejím cílem je shromáždit trvanlivé potraviny, ale také drogérii nebo potřeby pro miminka. A Češi ukázali, že jim osud méně šťastných spoluobčanů není lhostejný - sbírka totiž letos byla nejúspěšnější v historii.