Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Paterčata s rodiči
08.12.
můžete pomoct

První česká paterčata se těší na Vánoce. Sepsala svoje přání

První česká paterčata i jejich starší bráška z Milovic u Nymburka se těší na Vánoce. Starost o šest malých dětí ale není snadná, zvlášť pokud vše komplikuje nedostatek finančních prostředků. V Milovicích, kde rodina žije, zveřejnili seznam potřebných věcí a také dárků, které by si děti přály.

Koňskou farmu zničil požár! Radnice založila sbírku
aktualizováno 07.12.
veřejná sbírka

Koňskou farmu zničil strašlivý požár, lidé přispěchali na pomoc

Radnice v Chrastavě na Liberecku pořádá sbírku na koňskou farmu Vysoká. Tento rozsáhlý luxusní ranč postihl na začátku prosince obrovský požár. Odhadovaná škoda se pohybuje mezi 50 až 60 miliony korun.

Rodina vážně nemocného Matěje prosí o pomoc
28.11.
Veřejná sbírka

Matěj bojuje s rakovinou, na léčbu rodina nemá. Inzerát trhá srdce

Rodiče čtyřletého chlapečka prosí veřejnost o příspěvek na jeho léčbu, kterou si finančně nemohou dovolit. Lékaři mu totiž diagnostikovali rakovinu ve třetím stadiu.

Prásk.tv píše:

Heather Shayne - 1
čtěte o tématu sbírka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Výbuch plynu na Prostějovsku
aktualizováno 26.11.
exploze v mostkovicích

Při výbuchu domu zemřel hasič. Příčina je záhadou, plyn to nebyl

Výbuch domu v Mostkovicích na Prostějovsku, kde v září zemřel mladý hasič, podle policistů nezpůsobil plyn. Vyšetřování tedy stále pokračuje a policie čeká mimo jiné i na posudek pyrotechniků. Jednou z možností by totiž mohl být i výbuch zábavní pyrotechniky.

Požár ve Vyšehoří
aktualizováno 26.11.
Veřejná sbírka

Maminka s trojčaty přišla o dům při požáru. Pomoci můžete i vy

Trojčátka Martínek, Eliška a Anežka budou mít den před Štědrým dnem deváté narozeniny. Jak a jestli vůbec je oslaví, však není jisté. Polovinu jejich domu totiž zničily plameny. Nyní však vesnice vyhlásila na podporu rodiny veřejnou sbírku. A přispět můžete i vy.

Charlie Proctor - 6
12.11.
Smutný konec

"Mami, promiň," šeptal chlapec s rakovinou. Zemřel jí v náručí

Pětiletý Charlie z anglického Accringtonu trpěl vzácnou formou rakoviny od roku 2016. Jeho rodiče vysbírali dostatek peněz na operaci v USA, tu už ale chlapec nestihl. V sobotu zemřel mámě v náručí.

Armáda převezla tělo zabitého vojáka. Rakev provázel jeho pes
aktualizováno 26.10.
vojenský pohřeb

Na padlého vojáka se vybralo 300 tisíc, pohřeb bude 7. listopadu

Voják Tomáš Procházka, který byl zabit v pondělí v Afghánistánu, bude pohřben 7. listopadu v Prachaticích, oznámila v pátek armáda. Rodina souhlasila s tím, že pohřeb bude se všemi vojenskými poctami. Sbírka, kterou pro rodinu vojáka uspořádali kolegové, zatím vynesla přibližně 300 tisíc.

Tomáš Procházka zabitý v Afghánistánu
23.10.
Zemřel v Afghánistánu

Spolubojovníci vyhlásili sbírku. Na zabitého vojáka můžete přispět

Na pomoc rodině padlého vojáka v Afghánistánu mohou lidé posílat peníze na účet Nadačního fondu speciálních sil. Veřejnou sbírku správní rada fondu vyhlásila dnes, řekl ČTK předseda správní rady Vladimír Ganzar. Rotný Tomáš Procházka padl v pondělí při střelbě afghánského vojáka. Účelem nadačního fondu je pomoc pozůstalým po příslušnících speciálních sil.

Požár v Sedlíkovicích - 5
15.10.
Bez domova

Rodina ze Strakonicka přišla v ohni o vše! A to kvůli mrazáku

Stačilo jen několik hodin a mladá rodina s devítiletou dcerkou ze Sedlíkovic na Strakonicku přišla o střechu nad hlavou. A to všechno jen kvůli vadnému spotřebiči. Na pomoc rodině vznikla i sbírka.

Výbuch plynu na Prostějovsku
aktualizováno 01.10.
Exploze domu v Mostkovicích

Hasič zemřel po výbuchu domu. Přispějte na rodinu i poškozené!

Po explozi domu v Mostkovicích na Prostějovsku, při které přišel o život profesionální hasič, pořádá obec spolu s Olomouckým krajem dvě sbírky - na pomoc pozůstalým a na pomoc poškozeným v okolí výbuchu. Kam můžete přispět?