Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Potraviny pomáhají
16.11.
Plýtvání potravinami

Seniorům i matkám pomáhají sbírky potravin! Zájem je rekordní

O uplynulém víkendu se už popáté konala Národní potravinová sbírka. Jejím cílem je shromáždit trvanlivé potraviny, ale také drogérii nebo potřeby pro miminka. A Češi ukázali, že jim osud méně šťastných spoluobčanů není lhostejný - sbírka totiž letos byla nejúspěšnější v historii.

Mise Nový domov - lidé poslali rodině Sihelských 93 tisíc korun
aktualizováno 14.11.
Mise nový domov

Pro Jána, otce pěti dětí, se vybrala rekordní částka. Pomohli diváci

Příběh Jána Sihelského, který se sám stará o pět dětí, zaujal v pořadu Mise nový domov řadu diváků. Ti se také zapojili do veřejné sbírky v níž se vybrala rekordní částka. Šek jim dnes předala moderátorka Tereza Pergnerová.

Juli Briskmanová kvůli neslušnému gestu přišla o práci
14.11.
Vybrali balík

Ukázala Trumpovi prostředníček a přišla o práci. Lidé se na ni složili!

Když Američanka Juli Briskmanová na konci října ukázala koloně převážející prezidenta Donalda Trumpa vztyčený prostředníček, vůbec netušila, co spustí. Přišla sice o práci, lidé na ni ovšem vybrali neuvěřitelné množství peněz.

Prásk.tv píše:

Sheridan Larkman
čtěte o tématu sbírka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Sbírka známek
12.11.
návod

Myslíte, že máte doma obyčejné známky? Takhle poznáte poklad

Ať už jste začínajícím sběratelem nebo jste jen našli sbírku známek na půdě, před tím, než se vydáte se svými úlovky na trh, je dobré znát jejich orientační cenu. Aby člověku neprošel rukama poklad, aniž by to věděl.

Týraná fenka Rosí
aktualizováno 26.10.
Dojemný příběh

Uvázané fence Rosí zarostl provaz do masa. Víme, jak se jí teď daří

Štáb televize Nova skoro po pěti letech zjišťoval, jak se daří fence Rosí, jejíž příběh kdysi šokoval nejen milovníky psů. Někdo ji vyhodil u Rosic na Chrudimsku s lanem okolo krku, které jí zarostlo hluboko do masa. Lidé pro ni tehdy během pár dnů vybrali tři čtvrtě milionu korun.

Nehoda osobáku s nákladním autem
24.10.
tříletý sirotek

Martínek přišel o mámu i babičku. Teta ho nezvládne uživit. Pomozte!

Když šel tříletý Martínek ve středu 18. října do školky, netušil, že je to naposledy, co vidí svou maminku. Ta totiž i se svou matkou tragicky zemřela při dopravní nehodě. Chlapeček tak skončil v péči své tety, která ale nemá peníze, aby se o něj mohla dostatečně postarat.

Štětkouni si pochutnávají na dýni
16.10.
video podzimní hody

Máte přebytek dýní? Věnujte je do zoo, pochutnají si zvířátka!

Ostravská zoologická zahrada se po roce opět obrací na pěstitele a zahrádkáře, kteří mají nadúrodu dýní. Rádi pěstitelské přebytky přijmou, poslouží k výzdobě areálu zoo při tradičním listopadové akci a následně i jako krmivo pro zvířata.

Pieta za oběti útoku v Londýně
10.06.
Útrata na dobrou věc

Boj proti teroru po anglicku: Běžte do hospody, vyzval Červený kříž

Obyvatelé Londýna byli vyzváni, aby se dnes večer vypravili do restaurací a barů ve městě, a dali tak najevo svou jednotu a nezdolnost. Akci, která se uskuteční přesně týden po teroristickém útoku, inicioval podle televize BBC Červený kříž.

Paterčata s rodiči
aktualizováno 09.05.
krizová situace

Rodina paterčat přišla o dávky. "Nemají co jíst," tvrdí právnička

Rodiče nejznámějších českých paterčat jsou ve finanční tísni. Kvůli problémům se sbírkou, kterou pro ně pořádal klub dvojčat a vícerčat, přišli o sociální dávky. Rodina je nyní na svém účtu téměř na nule, používají peníze z další sbírky.

Vzácná bankovka má několika miliónovou hodnotu
21.03.
Vzácná pětitisícovka

Policie našla ukradenou bankovku za miliony! Prodávali ji v aukci

Krádež historické bankovky vyřešili olomoučtí policisté. Pětitisícovka z roku 1919 se záhadně ztratila před několika lety z Vlastivědného muzea v Olomouci. Odborníci si jí ale před nedávnem všimli na aukčním portálu.