Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jakub Mrozowski, sbírka
14.09.
Smrt ve službě

Policista Jakub zemřel ve službě. Kolegové vyhlásili sbírku

Policejní odbory vyhlásily sbírku pro pozůstalé po dvaatřicetiletém Jakubovi Mrozowském, který sloužil na Dopravním inspektorátu Nový Jičín. Jakub nepřežil minulý týden v úterý havárii služebního motocyklu. Lékařům se jej už nepodařilo zachránit.

Otec samoživitel - 2
15.12.
Otec samoživitel

Roman nemá na dárky ani jídlo pro děti. Takhle můžete pomoci!

Příběh pana Romana, který se sám stará o tři děti, vyvolal mezi čtenáři obrovskou vlnu solidarity. Redakci TN.cz se ozvaly desítky lidí, které chtějí Romanovi pomoci - ať už finančně, nebo materiálně.

Diváci TV Nova pomohli rodině, které vyhořel dům
aktualizováno 13.12.
Vlna solidarity

Dům jim před Vánoci lehl popelem, diváci TV Nova se rozhodli pomoct

Obrovská vlna solidarity se mezi diváky televize Nova zvedla po pondělním odvysílání reportáže o rodině, které na Jihlavsku před Vánocemi vyhořel celý dům. Lidé chtějí pomáhat. Obec kvůli tomu teď zřizuje speciální účet.

Prásk.tv píše:

Dětská autosedačka
čtěte o tématu solidarita na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Theresa Mayová
aktualizováno 23.03.
Reakce politiků

"Život jde dál," komentovala útok premiérka. Teroru prý neustoupí

Britská premiérka Theresa Mayová odsoudila jako "chorobný a zvrácený" středeční teroristický útok v Londýně. Místo, kde k němu došlo, podle ní nebylo vybráno náhodně. Nikdy neustoupíme teroru, prohlásila před sídlem předsedů britské vlády na Downing Street.

Polský řidič v Berlíně
27.12.
masakr v Berlíně

Smrt polského řidiče vyvolala vlnu solidarity, probíhá sbírka

Smrt polského řidiče kamionu Lukáše Urbana při útoku na vánoční trhy v Berlíně vyvolala obrovskou vlnu solidarity po celém světě. Za šest dní se podařilo pro jeho rodinu vybrat v přepočtu přes 5 miliónů korun a přes třicet tisíc lidí podepsalo petici, aby dostal nejvyšší německé vyznamenání za hrdinství.

Památky v barvách Belgie - 1
aktualizováno 22.03.
galerie projev solidarity

Svět projevuje solidaritu s Belgií. Takhle vypadají známé památky

Některé evropské památky se rozzářily barvami belgické vlajky. Státy tak dávají najevo svou solidaritu a soucit s Belgií, ochromenou teroristickými útoky.

Minuta ticha za Paříž
aktualizováno 16.11.
Minuta ticha

Evropa na minutu ztichla. Lidé uctili památku pařížských obětí

V poledne na minutu ztichla celá Evropa. Symbolicky tak dala najevo, že stojí po boku Francie. Lidé také minutou ticha uctili 129 obětí pátečních teroristických útoků v Paříži.

Solidarita s Francií - 4
aktualizováno 14.11.
smutná galerie

Svět projevuje solidaritu s Paříži. Města zářila v barvách trikolory

Města na celém světě se snaží projevit solidaritu s Francií, ochromenou pátečními teroristickými útoky. Mnohde se v noci objevily budovy nasvícené v barvách francouzské trikolory a do dálky tak dávaly najevo soucítění s Francouzi.

Teresa Piotrowska na summitu EU
22.09.
solidarita s uprchlíky

Proč nás Polsko při hlasování zradilo? Myslelo jenom na sebe

Pro Polsko, které dnes na rozdíl od ostatních zemí visegrádské čtyřky při jednání unijních ministrů vnitra hlasovalo pro zavedení kvót pro rozdělení uprchlíků v rámci Evropské unie, byla důležitější solidarita s migranty a s Evropou. Řekla to polská ministryně vnitra Teresa Piotrowská. Polsko dnes kvóty pro rozdělení běženců podpořilo jako jediná země V4, ačkoli je dlouhodobě odmítalo.

Uprchlíci v Evropě - 12
aktualizováno 16.09.
anketa ojedinělý hlas

Česko zvládne až 15 tisíc uprchlíků, řekl ministr Dienstbier

Zvládneme až 15 tisíc uprchlíků. A měli bychom být solidární s těmi sousedy, které migranti zavalili. To jsou dva jasné, byť mezi českými politiky ojedinělé vzkazy k uprchlické krizi. Pronesl je dnes ministr pro lidské práva Jiří Dientsbier.