Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Při tragické nehodě zemřeli muž s malým dítětem.
aktualizováno 17.08.
Narazili do stromu

Tragická nehoda u Pardubic! Jedním z mrtvých je i malé dítě!

V pátek krátce po poledni došlo v Pardubicích k vážné autonehodě. Řidič (30) sjel ze silnice a narazil do stromu. V autě s ním jelo i dítě předškolního věku, oba při nehodě zahynuli.

Svetbní šaty z roku 1968
14.08.
historický objev

Našli svatební šaty z roku 1968! Patřily hrdince, řekla jejich příběh

V depozitáři Východočeského muzea v Pardubicích objevili unikátní svatební šaty. Před 50 lety se v nich na pardubické radnici vdávala Vendulka Jozífová. Svému snoubenci řekla "ano" pouhý den po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Jako jediná v Pardubicích v ten den svatbu neodvolala.

Požár kombajnu na Pardubicku
10.08.
mohutný požár

Vybuchovaly pneumatiky i nádrže! Při sekání kukuřice vzplál kombajn

Přibývá požárů zemědělských strojů. Letos o prázdninách jich podle hasičů shořelo na polích už devadesát. To je oproti loňsku zhruba dvojnásobek. Zatím poslední případ je z Rokytna na Pardubicku, kde se vznítil kombajn sekající kukuřici. Požár byl tak mohutný, že vybuchovaly pneumatiky i olejové nádrže.

Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Žena ukradla loď a ujížděla
aktualizováno 10.08.
prchala na lodi

Zběsilá honička na Labi! Žena ukradla člun, chataři ji přelstili

Zlodějku, která ujížděla na člunu, pronásledoval v Pardubicích majitel ukradených věcí spolu se svým sousedem. Stalo se to v chatové oblasti u Labe, a i když se žena snažila po řece uniknout, chataři se nevzdali, slepé rameno objeli autem a nakonec ji našli.

Krokodýl ve vodě
aktualizováno 09.08.
kuriózní oznámení

Policie hledá v Labi krokodýla! Podzim nepřežije, uklidňují experti

Kuriózním oznámením se zabývá pardubická policie. Na tísňovou linku se obrátil člověk, který vyslechl rozhovor dvou mužů o tom, že měli do Labe vypustit krokodýla. Jestli je to pravda, zatím policisté nezjistili. Zoologové tvrdí, že zvíře by na člověka nezaútočilo a velmi brzy by s nástupem podzimu zahynulo.

Nevolnost u dětí
aktualizováno 06.08.
chrudimsko

Po soustředění hasičů skončilo v nemocnici 11 dětí a 3 dospělí

Soustředění dobrovolných hasičů z Přelouče překazily vážné žaludeční potíže. Do nemocnic záchranáři převezli z hotelu ve Zderazi jedenáct dětí a tři dospělé. Hygienici případ vyšetřují.

Podvodníci vymáhají peníze na falešnou sbírku
aktualizováno 06.08.
co dělat

Pozor na podvodníky! Pořádají falešné sbírky, odhalíte je snadno

Pozor na falešné sbírky. Například v Pardubicích se znovu objevili podvodníci, kteří tvrdí, že vybírají peníze na hluchoněmé. Jednat se má o cizince z východní Evropy, kteří se prokazují falešnými doklady.

Dívka pije alkohol - Ilustrační
02.08.
porušení zákona

Kontrola ČOI: Děti sehnaly alkohol u více než poloviny prodejců

Na kontrolu prodeje alkoholu mladistvým se zaměřila Česká obchodní inspekce také v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Prostřednictvím figurantů uskutečnila inspekce 42 kontrol, ve 24 případech došlo k porušení zákona.

Letadlo sjelo na pardubickém letišti z dráhy
02.08.
Nehoda v Pardubicích

Takhle přistálo letadlo a sjelo z dráhy! VIDEO přímo z paluby

Až do tří hodin ráno vyprošťovali hasiči letadlo, které sjelo na pardubickém letišti z přistávací dráhy. Provoz už byl obnoven, vyšetřování ale dále pokračuje. Příčinou nehody může být mokrá dráha, případně pozdní přistání.

2168859
aktualizováno 01.08.
let pro Travel Service

V Pardubicích sjelo z dráhy letadlo se 168 turisty. Letiště bylo zavřené

Stroj americké společnosti SwiftAir, který si na léto pronajímá i s posádkami česká společnost Travel Service sjel ve středu odpoledne při přistání na pardubickém letišti z dráhy. Nikdo ze 168 cestujících se nezranil a ani letadlo by nemělo být vážně poškozené.