Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policie - ilustrační foto
včera 12:02
kuriózní incident

Policista z Žamberku se zranil při zákroku, zřejmě se sám postřelil!

Vyšetřovatelé z odboru vnitřní kontroly prověřují nešťastný zásah u Vlčkovic na Orlickoústecku, při kterém se v noci na neděli zranil jeden z policistů. Vše zatím nasvědčuje tomu, že se muž ve službě sám omylem střelil do nohy.

EET
aktualizováno včera 16:08
rekordní pokuta

Podnikatel musí za ignorování EET zaplatit pokutu 260 tisíc

V Pardubickém kraji byl překročen rekord pokuty u EET. Podnikateli úřadu udělil pokutu ve výši 260 000 Kč. Jedná se zatím o nejvyšší částku za porušení zákona o evidenci tržeb.

Namrzlé silnice zkomplikovaly dopravu - 6
20.11.
ráno na Pardubicku

Šestnáct zdemolovaných aut a zranění. Námraza řidiče zaskočila

Namrzlé silnice zkomplikovaly dopravu na řadě míst v Česku. Jen na Pardubicku vyjížděli hasiči k sedmi nehodám, během kterých bylo poškozeno hned šestnáct aut. Vše se naštěstí obešlo bez vážnějších zranění.

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Srážka vlaku s nákladním vozidlem
aktualizováno 17.11.
Obecné ohrožení

Kamion uvízl na přejezdu, smetl ho vlak. Řidiči hrozí pět let

Řidiče náklaďáku, který v lednu nedokázal odjet z namrzlého železničního přejezdu v Žichlínku na Orlickoústecku, obvinila policie z obecného ohrožení. Řidič se sedm minut snažil svůj vůz dostat z kolejí, nakonec do něj ale vlak narazil.

Zadržené zbraně
aktualizováno 15.11.
nebezpečné výhrůžky

Rozzuřený muž vytáhl na souseda pistoli, doma skrýval i samopal!

Nejprve vyhrožoval sousedovi plynovou pistolí, když u něj policisté udělali domovní prohlídku, našli i nelegálně držený samopal. To je ve zkratce příběh 36letého muže z Jablonného nad Orlicí. Ten už v minulosti stál za nedovolené ozbrojování před soudem.

Nevlastního syna napadl lopatou
aktualizováno 08.11.
Půjde do vězení

Nevlastního syna napadl lopatou! Mladík měl na hlavě 50 stehů

Pětiletý trest ve vězení s ostrahou a zaplacení odškodného čtvrt milionu korun - tento rozsudek si ve středu vyslechl u okresního soudu v Ústí nad Orlicí Richard Najman, který měl na začátku roku lopatou napadnout nevlastního syna. Stalo se to na zahradě v obci Hrušová. Pachatel měl na hlavě kuklu.

Pád z okna
aktualizováno 06.11.
vážná zranění

V Chrudimi vypadlo z okna dítě. V Teplicích podnapilá žena

Hned dva nešťastné pády z okna se odehrály během uplynulého víkendu. V pátek zasahovali záchranáři v Chrudimi, kde vypadlo dítě z okna. V neděli pak vyjížděli záchranáři z Teplic k případu pádu mladé ženy z okna, která byla v podnapilém stavu.

Srazil autem osm divočáků
aktualizováno 03.11.
mrtvá prasata

Řidič vjel autem do obřího stáda divočáků, jeho jízda byla smrtící!

Řidič osobního auta u Stojic na Pardubicku najel do stáda asi stovky divočáků. Osm z nich zabil, podle myslivců je možné, že zvěř hodovala na obilí, které na vozovku spadlo z traktoru.

Krádež kondomů
02.11.
poznáváte ho?

Policie hledá zloděje kondomů! V Pardubicích ukradl rekordní počet

Kuriózní krádež vyšetřují pardubičtí policisté. Zloděj z regálu jednoho supermarketu ukradl tři sta kondomů. Chytit se ho pokoušel na ulici městský strážník, ale podařilo se mu dostat jen lup.

Nehoda u Vysokého Mýta - 2
aktualizováno 26.10.
Tragická nehoda

Dodávka s osmi lidmi vletěla pod kamion. Jeden člověk zemřel

K vážné dopravní nehodě došlo krátce před půl šestou na silnici I. třídy číslo 35 mezi Vysokým Mýtem a Litomyšlí. Za Vysokým Mýtem se čelně srazila dodávka s kamionem. Jeden člověk zemřel, další utrpěli vážná zranění.