Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hříbě Xabea
17.02.
Hřebčín ve Slatiňanech

První starokladrubské hříbě je na světě! Dostane kobylku Meghan?

Národní hřebčín přivítal první letošní hříbě. Není z Kladrub, ale ze Slatiňan, a je to vraník. Kobylka se už proběhla venku a až projde výcvikem, čeká ji jednou možná služba u městské policie nebo třeba i na královském dvoře.

Bomba ve stromě
aktualizováno 16.02.
VIDEO Neobvyklý zásah

Dělostřelecký granát zarostl do kmene! Museli odpálit celý strom

Hodně neobvyklý zásah mají za sebou pyrotechnici na Orlickoústecku. V lese u Rudoltic tam objevili výletníci starý dělostřelecký granát zarostlý do kmenu stromu. Jeho vyjmutí by prý bylo velmi riskantní, a tak pyrotechnici pomocí výbušniny odpálili strom i s granátem.

Hromadná nehoda Pardubický kraj
aktualizováno 15.02.
Špatné počasí

U Žamberka se srazilo 6 aut! Mlha a náledí komplikují dopravu

Od rána sužují Pardubický a Královéhradecký kraj mlhy a náledí. Kvůli počasí jsou mnohé silnice v obou krajích sjízdné se zvýšenou opatrností. Dopravu komplikují nehody.

Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Pobodaný v České Třebové
aktualizováno 07.02.
zadrželi ho

V České Třebové útočník pobodal seniora. Policie má podezřelého

Osmasedmdesátiletého muže vážně pobodal ve čtvrtek odpoledne útočník v České Třebové. Senior byl s vážným zraněním letecky transportován do nemocnice. Po agresorovi pátrali policisté spolu s psovody a kriminalisté a v pozdních odpoledních hodinách dopadli podezřelého.

Nelegální pracovníci v Česku
aktualizováno 06.02.
padělání dokladů

Přibývá cizinců pracujících u nás načerno. Jsou ve všech oborech

Podle cizinecké policie už neexistuje odvětví, kde by načerno nepracovali cizinci. Hlídky se naposledy zaměřily na oblast cestovního ruchu a v hotelu v Dolní Moravě na Orlickoústecku našli hned dvanáct nelegálně zaměstnaných lidí. Kontroly se údajně ještě zpřísní, novým trendem je totiž vysoce kvalitní padělání dokladů.

Rvačka kvůli parkování
aktualizováno 03.02.
Neobvyklá rvačka

Hádka o parkování, kvůli malému rozestupu došlo na judo. VIDEO

Kvůli banálnímu sporu se u vysavače jedné pardubické čerpací stanice poprali dva muži. Konflikt podle svědků vznikl kvůli tomu, že jeden z nich údajně špatně zaparkoval. Bitku natočili svědci, případ řeší policie. Jeden z mužů skončil v nemocnici.

Žena s počítačem
03.02.
Někdo se jí pomstil

Ženě chodily nabídky od mužů. Zděsila se, jaký našla inzerát

Velmi nepříjemné oznámení musela přijít na služebnu do Chrudimi podat žena, když zjistila, že na internetu visí podvodný inzerát, dokonce obsahující její intimní fotografii. Na stejné služebně policisté řeší i případ další ženy, která zase nahlásila, že někdo na sociálních sítích vyvěsil její choulostivou konverzaci. Policisté znovu nabádají k opatrnosti, pokud jde o to, co na internetu sdílíte.

Záchrana psa na Pardubicku - 3
aktualizováno 03.02.
Úspěšná akce

Pes se propadl do díry plné vody. Hasiči se k němu museli prokopat

Kvůli psovi uvíznutému v díře se rozjela v neděli záchranná akce v Horních Ředicích na Pardubicku. Do dva metry hluboké díry musel slézt jeden z hasičů a nešťastné zvíře vynést na povrch.

Tragická nehoda u Poličky
02.02.
Smutná sobota

Tragická nehoda v Poličce: Žena zemřela, dítě vyprostili hasiči

Spolujezdkyně zemřela při sobotní nehodě na silnici II. třídy u východočeské Poličky na Svitavsku. Ze zdemolovaného vozu vyprostili hasiči dítě a řidiče, který byl lehce zraněný. Ženě na sedadle spolujezdce už ale záchranáři nemohli pomoci.

Jedem zabité fenky v Hradci nad Svitavou
aktualizováno 02.02.
vyšetřování policie

Fenkám někdo hodil přes plot jed! Zemřely v krutých bolestech

Smutek zažívá majitel dvou fenek, Belly a Brity, z Hradce nad Svitavou. Někdo hodil na jeho zahradu otrávené jídlo, které fenky nejspíš zabilo. Obě měly zemřít na selhání orgánů. Případem se zabývá i policie.