Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nemocnice. Ilustrační foto.
20.02.
chřipková epidemie

Chřipka kosí i personál nemocnic! Operace se musí odkládat

Chřipková epidemie stále neustává a trápí celou Evropu, od začátku sezóny si nemoc vyžádala už 33 životů. Teď navíc přináší další komplikace, nemoci podléhá i zdravotní personál nemocnic. Chrudimská nemocnice kvůli tomu již musela odložit naplánované operace.

Masivní požár v Heřmanově Městci
aktualizováno 14.02.
zásah hasičů

Hasiči vyhlásili poplach 3. stupně: Stodola byla celá v plamenech

Hasiči z Pardubického kraje zasahovali v úterý večer u požáru stodoly v Heřmanově Městci. Požár byl tak silný, že byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Hasičům se nakonec podařilo zabránit dalšímu šíření ohně.

Muž s reflexní páskou - 2
aktualizováno 11.02.
Zbytečná smrt

Řidič narazil do ležícího muže nárazníkem, ten zemřel!

Pokuta, ale také zranění nebo dokonce smrt - to všechno hrozí chodcům, kteří se pohybují na silnicích za snížené viditelnosti bez reflexních prvků. Nejvyšší cenu zaplatil i jednatřicetiletý muž, který se v sobotu večer vracel z masopustu na Pardubicku.

Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Požár autobusu s dětmi u Nasavrk na Chrudimsku
aktualizováno 09.02.
Ničivý požár

Za jízdy shořel autobus plný dětí, všichni stihli vystoupit

U Nové Vsi u Nasavrk na Chrudimsku shořel v pátek autobus, který vezl dvě třídy dětí z Pardubic a tři dospělé. I když plameny autobus zcela strávily, všem se podařilo naštěstí včas vystoupit.

Bývalé partnerce ukradl tři prasátka!
06.02.
netradiční krádež

Zloděj ukradl keramická prasátka s 50 tisíci! Pak udělal velkou chybu

Policisté z Chrudimi se zabývají nevšední krádeží. Čtyřiatřicetiletý muž svou bývalou přítelkyni ve Skutči připravil o celoživotní úspory, které měla ukryté ve třech keramických prasátkách. Do bytu se dostal po hromosvodu a když slézal, jednu z pokladniček rozbil.

Vězeň na opušťáku podpálil popelnice
aktualizováno 02.02.
Alkohol a oheň

Východočeši si oddychli, policisté chytili dvojici mladých žhářů!

Kriminalistům se podařilo dopadnout dvojici žhářů, kteří v poslední době děsili obyvatele Pardubic a Chrudimi. Mladíci sice podpalovali "jen" kontejnery, minimálně v jednom případě ovšem požár vážně poškodil i blízký dům.

Jan Indy POkorný
aktualizováno 25.01.
dobrovolný odchod

Hvězda reality show je po smrti! Indián spáchal sebevraždu

Uhrančivý "Indián" Jan Pokorný je po smrti. Muž, který byl jedním z nejvýraznějších účastníků reality show Farmář hledá ženu, spáchal sebevraždu.

Nehoda autobusu na Zlínsku - 4
aktualizováno 26.01.
Komplikace v dopravě

Nehody kvůli náledí: Muže zavalilo auto, autobus narazil do domu!

Řidiče na východě republiky potrápila ledovka, hasiči vyjížděli k desítce nehod. Při havárii auta u Býště zemřel jeden člověk. V Haluzicích na Zlínsku zase narazil autobus do domu, zranilo se devět lidí. I tady byly zřejmě příčinou nehody ledovka a nepřiměřená rychlost.

Svitavský trezor nejde otevřít
23.01.
co je uvnitř?

Záhadný trezor na svitavské radnici! Nikdo ho nedokáže otevřít

Na svitavské radnici mají sto let starý trezor po původním majiteli budovy, od kterého ale chybí klíče. Úředníky zajímalo, co se v něm skrývá, ale ani zkušený zámečník si s trojicí zámků neporadil a po třech hodinách marného snažení to nakonec vzdal. Obsah trezoru proto zůstává velkou záhadou.

Požár bytu. Ilustrační foto
18.01.
Zbytečná škoda

Muž nechal notebook v zásuvce a odešel. Stálo ho to 300 tisíc

Hasiči vydali na základě tohoto případu upozornění pro všechny majitele notebooků. Nikdy neodcházejte z bytu, aniž byste notebook odpojili od elektriky!