Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Číšník
aktualizováno 22.09.
měla hlad

Žena ve Svitavách musela čekat na jídlo. Zakousla se do obsluhy!

Až dva roky vězení za výtržnictví hrozí 28leté ženě ze Svitav. Tu rozčílilo, že musela čekat, než jí připraví jídlo. Po obsluhujícím mladíkovi začala plivat sušené chilli a nakonec se mu zakousla do ruky.

traktor
21.09.
policejní vyšetřování

Traktor ze statku zmizel beze stopy, zloději odjeli i bez klíčů

Zemědělská technika je podle policie pro zloděje stále v kurzu. Potvrzuje to i případ z Pardubicka. Zatím neznámý pachatel ukradl traktor ze školního statku u Chrudimi. Záhadou je, jak nastartoval a odjel bez klíčků.

Při smrtelné nehodě na Chrudimsku zemřel mladý řidič
17.09.
Zbytečná smrt

Auto při nehodě narazilo do dvou stromů, řidič srážku nepřežil

Čtyřiadvacetiletý řidič zemřel v neděli brzy ráno na silnici mezi Srním a Hlinskem na Chrudimsku. Auto v zatáčce vyjelo ze silnice a skončilo na boku. Zraněni byli i dva pasažéři.

Obchodní sdělení

Český vynález – nová chytrá potravina pro 21. století

Kontaktní čočky, silon, krevní skupiny nebo kostka cukru, to jsou jen některé z mnoha českých vynálezů, kterými se Češi mohou chlubit, a které se rychle a se samozřejmostí zabydlely v životě miliónů lidí po celém světě.

Vlk
16.09.
Zasahovala i policie

Hádka o vlky: Chovatelé ovcí se pustili do ochránců přírody. VIDEO

Na Broumovsku se do sebe ostře pustili chovatelé, kterým vlci pravidelně na pastvinách zabíjejí ovce, a ochránci přírody, kteří naopak šelmy hájí. Majitelé stád chtějí, aby úřady vlky přesunuly jinam, ochránci chovatelům zase radí, aby si pořídili pastevecké psy.

KSČM zahájila hlavní část kampaně před volbami do sněmovny
aktualizováno 16.09.
Volby do Sněmovny

Mír, spravedlnost a bezpečí: KSČM odstartovala volební kampaň

V sobotu za zvuků Internacionály zahájila KSČM hlavní část kampaně před volbami do Sněmovny. Předseda Vojtěch Filip ve Svojšicích na Pardubicku mimo jiné zpochybnil roli NATO při ochraně Evropy a zkritizoval Evropskou unii v souvislosti s migrační krizí.

ukradený veterán
aktualizováno 15.09.
Krádež veteránů

Zloději ukradli vzácné motorky! Majiteli zbyly oči pro pláč

Dva motocyklové veterány a náhradní díly někdo ukradl sběrateli v Chrudimi. Jeden ze strojů pochází z roku 1936. Podle policie se neznámí pachatelé vloupali do garáže. Objasnit podobné krádeže se policistům na východě Čech přitom příliš nedaří.

Nehoda na přejezdu
aktualizováno 14.09.
Exkluzivní záběry

Řidič vjel přímo pod vlak, u soudu dostal podmínku. VIDEO z nehody

Soud potrestal podmínkou řidiče nákladního auta, který v Letohradě na Orlickoústecku zkraje roku zkřížil cestu osobnímu vlaku - v něm cestovalo sedmnáct lidí. Jako náhradu škody má zaplatit 150 tisíc korun.

Michal Kalášek
aktualizováno 12.09.
Dostal 11 let

Zfetovaný mladík chtěl umlčet spolubydlícího, tak ho uškrtil

11 let vězení dostal u krajského soudu v Pardubicích 24letý Michal Kalášek, který se podle obžaloby na začátku roku na ubytovně v Jevíčku snažil zabít spolubydlícího ještě ve chvíli, kdy policie bouchala na dveře. Udělal to pod vlivem drog, které užívá od svých 16ti let. Soudce mu proto nařídil i ústavní léčení.

Pátrání po mladíkovi
05.09.
Oslava se vydařila

Parta slavila, kamarád zmizel! Našli ho na neuvěřitelném místě

Pátrací akce s humorným koncem - to je víkendový případ z Chrudimska. Parta kamarádů postrádala u Hlinska svého známého. Přivolali proto policisty, ale nakonec se ukázalo, že zatímco všichni prohledávali okolí, mladík spal v kufru auta.

Školní střelec
aktualizováno 03.09.
panují obavy

Děti se vrátí do lavic. Škola ale stále neví, kdo postřelil školníka

V pondělí začíná škola. Policie v Pardubicích ale bohužel stále nezjistila, kdo na školním pozemku v červenci postřelil školníka vzduchovkou do hlavy. Mezi učiteli panují obavy, aby se útok neopakoval.